"Kletka" za psa

rosa · 332212

Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #630 : 07 Januar 2014, 22:07:01
Boo a tvoj uničuje če je izzven boksa sam doma?

Vrjetno bi si nasel kaksno skodljivo zaposlitev.   :)
Sam je bil do zdaj nekajkrat poskusno omejen na hodnik. Domov sem prisla k zivcnemu psu, ki je vibriral pred vrati in jodlal od srece.   ::)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #631 : 08 Januar 2014, 10:01:22
Jaz sem imela mojega AM tudi v boksu. Sam doma ni bil nikoli več kot 4h tako da je bil ta čas zaprt v boksu in pa ponoči sem ga zapirala za spat. Zdaj je star 7 mesecev in ga ne zapiram več. Ga ima pa stalno na voljo in ponoči še vedno rad spi v njem.  Ga bomo v kratkem pospravili in kupili Comfort :)


Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #632 : 08 Januar 2014, 10:25:00
Vrjetno bi si nasel kaksno skodljivo zaposlitev.   :)
Sam je bil do zdaj nekajkrat poskusno omejen na hodnik. Domov sem prisla k zivcnemu psu, ki je vibriral pred vrati in jodlal od srece.   ::)

Hodnik je pa temen, brez svojega boksa in postelje? Jaz bi probala pustit odprt boks pa šla ven za 10 min in prišla nazaj, da vidim kako je stanje. :)
Mene je blo dosti strah kako bo stanje-ampak sočasno s tem, ko je nehala uničevat v naši prisotnosti (pravzaprav smo pospravljali vse kar se je dalo) smo jo začeli puščat fraj in ni bilo kake škode.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


JaCi

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #633 : 08 Januar 2014, 11:55:37
Mi imamo tudi boks, ki je zelo prostoren zanj. Kot mladiček ni hodu na drugo stran boksa lulat (baje naj bi eni psi to delali?). Bil je pa čez noč zaprt in občasno čez dan - do 6 ur z umesnim izpustom. Zdaj ga ne zapiram več, je pa še vedno postavljen. Žvake si vedno v boks odnese, občasno pa le počiva notri.



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #634 : 08 Januar 2014, 15:44:05
Hodnik je pa temen, brez svojega boksa in postelje? Jaz bi probala pustit odprt boks pa šla ven za 10 min in prišla nazaj, da vidim kako je stanje. :)
Mene je blo dosti strah kako bo stanje-ampak sočasno s tem, ko je nehala uničevat v naši prisotnosti (pravzaprav smo pospravljali vse kar se je dalo) smo jo začeli puščat fraj in ni bilo kake škode.

Ne, hodnik je svetel, notri ima svoj boks, v boksu posteljo. Vhodna vrata in vrata v dnevno sobo so steklena.
Nocem, da pes 8 ur skupaj fura safr pred vrati vsakic ko gre mimo clovek ali pes, ko kdo parkira avto, leti mimo ptic...
Iz boksa dobim veselega skuliranega psa, ce je spuscen je histericno evforicen. :)



td17

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #635 : 16 Februar 2014, 16:28:22
živijo
da se tudi jaz priključim tej debati. namreč imam 7 mesecev starega psa, in začela je uničevat stvari po stanovanju. najprej sem jo zaprla tudi le v svojo spalnico amapk je tudi tam zgrizla predal, da ne dovorim od tega da je našla staro petardo in jo zgrizla.
po tem sem se odločila da tako ne bo šlo več in me zanima ali je lahko pes v boksu nekje od 7h pa do 3h. je že sobno čista tako da mislim da glede tega nebi bil problem. mi je pa malo čudno tako lo zapirat ampak drugače najbrš ne bo šlo. ima razne igračke in žvečke ampak je vse drugo bol zanimivo...
hvala



radirka

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #636 : 20 Maj 2014, 13:17:47
Pozdrav vsem,

prebiram tole temo glede transportnih boksov in ne vem kaj kupiti. Je avio boks z IATA certifikatom res močnejši? Nekateri prodajalci mi rečejo ja, drugi ne. Iščem za pritlikavo pudljico in po spletnih trgovinah manjših (npr. 60x40x40) avio boksov ni oz. je izbira res slaba.
Razmišljam o nakupu Gulliverja 3: http://www.zazivali.si/transportni-box-kletka-gulliver-199.html

