American Staffordshire Terrier

Gost · 326326

all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #750 : 02 Maj 2013, 16:32:54
K veterinarju niste šli? 10 minut je kar dolga doba.



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #751 : 03 Maj 2013, 18:00:02
Poznam to, pri meni ni bilo ugotovljeno nic. Obcasno pride in tako kot pride tudi gre.
Vsekakor je najbolje da jo gres pokazat k vetu nevrologu.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #752 : 06 Maj 2013, 12:27:06
Eno vprašanje glede testiranja za ataxio... Kje se ga lahko opravi in ali se lahko testira tudi mladiče?

Lp



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #753 : 06 Maj 2013, 13:10:48
Monk, zakaj ga še vedno nisi peljal k veterinarju? Mi nismo izučeni za to in ti ne moremo postavljati diagnoz, še zadnjič prosim pelji psa k veterinarju in se ne igraj sam zdravnika.

kanchy teste opravljajo tukaj:  http://www.antagene.com/fr?page_id=409&rubrique_id=136&coderub1=2&coderub2=0&coderub3=9&langue=L2&menu=

Naročiš kit za odvzemanje vzorca ( slina) ali pa greš k veterinarju in se držite postopka, ki je opisan na strani za odvzem krvi. Potem vzorec pošlješ v laboratorij s kopijo plačila in mislim, da po nekje 10 dneh, dobiš rezultat.

LP Ika


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #754 : 06 Maj 2013, 13:41:16
Pa je uporaben že pri mladičih ali je kakšna starostna meja, kjer je test bolj realen?



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #755 : 06 Maj 2013, 13:43:57
Ne, lahko že mladiča testiraš, seveda.  :)

Je pa res da je več laboratorijev. Pri tem mislim da je cena cca 95€, imaš tudi talšne za 50€, vendar nimajo certifikata, ki ga priznava FCI (se ne da vpisati v rodovnik) in pa tudi nekateri pravijo, da pri cenejših naj testi ne bi bili zanesljivi.

LP Ika


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #756 : 06 Maj 2013, 13:46:58
Super, hvala za odgovore  :)

Pa še nekaj, če mogoče veš. V primeru, da se odkrije ataxio (recimo, da zgodaj), je kakšna možnost za zdravljenje ali gre potem samo še za lajšanje bolečin?



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #757 : 06 Maj 2013, 13:51:57
Ne zdravljenje, žal ni mogoče. Samo pomoč ko pride do te faze da jo potrebuje, kolikor se mi zdi bolečin ni.
Kolegica ima psičko z ataxijo in je zdaj že v tej fazi da niti hoditi ne more in vem da ji sestavlja ena dobra ekipa voziček.

LP Ika


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #758 : 06 Maj 2013, 13:58:57
Se mi je zdelo  :-\
To sem pa videla na fb... Zelo lepo, upam, da bo dolgo koristil psčki.



Digo991

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #759 : 28 Maj 2013, 08:26:54
Zdravo! :)

Aisha (stara bo 9 mesecev) ima trenutke, ko se ji čist "utrga". Kar od enkrat začne šprintat po stanovanju, skakat po kavčih, renčat, lajat...Komaj se jo umiri.  Tudi zunaj na sprehodu se zgodi, da zagrabi za povodec in jo začne trgat. Ima kdo podoben problem?

Res pa je da se ponavadi to dogaja, ko grem jaz od doma, ker sem jaz njen lastnik in se z njo največ ukvarjam. Je možno, da to potem dela zanalašč, ker jo pustim doma? Kaj narediti v tem primeru?

Hvala za odgovore.



