Ne sprejme mladička

sabinas · 4989

sabinas

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
: 11 Oktober 2012, 14:43:29
Pozdravljeni!


Doma imam 3 leta starega mesancka psicka. Pred par dnevi sem prinesla še psičko, isto mešanko, staro 8 tednov. Problem je v tem, da nas stari kuza mladička ne sprejme. Vsakič ko se mu psička pribliza v njo renči, enkrat  jo je ze malo savsnil...nenehno se je izogiba. Bojim se, da bi ji kaj naredo. Ne vem kako ravnati, da se bosta zastopla. Pustim da se sama zmenita al posredujem? Ker tamala bi se pa z njim igrala, ampak on ni za to...
hvala za vse odgovore



Boomi

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 11 Oktober 2012, 15:53:08
Jaz sem imela podoben problem; psica stara 3,5 let ni prenesla nove mladičke.. Tri dni sem hodila za njima in ju spravljala narazen, se sekirala kaj bo, se tresla ko je starejša zobe kazala itd.. Potem sm pa rekla ma sj se bosta že zmenili in sem se vsedla na kavč in ju pustila na miru.. Le toliko sem se vmešala da sem starejšo okregala če je hotela šavsnit proti tamali.. naslednji dan sta se že igrali skupaj, na čase je še bilo malo napetosti, potem sta pa tudi že spali skupaj, celo spravita se na isto skledo brez ravsanja;)
Najbolš da pustiš da se sama zmenita, le starejšemu daj vedeti kdaj gre predelč.. Pa daj mu vedeti da je še vedno tvoj najljubši, da se ne bo počutil zapostavljenega in to povezal z prišlekom (vedno mu prvemu daj jesti, prvega pobožaj, prvega pripni ko greste na sprehod, itd)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2 : 11 Oktober 2012, 17:37:37
Sicer nimam še te izkušnje. Ampak jaz ne bi pustila preveč sami se bodo zmenili, kaj pa če bo orng scotal mladiča? Odvisno od psov. Bi pa umirjala mladiča, da ne bi slili k starejšemu psu in poskrbela za ekstra preživet čas s psom št. 1.
Tak je zaenkrat moj plan za prihodnost, kako bo takrat pa kdo ve.  ;D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sabinas

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 16 Oktober 2012, 11:52:10
Hvala za odgovore :)

Sicer je zdaj stanje tako...mladič nonstop sili k starejsemu psu, on pa bezi od nje. Jo je pa včeraj zgrabo za vrat in jo polozo na tla..tamala je zacvilila in sla stran. Ampak čez dve minuti je ze zopet silila v njega. Kaj naj kr pustim da se na tak način zmenita al kaj...zgleda da se je tavlki boji ..c c c :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 16 Oktober 2012, 13:02:17
Če je starejši pes vidno pokazal, da mu ni do teženja in tamala še kr naprej teži, si TI na potezi, da PREPREČIŠ da tamala teži. Pika! Pes si zasluži svoj mir. Pa naj spozna tamala čim več ignorantov in zoprnih psov, da se nauči, da vsi psi niso za druženje, vsaj ne v taki obliki.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 16 Oktober 2012, 20:20:58
tastari je naredil prav, ima pravico pokazati nadležnemu mladiču, kje mu je mesto. Mladič nima kaj nadlegovat tastarga psa, če on pokaže, da mu ni všeč in se umika. Kadar nista pod nadzorom ju imej ločena, večina sprehodov naj bo ločena, delaš z vsakim posebej. Skupaj naj bosta takrat, ko je mladič utrujen, da ne teži preveč in imate čas paziti nanju. Ko bo mali malo zrasel in se bo naučil spoštljivega odnosa se ga starejša ne bo več bala in bosta lahko več skupaj.


roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 24 Oktober 2012, 00:52:11
Pozdravljeni!


Doma imam 3 leta starega mesancka psicka. Pred par dnevi sem prinesla še psičko, isto mešanko, staro 8 tednov. Problem je v tem, da nas stari kuza mladička ne sprejme. Vsakič ko se mu psička pribliza v njo renči, enkrat  jo je ze malo savsnil...nenehno se je izogiba. Bojim se, da bi ji kaj naredo. Ne vem kako ravnati, da se bosta zastopla. Pustim da se sama zmenita al posredujem? Ker tamala bi se pa z njim igrala, ampak on ni za to...
hvala za vse odgovore
svetujem, da si poišči PRAVO strokovno pomoč. poguglaj, imamo korektne ljudi, ki imajo PRAVO znanje. mariskateri ti bo dal korekten nasvet že po telefonu, obisk pa stane kakšne 20 eu za 1h v povprečju. mislim, da tale forum ni primeren za iskanje takšnih nasvetov.