Za kakršen koli nasvet sem hvaležna.



klavdij

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #637 : 21 Maj 2014, 14:15:14
Pozdrav vsem,

prebiram tole temo glede transportnih boksov in ne vem kaj kupiti. Je avio boks z IATA certifikatom res močnejši? Nekateri prodajalci mi rečejo ja, drugi ne. Iščem za pritlikavo pudljico in po spletnih trgovinah manjših (npr. 60x40x40) avio boksov ni oz. je izbira res slaba.
Razmišljam o nakupu Gulliverja 3: http://www.zazivali.si/transportni-box-kletka-gulliver-199.html

Za kakršen koli nasvet sem hvaležna.

Za tako majhnega psa je to verjetno povsem zadosti, pa tudi cena je dokaj nizka.
Pomojem je ta box na tej povezavi povsem OK.



radirka

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #638 : 22 Maj 2014, 20:59:39
Sem govorila s prodajalko (zootik Rudnik), pa se mi zdi kar smiselno kar je povedala glede avio boksov: so močnejši, vendar zaradi tega, ker bokse na letališču prestavljajo sem in tja, enga čez druzga...če pa gledamo trčenje v avtu, pa niti nima veze če je avio boks ali pa malo kvalitetnejši "navaden" boks.



klavdij

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #639 : 29 Maj 2014, 15:32:16
Sem govorila s prodajalko (zootik Rudnik), pa se mi zdi kar smiselno kar je povedala glede avio boksov: so močnejši, vendar zaradi tega, ker bokse na letališču prestavljajo sem in tja, enga čez druzga...če pa gledamo trčenje v avtu, pa niti nima veze če je avio boks ali pa malo kvalitetnejši "navaden" boks.

Vendar je verjetno odvisno tudi od tega za kako močan trk gre in seveda kako je box med vožnjo postavljen.



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #640 : 29 Maj 2014, 21:06:48
Najbolj važno je, da je boks za v avto plastičen, da ob močnem trku poči (ne pa kovinski, ki se samo zvijejo-->predstavljaj si psa tam notri), ob šibkejšem trku pa pes ne leti po celem avtu in ostane v boksu, oz če že leti, vsaj leti v boksu, v katerem ma manj možnosti, da si kaj naredi...

:)


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #641 : 09 Junij 2014, 13:35:23
Kaj alu boxi potem niso ok? Smo ravno mislili naročiti,ker se mi zdijo boljši. Tudi pes se ne kuha notri,tako kot v zaprti plastiki,plus še kaj lahko pelješ na vrhu boksov...

Once you go boxer, you never go back :)


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #642 : 09 Junij 2014, 13:53:49
Odvisno kaksni.  :)
Mim je meni osebno najbolj vsec ar se tice kovinskih boksov in opreme za v avto.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #643 : 09 Junij 2014, 19:54:54
Ja,te sem tudi ze gledala..cena je malo vec kot 600€ ... Razlika s po meri narejenimi je 300€,pa ne vem,ce so toliko bolj varni..

Once you go boxer, you never go back :)


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #644 : 09 Junij 2014, 22:15:00
Cena je precej huda. Ampak boksi so super fajn.

Pri meni recimo plasticen boks sploh ne pride v postev, ker je preprosto prevelik, pa tudi zracen ni prav pretirano. Kar se pa tice po meri narejenih boksov je pa seveda spet vprasanje kako so narejeni, iz cesa in kaj se z njimi dejansko zgodi v primeru nesrece. Navadno se meni zdijo kovinski boksi prevec togi, plasticni pa, poleg velikosti, 'pocljivi'.
Doma imam dva guliverja, ta manjsemu je zadnja stranica pocila (nimam pojma kako in zakaj) po parih uporabah in enem letu. Me je malo strah kaj bi se z njim zgodilo ce bi bil v avtu ob nesreci.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #645 : 10 Junij 2014, 09:10:54
Ja, samo kolikor sem razumela, so po meri narejeni iz aluminija. Aluminij se stisne, ne poči,kot železna kletka? Ali pač? Zdaj moram pa še malo pogooglat in kak video najti  ???

