Kastracija

Mašy · 201605

miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #390 : 27 Avgust 2013, 22:21:48
Pred slabega pol leta se je naša samička prvič gonla. Ker imamo tudi samca nismo imeli nobenih vaških snubcev. Je pa bil naš samec grozno zaljubljen.. Ni jedel par dni, samo tulil in jokal ker sta bila ločena.. Sedaj pa sem zopet začela razmišljat o kastraciji. Ima kdo kake izkušnje z vaškimi snubci če imaš doma kastriranega psa? Prej ko smo imeli samo starejšo psico je bilo pri nas polno psov ko se je gonila. Sedaj tega ni bilo, predvidevam da zaradi domačega samca.
Načeloma nisem neki pristaš kastracij, samo naš skače po psički zdaj par dni vsak dan, in psička se ne goni. Prav tako to skakanje ni dominanca. No, v glavnem me zanimajo vaše izkušnje, ker če našega kastriram, in bo dvorišče polno vaških psov nisem naredila nič...



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #391 : 28 Avgust 2013, 09:07:56
Zakaj pa psičke ne sterilizirate, ali je namenjena vzreji?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #392 : 28 Avgust 2013, 10:48:32
V čem je problem? Da pes skače po psici ko se ne goni? Tega kastracija ne bo odpravila. Logistični problemi ob gonitvi? Pes ne bi bil več tako zelo zaljubljen, ne bi je več mogel oploditi, bi pa še vedno naskakoval in tudi naskočil verjetno. Snubce je pri nas odvračal tudi kastrat, vendar jih ni bilo veliko niti niso bili pretirano vztrajni.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #393 : 28 Avgust 2013, 11:00:58
Ni jedel par dni, samo tulil in jokal ker sta bila ločena..

Naš samec vsako gonitev lažje prenaša, zdej po dveh letih ga že celo pripravimo da tahude tri dni je in pije. Del dneva ju imamo skupaj in ju je treba samo malo opozarjat, naj si data mir, velikokrat tamalo tud v boks zapremo če se hoče preveč nastavljat. Bolj se nam obnese, če ju mamo skupaj, tako jima vsaj rata malo počivat, če pa sta ločena jima gre pa stalno po glavi da je objekt poželenja na drugi strani vrat in da je na vsak način treba zraven.

Če rata pa gresta starša s psičko za tri dni na vikend in je to to, preostala gonitev itak ni tako problematična.



Angye

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
  • Feel the freedom...
Odgovori #394 : 11 September 2014, 16:34:54
Zdravo,

mene zanima kje ste opravili kastracije?
In ali katero kliniko še posebej priporočate?

Ali ima mogoče kdo izkušnje z Mačjo hišo? Sem videla da so precej ugodni, pa me zanima, če so tudi dovolj profesionalni?

Lp,

:)

Anya


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #395 : 11 September 2014, 19:34:08
Sem videla da so precej ugodni, pa me zanima, če so tudi dovolj profesionalni?

Po zadnjih podatkih nulta smrtnost in minimalno zapletov ob/po posegih s/k  ;)



_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #396 : 08 Marec 2016, 23:41:16
Nisem še prebrala teme, se bom spravila brati takoj, ko bom imela čas, imam pa nekaj vprašanj.

Imam samca starega 5 let, septembra bo 6 let. Je maltežan, pod narkozo je bil le enkrat zaradi zobnega kamna, to je dobro prestal.

Razmišljam v tem da bi ga dala kastrirati, pa imam vseeno malo dvomov. Strah me je kakih komplikacij med samim posegom, narkoze, in pa da bi se mi pes čisto spremenil, bi postal len, se zredil, vglavnem postal čisto drugi.

Kastrirati bi ga pa dala, ker pes markira in to tudi po hiši ( pa da ne bo kdo rekel, da moj pes ni vzgojen, se trudim to odpraviti) potem pa je problem vonj, ovohava vse, na agilityju zato težje dela, ker ga vonj zmoti, in če nisem dovolj hitra tudi polula ovire.


Je rodovniški, vendar ga ne mislim ne razstavljat, ne pariti.

Ali s kastracijo preprečimo obolenja prostate, ter mod.
In ali je res, da če imamo doma gonečko, da lahko to povzroča psu kar nekaj težav in posledic za rakom prostate, zaradi "neizživete ljubezni"

Lp, Annabela&Maly

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #397 : 08 Junij 2016, 21:15:21
Jaz ti lahko odgovorim za markiranje po hiši. Dve zadevi. Ko je tastari to nardil, je dobil v glavo prvo stvar pri roki. In kot drugo takoj zatem delo, delo in hišni boks, omejitev prostora, lahko je tudi privezan za radiator in ga pač navadiš, da v hiši leži na svojem ležišču ali v boksu, razen kadar se odločiš, da se bosta igrala, negovala, trikcanje etc.

V začetni fazi rabi več reda, doslednosti in omejitev. Potem pa postopno opuščaš tale boks/privez. Glede na njegovo obnašanje-markiranje.

Zelo pomaga tudi štrikec, ki ga vleče za sabo (mislim, da bo 1M zadosti v hiši). Dokler ne odpraviš markiranja, naj vleče štrik, da ga lahko zaustaviš. In če bi mu zratalo markirat, bi mu jaz dala jasno vedet, da je to NE, dejansko bi ga cuknila oz, frcnela in uvedla strikten nadzor-boks-sprehod-boks-negovanje-igra(na vrvici)-boks. 

Samo jeze ne kuhat nad psom. Hladno kot špricer, ga frcneš, če že pride do tega da dvigne taco in boks.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Anjica

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #398 : 15 September 2017, 13:36:44
js mam tako malo smešno vprašanje za vas  ;D

našemu lumpu so odstranili nespuščen jajček iz trebuha, obenem pa so odrezali še drugega, tako da je po novem kastiran. Sem pa mislila da mošnjo odrežejo, ampak so samo ven vzeli jajček, mošnjo pa pustili. Veterinar pravi da bi se morala skrčit, mene pa zanima od vas kake imate izkušnje. Je šlo čisto nazaj da se komaj vidi, ali še vedno "nekaj visi" med nogami  ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #399 : 02 November 2017, 10:42:03
Mošnja se načeloma res skrči. Odvisno kako velika jajca je imel  ;D Enim se potem skoraj nič ne pozna od mošnje, enim se pa vidi, da nekaj je tam bilo, da bi prav visela še nisem videla.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!