"Kletka" za psa

rosa · 332215

maja72

  • Gost
Odgovori #330 : 08 Julij 2008, 09:12:05
Lilit: Ja, Wicko gre čist rada v Atlas 40 in ko leži, se tako ob en rob zloži kot ena kačica, da jo morava včasih še po boksu iskati, kje je  :D.

sonce: Oprsnica ni varna  :-\. Boks lahko daš kjer koli v avtu; ko greva midve z Azu s 3 psi, je Atlas 40 kar na zadnjih sedežih vdolž sedežev, pa je še toliko prostora, da ob boksu še nekdo sedi (megan). Sicer imam boks v prtljažniku ali na sedežu v katerem koli avtu, s katerim se peljemo ;). Ga nič ne pritrdim, je skupaj s psom tolikšna masa, da se ne premakne nikamor med vožnjo, mogoče malo fiksiram s sprednjim sedežem ali kako potovalko, kadar kam gremo. Meni je ta boks res priročen, ker ne šklepeta (kot Bajkov kovinski), se ga da fino oprati, pa tudi zračen se mi zdi dovolj. Psa imam vedno v senci in v odprtem avtu (recimo na treningu) in nikoli se mi ni zdelo, da bi bilo vroče ali manj zračno. Pes v boksu večinoma spi in manjši kot je boks, manj afnanja je recimo med vožnjo, kar po moji oceni vpliva na varnost prevažanja. Če želiš, lahko prideš pogledat, kako zgleda, in sama oceniš, kako se ti zdi. Ko boš videla, v čem jaz Amelie prevažam, kadar je Wi v 40ki, se ti bo zdel zadosti velik. Pa se Amelie tudi v alternativi dobro počuti in sama smukne v kletko, samo da ji vratca odprem. Psi so dosti bolj na izi, kot se nam včasih zdi skozi naše človečke oči (no, saj tudi ljudje bi se znali čisto fajn imeti tudi s pol manj komoditet, kot smo nanje navajeni ;)).



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #331 : 08 Julij 2008, 09:20:46
A mislite, da bi bil Atlas car 80 dovolj velik za labradorko?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #332 : 08 Julij 2008, 10:20:59
Lilit: Ja, Wicko gre čist rada v Atlas 40 in ko leži, se tako ob en rob zloži kot ena kačica, da jo morava včasih še po boksu iskati, kje je  :D.

sonce: Oprsnica ni varna  :-\. Boks lahko daš kjer koli v avtu; ko greva midve z Azu s 3 psi, je Atlas 40 kar na zadnjih sedežih vdolž sedežev, pa je še toliko prostora, da ob boksu še nekdo sedi (megan). Sicer imam boks v prtljažniku ali na sedežu v katerem koli avtu, s katerim se peljemo ;). Ga nič ne pritrdim, je skupaj s psom tolikšna masa, da se ne premakne nikamor med vožnjo, mogoče malo fiksiram s sprednjim sedežem ali kako potovalko, kadar kam gremo. Meni je ta boks res priročen, ker ne šklepeta (kot Bajkov kovinski), se ga da fino oprati, pa tudi zračen se mi zdi dovolj. Psa imam vedno v senci in v odprtem avtu (recimo na treningu) in nikoli se mi ni zdelo, da bi bilo vroče ali manj zračno. Pes v boksu večinoma spi in manjši kot je boks, manj afnanja je recimo med vožnjo, kar po moji oceni vpliva na varnost prevažanja. Če želiš, lahko prideš pogledat, kako zgleda, in sama oceniš, kako se ti zdi. Ko boš videla, v čem jaz Amelie prevažam, kadar je Wi v 40ki, se ti bo zdel zadosti velik. Pa se Amelie tudi v alternativi dobro počuti in sama smukne v kletko, samo da ji vratca odprem. Psi so dosti bolj na izi, kot se nam včasih zdi skozi naše človečke oči (no, saj tudi ljudje bi se znali čisto fajn imeti tudi s pol manj komoditet, kot smo nanje navajeni ;)).

