za razmišljanje okrog hrane

sammyboy · 43917

Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #60 : 16 Oktober 2012, 12:17:18
Bohseusmil ;D Mene ne pride cenej. Če se tolk znajdem, da dobim ves meso zastonj, me pa bencin po žepu useka. Sam rečmo, da se ne znajdem zadost in da je domača hrana res cenejša, sliši se res fajn  :)

Se strinjam. Jaz bi z veseljem svoji kuhala pa mi finančno niti slučajno ne znese in, ker nimam skrinje (je nimam kam dat) za spravljanje večje količine hrane, tudi časovno ne. V bloku sredi mesta si pač ne morem pridelovati svoje zelenjave, klavnic pa tudi ni v bližini, še manj kmetov pri katerih bi stvari vzela in bi me dejansko prišle ceneje...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #61 : 16 Oktober 2012, 12:49:18
Nič ne pride ceneje, sploh če moraš kuhati zato, ker je pes bolan/star in si ne moreš pomagati s takimi in drugačnimi pometeninami in klavničnimi odpadki. Če imaš nekje vir zastonj ali zelo poceni  mesnih ostankov in pridelaš zelenjavo doma potem že še gre, a je treba delati z velikimi količinami hrane, računati tudi bencin in elektriko za kuhanje in zmrzovanje. Če pripravljaš hrano za večjega psa, ki ne sme dobiti mastnega mesa in kosti in če pripravljaš sproti ali za par dni, pride veliko dražje kot kvalitetni briketi. Tudi če iščeš take in drugačne akcije. Pride pa precej  ceneje od raznih veterinarskih dijetnih konzervic.


solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 16 Oktober 2012, 13:44:44
Tale tema je super.  :)
Kombiniranje raznolike hrane se mi zdi odlična ideja in mislim, da bi se dalo tudi malo prihranit. Meni osebno je pomembno zlasti to, da psi ne bodo vse življenje samo na briketih. Tisti, ki omenjate kvalitetne brikete...pri vsej poplavi briketov, kateri briketi so za vas v tem rangu?
Recimo, ravno za vikend sem zvedela še za eno znamko kvalitetnih briketov (tako pravijo, vem pa ne) Ortin. Cena je izredno ugodna, samo jaz nekako ne zaupam španski proizvodnji (brrr, sem dobila asociacijo, da je kak hrtek not vmešan  :'()...kaj pravite vi?
Hvala vsem, ki delite svoje izkušnje!  :)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #63 : 16 Oktober 2012, 13:55:31
Pri mojih psih sem skozi leta dala skozi vse, od briketirane, kuhane in surove hrane. Različne filozofije prehranjevanja, različna razmerja pri mešanju. Za kavč pse nikoli nisem bila najbolj pozorna na njihovo postavo in niso bili zavaljeni.
Pri psu, ki je delal in sem z njim obiskovala tudi razstave, pa sem postala pozorna na sam izgled psa in na vpliv določene hrane na telesni razvoj. Na klasični briketirani hrani je pes neenakomerno rastel (dosegel končno višino pri 6 mesecih) in je imel po mojem mnenju celo življenje zaradi tega posledice. Precej časa je jedel kombinacijo briketirane in kuhane hrane, dolgo časa samo kuhano. Pri obeh različicah je bila v hrani cca tretjina mesa. Pes je bil na tej hrani precej maščobno obložen, če sem želela, da bi bil bolj suh in zmanjšala količino, je začel izgubljati mišično maso in ne maščobo. ker z rezultatom nisem bila zadovoljna, sem iskala različne rešitve. Potem sem se malo poglobila v presnovo in iz kuhane hrane črtala žitarice. Bilo je za spoznanje boljše, ampak šele, ko sem začela mešati mesne vire in jih zvišala nad 50%, se je razlika začela poznati. Tak način prehrane za velikega psa pa je bil ne samo finančno zahteven (pes je na dan pojedel dober kg mesa, pa na piščancu ni ravno OK izgledal), kar precej časa sem posvetila tudi temu, kje priti do bolj ugodnega nakupa, dovolj prostora za shranjevanje in še čas za kuhanje. Poskusila sem tudi s prehodom na surovo, ampak pes na surovi hrani ni izgledal najbolje (preprosto mu ni odgovarjala). Potem sem iskala boljšo briketirano hrano in po precejšnjih mukah in preizkusu skoraj vsega, kar je bilo pri nas na voljo, rezultat ni bil tak, kakršnega sem želela. Veliko težav s prhljajem in izgubo mišične mase. Potem sem, takrat še v tujini, našla hrano, ki se mi je zdela najboljša, jo po mukah in težavah uspela dobiti v test in rezultat me je naravnost šokiral, pozitivno seveda. Ne bom pozabila odzivov ljudi na novi izgled moje mrcine po cca 2 mesecih od prehoda na novo hrano. Pes je bil popolnoma spremenjen, telesno maščobo so zamenjale mišice, postal je bistveno bolj čvrst, imel je več energije. In to mi prej, s prehrano kakršno je imel, žal nisem uspela zagotoviti. Tako, da prehrana mojih psov ostaja v veliki meri briketirana, občasno pa dobijo še kaj za zraven, že zato, da je telo navajeno na spremembe in da na potepanjih po svetu nimam težav tudi v primeru, če mi zmanjka briketov.


solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 16 Oktober 2012, 14:07:29
Lahko zaupaš katera hrana je to?



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #65 : 16 Oktober 2012, 14:19:35
Orijen, proizvajalec katerega me je potem povabil k distribuciji te hrane. Če ne bi iskala za svojega psa najboljše, kar se je dalo dobiti, se danes zagotovo ne bi ukvarjala s poslom, s katerim se  ;)


solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 16 Oktober 2012, 14:27:56
Hvala.
Orijen sem že gledala, pa se mi zdi, da bi znal biti beljakovinsko premočan za srednje aktivnega psa  :-\.
Kaj pa kombinacija le-tega z ostalo hrano (kuhano in surovo)?



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 16 Oktober 2012, 22:57:53
Zakaj bi bil Orijen beljakovinsko premocan? Kaj sploh to pomeni?  ??? V povezavi z aktivnostjo mislim..


Jaz pri svojem, ce se le da, v istem dnevu nikoli ne dam skupaj surovega mesa in briketov. Zacne mehko kakat. Pri kuhanem + briketi ni tezav.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 17 Oktober 2012, 14:48:36
Glede mešanja hrane. Moja dobi 3 obroke na dan, zjutraj je surov, kosilo navadno kaka žita+zelenjava ali surovo, zvečer pa surovo ali briketi. Tako da dobiva kar raznoliko hrano lahko dobi vsak obrok neko drugačno hrano pa ni problemov. OK ima 2 vrsti briketov - po enih je kakec katastrofalen (že napol driska in res res ogromna količina), po enih je pa kar ok (sicer mehek in ga malo na travi ostane ampak je pa formiran in količina je še vedno ogromna). Če bi dajala kake visokobeljakovinske grainfree sem prepričana da bi bilo čisto OK (sedaj ima žitnate, itak jih ful ful redko uporabim za obrok, so navadno samo za priboljške) ;) .



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #69 : 17 Oktober 2012, 17:39:36
Nekdo je napisal, da se dobi kvalitetna hrana že za 30€  :) KJE PA? OZ KATERA FIRMA? :-[ Jaz še nisem vidla briketov kvalitetnih za manj kot 50€ :) 10kg+ seveda. Manj se mi ne splača kupovat.

Mimi*


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 17 Oktober 2012, 17:55:20
Bosch, Cibau itd. Bosch lahko kupiš na Zooplus

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #71 : 17 Oktober 2012, 19:18:43
BOSH dobiš za 30€ samo če je ravno v akciji, sicer pa je 15kg (žal) nad 40€. Pa tisti, ki bi radi hrano z malo ali nič žitaricami z njim ne bi bili zadovoljni.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #72 : 17 Oktober 2012, 19:48:41
......ali pa Happy Dog , nekateri kar pohvalijo tudi Irsko različico pasje hrane http://www.montanus.si



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 17 Oktober 2012, 20:57:28
Bosch sem našla za 30€ na 15 kg ampak Bosch je meni bolj tako no. Ima 15% mesa potem pa še praktično sama žita (pa maščobo in še proti koncu nekaj malega mesa). No saj ja, glede na to koliko pridejo ostale boljše hrane drugega itak za tako ceno ne moreš pričakovat.
Cibau sem našla za 35€ na 15 kg. Sestava se mi zdi malo boljša kot Bosch.
Happy Dog pa žal najdem samo za cca. 50€ za 15 kg. Kvaliteta je pa po moje malo boljša od Boscha...

