POMOČ PRI NAKUPU PSA

Žana Žgavc · 27767

Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 24 Marec 2013, 13:59:50
Sem prebrala celotno temo :)

Mislim, da so si te pasme, ki jih je gospa navedla zgoraj popolnoma različne. Za začetnike vsekakor odsvetujem polarne pasme beri---> samojed, aljaški malamut, husky. Poleg tega pa to sploh niso čuvaji, veselo pozdravijo tujca in ga po možnosti še polupčkajo :P

Sama imam samojedko 5 let. In ko se spomnim nazaj, koliko težav sem imela kot popolna začetnica, takrat stara 11 let... Prvič mi je ušla pri 3 mesecih. Oz. en krajši pobeg je bil še prej. Ko mi je pri treh mesecih ušla na travniku, se mi smejala v obraz, ni šans, da bi jo ulovila, sem iz obupa pričela izgubljati živce. 2 uri sem se trudila jo spraviti na povodec. Seveda takrat kot začetnica nisem imela pojma kako jo naj ulovim, zato sem laufala proč od nje. Pa vendar se mi je približala na dva metra, nato pa se mi "hinavsko smejala" v obraz češ " vlovi me če me lahko. In to ni bilo ne prvič, ne zadnjič.  :o

Na sprehodih sem bila srečna če je sploh kdaj prišla k meni, ko je bilo treba dati na povodec.Kajti dama je vedela, kaj sledi.  :D

Ogromno težav sem imela, ko je razgrizla vso stanovanje, pojedla pojslo dobesedno. Fedre so štrlele ven ;) Pa vendar imamo zdaj zahvaljujoč njej lepše stanovanje :D Ogromno težav sem imela tudi s skakanjem po ljudeh, lajanjem, vlečenjem na povodcu itd.

Po vseh prebranih knjiga, forumih, oddajah imam zdaj SUPER psičko, ki se zna vesti tudi v javnosti, tudi brez povodca, v mestu itd. Tako, da je bil ves trud poplačan. Ne pobegne več, pride na 1. klic vsaj večinoma.

To vse sem napisala zato, da dam ljudem vedeti, da če niso pripravljeni na takšneg psa si ga raje naj ne omislijo. Vsekakor se mi ne zdi primeren za nekoga, ki še nima izkušenj.

AM ( Malamut) se mi zdi še "težji" za vzgojit, večji, dominantnejši...

Beagle ima OGROMEN lovski nagon in stežka ga lahko prosto spustiš, saj hitro zavoha kakšno sled.

Bernski planšar NI čuvaj, je pa super družinski pes, odličen karakter, za začetnike primeren. Pa vendar OGROMNO zdravstvenih težav. Ravno zato sem se odločila, da bom v prihodnosti raje imela belega švicarskega ovčarja.  :) Ustrezajo vsem mojim kriterijam za psa, ki  si ga želim.

lp


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #31 : 26 Marec 2013, 13:19:02
Izkušnja iz pasje šole. Največ, ampak resnično največ problemov imamo z vodniki začetniki, ki so si omislili borderja, ki se niso pozanimali kaj dejansko kupujejo in niso delali z njimi od prvega dne dalje na pravi način. Ampak pri borderju je vse skupaj vsaj omejeno na uničevanje, preganjanje in ščipanje. Takoj nato sledijo lastniki pastirskih psov, kjer pa se problem razvije v večjem razmahu in sicer v grizenje in čuvanje. Sledijo jim zlatkoti in labradorci, ki so na začetku popolni divjaki in vodniki so v šoku, saj se jih propagira kot idealne družinske pse, vložit pa moreš ogromno časa za spucanje njihove nakopičene simpatičnosti, v isti koš bi dala še bokserje :D


Zame je eden najbolj idealnih psov pudelj v vseh variantah, le tista najmanjša ne, toy ali kaj je, tisto mi karakterno ne liči na pudlja :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 26 Marec 2013, 13:46:39
Se čisto strinjam.
Imam bokserko, vedno sem poskrbela za ''pucanje simpatičnosti''  :D, po sterilizaciji pa je bilo potrebno počivati... Pri nas se je sicer šlo samo za nekaj dni, da pa nekateri trpijo to leta... nevem. Se mi zdi, da si je ipak lažje vzeti tisto uro-dve na dan in preživeti aktivno zunaj s psom, kot pa vsak dan prenašat tisto norenje, teženje, ignoriranje,... ker pes samo gleda, kje in kako bi energijo spustil ven.