Jaz sem pa mela ful slabo vest, ker mojo borderko prevazam v 40ki, pa jo je za 2/3 od Wi :o

Tudi boks ni najbolj varen, ce gledas samo varnost ::) je bil pred kratkim narejen nek test na AMZS, tu nekje na forumu so rezultati.

battito animale


maja72

  • Gost
Odgovori #333 : 08 Julij 2008, 10:44:52
Ja, boks tudi ni 100 %  :-[ :(. Jaz imam najboljši občutek, kadar sta oba boksa zadaj, kjer se glede na tip avta res lepo fiksira vse skupaj in ni šansa, da bi kaj kam zletelo ob morebitnem trku. Ko imam boks na sedežu, pazim, da se kolikor se le da fiksira s samo pozicijo, ni pa zaradi tipa avta možno, da bi to nekako pripela. A veš, kaj mislim  :-[. Vedno pazim, da mi boks ne more zleteti za vrat ali kaj takega, se ga pa res ne da popolnoma fiksno umestiti na sedeže (ali sem pa samo jaz tako nerodna). Ob menjavi avta načrtujemo nekaj fiksnega oz. bo avto predelan za prevažanje psov. kadar pa to ni možno, smo pa prisiljeni na približke  :-[. Po pravici povedano si tudi ne predstavljam Amelie na varnostni oprsnici, ker bi zihr našla način, da se kot Hudini izmota iz pasu meni na glavo  ::).

Bajk in Amelie sta res prijatelja in celo doma se trapca v isti boks tlačita. Kaj pa mislite o tem, da sta dva psa v istem boksu oz. kletki po meri med vožnjo  ::)?



Tullika

  • *
    • Prispevkov: 269
    • Točke: 0
Odgovori #334 : 08 Julij 2008, 11:06:50
Jaz sem se od začetka kot pri norcih otepala boksa v avtu... >:( :-[ Še danes ne vem zakaj... ::) ??? Potem smo nabavili eno oreng kletko in danes se ji ne odrečem za nič na svetu.

Me pa tam daleč nekje kar malo grize misel na to, kaj bi se zgodilo, če bi se mi kdo v rit zaletel... Bog ne daj, trkam po lesu...  Pri karavanu sem nekako pomirjena, je kletka kar precej oddaljena od odbijača, kaj pa pri manjših avtomobilih... ??? :-\ Kovinska se baje zmečka...ti lahko zmečka zraven tudi psa?? ??? Plastična pa baje poči...se lahko kak del plastike zapiči v psa?? ??? Ja saj vem, boste rekli da sem črnogleda... Saj se ne obremenjujem s tem non stop in še vedno sem mnenja, da so v boksu oz kletki najbolj varni. Me pa vseeno zanima kaj mislite o tem?

Drugače pa sta moja dva skupaj v eni kletki, ki je seveda dovolj prostorna, da lahko oba ležita raztegnjena. No, tudi tretji gre not, ampak tega na dolge razdalije ne prakticiramo...
Mi je pa všeč ker res rada gresta not in kletka je sploh fina, ker pomeni da nekam gremo in bo akcija in fino.


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #335 : 08 Julij 2008, 12:10:46
Nakupujem transporter za prevoz, pa ne vem, katerega bi vzela  :-\. Zato me zanima, katera velikost bi po vaše najbolj ustrezala psički, ki je težka 15kg in ima plečno višino cca. 50cm.

a) 68.5 (d) x 51 (š) x 48 (v)

b) 81 (d) x 56 (š) x 58.5 (v)

c) 91.5 (d) x 61 (š) x 66 (v)

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #336 : 08 Julij 2008, 12:17:11
V poštev prideta samo b in c, če mene vprašaš...
Vsekakor vedno pravim, če je prostor za večji box, potem je ta boljši, če pač ni prostora, bo tudi manjši ok ;D
Jst imam za mojga BC mislim da velikost c, pa bi lahko bil večji, a žal ni prostora v avtu :'(



sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #337 : 08 Julij 2008, 12:17:43
Načeloma naj bi najbolj varen bil plastični boks (testiran, da se ne zlomi), ki je fiksiran na tleh med zadnjo klopjo in prednjim sedežem. Samo tja spraviš kvečjemu boks za mačka. Res pa je, da nimam občutka, kako v resnici so veliki različni transporterji in je treba iti prej pomerit. Morda bom res prišla do tebe, maja, če bodo target in cuzi prišli naslednji teden.



