"Kletka" za psa

rosa · 332300

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #300 : 24 Oktober 2007, 09:34:24
Atlas 80 je skoraj da premajhen za mojo 20 kg psico z 51 cm, ki je krajša od labijev. Raje probaj dobit mrežo in samo plastični spodnji del, da ne bo svinjala po prtljažniku če bo mokra ;)

Niti drobna labradorka delovnih linij ne pride not, ko smo enkrat gledali, pa ima samo 27 kg. (Samo za labradorko ;) )


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #301 : 24 Oktober 2007, 12:50:20
Morda pa ATLAS 50 PROFESSIONAL pride v poštev. Moj ima 52 cm in 15 kg in leži zelo komot. Višina vratc je 55 cm.



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #302 : 24 Oktober 2007, 13:16:28
Ta je le 5 cm širši, ostalo je pa približno isto. Dvomim da bi 5 cm kaj veliko vplivalo, pa še vhod je tam kjer ne bi smel biti  ;)


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #303 : 30 Oktober 2007, 15:04:56
Ok, ne bom tlačla psa v premajhno boks. Torej kupim boks (ne kletko) velikosti 90x60x60 če slučajno kdo prodaja. Atlas 60 bi bil ravno pravšnji  ;)


kiki72

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #304 : 15 November 2007, 12:21:59
Sama sem nabavila takšen kovinsi box-kletko-transporter  za našo gusarko  ::)- z namenom da ne bo delala neumnosti ko bo sama doma. Sedaj je mala pikica postala že kar samostojna in jo lahko brez problemov puščava doma brez boxa- ker nič ne uniči in tudi sobna čistoča je 1A!  ;D
Tako da ga rade volje prodam komu drugemu, ki ga potrebuje.
vhod ima na strani- dimenzije - 77x60x55 cm.Je kovinska in zelo dobro ohranjena, uporabljena le notri. Zraven dam še gobasto podlago narejejo za to kletko.
cena? hja... stvar dogovora  8)



SunnyDay

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #305 : 19 November 2007, 23:07:05
Tudi mi boksa ne potrebujemo vec. Gre za kovinski boks dimenzij 105x69,5x75. Uporabljali smo ga ZELO malo in je skoraj kot iz trgovine ... Ce bi ga kdo imel, naj se mi oglasi z zasebnim sporočilom. :)


Mishe

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #306 : 29 November 2007, 19:10:33
Jaz pa kupim plastični box za psa z plečno višino 50cm, teža 14kg - Tibetanski terier. ALi kdo prodaja kaj primernega? :)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #307 : 12 Maj 2008, 10:48:57
Jaz pa imam malo prošnjo in sicer bi potrebovala za prvi teden avgusta - od 3.8. do 10.8. kovinski boks za mojo huskyco. Če bi ga imel kdo za posoditi, bi bila hvaležna, no saj drugače ga bo pa treba kupiti :). Pa takega potrebujem, da ga pes ni sposoben odpreti na kakršenkoli način.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #308 : 12 Maj 2008, 11:08:21
Mogoče kdo ve kje se dobijo poceni (oz. vsaj povprečna cena) izdelki iz aluminija primerni za izdelavo kletke?

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


_Pikica_

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #309 : 24 Junij 2008, 09:34:35
Kupim lepo ohranjen transporter za psa ATLAS CAR 100 ( mere 100 x 60 x 66 )...



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #310 : 03 Julij 2008, 10:58:45
Mene samo zanima-gremo na morje in če mora biti pes nujno v boksu oz. transporterju. Ali lahko sedi zraven mene in moje sestrične.



sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #311 : 03 Julij 2008, 11:17:15
Mene samo zanima-gremo na morje in če mora biti pes nujno v boksu oz. transporterju. Ali lahko sedi zraven mene in moje sestrične.

Lahko, na zadnjih sedežih, če je pripet z varnostno oprsnico.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #312 : 03 Julij 2008, 11:30:55
Hvala! Koliko pa ta oprsnica približno stane(od-do)?




ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #314 : 03 Julij 2008, 12:47:13
O najlepša hvala!