Pa če gledaš da je to spletna cena in da moraš še poštnino plačat te pride potem še več... Ne vem no na kak način naj bi bilo to tako poceni kot vi govorite... Zaenkrat mi je še vseeno domača hrana veliko veliko cenejša  ::) ;) :P



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #74 : 17 Oktober 2012, 22:56:53
Ja, tudi meni še ni uspelo najdit kaj pod 60€ :) Drugače pa tale Bosch, a ni to potem na nivoju market briketov. Se mi zdi da je 15% mesa v unem Lidl briketi :)
No, za kuhanje sem pa prelena, že zase ne kuham. Tako da si niti ne predstavljam koliko stane kuhano  :-[
Trenutno razmišljam o Acani. Nisem še probala, je pa baje dost dobra kvaliteta. Je pa spet 70€ 18 kg se mi zdi.

Mimi*


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 17 Oktober 2012, 23:12:16
Briketi ki jih kupiš v marketu nimajo mesa notri ampak stranske proizvode. Drugače pa ima Bosch tudi Organic in Ultra Premium linijo.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #76 : 18 Oktober 2012, 01:25:52
Acana Adult je cca 65 € za 18kg, 50% hrane sestavljajo piščančje in ribje sestavine ter jajca.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #77 : 18 Oktober 2012, 07:18:27
Happy Dog pod 50EUR ;D (ena od trgovin)
http://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pasja_hrana/happy_dog_natur#

2x15kg ....... 65EUR ........ brezplačna dostava



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 18 Oktober 2012, 07:57:00
Bosch sem našla za 30€ na 15 kg ampak Bosch je meni bolj tako no. Ima 15% mesa potem pa še praktično sama žita (pa maščobo in še proti koncu nekaj malega mesa). No saj ja, glede na to koliko pridejo ostale boljše hrane drugega itak za tako ceno ne moreš pričakovat.
Cibau sem našla za 35€ na 15 kg. Sestava se mi zdi malo boljša kot Bosch.
Happy Dog pa žal najdem samo za cca. 50€ za 15 kg. Kvaliteta je pa po moje malo boljša od Boscha...

Pa če gledaš da je to spletna cena in da moraš še poštnino plačat te pride potem še več... Ne vem no na kak način naj bi bilo to tako poceni kot vi govorite... Zaenkrat mi je še vseeno domača hrana veliko veliko cenejša  ::) ;) :P

Jaz Acano kupim na zoohit.cz Zastonj poštnina, cene nepremerno nižje, kot pri nas.

Once you go boxer, you never go back :)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #79 : 18 Oktober 2012, 10:02:08
Pa če gledaš da je to spletna cena in da moraš še poštnino plačat te pride potem še več... Ne vem no na kak način naj bi bilo to tako poceni kot vi govorite... Zaenkrat mi je še vseeno domača hrana veliko veliko cenejša  ::) ;) :P

Se znajdes ::) malo pobrskas po internetu in najdes najbolj ugodno varianto glede kombinacije cena/postnina. :P

Najcenejsa varianta (po mojem mnenju) kvalitetnih briketov me pride nekje 3.5€/kg. Se cenejsa je v bistvu 2.5€/kg, samo mi psica hujsa na teh cenejsih, ker niso dovolj mocni. 2.5€/kg je tudi najcenejse meso, ki ga lahko dobim - jezik al pa srce. S tem, da kolicinsko pride priblizno 2x toliko mesa na dan kot briketov. Tako da ne pridobim kaj dosti...

battito animale


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #80 : 18 Oktober 2012, 13:38:43
No če pri BOSHu sešteješ vse kar je od mesa pride okrog 30% pri adult varianti. Beljakovin živalskega izvora naj bi bilo okrog 70% od vseh. Cena 30€ je za hrano, ki je v akciji, normalne cene so od 40€ navzgor. Ob nakupu nad 100€ dobim še bon v vrednosti 10%, ki ga vnovčim ob prihodnjem nakupu. Za vzdrževanje normalne telesne teže ene psice rabim cca 20- 30dek/dan, odvisno od teže (20 - 30 kilc) starosti, aktivnosti. Kar pomeni, da me najugodnejša varianta pride za 5 psic na dan manj kot 3€. Če bi kuhala, bi toliko porabila samo za riž in zelenjavo, brez mesa in dodatkov.


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #81 : 18 Oktober 2012, 15:18:07
Happy dog je pa res ful poceni. Kak je pa kej kvaliteta?

Mimi*


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 18 Oktober 2012, 15:50:11
2.5€/kg je tudi najcenejse meso, ki ga lahko dobim - jezik al pa srce.