maja72

  • Gost
Odgovori #338 : 08 Julij 2008, 12:36:55
sonce: No, saj tako sem mislila (ko sem ti rekla, da pridi pogledat) ;). Dejansko potem v avtu vse malce drugače zgleda kot na ekranu ali v trgovini - odvisno od tipa avta, kako ima kdo sedež naštimam, kaj imamo v prtljažniku, koliko je kdo občutljiv na nered v avtu, kako pogosto v avtu poleg psa vozimo še recimo kamp opremo, bomo boks dnevno dajali ven/not ipd.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #339 : 08 Julij 2008, 12:59:30
Hja, pes, ki ga redno zapiraš v kletko, kadar se ravno ne moreš ukvarjati z njim, v kletki seveda ne more početi nič drugega kot spati. V pesjaku ali na ketni lahko opazuje okolico, se razburja zaradi mimoidočih, malo skače sem in tja...skratka ima kaj za delat. V kletki se pa še pošteno pretegniti ne more. Kar pomeni, da bo takrat, ko si izvolimo vzeti čas zanj, imel na zalogi še čisto vso energijo - ki jo bomo seveda lahko uporabili v svojo korist. Nadvse bo navdušen nad vsem, kar nam bo padlo na pamet, od sprehodov do igranja in zakaj pa ne, trikcev. Kar je seveda čisto v redu. Pes ve, da se zanimive stvari dogajajo izključno takrat, ko smo mi z njim. V idealnem primeru pes postane povsem odvisen od lastnika in z največjim žarom naredi ravno čisto vsako bedarijo, ki si jo izmisli lastnik. Še prav posebej, če tudi vso hrano dobi kot nagrado. Vse lepo in krasno, zadovoljen lastnik in zadovoljen pes. (o tem, kaj se zgodi, če si lastnik za takega psa vzame majčkeno premalo časa, zdajle raje ne bi...)

Druga skrajnost je pes, ki je od malega v skupini drugih psov, ima na voljo pol bajte (ali velik izpust na vrtu), igrače so stalno na voljo, če jih ni, pa se vedno najde eden, ki se mu ljubi igrati. Če ne, se da pa kopati luknje, loviti miši ali uničevati stanovanje. Če je še večina hrane na voljo "zastonj", lastnika pravzaprav niti ne potrebuje. Ker je za veliko večino lastnikov samoiniciatvnost in kreativnost njihovih psov velika nadloga, tak način vzgoje psa zanje ni ravno primeren. Se pa da najti veliko vmesnih možnosti med obema skrajnostima.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #340 : 08 Julij 2008, 14:26:38
Hvala za obrazložitev! Meni osebno res ni za to, da bi bil pes ves čas, ko se ne bi ukvarjala z njim, zaprt, ker toliko časa pa res nimam (ok, med počitnicami je drugo) in bi to pomenilo verjetno kakih 20 ur v kletki ali pa še več. Ne hvala. Ne zdi se mi pa nič narobe, da pes spi v kletki (z odprtimi vratci) in da se lahko umakne tja, ko rabi mir - če bi slučajno v istem prostoru kaj delala z njim, seveda tega ne bi tolerirala, razen če bi bila kletka del igre ali kakšnega trikca seveda.