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #315 : 06 Julij 2008, 14:35:54
Meni koncept zapiranja psov v bokse v njihovem "prostem" času ni všeč in mi nikoli ne bo, ker je skregan s samim bistvom tega, zakaj pse sploh imam. Same igrice so pa seveda čisto luštne. Tudi boksi so v redu, dokler so vrata odprta.


maja72

  • Gost
Odgovori #316 : 06 Julij 2008, 15:02:12
 ??? Dont' talk the same language ...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #317 : 06 Julij 2008, 15:59:06
Vse je odvisno od tega, kakšnega psa si želiš in kaj od njega pričakuješ.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #318 : 06 Julij 2008, 18:08:29
Vse je odvisno od tega, kakšnega psa si želiš in kaj od njega pričakuješ.
Čisto nepristransko, ker se še nisem odločila, ali mi je kletka všeč ali ne - kakšnega psa si želi nekdo, ki ga zapira v kletko in kakšnega nekdo, ki ga ne?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #319 : 07 Julij 2008, 09:03:10
Takole je to- mislim,da ima Lanabella prednost ker je  doma v hiši z vrtom in ker je tako rekoč cel dan doma- če odštejemo zelo zgodnje delovne ure ko psi itak spijo  ::) .
V takih pogojih in obenem še s ciljem živeti v krdelu s krdelom ima pač vsak lahko vse pse ves čas spuščene  :).
Kogar pa  v času odraščanja psa ni doma po cel delovnik in nima niti vrta niti atrija , je pa neka stopnja omejevanja skoraj nujna. Tudi kdor je doma pa doma dela, ne da se  ves čas samo s psi igra  ;), je praktično mladiča zaprt ko se mu ne posvečamo, ker drugače premalo spi in ga moramo preveč intenzivno vzgajat in nadzirat- s čimer pa nič ne pridobimo, samo zapletemo si življnenje psa pa lahko še uničimo s kakšnim nepremišljenim posegom. Še otroke dajejo eni v stajice,ker je to pač praktično in spat me ddnevom če hočejo al pa ne- ker baje otroci (in mladiči) morajo podnevi it mal spat. In stajice in posteljice niso nič drugega kot kletke za otroke   :P.
Kasneje, ko odrastejo ,  pa je bistvu čist vseeno al je pes spuščen al ne,ker itak ves dan spijo, ko so sami.
Jaz jih zapiram malo dlje (recimo do 2 ali 3 leta odvisno od psa)  zaradi dejstva ,da ko so sami niso sami- se pravi doma je mož , ki mu psi dol visijo , obenem pa doma dela in ves ča shodi ven in notr in odpira vrata in jih tudi pušča odprta , pa to pse samo moti , oz vsakič znova mslijo,da bodo šli ven in uidejo na hodnik in pol jih ter nazaj,al pa sploh ne opazi ,da je šel kakšen ven. Tudi mu grejo na živce ko so ves čas pod nogami. Zato je za vse bolj enostavo,če so zaprti kadar me ni , dokler ne ugotovijo,da je mož "kos pohištva oz neobstoječa oseba" in se ob njegovi prisotnosti začnejo obnašat kot da so sami doma  ;D.
Pa d ane bi o tem,da če imaš mladiče al pa "demulatorje" spuščene moraš pospravit in prilagodit stanovanje ( pazit na kemikalije, hrano, kable itd). Meni je enostavneje postavit kletko in psa nadzirat ko je spuščen , kakor pa pospravljat stanovanje in nadzrat kje je kdo pustil kaj za neprimernega zunaj.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #320 : 07 Julij 2008, 12:41:24
Sammy, mirno si nabavi kletko. Takih psov, ki jih hočem imeti jaz, ti zagotovo ne bi marala.
Deteljica - imaš v bistvu prav, samo to, da tiste zgodnje jutanje ure psi itak prespijo, ne drži. Nasprotno, to je čas, ki se jim ga splača kar najbolje izkoristiti za zabavo = delanje tistega, kar se sicer ne sme. Ko pridem domov se načeloma nič nikjer ne vidi, če pa pustim skrito kamero pa....no coment. Aja, mimogrede, moj delavnik ni dosti  krajši od običajnega, samo ure so malo premaknjene.

Meni se zdijo kletke zelo v redu za transport, pa za na razne prireditve, za daljše zapiranje pa se mi zdijo odločno premajhne. Kaj bi si recimo mislili o moji znanki, ki je vzela iz zavetišča nemško ovčarko in jo zaprla v pesjak od pokojnega čivavkota, širok tako nekako  70 cm in  meter in pol dolg?(s tem, da je imel čivavko še vratca v dokaj veliko drvarnico, skozi katera ovčarka ni mogla). Notri je bila ponoči in v času ko je bila gospa v službi. So rekli, da je to mučenje in je dala psico nazaj. Če bi bila v manjši kletki v hiši bi bilo pa menda vse v redu?


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #321 : 07 Julij 2008, 13:20:06

Deteljica - imaš v bistvu prav, samo to, da tiste zgodnje jutanje ure psi itak prespijo, ne drži. Nasprotno, to je čas, ki se jim ga splača kar najbolje izkoristiti za zabavo = delanje tistega, kar se sicer ne sme. Ko pridem domov se načeloma nič nikjer ne vidi, če pa pustim skrito kamero pa....no coment. Aja, mimogrede, moj delavnik ni dosti  krajši od običajnega, samo ure so malo premaknjene.

