"Kletka" za psa

rosa · 332270

Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #600 : 14 December 2012, 03:53:46
V bistvu sem mislila sistem na spodnjih dveh slikah na strani, sem predvidevala, da bo razumljivo. Od tadnjih dveh linkov mi pa prvi ni tako všeč, drugi se mi zdi pa previsoko zaprt. Spomnim se namreč, da ko sem imela Paxa kot mladiča v plastičnem boksu v sobi (Vari Kennel, ampak tisti, z navrtano zadnjo stranico), da je bilo v njem zaradi zaprtih stranic in strehe prav vroče. Sem ugotovila enkrat ponesreči, ko sem nekaj rabila iz zadnjega dela boksa in je bilo v njem v pomladnem času prav grdo vroče. Posledično je dobil zelo hitro kovinski boks in to slabo zračenje je bilo tudi razlog, da se že za v avto nisem odločila za plastične transporterje. Pomoje mora biti spodaj oblazinjeno samo do tam, do kjer bride hrbet pri ležanju na boku, pokrivalo boksa pa je dobro, da je čim bolj zračno (in da se ne prilega stranicam boksa popolnoma).


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #601 : 14 December 2012, 16:54:49
Ne ne vidla vidla. Nekako toliko imajo sedaj. Bi pa res morda bilo bolje nekej umes.  Imam pa to srečo, da je poleti v sobi neverjetno hladno (stara hiša prek 200let in debeli kamniti zidovi). Je pa žal čez zimo malce prepišno tam čisto pri tleh. Sem bolj zaradi selfwarminga mislila, če je koncept tkanine podoben backontracku.
Kakor koli moja tamala bi živela v čist tapravem brlogu, zabubljena ko en medo čez zimo in počakala na otoplitev  ;) Malo zarad nje kompliciram, ker bi ji res rada naredila udobno/neprepišno ko že ravno ima boge sklepe in se mi zdi to investicija v zdravje na stara leta. Ostalim pa tudi mislim, da bo isto pasalo.
Prevleka za čez pa bo itak iz nekega bombaža podobnega posteljnini. Mislim, da bo dovolj zračen.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #602 : 14 December 2012, 22:46:01
Tamali pa čez zimo notri eno ovčjo kožo, pa bo popolnoma blažena.



Coconut

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #604 : 06 Junij 2013, 21:20:39
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tTRc1LJcOXA

Za mene zelo zaskrbljujoč video o varnosti kužkov v prometni nesreči (še posebej ob aktualni temi varnosti transporterjev po nesreči francoskega handlerja)... žal samo v nemščini, ampak mislim, da se iz konteksta da razbrati bistvo!



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #605 : 11 Junij 2013, 12:40:41
A prav vidim,da kar sedež odtrga  ???

Once you go boxer, you never go back :)


Majolka

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #606 : 16 Julij 2013, 00:01:28
Živjo vi vsi, ki mi lahko pomagate 8) Prisežem (!!!), da sem prebrala celotno temo, zato vas prooosim, da me ne pošiljate na linke, kjer si lahko preberem vse o tem  ::) Rabim konkretno mnenje "starih pasjih mačkov"  :) Ali je za psičko vižlo (ki odrasla doseže plečno max 60 cm, v dolžino max 75 cm) dovolj transporter dolžine 81 cm ali predlagate 91 cm? Gledam Atlase (navadne in Car). Rabim ga SAMO za v avto, za varno in mirno vožnjo psa, nikoli se ne bo vozila naenkrat več kot 2 uri... Poleg tega: vozim Scenica in ali je plastika spredaj (pri modelu Atlas Car) za psa moteča, ko skoči v prtljažnik? Da se mi ne bi vsakič znova "spotikala" tja noter? Hvala že vnaprej vsem, v začetku avgusta pa obljubim, da pošljem slikco z mladičkom v box-u  :P

I always listen ' I love you too ' from my dog, even if I didn't say 'I love you'... ♡


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #607 : 16 Julij 2013, 08:33:44
91...daš kletko malo nazaj v prtljažniku pa bo v redu


san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #608 : 16 Julij 2013, 09:27:40
Jaz imam box 81cm dolžine ( Vari Kennel ) za psa visokega 56cm in mu je lih lih..


