Rdeče veke

Buba · 7188

Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
: 03 Februar 2013, 21:47:50
Spoštovani,

moja psička ima zadnje 4, 5 dni rdeče veke. En dan na enem očesu, drugi dan na drugem, včasih na obeh. Po navadi se rdečica pojavi po sprehodu. Najprej smo mislili, da je kriv sneg, saj zelo rada kopa po snegu. Če z golimi rokami kopaš po snegu, je koža tudi rdeča. Sedaj snega več ni in 1 x na dan se pojavi ta rdečica. Zanimivo je to, da se ne pojavi po vsakem sprehodu. Do sedaj sem veke malo namazala z bepantehnom plus (seveda sem pri tem pazila, da ne pride v oči) in rdečica je v roku 1 do 2 ur izginila. Ali gre za vnetje oči? Kako sploh izgledajo vnete oči? Kolikor sem prebrala, naj bi kuža imel izcedek. Naši Daisy se očke solzijo, tako da jih redno čistimo. Ob pojavu rdečih vek se solzenje ni nič povečalo.
Hvala za nasvete. LP ;)



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 11 Februar 2013, 13:33:15
Lahko da je vnetje, ni ob vsakem vnetju izcedka, možno da se pojavlja zaradi kašne alergije, snega itd. Poskusi iti do veterinarja, pa ga prosi za pregled, pomoje bi ti moral dati Tobrex da se vnetje malo poleže. Če ji ob vnetju gleda ven tretja veka, ali pa je vneta cela očesna sluznica,je možno da ima kronični potek vnetja oči. Svetujem obisk pri vet.

Javi kako je z psičko ! :)

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Buba

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 11 Februar 2013, 23:33:00
cici.bobnar hvala za nasvet. Sem klicala k veterinarju, pa so imeli gnečo. No na srečo je psički rdečica že drugi popolnoma izginla, tako da nismo šli k veterinarju. Gremo pa naslednji teden po tabletke proti notranjim zajedalcem in ampule proti bolham, pa bomo prosili, naj še očke za vsak slučaj pregleda ;) Hvala še 1 x ;)



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 12 Februar 2013, 15:17:27
ni kaj :)

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?