Meni se zdijo kletke zelo v redu za transport, pa za na razne prireditve, za daljše zapiranje pa se mi zdijo odločno premajhne. Kaj bi si recimo mislili o moji znanki, ki je vzela iz zavetišča nemško ovčarko in jo zaprla v pesjak od pokojnega čivavkota, širok tako nekako  70 cm in  meter in pol dolg?(s tem, da je imel čivavko še vratca v dokaj veliko drvarnico, skozi katera ovčarka ni mogla). Notri je bila ponoči in v času ko je bila gospa v službi. So rekli, da je to mučenje in je dala psico nazaj. Če bi bila v manjši kletki v hiši bi bilo pa menda vse v redu?


hm- moji spijo do 10 h- ne glede na to, če jaz ustanem ob 5h  :D
Sicer pa po moje tudi tvoje ne bi nič zamudile ti pa tud ne razen posnetov skrite kamere  ;),če bi tud morale mal dalj pospat. Bi bile pač prikrajšane za hojo po mizah in podobne inovativnosti  ;D.
J ep ares že prostorskiproblem namestit tolk kletk,da bi vse zaprla  :D

glede velikosti boksa za ovčarko- jaz si nič ne mislim. Kar se mene tiče nič groznega, čeprav če je pes zunaj je fino da ma mal več prostora, če je možnost seveda (npr luknjo bi tam že lahko razširili za v drvarnico)- že zato da se pozimi lahko l giba, če ga zebe pa čist preprosto zato,ker je navadno to mogoče.
Drugače pa ko so že mene velikokrat obilno napadali zaradi bksov, ki so kao itak mučneje živali , ker to ptem sploh niso "hišni psi " ampak "kaj vem kaj"? Orodja ?  mi vedno pride na misel da nad tistimi,ki jih imajo doma v malih kletkah cel dan (ponoči, med službo, pa še potem, ko grejo v trgovino, pa v gledališče, pa na obisk , pa na sestanke , pa kaj vem kam..vse do 23 ur na dan skupaj )al pa na radiator privezane se pa nihče ne zgraža...oni so hišni psi.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #322 : 07 Julij 2008, 14:20:19
Ja a res ne razumeš, da je ravno tisto na posnetkih od vsega najbolj zanimivo?
Sicer bi bilo pa meni bistveno bolj enostavno postaviti bokse na vrtu in jih pozapreti vanje. Poleti je itak debela senca, pozimi pa  bolj ko je mraz, bolj jim je všeč.
Kar se mene tiče, je za tiste, ki jih pasje inovativnosti ne zanimajo, povsem vseeno, če imajo takrat, ko jih ni doma, pse zaprte v pesjakih, v sobah, na ketnah ali v boksih. Isto s...drugo pakovanje. Če imajo psi potem dovolj zanimivega za počet, je vse v redu.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #323 : 07 Julij 2008, 14:43:07
Sicer bi bilo pa meni bistveno bolj enostavno postaviti bokse na vrtu in jih pozapreti vanje.
aaaa, sploh ni enostavno  ::).
Prvič je drago , drugič porabiš z boksi en kup placa pa nikol niso neka jaka estetika, pridobiš še nove površine potrebne vzdrževanja in pospravljanja- v glavnem, če bi jaz imela vrt ob stanovanju mi še na misel ne bi prišlo bokse postavljat- škoda dnarja in prostora.
tako da na vikendih, kjer so "normalne življenske razmere" npr imamo pse kr vse povprek in vsepovsod, jih že sporti mečemo iz krožnikov  ;)- še razmišljamo ne o boksih kletkah in podobni navlaki  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #324 : 07 Julij 2008, 18:12:27
Čisto nepristransko, ker se še nisem odločila, ali mi je kletka všeč ali ne - kakšnega psa si želi nekdo, ki ga zapira v kletko in kakšnega nekdo, ki ga ne?
Sammy, mirno si nabavi kletko. Takih psov, ki jih hočem imeti jaz, ti zagotovo ne bi marala.
Vseeno me zanima ... Kletke pa zaenkrat ne rabim. Mogoče pri naslednjem psu.