lp



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #7 : 24 Oktober 2012, 01:14:47
Moj je bil star dobri dve leti, ko sem dobila mladičko. Ko smo šli že po njo, sem ga vzela poleg. V avtu je bil tečen, renčal je na njo, mene se je izogibal ipd. Doma je potekalo podobno, kot praviš ti. Tastarejši se je odmikal, tudi meni :) Tudi ugrizniti je hotel, pa sem ga okregala. No to je trajalo približno teden dni (ne spomnim se več dobro), pa sem en dan prišla iz službe, sta bila že najboljša kolega. Še pa vedno dam "prednost" tastarejšemu. Na sprehod gre prvi, za jest dobi prvi ipd. Tudi zdaj se kdaj "sklofata", pa je drug dan ok. Sedaj ju pošljem vsakega v svoj "kot", takrat sem pa tako ali tako bila dosti službeno odsotna in sta bila primorana se sama zmenit. Če sem bila zraven, sem kregala tastarejšega, ker je kazal zobke in renčal. Mislim, da se je počutil zapostavljenega, ker je bil vedno on kriv, navajen pa kontra. Danes bi ponovila isto, torej okregala bi tistega, ki renči. Če se drugače lahko z vsemi igra, naj še tega sprejme. Če pa je že do drugih tak, pa je potreben strokoven pogovor, prevzgoja ipd. Samo razlika pri meni je ta, da tastarejši tehta 4kg, med tem, ko sem dobila mladičko, ki sedaj tehta 35kg, je takrat recimo polovico manj. Če bi bilo kontra, bi bila verjetno veliko bolj pozorna in moje glasilke bi bile danes bolj "znucane"  :-[  :P

Mimi*


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #8 : 24 Oktober 2012, 08:59:16
Kadar pripeljemo novega kuzka domov, je pomembno, da ima mlajsi kuza ze v naprej dolocen prostor, ki bo samo njegov, kjer bo imel mir, kjer ne bo motil starejsega kuzka. Najboljse se obnese kovinski boks ali kak drug transporter.

Zelo pomembno je tudi nase obnasanje do starejsega kuzka. Kar pomeni, da se moramo prvih nekaj dni se vec ukvarjati z njim kot ponavadi.

Ce starejsi kuza ni navdusen nad mlajsim, imej mlajsega prvih nekaj dni na povodcu kadar sta skupaj (tudi v stanovanju). Ce bo starejsi hotel imeti mir, se bo lahko brez tezav umaknil, saj mlajsi ne bo mogel za njim oz.ce se bo zelel spoznati z njim bo naredil to samoiniciativno.

Kadar imas vec psov se moras drzati dolocenega reda, prvi je vedno starejsi:
-kadar ju poklices
-bozas
-peljes na sprehod
-.....
Mladicek jé veckrat na dan, zato dnevno dozo starejsega razdeli na toliko obrokov kot jih ima mlajsi.




Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 24 Oktober 2012, 09:59:01
Mladičku pač ne pustiš da konstantno teži starejšemu, če pa dobi manjšo vzgojno pa ni sile. Samih ne puščaš (da se ne bota zmenla preveč po svoje ;)).
In starejši pes je le starejši član družine - naj ima iste ali večje ugodnosti od tamalega. To da pa pač nista že v prvi minuti taboljš kolega pa je utopično pričakovat. Se velkokrat dogaja, da je pes zunaj družaben in igriv, ko pa mora začet sobivat doma s še enim članom več pa je čist drugačen. Če je izvedljivo se da med recimo vrata ena tokšna deska, da jo starejši lahko preskoči in ima svoj mir mala pa je ne more preplezat (če je zaradi velikosti enega in drugega to izvedljivo).

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


sabinas

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 29 Oktober 2012, 21:55:04
Hvala za nasvete :)

Naredila pa sem tak..nisem se nič kaj dosti vmešavala, če je tamala staremu gnjavla je skočil na sedezno (ona se je premala) in je mel mir. Ga je pa vedno bolj firbec matral in je okol nje lazo..zdaj se pa ze na vlko spilata in imata dirke po stanovanju in na dvoriscu. Kdo bi si mislil :) Prav lusna sta



Irmica

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
  • Kakršen gospodar, takšen pes.
Odgovori #11 : 10 November 2012, 12:24:54
svetujem, da si poišči PRAVO strokovno pomoč. poguglaj, imamo korektne ljudi, ki imajo PRAVO znanje. mariskateri ti bo dal korekten nasvet že po telefonu, obisk pa stane kakšne 20 eu za 1h v povprečju. mislim, da tale forum ni primeren za iskanje takšnih nasvetov.

lp
se strinjam!

-Pes je edina stvar na svetu, ki te ljubi bolj kot ljubiš samega sebe


Nina...

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 28 Junij 2013, 16:33:22
Zdravo! učiraj sem domov pripeljala 2meseca staro psičko. Doma še imam 6letnega samčka in dve muce.Danes sem samčka dala malo zram tamale in jo je sam povoho za njega me sicer ne skrbi ampak moj maček je ZELOO lubosumn in gleda ga z nekim sovraštvom zelo me je strah da bi ga maček poskušal napadit imate kak predlog da mačku dopovem da je to nov družinski član ?

Škotska ovčarka Ajša in mešanček Beno! <33