Once you go boxer, you never go back :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #646 : 10 Junij 2014, 09:26:47
Alu boks, ki ti ga naredi hovawart je čisto OK. Če se ti nekdo zaleti z 90km/h in več, pa so itak take sile, da ga ni boksa, ki bi idilično ublažil trk. In, če te obrača naokoli, se zaletiš z ritjo betonski steber ali pa te od zadaj nabaše tovornjak-ga tudi ni boksa, ki bi prestal vse to brez praske.

Je dovolj varna izbira za normalne pogoje, za lažje trke, zračen je. 100% boljši od zložljivih, platnenih boksev in oprsnic in v tem toplem času tudi boljši od raznih plastičnih, ravno zaradi zračnosti.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #647 : 23 Junij 2016, 13:51:53
A mi lahko kdo pove, kako so vaši boksi hladni-topli poleti? Sama namreč tuhtam, da bi obrnela boks, da ima vrata proti sprednjemu delu avta, da več klime pride do nje.
Boks je atlas 100ka, avto micra s podtrimi zadnjimi sedeži in izravnavo v prtljažniku, tako, da je boks slabe 10cm pod stropom, po širini pa zgornji "pokrov" pusti 10cm fore na vsaki strani.

Na stranskih in zadnjih steklim imam nalepljene senčnike. Spredaj se micno bolj oblečem, da lahko dam klimo na višjo stopnjo pihanja....Ampak boks zna bit topel. Sploh v teh dneh ko sonce sije čez dan.

Avto bo sicer bolj odlakan, ampak prava briga. ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ame3x

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #648 : 24 Junij 2016, 10:28:57
Mi smo naši privoščili box, transporter od Maelsona. Prenosen in zložljiv, posledično nam je krade prostora, ko ga ne rabimo.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #649 : 24 Junij 2016, 11:14:27
Imam platnen zložljiv boks, ki pa za namene prevoza ni OK. Zaenkrat bom vozila psico ali pozno zvečer ali zelo zgodaj zjutraj, če bo treba na pot ob drugih urah, bom pa boks obrnila proti sprednjim sedežem, da bo klima pišla do psice.

Pa najbrž bi blo pametno, da dam klimo napolnit in da očistim ventilacijske reže. To bom po praznikih urejala. Genarlno čiščenje avta pa ta vikend in s tem tudi ventilacijske reže.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #650 : 24 Junij 2016, 14:58:50
Ravno zato še nisem kupila boksa za našo mrcino. Poleti se že odprt, prost prtljažnik tako segreje, da moram pošteno prezračiti, nekaj časa voziti z odprtimi okni in potem klimo usmeriti kar najbolj proti prtljažniku, da reva kosmata sploh preživi tam zadaj. Si ne predstavljam, da bi bila zaprta v eni plastični škatli! Tistih nekaj malih rež za zrak pač ne koristi kaj dosti...
Odkar imam karavana, me skrbi, ker ima tako velik prtljažnik, da se lahko skoraj sprehaja po njem, čeprav je velik pes. Prej v navadnem majhnem prtljažniku sem preprosto odmaknila polico in namestila kovinsko pregrado za zadnjimi sedeži, pa je bilo ok - lahko se je obrnila in ulegla, za kaj več manevrov pa ni bilo prostora (edino včasih se je potrudila in zrinila gobec mimo kovinske pregrade in polizala ušesa potnikom zadaj :) :))
Rada bi namestila v prtljažnik takšno pregrado, da bi ji omejila gibanje in hkrati še pridobila nekaj prostora za prtljago. Pa da bi bila seveda varna in trdna. Zaenkrat ne najdem druge možnosti, kot da dam narediti po naročilu nekaj kovinskega, kar bo prtljažnik pregradilo po širini na npr. 1/3 za prtljago in 2/3 za psa. Seveda bo ob tem avto še vedno poln dlak, ampak raje to kot da mi psa pobere od vročine, ali pa da je prisiljena poletje preživeti izključno doma.
Kakšne izkušnje?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #651 : 24 Junij 2016, 17:08:15
šparam za berlingota...še prej bom pa Micro zvozila dokler bo šla (nissan so hudičevo trpežni!).

