Parjenje Vižla

Veliki101 · 2609

Veliki101

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 16 November 2012, 14:31:39
Pozdravljeni.

Smo ponosni lastniki psa pasme Vižla - Madžarski kratkodlaki ptičar, trenutno starega 7 mesecev. Pes bo zrel za parjenje od svojega 10-12 meseca dalje. Pes ima rodovnik.
V kolikor bi nekdo želel za parjenje s psico, naj prosim javi.

Prilagam slike.



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 16 November 2012, 15:06:09
Ko bo opravil vse zahtevane preizkusnje in vzrejni pregled, kajne?



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 16 November 2012, 15:16:53
Težko,da bo pri 10ih mesecih, kot oni navajajo, že imel vzrejno dovoljenje ::) (vsaj,če je tako,kot pri bokserjih,ki ga lahko dobijo pri starosti 18mesecev)

Once you go boxer, you never go back :)


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 16 November 2012, 15:20:12
Seveda ga ne bo imel.  ;) Ce je dober, pri letu in pol..

Me zanima, kaj si vzreditelj psa misli o tem..



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 16 November 2012, 15:21:24
Do vzrejnega bo kar dolga pot - glede na to, da bo treba narediti tudi lovske preizkuse.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #5 : 16 November 2012, 15:37:21
Saj leglo kvazivizel je imela ze letos ena teta v Kopru.


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 16 November 2012, 15:43:19
Enkrat sem zasledila, da ima zelo malo vižel vzrejno dovoljenje. Je za to kak poseben vzrok? (če kdo slučajno ve, me radovednost daje ;D :-[ )

Once you go boxer, you never go back :)


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #7 : 16 November 2012, 15:52:07
Morda so se bolj kot ne mlade? Moja Heidi je stara 3 leta, pa ji manjka uradno le se klinicni pregled oci in vzrejni pregled pred komisijo, pa sem se odlocila, da do naslednjega leta tega se ne naredim (klinicni testi veljajo le 1 leto, stanejo 50 evrov, ki jih raje dam za DNK teste (kot pa 2x za klinicni pregled, kjer je prvi cisto "brez uporabe")). Pa se na tak nacin bo cisto svez klinicni pregled oz. bolj "verodostojen".


helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 16 November 2012, 19:20:49
Pred 18. mesecem starosti je vsekakor nemogoče, da pridobi vzrejno dovoljenje že zaradi obveznega slikanja kolkov. 18 mesecev je namreč spodnja meja za slikanje...

Pred tem pa je potrebno pridobiti telesno oceno najmanj prav dobro in opraviti zahtevano delavno preizkušnjo-JZP, ki zajema delo na polju in v vodi, pred in po strelu. Po vsem tem pa se je potrebno pokazati na vzrejnem pregledu...

Ne pozabi, da so ptičarji DELAVNI psi, vzrejeni za lov (ok, so poleg vsega super družinski psi, dobro se znajdejo tudi v ostalih kinoloških športih). In mladiče brez rodvnika oddati v prave roke, je utopija. Dajte se pomatrat pa opraviti zahtevano, če vam je že toliko do vzreje, ne pa parit kar nekaj samo da bo imel potomce, je škoda in se NE splača! V dobro pasme, v dobro vodnikov mladičev. Nagon lovskega psa v nelovskih rokah je treba spravit pod kontrolo oz. preusmerit na nekaj drugega, sicer je rezultat podivjan pes, ki preganja vse kar leze in gre!

Ria-ravno zaradi zgoraj naštetega, oz. delavnih preizkusov ima tako malo vižel vzrejno dovoljenje, veliko jih je v nelovskih rokah (pa ne pravim da jim karkoli manjka, da ne bo kdo v luft skakal) in so pač družinski psi in zraven počnejo kaj drugega kot izvajajo lov.

Veliki 101- V okolici Ljubljane je vsako leto organiziran zelo dober tečaj za pripravo ptičarjev na delavne preizkušnje. Pridi, s psom opravi zahtevano in šele nato pari ;)