DDV na hrano

Talija · 52712

Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #180 : 07 Oktober 2012, 17:50:39
lahko ga tudi na rahlo privežeš na vrvico za nekaj časa,
Samo glej, da ne bo šlo za dolgotrajno privezovanje al pa da bo vrvica vsaj 3m dolga!  >:(

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #181 : 07 Oktober 2012, 17:55:15
Citiraj
Kako je že rekel jajćek o vladi, ki ne dosega 25% podpore? Ko je že bila nekje omenjena hinavščina  ;) Kdaj je on nazadnje videl tako visoko številko?

 nasplošno kadar  v depro pade mu stranka naroči anketo ki pokaže enormno podporo njegovi vladi... :D

ok, v tem primeru sem pripravljena prispevati jabolka
Ni treba veliko ;D... če je  prisoten se baje ful šnopca nakuha :o :P.. ampak na vrvici baje da ne da tolk od sebe...
 žal tud za take stvari je potrebna kakšna kolateralna žrtev >:D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #182 : 07 Oktober 2012, 18:00:05
[ Kaj hudiča je močeradovc?

Včasih je v Mladini o njem pisal Blaž Ogorevc ............... kako je po Škofjeloskih hribih preizkušal različne recepture in njihov učinek ;D

Močeradi v žganju na več načinov ................ pa upam, da mladež ne bere tega  ;D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #183 : 07 Oktober 2012, 18:04:40
Citiraj
ampak na vrvici baje da ne da tolk od sebe...
 žal tud za take stvari je potrebna kakšna kolateralna žrtev
ja pol je pa treba naredit kompromis: močerada na špago, pa pazit, da mu ne bo prevroče, pol pa še zelišča namočit - pelin in koromač mam tud.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #184 : 07 Oktober 2012, 18:05:23
Citiraj
pa upam, da mladež ne bere tega
Mladež ima pa bolj učinkovite zadeve za zadet.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #185 : 07 Oktober 2012, 18:19:49
Močeradi v žganju na več načinov ................ pa upam, da mladež ne bere tega  ;D
bemuboga, upam da jst tegale ne berem
A veš uno, ko nekaj vprašaš, pa ti je pol žal da si? No, to!

Če bo šlo tko naprej, bomo šli kmalu mi to mladež žicat, če ma kej viška. Pa če se nam kdaj kolca po tistih dobrih starih časih, pa romanitiki ob svečah (so what, če so ble redukcje, sveče so romantične!), bonih za benz - hoja je zdravju koristna(!), pa... zna bit, da se bomo lahko spet srečali z njimi  :D Če sem prav zasledila, si je UE omislila nek reševalni mehanizem, kjer je delež Slovenije 2,99 miljard. To bo šlo pa iz česa že? Kruha se veliko proda, najboljše da se dvigne ddv za kruh. Važno, da mamo ablast.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #186 : 07 Oktober 2012, 19:47:28
Mogoče pa tudi mladež ne ve vsega Sleepy, Lanabela  :o .............še posebno v trenutku ko bodo nabili DDV na kruh (in hamburgerje ter burek)  ;D
.........sem mislil, da me veže le spomin; pa sem se prav prijetno, "nekrizno" nasmejal  ;D ;D ;D
http://moceradovec.blogspot.com/



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #187 : 07 Oktober 2012, 19:48:18
Citiraj
Njih smo samo pooblastili,

kaj se pištoliš tle, TI nisi; si sama poudarila da ne voliš in ponavadi so takšni najbolj glasni, pač greš in daš not prazni list magari;
za mene je bila pač izbira med slabim in najslabšim, lanabela ima v točki prav kjer pravi da je za politično higieno nujno da politik ki je v kazenskem postopku ne prevzame največje izvršne oblasti v državi, kriv ali ne, ampak če se bi pri nas tega držali bi bila v parlamentu le čistilka; žal, narod izvoli vlado ki si jo zasluži, Problem pa ni zgolj v politični kulturi ki je na dnu tudi v medijih, kjer smo dva tedna na naslovnih straneh glavnih cajtngih (ki so levičarski) brali kam ga naj bi  naš ljubi edini kardinal vtaknil pol stoletja nazaj -novica za v lady, ob istem času pa je bila Slovenija na vseh glavnih svetovnih medijih kot naslednja prosilka finančne pomoči in ti mediji imajo dejansko vpliv na bonitetne ocene. To pa je bilo seveda v Delu na tretji strani

In da varčevalni ukrepi bodo pe občutno hujši, bodisi ga bo uvedla trenutna vlada kar dvomim ker bodo miniral sindikati in bo fiskalno pravilo verjetno končalo mandat ali pa ga bo uvedla evropska banka kot je na Irskem, ti pa bodo če bodo razne Lanabela tle se šle revolucijo enostavno nehala plačevati kredite in kupovati obveznice; so signali iz Bruslja zadnje tedne jasni 

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #188 : 07 Oktober 2012, 19:54:34
Citiraj
.........sem mislil, da me veže le spomin; pa sem se prav prijetno, "nekrizno" nasmejal

Joj a se spomniš njegovih sivih prašičjih dušic in posušenih podgan......to so bili fejst časi.