Za Sammyja kletke ne rabim, ima na voljo ograjeno dvorišče, kadarkoli lahko pride na pokrito teraso (zimski vrt), kjer ponavadi tudi spi (pesjak je bolj za "okras", če nas več kot pol dneva ni doma), ko je velika vročina, se hladi v kleti na ploščicah (tam ima še več prostora kot na terasi, pa tudi teme ni, ker imamo kletna okna), ko pa je nevihta ali pokajo (okrog novega leta in za veliko noč) pa tudi spi notri... Kopanje lukenj se ne tolerira, na srečo se je odvadil, razen če imamo kakšnega krta na obisku, mu pokaže, kdo je šef na tem ozemlju. Drugače rad spremlja ene od sosedov z laježem, ko z avtom odhajajo z njihovega dvorišča. Včasih so imeli navado, da so ga pobožali, preden so šli (kar meni osebno sploh ni všeč, ampak nič nisem mogla), potem so pa to opustili in zdaj jih Sammy skuša opomniti na to, da so nekaj pozabili - prav jim je! Pozdravlja pa tudi poštarje in skuša uloviti štorklje ali druge večje ptice (manjša letala, zmaje..), ki krožijo nad našim dvorišče. Tako, da ima kar precej svobode, kot jo glede na izvor po mojem  tudi potrebuje, hkrati sem pa vesela, da lahko kdaj tudi delam z njim. Rajši ne pomislim, kako bi izgledalo naše dvorišče, če se ne bi ukvarjala z njim.l
Glede kletke razmišljam malo za naprej, za naslednjega psa.

Aja, pri večjih psih je res problem, za male pa lahko kupiš toliko večjo, da lahko spi v štirih kotih, pa še kje vmes, se raztegne med spanjem, pretegne vmes itd.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #341 : 08 Julij 2008, 17:59:39
Zanima me, če bi bil kdo pripravljen na eni tuji razstavi kupiti boks Vari Kennel, velikosti intermediet.  Če je kdo naj me kontaktira na ZS.

V pomoč mi bo tudi, če mogoče poznate kakšno spletno trgovino s temi transporterji in da pošiljajo tudi v Slovenijo.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #342 : 08 Julij 2008, 18:06:47
A mislite, da bi bil Atlas car 80 dovolj velik za labradorko?

:)



mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #343 : 08 Julij 2008, 19:42:57
sasha, jaz mislm da bi bil dovolj velik za labradorko :)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #344 : 08 Julij 2008, 21:31:49
Sasha kaj pa ce vzames psico s sabo v trgovino pa sprobas? ;)

battito animale


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #345 : 08 Julij 2008, 21:57:16
80ka je dovolj velika za zlatega prinasalca, tako da je za labradorko 100% tudi  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


oby

  • Gost
Odgovori #346 : 09 Julij 2008, 23:27:30
Prevelik boks pa za v avto ni deober, ker se potem pez na ovinkih vozi levo-desno.  Skratka box je potrebno kupiti za pasjo odraslo velikost, potem pa ga, dokler ne odraste pregraditi tako da ni od začetka box prevelik... pri kovinskih dobiš itak zraven tako pregradno mrežo.



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #347 : 10 Julij 2008, 08:21:21
jaz že nekaj časa razmišljam o boksu, vendar, ni šans, da za labradorja boks spravim v prtljažnik, zato je edina opcija na podrtih zadnjih sedežih. A kdo prakticira to? Kako bi se kletka v takšnem primeru fiksirala?



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #348 : 10 Julij 2008, 08:48:15
jaz imam box na zadnjih sedežih(sicer ne na podrtih, ampak kar tako), fiksirala sem ga pa najprej s sedežom, potem pa še z varnostnima pasovoma - eden gre skozi ročaj in se pripne, drugi (tisti, ta čuden, sredinski) gre pa pod boxom in se pripne... trenutno mi stvar zgleda dokaj fiksna :)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #349 : 10 Julij 2008, 09:03:19
Boks za v avto, mora biti čim manjši in da je pes še komot noter. Se obrne in podobno.

To pa zato, da v primeru trka ne leti po celi kletki, ampak da ga kletka zadrži in to je tudi njen namen. Če je kletka velika, ga bo premetavalo in je skoraj isto, kot če je nimate. Edino zadrži ga, ker ga ne vrže naprej!

In če je več psov v eni kletki, to pomeni, da mora biti večja in torej je bolj nevarna. In če pride do poškodbe psov, se lahko še med sabo zaradi bolečin in strahu zravsata, ker se ne moreta umaknit.