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #760 : 28 Maj 2013, 08:36:51
To je čisto ˝normalno˝ vedenje za to pasmo pri tej starosti. Da imajo trenutke ˝fleshov˝. Ce pa unicuje doma, je verjetno zaradi tega ker je sama. Tudi grizenje povodca je normalno za mladiče. Pač z šolo in pravilno vzgojo se lahko lepo rešiš teh ˝težav˝.
Preden greš od doma jo fino zdivjat, pa box je tudi dobra zadeva. ;)

LP Ika


Digo991

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #761 : 28 Maj 2013, 09:14:16
Ne, saj doma nič ne uničuje. Do sedaj vse kar je uničila so bli eni copati, to pa je vse :) Problem je ko grem jaz od doma, ostala družina pa je doma. Mene še ni bilo zraven ko je dobila ta "flash", ampak baje je zelo divja varjanta. Je pa res, da se to ponavlja še bolj zdaj, ker je bila v sredo sterilizirana in še nesme laufat preveč. Najbrž ji tudi manjka divjanje, saj jo imam skos na povodcu.

Imam pa še en problem, nevem kje sem naredil napako. Še vedno, kljub 9 mesecem, se dostikrat polula ali pokaka v stanovanju, predvsem takrat ko grem jaz od doma ali pa ponoči. Kako naj jo odvadim?



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #762 : 28 Maj 2013, 09:27:58
Ma ja potem to ni nič takega. Ti flashi so čisto normalni, še posebej v tej situaciji ko ti praviš da se trenutno manj giblje.
Kar se tiče lulanja in kakanja, je treba najti njeno rutino oz. čas prebave, če pa ne pomaga, bi pa še vedno svetovala box, vsaj v času noči in ko te ni. Ker ponavadi jim ni do tega da se podelajo tam kjer spijo. Potem ko pa ujameta eno rutino, pa se lahko tudi box odstrani.

LP Ika


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #763 : 29 Maj 2013, 18:20:27



Monk

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #764 : 31 Julij 2013, 16:47:09
Hej,

naj povem, da je od zadnjega tresenja minilo že 2 meseca, tako da imam bistveno manj skrbi, hvala za pomoč!



marinchy92

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #765 : 17 November 2013, 21:07:19
Pozdravljeni,
mene pa zanima, če ima kdo kakšne izkušnje oziroma je že slišal za Psarno BEST OF LONDON? Vsako mnenje dobrodošlo  :)

Lp



anck

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #766 : 21 Januar 2014, 11:06:18
Za vse ljubitelje pasme American Staffordshire Terrier je 2.2.2014 v Postojni seminar in razstava z javnim ocenjevanjem. Predaval in sodil bo g. Rade Dakic, eden prvih vzrediteljev te pasme v Evropi, sodil bo tudi na WDS v Milanu 2015 (vec o njem: http://stafford-collar.weebly.com/rade-daki262.html ). Zadnji rok za prijavo je 25.1.2014. Vec informacij, prijavni obrazec: http://stafford-collar.weebly.com/ .



enigma3

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #767 : 26 Maj 2014, 18:41:11
Kaj menite ali je takšen pes primeren za družino... oz. otrok ?Moja punčka je stara 7 let in imam opčutek da se ga malo boji čeprav smo si kupili mladička in je cartlček 3 mesece star ... ko sem brala malo po netu so se vse tragedije zgodile po Ameriki tle pri nas bolj slabo kaj slišim  kaj mislite vi ali je vzgoja dovolj da pes postane hišni ljubljenček in da ni nevaren ?Ali je to v sami pasmi nagon ?



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #768 : 26 Maj 2014, 19:48:39
Jaz osebno mislim, da je lahko s pravilno vzgojo (pasja šola + veliko dela doma) vsak pes družinski. Je pa lahko vsak pes tudi nevaren.

Je pa precej neodgovorno, da ste najprej nabavili mladička, zdaj pa razmišljate ali ste ga sploh sposobni imeti.



enigma3

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #769 : 26 Maj 2014, 20:25:15
Keka moj otrok ni do sedaj kazal straha pred pesu .Ko smo srečale zunaj pesa je vsakega pocrklala.Tako da me je presenetila in to zelo. Našega lumpka malega se je ustrašila le zato ker je pač mladič in jo grize,Kar je normalno za mladička ko ga zobeki srbijo. In vrjetno je dobila strah zato...JE PA LOGIČNO DA TI JE OTROK NA PRVEM MESTU ....



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #770 : 26 Maj 2014, 21:21:15
A, če se ga punčka ne bi bala, pa nagon o katerem sprašujete ne bi bil pomemben? Ne vem sicer o katerem nagonu govorite, tistem pri katerem naj bi bilo psu v krvi grizenje malih otrok ali kako?