Drugače pa zanimiva debata, čeprav ne paše ravno sem.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #325 : 07 Julij 2008, 21:30:43
Sem v dilemi - kovinski boks, ki sem ga kupila za mojo bodočo psičko, je super. Uporabljala ga bom za čas, ko mene ne bo, da bo varno počakala nekaj uric. Je pa ta boks zelo velik (XL) in težak zame za prenašanje (iz ene sobe v drugo, za potovanja/v hotelski sobi itd.). Nekaj bo še treba, vsaj za čas, ko bo še mladička - torej varno in funkcionalno. V avtu jo bova vozila z oprsnico. Pa mi je padlo na pamet, kaj če bo kdaj sama počakala v avtu, pa bo imela demolirajoče misli in jih bo tudi uresničevala  ::). Takrat bi seveda najbolj prav prišel boks, ampak plastični transporter se ne zloži in je tudi po moje težak za prenašanje. Platneni tudi še ni za mladiča. Ali je torej funcionalno, da imam recimo kovinski boks (velikost M ali L), s poševno stranico, zložen v avtu. Če mora kuža počakat v avtu sama, se ga lahko sestavi. Prav tako je taka velikost lažje za prenašat naokoli (govorim zame, ker verjetno ne bo vedno fanta zraven)??



maja72

  • Gost
Odgovori #326 : 07 Julij 2008, 21:50:51
sonce: Atlas 40 ali nekaj v tem smislu. To je plastični boks, ki je okreten za prenašat, tudi če je pes v njem, dovolj prostoren za psa velikosti, kot si navedla (jaz v njem prevažam PRT ali tolerko, ki je večja, pa se prav z veseljem noter zbaše, ko kam gremo). Ko gremo recimo v hotel, psa kar v boksu v sobo nesem, pa nisem ravno pri Martinih Krpanih; kadar taborimo, pes spi ali v boksu v avtu ali v boksu v šotoru - KLIK, Atlas je na levi, na desni je kletka od večjega psa. Skratka, tovrsten boks je pri nas tako multipurpose, da imamo enega za doma in enega za okrog vandrat. Psica ima notri blazino in je tako skrbna stanovalka, da ni niti ene blazine še nagrickala in tudi kot mladič ni nikoli zobk na boks prislonila  :-*. Jaz psa v avtu z oprsnico ne bi vozila  :-\.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #327 : 07 Julij 2008, 22:07:37
Jaz mam pa eno vprasanje, ce se slucajno komu sanja...

Namrec v zicnatem boksu imam plasticno dno, ki ze itak nikoli ni blo ful trdno, zdaj pa je pocasi podleglo posledicam prenasanja kletke gor in dol in enemu histericnemu borderskemu mladicu ::) tko da je kar lepo nalomljeno :-\

Slucajno kdo ve, ce se da kje kupit posebej dno? Kletka je bila kupljena v Zooticu, drugace.

maja72 a Wicko prevazas v 40ki? :o


battito animale


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #328 : 08 Julij 2008, 08:55:44
Moja vzrediteljica je kupila kar v Baumaxu ali kaksni podobni trgovini tole ploščo "sperplatte" ji mi pravimo, taksno tanko da ni pretezka. Preko pa da dekico ali pa kaj in je cisto vredu. Edino mora bit gladka (prevlečena) ker drugače preveč vpija vlago če se kaj polije in to.



sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #329 : 08 Julij 2008, 08:56:25
sonce: Atlas 40 ali nekaj v tem smislu. To je plastični boks, ki je okreten za prenašat, tudi če je pes v njem, dovolj prostoren za psa velikosti, kot si navedla (jaz v njem prevažam PRT ali tolerko, ki je večja, pa se prav z veseljem noter zbaše, ko kam gremo). Ko gremo recimo v hotel, psa kar v boksu v sobo nesem, pa nisem ravno pri Martinih Krpanih; kadar taborimo, pes spi ali v boksu v avtu ali v boksu v šotoru - KLIK, Atlas je na levi, na desni je kletka od večjega psa. Skratka, tovrsten boks je pri nas tako multipurpose, da imamo enega za doma in enega za okrog vandrat. Psica ima notri blazino in je tako skrbna stanovalka, da ni niti ene blazine še nagrickala in tudi kot mladič ni nikoli zobk na boks prislonila  :-*. Jaz psa v avtu z oprsnico ne bi vozila  :-\.

Saj meni je ta plastični boks tudi simpatičen, samo me malo skrbi zračenje v tej poletni vročini, pa še složi se ne. Jaz sem sicer gledala Atlas car 80 (zaradi postavitve vrat), ampak pride čez cel prtljažnik, potem pa je še problem, da še nekdo, ki tudi ta avto uporablja, ne bi dajal dol police in odklapljal zvočnikov ::), zato sem tudi prišla na idejo o oprsnici. Maja, kam ti pritrdiš tvoj boks v avtu? Jaz imam Cliota z tremi vrati. Je recimo ta Atlas 40 (čeprav se mi zdi malo premajhen), da pes počaka recimo notri par uric (v hotelu, eventuelno v službi), če je potrebno?