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #609 : 16 Julij 2013, 09:33:33
Moj pes, ki je dolg 65 cm (54 plečne višine) ima box dolžine 79 cm (gulliver 5) in mu je zelo udoben. Samo za 2 urne vožnje bi bil lahko manjši. Jaz sem enkrat na morje (cca 9 ur) peljala kar oba psa v tem boxu in sta se vseeno lahko vsak po svoje razkomotila notri.


_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #610 : 20 December 2013, 18:15:16
Nujno rabim pomoč, pri nakupu kletke.
 Te kletke http://www.zoohit.si/shop/psi/pasji_zaboji_in_potovanje/plasticni_zaboji/veliki_transportni_boksi/246233

Velikost 4: D 72 x Š 52 x V 51 cm .

Rabim za maltežan (rodovniški) , ki ima 4 kg. Ali bi bila prevelika?

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #611 : 20 December 2013, 18:33:18
Nikakor. Še posebno ne, če bo služila kot brlog, za čas odsotnosti 4-8ur. Čim večja, tem boljša. Za prevoz v avtu je pa druga pesem, tam bi kakšno številko manj brez problema vzela 4ko ima kar nekaj borderjev.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #612 : 20 December 2013, 18:40:32
Nikakor. Še posebno ne, če bo služila kot brlog, za čas odsotnosti 4-8ur. Čim večja, tem boljša. Za prevoz v avtu je pa druga pesem, tam bi kakšno številko manj brez problema vzela 4ko ima kar nekaj borderjev.
Za v Avto mislim.

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #613 : 20 December 2013, 19:45:35
Ma to je za v avto cisto preveliko.. Skoda prostora v avtu, itak mora bit boks za v avto psu ravnoprav velik, da v primeru nesrece ze v boksu ne poleti. Pomoje bi bilo nekaj takega (prva velikost) cisto dovolj veliko..  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #614 : 20 December 2013, 20:25:57
čara, ta velikost tudi za avto bi bila prevelika za maltežana ;)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #615 : 20 December 2013, 20:38:04
Ja kaj imam pa jaz s tem? Saj sem ji napisala, da za maltežana je 4ka prevelika, noter borderje dajejo.  ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #616 : 20 December 2013, 21:36:57
Kateri je kakšen v redu pa ne predrag boks za jazbečarja?  :) Gledala sem Atlas 40 in bom verjetno kar tega vzela (tukaj sem našla tudi 2 oglasa in pride še cenejše kot v trgovini), ampak ne bi škodilo še kako mnenje.  :) Bi pa plastičnega, ne kovinskega, pa ne kakega ogromnega ali zelo dragega.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #617 : 20 December 2013, 21:49:56
Ce ti ne "razbija" boksa v smislu, da bi rad prisu ven, potem je Atlas cisto ok. Ma za njega bi bila po mojem dovolj ze 30.

battito animale


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #618 : 21 December 2013, 08:49:22
Ce ti ne "razbija" boksa v smislu, da bi rad prisu ven, potem je Atlas cisto ok. Ma za njega bi bila po mojem dovolj ze 30.
Kar se ''razbijanja'' tiče :P - v boksu še ni bil, tako da vprašanje, ampak glede na to da ga mislim res s klikerjem postopno navaditi verjetno ne bi smelo biti težav. :)



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #619 : 21 December 2013, 12:14:43
Nujno rabim pomoč, pri nakupu kletke.
 Te kletke http://www.zoohit.si/shop/psi/pasji_zaboji_in_potovanje/plasticni_zaboji/veliki_transportni_boksi/246233

Velikost 4: D 72 x Š 52 x V 51 cm .