Najbolj zračen boks je najbrž aluminijast, narejen po meri in tak boks bo prišel v moj bodoči berlingo (al kak drug večji avto). Comfort jih izdeluje. Za pregrado, tako po meri, železno, pa je mislim, da prav v tej temi pred leti Urška nalepila link. To je tudi dobra opcija! Ampak jaz bi dala eno za zadnje sedeže in eno pred prtljažnik, da lahko varno zračim prtljažnik (tekme, treningi....) in je pes varno zaprt.

No, jaz sem moj problem sončnih dni in prtljažnika in prešvoh doseg klime stuhtala, da boks porinem bolj nazaj, stran od prtljažnih vrat + kje mi je bila pamet, imam doma hladilni plašč! Za teh max 1h vožnje do raznih KDjev silom prilke bo OK. Senčniki na zadnji šajbi in stranskih so nuja. Jaz sem sicer šla kar v otroško trgovino in jih pokupila. 2 senčnika manj kot 2€.
Opcija so pa še tipski senčniki http://www.withcar.si/ponudba/sencniki-za-avto

Stručko, ki ti naredi po meri narejeno mrežo pa recimo tale http://www.kozag.si/

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #652 : 25 Junij 2016, 12:04:18
Midve sicer ne hodiva več v šolo, tudi do tekmovanj nama ni, se pa radi potepava po vsej Sloveniji (mimogrede: VSE NAJBOLJŠE ZA ROJSTNI DAN!!!! ), tako da vožnje trajajo tudi dve ali tri ure v eno stran (s postankom za wc, seveda). Po izletu pa se vrneva v tako razgret avto, da ni za živet in res nimam srca, da bi jo potem zapirala v plastično škatlo brez zračenja.
Verjetno bom res naročila aluminijast boks po meri. Sem nekje zgoraj v tej temi našla link do spletne strani Hovawart.si in pravkar ugotovila, da je to isti človek kot ima Comfort. Hvala za link.



majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #653 : 13 Julij 2016, 14:38:33
Evo, imam boks, pa še blazino (ležišče) sem ji privoščila hkrati! Pri Comfort Dog so res krasni!
Moram pohvaliti mojo mrcino, da sem porabila točno tri piškotke in 8 minut časa, da sem jo prepričala, da je skočila v boks v prtljažniku, se v njem obrnila in me navdušeno polizala po licu  :D :D
Pripenjam slikci, ki sta nastali cca pol ure po tem, ko sem vse skupaj pripeljala domov.
Po tem sva že delali izlete in boks je res odličen - lahek za dvigovanje, ravno prav velik, dovolj zaprt (da dlaka ne leti povsod po avtu) in dovolj odprt (da jo doseže klima in da lahko pokuka proti meni ali skozi okno), enostaven za čiščenje, ostane mi še prostor za prtljago...

Hvala za nasvete še enkrat!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #654 : 14 Julij 2016, 08:56:01
Luštno. Kako velikost ležišča imaš? Moja spi raztegnjena, vse tace, rep in glava raztegne, skoraj nikoli se ne zvije tako v klobčič. Ja Comfort je tudi meni všeč, sploh zdaj, ko so še razširili ponudbo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #655 : 15 Julij 2016, 08:07:42
Imam XL. Hitro je pogruntala, da je tako fino nasloniti glavo ali pa taco na tisti čvrsti rob ležišča in me čisto zaljubljeno gleda preden zaspi  :D :D
Moja rada spi zvita ali pa na pol zvita, čeprav zdaj v vročih dneh tudi raztegne tace in spi na boku. Zdaj si sicer raje omisli ležanje na ploščicah v predsobi, ali pa zunaj na travi v senci, ampak novo ležišče ji je očitno všeč. Tako da sta bili to pravi investiciji. Pa še enostavni za čiščenje.
Si že poskusila hrano, ki jo prodaja Comfort? Razmišljam, da bi poskusila tiste brikete z lososom, če bi kaj pomagalo k učvrstitvi dlake (proti izpadanju).



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #656 : 15 Julij 2016, 09:48:19

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!