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #189 : 07 Oktober 2012, 20:15:56
Prav uživam danes zvečer, ko vas berem, moji dragi virtualni »pesjanarji«..

Višji DDV na pasjo hrano? :o

Ma ne sekiram se kaj dosti… Mi tako ali tako radi kuhamo.. "Babičina" kuhinja je zakon že desetletja…

Ampak veste, meni se vse bolj dozdeva, da v naši ljubi državi ni prisotna le gospodarska kriza, ampak tudi psihofizična kriza… Narod že psihično trpi…

In očitno postajam že naglušna.. Ker že zelo dolgo nisem ni dobrega slišala…Politiki  pa nam že zopet  ponujajo »srednjo« rešitev – srednji prst.. Vsaj tako se mi dozdeva…

Pa lep preostanek večera vam želim.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #190 : 07 Oktober 2012, 20:21:27

Višji DDV na pasjo hrano? :o

Ma ne sekiram se kaj dosti… Mi tako ali tako radi kuhamo.. "Babičina" kuhinja je zakon že desetletja…


Se pridružujem ;D ...................... mogoče pa le ni tako slab ta ukrep, ko imao že vsi polna usta naravnih psov, bio, eko, zdravja  :o



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #191 : 07 Oktober 2012, 20:54:21
kaj se pištoliš tle, TI nisi; si sama poudarila da ne voliš in ponavadi so takšni najbolj glasni, pač greš in daš not prazni list magari;
Ej, stric!  :o A ti selektivno bereš? Jaz nisem volila nobenega od teh, ki so v parlamentu. Sem rekla, da sem stran vrgla glas, ker nisem volila proti! V bistvu sem nardila vse kar sem lahko, da ne bi meli niti ablast niti antiablast, torej grem lahko metke nabavit, da se še bolj razpištolim  :P

Se zelo strinjam, da je naš občutek moralne odgovornosti šel že zdavnaj rakom žvižgat. A ni madžarski predsednik odstopil, ker je v doktoratu pozabil vire navest? Znanstvena fantastika za nas. Pri nas lahko pozabiš na izpit prit pa dobiš oceno, pa celo v šolo hodit, pa dobiš kar spričevalo! Tele ovadbe si pa podajajo kot da gre za joke. A se ne bi rajši z dominami igrali? Se mogoče kej uporabnega naučijo.

Zna bit, da bojo ukrepi, ja. Ampak zakaj že? Zaradi čistilk in kuharc ne, učitelji so zase poskrbeli, ampak tudi zaradi njih v bistvu ne. Tegale je pri nas preveč http://www.24ur.com/novice/slovenija/prve-ovadbe-prijateljev-v-stecaju.html in podobnih reči na vseh nivojih.
Sicer pa živimo v pravljici. Nekoč so živeli politična kultura, morala, odgovornost. In ne živijo več.  >:D

Vse je za nekaj dobro. Evo nova tržna niša: Čudežni napitek iz bla bla bla - skrivnost bla bla bla - je bla bla bla z neverjetnim erotičnim nabojem. Edino ceno bo treba pa malo dvignit, za jajčka in njegovo lepo ministrsko ekipo pa še malo večja pakiranja pripravit. Naboj se z nabojem zbija! Aja, ne, to pravijo za kline... ups  :-[

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #192 : 25 Oktober 2012, 21:22:23
V ponedeljek je na temo dviga DDV-ja potekal posvet. Spodaj kopiram sporočilo za javnost

---------------------------------------------
Prizadetih 1.300.000 prebivalcev Slovenije, stroški pa večji od prihodkov
Za nižji DDV tudi ljubitelji hišnih živali


Že povečani stroški zavetišč zaradi večjega števila zapuščenih živali, ki bi se jim morali odpovedati obubožani lastniki, bi presegli morebitne dodatne davčne prihodke državnega proračuna. Zato so se proti napovedanemu dvigu davka na dodano vrednost (DDV) za hrano za hišne živali soglasno izrekli tudi udeleženci ponedeljkovega posveta, predstavniki gospodarstva, strokovnih in ljubiteljskih društev ter nevladnih organizacij iz vse Slovenije.