Vprašaj če imajo kako odpadno meso. Pride kar precej manj  ;)


BlackDevil, že res da ima Organic in Ultra preimum linijo, je verjetno bolj kvalitetna ampak koliko vem tudi dražja ;)
Lanabela, 30% mesa je za moje pojme še vedno premalo ;) . To je ja manj kot 1/3. Sicer ne vem kje si ti to naštela, ker tam na prvem mestu je meso (min 15%) pa potem je proti koncu še nekaj maščobe pa nečesa. Ne vem no...
mimi89bu, meni se happy dog ne zdi poceni. Je bolj dragi kot Bosch se mi zdi. 1x sem pa v trgovini gledala njegovo sestavo, mogoče malo boljše kot Bosch, ampak za mojo psico neprimerno ;)

Sicer se meni tudi ne da kuhat, zato psici 1x na 1-2 tedna (med vikendom, ko imam čas :P ) skuham nekaj žitnega (polenta, riž, gris, makaroni) potem pa dodam še zelenjavo (peteršilj kuhan, ostalo surovo).  Po razmerju 1/2 žit in 1/2 zelenjave. Skuham pa toliko, da ima za 4 obroke, ki jih dam popoldan (zjutraj še vedno surova hrana), zraven tega kuhanega obroka pa še kako ribje olje, ribjo konzervo, mleko, mlečne izdelke, jajca ali pa kuhanega lososa. Ko kuhanega obroka zmanjka pa je cele dneve surovo hrano. Drugače pa ji še včasih od "kuhane" privoščim ovsene/koruzne kosmiče zraven pa še kako surovo zelenjavo ali sadje (tudi razmerje 50-50). Ostala hrana je pa surova, za katero ne gre veliko časa. Samo vzameš vrečko ven, sporcioniraš in daš v posodo. Cela umetnost  ;)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #83 : 18 Oktober 2012, 16:03:17
Ampak nimam skrinje in nimam prostora zanjo. Vsak dan se mi ne da hodit v mesnico po meso... in po moznosti se celo dopoldne klicat naokoli, katera mesnica ima kaj mesa na voljo.

Super, da se ti izide brez briketov, ampak definitivno ni cenejse, ce upostevas tudi vlozen cas (ne recem, da se ni vredno potrudit za kvaliteto zivljenja svoje zivali, ampak vedno se to nekje pozna ;)) jaz ta cas rajsi vlozim v ukvarjanje s psi :)

Enkrat v prihodnosti bi rada zvecala kolicino sveze hrane v primerjavi z briketi, ampak trenutno ne gre.

battito animale


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #84 : 18 Oktober 2012, 16:07:48
Meni je happy dog ful poceni... 65€ za 30kg. Pri nas ne najdeš cenej kot 60€ za 10-15kg :)
Ma, meni sploh ni jasno, kako ugotovite kaj je za vaše dogije primerna sestava. Moja dva pojesta vse. Res je, da ima tamali najraje od Royal Canin, ampak tavečja pa poje vse, kar dobi. S tem, da me za tamalega pride hrana res poceni (4kg ima), med tem ko tavečja rabi več (35kg) in me pride bistveno dražje. Pa poleg vse hrane, kar ju imata, dobita tudi kuhano meso-dodam med kuhano hrano ali med brikete. Čeprav kuham res sila malo, kuha jima moj "cimer", ko je pač tukaj.

Mimi*


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #85 : 18 Oktober 2012, 16:23:55
Citiraj
Lanabela, 30% mesa je za moje pojme še vedno premalo
Mojim psicam povsem ustreza. Pa načeloma se pri hranah, ki jih uporabljam zelo dolgo ne zadovoljim s tistim kar piše na žaklu. Sicer pa ne trdim, da gre za visoko kakovostno hrano. Meni to, da psice živijo 14-17 let in da rabim veterinarja šele po 13 letu (razen za preventivo in eventuelno kakšno manjšo poškodbo) zadošča. Vse ostalo se mi zdi spakovanje in dnar stran metanje (če imaš psa "s posebnimi potrebami" je pa seveda druga pesem).


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #86 : 18 Oktober 2012, 17:20:49
Moje2 tudi pojesta vse, pa 6 kg pes dobi isto količino kot 16 kg psica. Samo razen na parih briketih mi pes na vsem hujša. Dobita vsak dan brikete, potem pa občasno kakšen surov obrok (po pol kile mesa vsak), sadje, zelenjavo, kaj kuhanega...me pa briketi pridejo za oba skupaj manj kot 1€/dan.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 18 Oktober 2012, 18:58:52
Ampak nimam skrinje in nimam prostora zanjo. Vsak dan se mi ne da hodit v mesnico po meso... in po moznosti se celo dopoldne klicat naokoli, katera mesnica ima kaj mesa na voljo.

