Kastracija

Mašy · 202190

Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #30 : 01 April 2006, 18:47:48
Aha hvala!

Njufki se bol težko obračajo  ::) Zato je treba tudi toliko pomoči. Prvo da pes sploh zlezze na psico in začne vse skupaj, potem pa da se še zasuče tako da ostaneta skupaj... ::) Ka majo psi problemo  :D ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #31 : 16 April 2006, 19:46:13
Padla je odločitev. Ker nočemo mladičkov, naskakovanja, agresivnosti smo se odločili za kastracijo. Tako, da bo naš Dindo maja enkrat kastriran.
Me pa nekaj zanima, ali je primerno recimo vse opravit naenkrat .. cepljenje proti pasji kugi, cepljenje proti klopom in bolhan, kastracija.
Ali je bolje da opravimo najprej cepljenja in šele na to kastracijo.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #32 : 16 April 2006, 20:44:04
ali obratno. Naenkrat pa nikakor ne.


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #33 : 17 April 2006, 13:24:49
Hvala Lanabela. Bomo mi to vse porihtali. Samo res škoda ker se verjetno ne bo dalo pred srečanjem.
Me pa še zanima cena, če kdo kaj ve. Mogoče pa že imam dovolj tako da bi mogoče kastrirali še pred srečanjem, da ne bo prišlo do naskakovanja, mladičkov .... itd. itd.



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #34 : 17 April 2006, 13:28:29
Pred srečanjem pomoje ne bi šlo. Tudi če gledaš potem "okrevanje", pa da odstranijo šive (ali pa da sami odpadejo, odvisno kakšne bo dobil).

Kar se tiče pa cene, se pa jaz ne spomnim več. Najbrž je pa malce odvisna tudi od tega kje nameravate kastracijo opraviti. ;)

Lp



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #35 : 17 April 2006, 13:32:50
Nastja, kolikor jaz vem, se učinki kastracije ne pojavijo takoj. Hormoni nekaj časa še vedno krožijo po krvi, zaradi česar se pes obnaša enako kot pred kastracijo. Tako da ne gre tako, da danes kastriraš, jutri bo pa tvoj pes že popolnoma umirjen in miroljuben. Glede tega, da naskakovanje drugih psov lahko po kastraciji psloh ne preneha, pa so ti itak že povedali.

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #36 : 17 April 2006, 13:45:19
Mogoče pa že imam dovolj tako da bi mogoče kastrirali še pred srečanjem, da ne bo prišlo do naskakovanja, mladičkov .... itd. itd.

Mladičkov pa tudi ne bo, ker je večina psičk steriliziranih, druge pa tudi najbrž ne bodo prišle sredi gonitve ;)

Lp nina



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #37 : 17 April 2006, 17:54:52
Pa saj psi ne delajo mladičkov kar tako mimogrede. Najprej se mora psica goniti. Če se ne goni, lahko pes skače po psici kolikor mu duša poželi, pa ne bo nič. Tudi če se goni, mora biti ravno eden od tistih pravih dni. Če je prezgoden ali prepozen, ga bo psica nagnala. potem mora biti pes zato, da psico takole na hitro za hrbtom lastnikov, zelo spreten in izkušen. Mladenič, ki še niti odrastel ni do konca je ponavadi tako neroden, da ne ve, ali bi se psice lotil od spredaj ali od zadaj. Novofundlandci so ponavadi še prav posebej nerodni. tako da ne vidim nobene nevarnosti, če pripelješ na srečanje nekastriranega samca. sploh pa so lastniki gonečih psic dolžni paziti nanje, če že slučajno kakšno pripeljejo na srečanje.


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #38 : 28 April 2006, 10:33:44
irenchy ko si napisala , da so ti pri rondotu odsvetovali kastracijo, ker je "prestar"..kaj to pomeni prestar? da se vzorci obnasanja ne bi spremenili? (razen umiritve hormonov pri psicah)?? .. ali kaj?
kaj mislite pri kastraciji pri dveh letih? ker tu se tudi ze nekako priblizno izoblikuje karakter, potem ne morem pricakovati nekih sprememb, ce kastriram psa ali kaj ???


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #39 : 28 April 2006, 10:37:06
Pomoje prestar zaradi nevarnosti narkoze ker pri starejših psih hitreje pride do zapletov.

Lp nina



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #40 : 28 April 2006, 12:25:14
To pa sploh ni res. Nekateri veterinarji celo veliko raje operirajo zdrave starejše pse kot mlade - ker so nepredvidljivi zapleti pri narkozi redkejši. Pravijo, da najpogosteje pride do zapletov pri sterilizacijah, kastracijah in rezanju uhljev... pri mladih živalih, zaradi neodkritih težav s srcem... Pri starejših so problemi predvidljivi - težave z ledvicami in podobno se da odkriti pred operacijo s krvnimi preiskavami. Sicer pa pogosto kastrirajo stare pse, ki imajo težave s prostato.