Se strinjam s Keko. Hitro pojdite v kvalitetno pasjo šolo, da boste dobili vsaj nekaj osnovnega znanja o psih in o njihovi vzgoji.




Scar

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #771 : 26 Maj 2014, 21:50:33
Glede na moje izkušnje, so staffi pravi cukri do otrok, seveda ob pravilni vzgoji. Moj bi vsakega polizal in se igral z njim. Nikoli pa ne puščam psa samega zraven otrok. Pes se pač ne zaveda svoje velikosti in moči in kmalu lahko ride do neljubebe nesreče, recimo da otroka prevrne itd. V šolo oziroma do strokovnjaka, da vas poduči kako psa navadit da bo nežen itd.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #772 : 27 Maj 2014, 10:05:20
VI kot starš imate dolžnost, da vzgajate oba. Otroka in psa. In vaša dolžnost je tudi, da ne privzgajate strahu temveč spoštovanje. Pokažite otroku preko svojih ravnanj, da se psa ni potrebno bati in naučite pravilnega obnašanja do psov, branje telesne govorice. Otrok naj ima možnost umika, biti na višjem mestu, mladičku pa preusmirit pozornost preko igre, kliker seans etc. Skratka v kvalitetno pasjo šolo, kjer delajo na psom prijazen način.

Nikoli pa ne smeta biti sama, brez nadzora. To pomeni da so oči vedno na psu in otroku (oz. bolj na psu). Kadar ne zmorete biti pozorni in se ukvarjat z mladičkom-ga dajte v čimvečji boks, z nekja žvečljivimi igračami ali pa privežite s povodcem nase  (sploh kadar se kuha in se hodi sem pa tja).

Tragedije se zgodijo zaradi nesposobnih ljudi, ki nimajo pod nadzorom otrok in ne psov.

Če imajo novopečene mamice po 4 pse ob sebi in nosečnice nabavijo mladiča, vzredijo leglo je to samo dokaz, da je vse mogoče ob dobri organizaciji in predvsem volji. Volji do dela z otrokom in psom.

To je krasna priložnost, da otroka naučite vztrajnosti in odgovornosti (preko lasnega obnašanja do vzgoje psa in otroka). Nikar učiti metanja puške v kurozo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #773 : 27 Maj 2014, 11:56:11
Staff je super pes. Tudi meni je tisto vprašanje o nagonu malo čudno postavljeno.

Mladički s tistimi svojimi malimi ''iglicami'' v gobčku prav lepo boleče ugriznejo in ni čudno, da je hčerki neprijetno oz. jo je strah. Prvo psa naučit, da se ne grize (še posebej hčere), potem pa dobro razmisliti kakšnega psa želite imeti in nato z dosledno vzgojo delati na tem vsak dan. Tudi naša je grizla kot nora, pa se jo je hitro naučilo, da se hčere ne grize - NIKOLI, mene lahko ko ji to dovolim. In še dan danes, ko se igram z njo in mi grize roke, ko da tamala roke zraven je ne bo ugriznila, se umiri in potem nadaljujeva.
Če dvomite, da vam bo sami uspelo, se raje vpišite v kakšno šolo. Drugače je veliko koristnih nasvetov tudi na forumu.