V avto zato (po moje) sodi le manjša kletka, ki nudi začšito potnikom in tudi psu! Sej v avtu pes nima kaj skakat okrog, ampak ležat. Sej če se vam pa zdi, da je predolgo noter se še vedno lahko ustavite in psa sprehodite. Boks je za varnost ne pa za to, da ma pes prostor se pretegovat ali dvigovat...

Pač to je idealno, če se ne da se pa sklepa kompromise

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #350 : 10 Julij 2008, 09:27:14
Jaz v prtljaznik ne spravim nobenega dovolj velikega boxa za mojo labradorko, zato sedaj razmisljam o tistem za na zadnje sedeze..

Mislite, da bi bil Atlas 60 (91×61×65) dovolj velik za labradorko?

Pa ce ga kdo slucajno prodaja se priporocam ;)



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #351 : 10 Julij 2008, 09:53:54
Ja, evo, jaz imam Atlas 100 in bo kar lepo za dva psa- borderja in kelpijko, z vmesno pregrado. Tudi sam namreč zagovarjam, da pes v boxu ne sme imeti preveč prostora. Če se kam dlje peljemo, raje večkrat ustavim, da se dobro pretegne in to je to.



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #352 : 10 Julij 2008, 09:58:15
Ta plastični s pregrado izgleda zanimiv ja.

Kakšna pa je ta vmesna pregrada? Je dovolj trdna?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #353 : 10 Julij 2008, 10:20:44
Ta plastični s pregrado izgleda zanimiv ja.

Kakšna pa je ta vmesna pregrada? Je dovolj trdna?

Mislim, da bo kar. Zaenkrat je še nimam, sem jo naročil, ker pri 100tki ni zraven.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #354 : 10 Julij 2008, 10:51:19
aha. hvala  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #355 : 10 Julij 2008, 19:31:14
Jaz v prtljaznik ne spravim nobenega dovolj velikega boxa za mojo labradorko, zato sedaj razmisljam o tistem za na zadnje sedeze..

Sedežev ne moreš podret (2/3 ali 1/3)?


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #356 : 10 Julij 2008, 19:59:57
Lahko podrem, samo potem niso iste visine kot prtljaznik :-\

Sem sla danes probati v trgovino Atlas 50 in 60. V 50-ki ne more lepo stat, in lezi glih za glih po dolzini, v 60-ki pa komot lezi, samo je pa tolk sirok, da gre lahko se ena Zara zraven ::)

Sicer mi prodajalec zatrjuje, da je 50-ka dost in da oni v drustvu majo v 50-ki tud samcke labradorce, samo jaz res ne vem kaj naj zdaj kupim.
Prevelikega al takega glih za glih?



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #357 : 10 Julij 2008, 20:08:21
Kar se tiče varnosti, bi jaz glih za glih rajši.


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #358 : 10 Julij 2008, 20:08:57
V pomoč mi bo tudi, če mogoče poznate kakšno spletno trgovino s temi transporterji in da pošiljajo tudi v Slovenijo.

Ima jih amazon.de in amazon.co.uk. Pri enih imajo napisano, da se pošiljajo samo v nemčijo/anglijo, pri drugih ni pa nič o tem napisano. Načeloma brez problema pošiljajo v Slovenijo.

zooplus.de, zooplus.co.uk in zooplus.com imajo vsi cel kup EU držav napisanih, ni pa sicer slovenije vmes... bi jih morala vprašati. Osebno se mi zdi, da če lahko v 3/4 EU držav vozijo, Slovenija nebi smela biti problem.

Sasha, kaj pa mogoče kakšen drug proizvajalec boxov? Načeloma se med seboj velikosti razlikujejo za kakšen centimeter, dva... mogoče ti pa uspe na tak način še kakšen centimeter pridobiti.


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #359 : 23 Julij 2008, 11:03:08
Živjo...zadnjič sem v eni temi gledala da nekateri prodajajo box-e kovinske ali plastične...
Ali kdo prodaja kakšno kletko/box za mojo psičko...
Je še nimam dobim jo v soboto zato bi rada čimprej prišla do box-a/kletke... Nove se mi ne splača kupovati ker bomo kmalu postavili tudi pesjak... računali smo da sedaj ko je še majhna bo v hiši...
kletka/box...(velikost beagla)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)