Rabim za maltežan (rodovniški) , ki ima 4 kg. Ali bi bila prevelika?

Jaz imam za kitajčka (5kg) gulliver 2 (55  X  36  X  35 cm). Za avto je idealne velikosti. Če se zvije v klobčič je zasedena samo polovica boxa, če leži na boku pa zasede celega.


_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #620 : 25 December 2013, 12:42:20
Kje ste pa dobili 2, ker jaz je nikjer ne najdem  :'(  ?

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #621 : 25 December 2013, 13:29:38
Probaj pri Vomarju. Nazadnje je tam bilo tudi ceneje kot na zoohitu.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #622 : 25 December 2013, 21:47:26
Kje ste pa dobili 2, ker jaz je nikjer ne najdem  :'(  ?

Pred kakšnim letom so jih imeli v Mr. Petu, ne vem pa če jih imajo še. Drugače pa poglej za boxe podobne velikosti.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #623 : 26 December 2013, 09:41:19
Clipper je še, prav tako kvalitetna zadeva, drži jih pa Zoo Market Preis (mislim, da so tudi uvozniki za RC in bi ti skorajda lahko v trgovinah kjer držijo to hrano šli na roko in ti naročili boks.
Proizvajalec je tale.
http://www.marchioro.it/en/clipper_en.html

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #624 : 26 December 2013, 11:47:20
Na zoohit.cz imaš clipperja, ki ga je omenila Čara.
Podobne velikosti je tudi Bari . Takega sem imela 5 let in je bil ok. Sedaj ga ima doma za brez vrat za bivališče, ker mi je na poti iz morja malo počil in ima eno luknjo pri strani.
Vseeno je clipper boljša izbira.


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #625 : 07 Januar 2014, 19:13:36
Mene pa zanima koliko od vas ima psa nekaj/več ur na dan zapetega v kletko v času vaše odsotnosti?

In pa koliko časa imate psa zaprtega v kletki? :)

Gre se za borderja mladicka kletka pa je nekoliko prevelika celo za odraslega borderja. (Nisem je se kupil, nameravam pa vzeti nekoliko preveliko, da mu bo bolj na komot tudi odraslemu...)

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #626 : 07 Januar 2014, 20:27:47
Jaz. Zaprt je ko je sam doma in vcasih takrat, ko se ne more umiriti in taca naokoli brez cilja.
Koliko casa je zaprt je cisto odvisno. Kaksen dan nic, nasledji recimo dve uri, spet naslednji 8+. Je pa to odrasel pes.
Ko je v boksu vecinoma spi ali kaj zveci.



dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #627 : 07 Januar 2014, 20:29:55
Mi imamo mladiča čez noč v boksu, celo noč. Podnevi pa kolikor je potrebno. Ko gre spat, ga vmes malo zapremo, da se navadi, ali ko kam gremo (to je blo max 2,5 uri do sedaj)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #628 : 07 Januar 2014, 21:07:49
Boo a tvoj uničuje če je izzven boksa sam doma?
moram potrkat, moja nič ne uniči je brez problema sama doma...Bi pa izbrala največjo možno kletko + zunanji boks za čas odsotnosti v lepem vremenu, če bi imela uničevalca.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


nxyz

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #629 : 07 Januar 2014, 21:17:31
Naša ima boks za takrat, ko nas ni doma, do sedaj je bila največ 5ur v njem. Ponoči vedno spi tam, včasih gre tudi čez dan, ko smo doma sama v njega malo počiti ali pa kdaj, če je užaljena se zateče vanj kuhati mulo, če ji kaj ni dovoljeno  :) Boks je vzela za svojo "kočo".
Prav nam pride tudi sedaj po sterilizaciji, ko ne sme skakati na kavč in po stopnicah. Če kaj delamo po hiši in hodimo gor in dol pač počaka v njem, da ne nori, da ne bi bilo kaj narobe z njo dokler se ne zaceli vse.