margiela

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 0
Odgovori #774 : 27 Maj 2014, 12:32:28
Svakinja je rodila pred 3 meseci, tako da imajo doma dojenčka in 6 letno staffordko. Babyfona dejansko ne rabi, ker jo psica pride s taco dregnit v momentu ko sliši, da se je mali zbudil  :D drugače je pa zelo ljubezniva do otrok. Je pa tako, da je svakinja psa navajala. Ko je mali prišel domov iz porodnišnice, je pustila, da ga je psica povohala. Zdaj ga Kira hodi lizat, če mali joka  :) njen način, da ga potolaži.
Strinjam se z zgoraj napisanim - psa je treba dati v šolo. Jaz bi se v vsakem primeru odločila zanjo, tudi če se hčerka ne bi bala, ker se mi zdi, da se tako pes kot lastnik veliko naučita. Staffordi pa so tudi telesno zelo močni psi in če ga ne boste pravilno vzgojili, vas zna on voditi na sprehode in ne obratno.
Morate se zavedati, da imate psa, ki pri ljudeh (neupravičeno) zbuja strah. Če boste slišali razne komentarje v smislu, kakšno nevarno zverino imate, da vas bo poklala itd. se ne obremenjujte. Ljudje radi sodijo o stvareh o katerih nimajo pojma. Mojo sestrično je razmrcvaril pudelj in ne ena od "nevarnih" pasem.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #775 : 27 Maj 2014, 22:45:37
Pes - mladič nima kaj grist ljudi, sploh pa ne otroka. Malo resnosti in odgovornosti in naučit psa kaj in kako. "Ker je pač mladič in jo grize", je nesprejemljiv stavek. Zraven pa tudi otroku pokazat kako naj ravna. Nikakor ne čakat, da se sama zmenita ali kaj podobnega. Jasno usmerit oba in psa naučit tudi, da otroka uboga. Brez spremstva odraslih ne smeta imeti nikoli stikov, pri katerih lahko prihaja do nezaželenih vedenj.

Sama pasma je sicer za moje pojme krasna za družine, ki znajo psu pokazat meje sprejemljivega obnašanja.

Ko sem bila sama stara približno toliko kot vaša hčerka, smo tudi dobili mladička, s katerim sem se zelo rada igrala tako, da mi je visel na hlačnici. Moji starši niso imeli pojma o vzgoji psov, bil je njun prvi pes. Narejeno je bilo kar nekaj napak in posledično sem skasirala tudi ugriz, ko sem bila stara kakih 9 let. Bilo je sicer poučno, ampak vam take šole ne privoščim.

Svetovala bi definitivno, da se vpišete v pasjo šolo čimprej in tam tudi poveste o vašem problemu. Ne odlašajte, ker je odpravljanje napak vedno težje kot pa učenje... Šol je veliko in so tudi take, ki na željo pridejo tudi na dom.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


andro92

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #776 : 04 Januar 2016, 18:51:54
Zdravo,

Torej odločil sem se da bi imel tega psa. Star sem 24 let in še študiram, vendar študiram v domačem okolju in sem vsak dan doma. Časa imam pa tudi dovolj za ukvarjanje s psom, ker če ga nebi imel si nebi ga omislil. Do sedaj je oče vedno pripeljal domov nemškega ovčarja, ker so ga pač v njegovi mladosti vedno imeli in ni odstopal od tega.To temo sem že prebral po dolgem in počez pa imam še vedno par vprašanj na katere upam da bom dobil odgovor. Ko ga bom v prihodnosti vzel bo 99% od psarne Best of London, ko bodo pač pričakovali leglo. Ker stika s temi psi še fizično nisem imel se mislim še oglasiti pri lastnikih te psarne, da se spoznam s to pasmo v živo in tudi pogovorim z lastniki o vsem. Vendar preden bi šel tam bi rad še kakšno dodatno informacijo izvedel od vas, ki jih že imate.
Odločam se bolj za psico, ker naj bi bila bolj mirna in so okoli nas pri bližnjih sosedih skoraj sami psi. Bi pa dal v vsakem primeru neglede na spol sterilizirat ko bi bila dovolj stara. Vpisal bi se tudi na malo šolo in verjetno tudi na vsaj še en nadaljni tečaj. Prostora doma imam dovolj, ker sem doma na vasi. Spala bi pa v hiši, vendar bi zunaj vseeno imel pokriti pesjak v primeru da nebi bilo nobenega doma bi bila zunaj. V hladnem vremenu bi seveda bila notri.
Sedaj me pa zanimajo mnenja ali je bolje ženskega spola vzeti ali je to samo mit?

Sem pa našel tudi forum, ampak je zaklenjen in niti nevem kako prideti do njega.
www.slo-apbt.com

Hvala za kakkršnekoli nasvete in pomoč že vnaprej :)

Lep pozdrav,
Andrej