+1


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #41 : 23 Avgust 2006, 23:21:19
No evo moja izkušnja,... če me kdo danes vpraša bi se vsekakor še enkrat odločila za kastracijo. Smart se je od kar je brez "onega" pomlajšal vsaj za 3 leta, če ne še več. Zdaj smo spet v fazi ko bi on vlekel za vrv, skakal po meni, se igral non stop, lavfal, me cukal, vlekel za žepe, ... zdi se kot da se on zdaj v svoji koži bolje počuti in ima več energije. Prej je bil že tak zamorjen pesjan, ki je samo razmišljal kje in kako bi prišel do kakšne babnce. Skratka meni je zdaj 100x bolj všeč. Doma so sicer jezni, ker je pogled nanj ko leži na hrbtu z nogam na razen res prav smešen ;D Gleda na njegovo obnašanje bi zdaj lahko rekla da je spet v puberteti ali pa da je res vsa njegova pamet bila v jajcih >:D

Lp nina



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #42 : 05 September 2006, 08:49:46
Kako je potem s šivi pri kastraciji?
V kolikem času se pes opomore?

Ali na sprehodih potem pes izgubi zanimanje za vohanjem psičiniga urina (SLINJENJA)?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #43 : 05 September 2006, 09:42:56
šivi ostanejo noter 10 dni, v tem času so sprehodi omejeni, na najnujnejše. Po 10ih dneh pa normalno naprej. Ne povoha več vsakega grmička ampak samo še kakšnega res interesantnega, polulanih mest ne liže več, in tudi on na sprehodu ne markira, iz tistih 100x na sprehod se spremeni nekako na 2-3x ;D

Lp nina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #44 : 05 September 2006, 14:08:27
Ne povoha več vsakega grmička ampak samo še kakšnega res interesantnega, polulanih mest ne liže več, in tudi on na sprehodu ne markira, iz tistih 100x na sprehod se spremeni nekako na 2-3x ;D
O madona, tole pa se sliši skoraj too good to be true.  :o Bomo videli....  ::)


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #45 : 05 September 2006, 14:10:39
O madona, tole pa se sliši skoraj too good to be true.  :o Bomo videli....  ::)

Kaj bomo videli  ???  ;) A se nisva tole že zmenili  ;D ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #46 : 05 September 2006, 14:27:59
Kaj bomo videli  ???  ;) A se nisva tole že zmenili  ;D ;)
Ja, ja...še vedno je tako kot sem rekla.  ;D Ideja o kastraciji je...čakamo še, da dozori. Pa da gremo vmes za foro na kakšno razstavo. Ampak imam občutek, da slej ko prej bo padlo.  :D Zgolj občutek.  ::)


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #47 : 05 September 2006, 15:59:42
Ne povoha več vsakega grmička ampak samo še kakšnega res interesantnega, polulanih mest ne liže več, in tudi on na sprehodu ne markira, iz tistih 100x na sprehod se spremeni nekako na 2-3x ;D

Ok, tega pri Tysu ni. Če se le da prevoha vse. Prav tako označi skoraj vsako grmovje ali kar koli drugega. ::)



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #48 : 09 Oktober 2006, 22:13:07
Tudi pri nas je padla odločitev, da gre Lon na kastracijo--peljali ga bomo v Ljubljano. Sedaj me pa zanima kako je z pitjem vodo pred kastracijo? Ali lahko pes pije vodo pred kastracijo? Ker se bomo sigurno vstavili na kakšni bencinski, da gre lulat, zato me zanima če lahko pije.

Lp,  ;)



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #49 : 09 Oktober 2006, 22:39:18
Po moje vodo lahko. Samo jesti ne sme. Ker mora biti tešč. In če izhajam iz "človeške terminologije", pomeni biti tešč, da ne zaužiješ nič drugega kot vodo (nič čaja, sokov ali kakršnekoli hrane).


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #50 : 10 Oktober 2006, 10:44:18
Mi smo ga peljali zjutraj ob 8h na kastracijo, prejšnji dan je zvečer ob 8h dobil še normalno večerjo, potem pa čez noč in zjutraj samo vodo. Tudi takoj po kastraciji ne daječ hrane ampak najprej samo vodo.

Lp nina



MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #51 : 10 Oktober 2006, 13:15:14
Nastya lepo prosim, če mi potem ko bo končano napišeš vse - kako je potekalo, a je bil kaj bogi.....Jaz se namreč tudi odločam - namesto psa seveda in bi to naredili pri cca 8. mesecih in par dni.... (ravno okrog božiča).... in seveda kakšni so kaj stroški ....naš bo tehtal po moje okrog 50 kg.....Sončka vsem... ;D Maja