Ja če nimaš skrinje in prostora za njo je kar sranje ja... Potem je surova hrana res težje izvedljiva... Glede klicarjenja. 1x si vzameš čas pa preklicariš vse mesnice, če dajejo meso za psa ven, si zapišeš tiste ko dajejo in potem par dni pred tem, ko misliš it po meso samo pokličeš eno mesnico od teh pa ti povejo kdaj imajo pa takrat greš.  ;)

Super, da se ti izide brez briketov, ampak definitivno ni cenejse, ce upostevas tudi vlozen cas (ne recem, da se ni vredno potrudit za kvaliteto zivljenja svoje zivali, ampak vedno se to nekje pozna ;)) jaz ta cas rajsi vlozim v ukvarjanje s psi :)

Pri meni je veliko cenejše pa če upoštevaš čas ali ne. Vloženiga časa ni veliko, 1x na mesec dobim meso, ga sporcioniram in zamrznem, za to rabim pol ure. Pa OK če računaš še nakup dodatno 1 uro (ampak to ponavadi skombiniramo tako, da gremo njej po meso, ko smo že v tistem mestu, ker pač ni tako blizu). Waw, res dosti. Pa potem vsak dan tisti 2 minuti, da vzamem iz vrečke, pa napol vrežem in dam v skledo. Vse to, razen porcioniranja v skrinjo bi imela tudi pri briketih, ker bi se glihtak vozila v mesto in jemala ven iz vreče in dala v skledo  ;) . OK priznam, ko kuham mi vzame malo več časa. OH se kuhajo povprečno nekje 10 minut, tačas pa jaz tudi zelenjavo narežem, not pa jo dam itak ko je že vse skuhano. Potem pa še preden ponudim da segrejem 2 minuti. Pa je to nekje 12 minut. Ni veliko, ampak se mi med tednom vseeno res ne da kuhat, zato če kuham, kuham med vikendom  ;)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 18 Oktober 2012, 19:00:13
 :D :D :D domača hrana cenej...je treba preračunat še raven tisto, kar mama v hladilniku pusti...ko kupuješ SAM živila za celo družino (seveda so tu všteti psi ;)) domača hrana NI cenejša  ;).
Akcije, pa zastonj meso...mi imamo doberšen del mesa kar doma (lastna prireja in domača zelenjava skozi večino leta) pa še vedno daleč od tega, da bi lahko trdila, da me domača hrana pride cenej od kvalitetnih briket.
Ne računat kolk te pride samo meso (ki ga lahko dobiš za malo eur ali zastonj) zraven si še enkrat natančno zapisuj koliko te pridejo še vsi dodatki (joguri, skuta, kosmiči, zelenjava...), koliko je vreden ostanek od kosila (ki bi sicer romal v kompost...ampak zastonj do tja pa ni prišel) in koliko te dodatno pride še večkratni odhod v oddaljene klavnice...nop ni cenej. Lahko je kvečjemu skoraj enako.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 18 Oktober 2012, 20:06:12
Imam eno vprašanje, pa ga bom napisala v to temo, kjer ste bolj aktivni :):
Gledam te sestavine pa mi ni jasno, zakaj je razlika, če pa gre za enako hrano:

Sestava: sveži piščanec (18 %), piščančja mesna moka (18 %), riž, koruza, pesina pulpa, piščančja mast, cela sušena jajca, kvas, ribja moka, piščančji hidrolizat, laneno seme, ribje olje, prebiotični fruktooligosaharidi, prebiotični manozni oligosaharidi, brusnice (500 mg/kg), izvleček juke, glukozamin, MSM,
hondroitin, nukleotidi
.

in

Sestava: piščančja mesna moka (30 %), riž (19 %), koruza, piščančja mast, pesina pulpa, sveži piščanec (5 %), piščančji hidrolizat, ribja moka, kvas, cela sušena jajca, laneno seme, ribje olje, prebiotični fruktooligosaharidi, prebiotični manozni oligosaharidi, brusnice (500 mg/kg), glukozamin (370 mg/kg), MSM (370 mg/kg), hondroitin (260mg/kg), izvleček juke, nukleotidi.

Kaj je s tem svežim piščancem in mokami?  ???