Po podatkih mednarodne raziskave TGI je v Sloveniji 70 % gospodinjstev, ki imajo vsaj eno hišno žival. Kar 95 % od teh jih vsaj občasno nakupuje že pripravljeno hrano za hišne živali, ki naj bi se – če bo vladni predlog sprejet v parlamentu - z novim letom občutno podražila. Izračuni kažejo, da bo z morebitnim dvigom DDV za hrano za hišne živali neposredno prizadetih dve tretjini slovenskih gospodinjstev ali več kot 1.300.000 prebivalcev. Če bi samo vsako stoto gospodinjstvo moralo zapustiti svojo žival, bi to v trenutni gospodarski in socialni stiski pomenilo najmanj 2.000 več mačk in 2.000 več psov, prepuščenih ulici in zavetiščem - na plečih občinskih proračunov.

Vlada skuša stroške posledic dviga DDV prevaliti tudi na občine
Po prepričanju udeležencev posveta bi bile zaradi dviga DDV za hrano za hišne živali najbolj prizadete ravno najbolj ranljive družbene skupine in tisti, ki so najbolj navezani na svoje ljubljenčke – otroci, starejši, oboleli in osamljeni ljudje. "Mlajši bodo lahko kupovali v tujini ali prek spleta, kjer je DDV nižji in hrana cenejša. Starejši, bolni in drugi, ki zaradi predrage hrane ne bodo več zmogli skrbeti za svojega najboljšega prijatelja, pa se bodo prisiljeni svojim ljubljenčkom odpovedati. Pritisk na že tako preobremenjena zavetišča bo še večji, njihovi povečani stroški pa bodo v glavnem bremenili občine, ki v mnogih primerih že zdaj težko shajajo," je mnenje mnogih udeležencev povzela Maja Čonč iz zavoda Kosovir. Na osnovi podatkov iz zavetišč o stroških in povprečni dolžini oskrbe živali izračuni kažejo, da bi morale občine povečati sredstva v ta namen za več milijonov evrov.

Država bo zaradi selektivnega dviga DDV imela kvečjemu izgubo
"Dvig DDV ne bi povzročil samo večje inflacije in več sive ekonomije, pač pa bi tudi povečal nakupovanje v tujini, zmanjšal konkurenčnost malega gospodarstva ter državi posledično na koncu koncev zagotovil manj prihodkov, kot bi znašali skupni dodatni stroški in izgube, tudi zaradi manj delovnih mest," je za začetek razprave povedala Vida Kožar, direktorica Podjetniško-trgovske zbornice pri Gospodarski zbornici Slovenije, ki se zavzema proti selektivnemu dvigu DDV.

Trgovci sami so izračunali, da naj bi pri enaki prodaji hrane za hišne živali ob dvigu DDV z 8,5% na 20% država zaslužila 4,6 milijona evrov. Vendar izračuni in izpovedi prodajalcev kažejo, da je to račun brez krčmarja, saj bi prodaja doma upadla, zmanjšalo bi se število hišnih živali, stroški oskrbe zapuščenih živali v zavetiščih pa bi zrasli v nebo. "Številna naša mala podjetja zdaj poslujejo na robu rentabilnosti, zaradi upada prodaje, če bi prišlo do dviga DDV, pa bi prišlo do katastrofe," je povedal predsednik sekcije ZOO-trgovin pri Trgovinski zbornici Slovenije, Cvetko Zadravec iz Maribora, ki zato odločno nasprotuje kakršnemukoli dvigu DDV.
"Če je naša prodaja v preteklih letih še rasla, se prav v letošnjem letu srečujemo z upadom povpraševanja na domačem trgu. Dvig DDV bi še okrepil nakupovanje v tujini in zmanjšal prihodke domačih podjetij, ki se ne bi več mogla kosati s ponudbo v sosednjih državah in preko spleta. Avstrija ima DDV 10 %, Italija celo samo 4 % za vzreditelje, največ hrane za hišne živali pa se kupi iz Nemčije, kjer je DDV 7 %," je dejstva predstavil Aleš Jamšek iz podjetja Mimaja.
Dvig DDV in posledično upad števila hišnih živali v Sloveniji bi imel negativne posledice ne samo na gospodarstvo, ampak tudi na občinske in druge javne blagajne, na primer na zdravstveno. Po zadnji raziskavi, izvedeni na Nizozemskem, lastniki hišnih živali živijo bolj srečno, zato so stroški njihove zdravstvene oskrbe občutno manjši: imajo nižji krvni pritisk, manj holesterola, manj bolniških odsotnosti, manj obiskujejo osebnega zdravnika in psihologa, zaužijejo manj tablet ter preživijo manj časa v bolnišnicah kot tisti brez "hišnega družinskega prijatelja".