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #52 : 10 Oktober 2006, 13:37:11
MAP nič ni hudega. Psa pripelješ v ordinacijo, najprej mu dajo pomirjevalo, tako da je že ves mehek, ko se ga da na mizo. Tam potem dobi narkozo in ti odideš iz operacijske. Psa pobrijejo med zadnjimi nogami in opravijo kar je za opraviti. Vse skupaj traja kakšne pol ure. Ti greš med tem malo naokoli, ali domov odvisno kako daleč si. Pes gre pri njih v boks, kjer počaka, da se zbudi vet. pa lahko nadzorjujejo njegovo stanje. Ni fino, da bi ga še vsega omotičnega odpeljala iz klinike. Po cca. 2-3 urah psa prevzameš. Samčke malo bolj skeli kot punce. Dobi cca. 10 šivov, mazat ni potrebno nič, antibitoik dobi že tam in ga potem ni treba nič več dajat (to je odvisno od veterine do veterine, nekje dobiš antibiotikov za 10 dni s sabo). Čez rano dobi obliž, ki tam ostane naslednje 3 dni in ga potem odstraniš. Če se obliž zmoči (sneg, dež, ...) ga odstraniš že prej, da je rana na suhem. Mi smo imeli največ problemov ravno z odstranjevanjem tega obliža, ker se je kar močno zalepil na kožo in še sklelelo ga je full, ko sem ga dajala dol. Ampak je preživel brez jokanja in stokanja. Po 10-ih dneh, če je rana suha, si je ni lizal (ko pes ni pod 100% nadzorom priporočam nošenje ovratnika) se šive odstrani. Po tem sploh ne ve, da mu med nogami kaj manjka, Smart se ni poskušal nič lizat ali grist ko so bili šivi ven, prej je bilo seveda drugače ::) Ves zgoraj opisani postopek je postopek, ki ga izvajajo v Lescah ampak kakor mi je znano je povsod več ali manj enako. Sicer ga pa lahko pelješ v Lesce, vmes greste z otroci na kremšnite na Bled in potem nazaj po Fredija ;)
Cene so približno povsod enake, za 40kg psa se mi zdi da je prišlo okoli 30.000.

Lp nina





MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #53 : 10 Oktober 2006, 13:47:01
 ::) Sem ti že omenila, da si zlata? Imam jaz večjo tremo .....Naš fant je že ornk dec, 64 cm ima v višino, kilogramov pa ne vem koliko, ker se malo težko tehtava...Hormončki mu tudi malo nagajajo, ker veliko kaže "šminko" kot pravi naša "tamala" :P.....Bomo kastracijo preložili na konec male šole, da ne bo vmes nobenih obveznosti.... :-* , Maja



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #54 : 10 Oktober 2006, 13:53:29
::) Sem ti že omenila, da si zlata? Imam jaz večjo tremo ....

Saj je bilo mene tudi malo strah ... ampak se imamo pa zdaj toliko bolj fino. Pogovori se z veterinarjem, pokliči da vama rezervira termin, naj da kakšno tako uro, da ni toliko ljudi, da ti vse lahko še enkrat razloži, da greš z psom lahko v operacijsko in počakaš, da zaspi. Tako sploh ne bo vedel kdaj si odšla, ko ga pa prideš iskat bo pa še prav prikupno zadet poskušal zlesti v naročje ;) Bomo držali pesti in tačke za vaju pa za Nastjo in Lon-a tudi.  :)

A Fredi že dviguje tačko? Če je še ne... počakaj boš potem videla, kaj se temu reče pasja puberteta :P To, da samo kaže "šminko" ni še nič ;D

Lp nina



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #55 : 10 Oktober 2006, 19:18:11
Priznam, da je tudi mene kar malo oz. kar "fejst" strah. Mi gremo na kastracijo v naslednjem tednu. Bomo poročali kako bo.
Samo nekaj me še zanima: ali veterinar, da uspavalo po priporočljivem odmerku po teži psa ali, da uspavalo kar "na oko"?

Lp,  ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #56 : 10 Oktober 2006, 19:32:02
Priznam, da je tudi mene kar malo oz. kar "fejst" strah. Mi gremo na kastracijo v naslednjem tednu. Bomo poročali kako bo.
Samo nekaj me še zanima: ali veterinar, da uspavalo po priporočljivem odmerku po teži psa ali, da uspavalo kar "na oko"?

Lp,  ;)

Po teži psa. Najprej ga boste stehtali potem bo pa določil koliko odmerka mora dobiti za njegovo težo.

Lp nina



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #57 : 14 Oktober 2006, 19:21:43
V sredo ob 8h zjutraj moramo biti v Ljubljani. Tako, da držite pesti za Lona, po kastraciji pa vse poročam.

Lp,  ;)



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #58 : 17 Oktober 2006, 21:48:48
V sredo ob 8h zjutraj moramo biti v Ljubljani. Tako, da držite pesti za Lona, po kastraciji pa vse poročam.

Lp,  ;)

Sedaj je kastracija prestavljena, ker je mami zbolela :'( :'( . Tako, da imamo kastracijo v petek 25.10 ob 8h.



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #59 : 18 Oktober 2006, 20:38:31
Petek 27. ali sredo 25. ;) ? Da vemo držat pesti
lp
T.

8)