Država bi lahko več davka pobrala z boljšim nadzorom
"Če bi država bolj natančno spremljala dobave hrane za hišne živali spletnih trgovcev iz tujine, bi lahko pobrala bistveno več DDV-ja kot doslej – in ne bi ga bilo treba dvigovati. Po zakonodaji EU mora spletni prodajalec iz tujine, ko preseže prodajo 35.000 EUR v Sloveniji, postati davčni zavezanec za DDV v Sloveniji. Po mojih informacijah takšnega primera pri nas za zdaj še ni, čeprav bi moral biti. Po drugi strani so slovenska spletna podjetja hitro dobila pozive tujih davčnih oblasti k prijavi za DDV v njihovih državah, ko so presegla določeno vrednost prodaje, tujih spletnih podjetij pa naša davčna uprava še ni uspela odkriti," je pojasnil Jamšek.

Tudi stroka proti dvigu DDV
Dvigu DDV za hrano za hišne živali nasprotujejo tudi kinologi in veterinarji: "Zaradi posledic bi bili številni lahko prisiljeni v odpuščanja," je napovedal Rok Krajnik iz celjske veterinarske ambulante Zvitorepka. "V veterinarskih ambulantah se res proda tudi precej hrane, predvsem hrane za posebne prehranske potrebe, ki jo prodaja skoraj vsaka ambulanta. Zato se tudi Veterinarska zbornica s svojimi člani pridružuje tistim, ki dvigu DDV nasprotujejo," je direktor Jernej Lenič dopolnil predhodnika iz Kinološke zveze.
"Dvig DDV bi pogubno vplival tudi na vzreditelje, še posebej večjih pasem," je opomnila Nina Barlič iz slovenskega kluba za bernske planšarske pse. "Po eni strani se bo zaradi dražje hrane zvišal strošek vzreje (in posledično mladičev), po drugi strani se bo pri tistih, ki se bodo odločali za cenejšo, običajno manj kakovostno hrano, to poznalo tudi pri zdravju psov," je pojasnila Barličeva.
* * *

Seznam organizacij, ki so na posvetu soglasno podprle nasprotovanje dvigu DDV za hrano za hišne živali, je naveden v nadaljevanju.
Proizvajalci in trgovci hrane za hišne živali, Podjetniško-trgovska zbornica pri GZS, sekcija ZOO-trgovin pri TZS, Veterinarska zbornica, zavetišča, društva in klubi ter veterinarske ambulante, ki v imenu svojih članov, uporabnikov in poslovnih partnerjev soglasno nasprotujejo dvigu DDV za hrano za hišne živali, navedeni po abecedi:



Organizacija
1. Aler
2. Anima pet
3. Arm
4. BTL marketing
5. DJ Don
6. Dogmania
7. GZS-PTZ (Podjetniško-trgovska zbornica pri Gospodarski zbornici Slovenije)
8. KZS – Kinološka zveza Slovenije
9. MARS
10. Meli center
11. Mimaja
12. Na spletu
13. Nestle Purina Pet Care
14. salon Snoopy
15. SEEPFA - združenje proizvajalcev hrane za hišne živali
16. SKBPP – Slovenski klub za bernske planšarske pse
17. SKOPP - Slovenski klub za ovčarske in pastirske pasme
18. TTS Kočevski medved
19. TZS – Trgovinska zbornica Slovenije, ZOO-sekcija
20. veterinarska ambulanta Max
21. veterinarska ambulanta Zvitorepka
22. Veterinarska zbornica
23. Vitakraft
24. Vitan trade
25. www.pasji.net
26. zavod Kosovir
27. ZOO Ameba



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #193 : 25 Oktober 2012, 22:35:14
Tko se to dela!

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #194 : 26 Oktober 2012, 12:19:14
Sej to je problem pri nas, ker politiki premalo pomislijo kaj vse njihovi ukrepi potegnejo za sabo..kot da imajo plašnice na očeh,in vidijo samo tisto kar želijo

Once you go boxer, you never go back :)


roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
Odgovori #195 : 29 Oktober 2012, 18:11:59
Princ teme (J.J) bo pač jemal tam, kjer nekaj ne mara. Živali ne mara (iz Drnovškove ljubezni do psa se je javno delal norca), frizerja ne mara (in ga tudi ne rabi) ;D, rožce so mu pa tudi v napoto, nisem še pogruntala zakaj ???
Aja, pa mediji (časopisi), ker pač kakšen tudi kaj negativnega o njem napiše ;D

Ria@ ne da imajo nekaj na očeh...oni še kako vedo kaj storit, da bo dobro za njih. in to je vse kar vidijo in vedo.

kupovanje hrane v drugih državah je pa dvorezen meč. žal. za naš BDP.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #196 : 06 November 2012, 16:52:12
Zanimivo kako pripravno so se naši trgovci ognili glavnemu problemu;

krivec: spletne trgovine v tujini
dejstvo: v tujini je hrana bolj poceni kot pri nas in to v državah z višjih življenskim standardom

in seveda veterinari bodo morali odpuščati (ob vseh nategunskih cenah in vet. postajo za vsakim voglom se mi res srce para za njih)


nekaj ne štima tle  ;)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.