Portal BOLHA uvaja plačjive oglase za prodajo rodovniških kužkov in muc

diva1 · 47703

aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0

Aaaa, tu bo pa potrebno malo razčistit pojme.. Samo dve "vrsti" psov obstajata in sicer "rodovniški" in "mešanci" !!! "nerodovniški pasemski" ne obstaja, to so mešanci...  :-|~ :P

Pri bolhi imajo kategoriji pasemski in nepasemski. Z zaračunavanjem so pomoje mislili, da bodo vse oglase, ki jih nekdo odda v kategorijo pasemske računali. Zdaj pa še vedno lahko oddaš oglas rodovniških psov med nepasemske pa ga imaš zastojn :) Bo pa marsikdo ki mu to sploh ni jasno (in ima domaše naštepano leglo), potem raje oddal zastojn oglas med nepasemske.


JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
JuventusSC lušnega mešanca maš v avatarju.


 ??? >:(


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

Matilda

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Ne vem, v čem je problem.
Plačljive oglase naj bi, kakor piše, itak predlagali prav tisti, ki so na goljufije opozarjali, da se vsaj do neke mere loči rodovniške od "rodovniških".
A da bo to sedaj voda na mlin šteparjem, da ni dober ukrep? Pišite Bolhi potemtakem, pa skupaj pogruntajte kaj boljšega. 

Spare me the propaganda.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Tudi sam ne vem v čem je problem ???

Med pravimi ljubitelji, vzreditelji psov je denar ja nekaj nepomembnega................. ..za kanček "ljubezni" boste pa ja še nekaj "špendali" :o .
.......seveda če želite objaviti, prijaviti ime psarne. Drugače pa: pasma,rodovniški, bobi in cacibi, ime po znanem filmskem igralcu, telefon in to je to ;)  ;D



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
pidog: se enkra si napisal, da v bistvu nimas pojma: ni potrebno imeti psarne, da imas lahko rodovnisko leglo - v tem primeru le priimka psi ne bodo imeli. Bi bil ze cas, da se nehas delati norca iz vseh in vsega ;) Nisi vec zabaven.


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Žalostna je v bistvu cena oglasa, ki se sklada z izpostavljenimi oglasi, ki so 5€ na teden (4x5=20€) za katere tudi na največjih oglasnikih v tujini ne plačaš več kot 10€ na mesec!

Kaj 'čmo. Slovenčki radi obirajo. Žalostno.  :)

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
pidog: se enkra si napisal, da v bistvu nimas pojma: ni potrebno imeti psarne, da imas lahko rodovnisko leglo - v tem primeru le priimka psi ne bodo imeli. Bi bil ze cas, da se nehas delati norca iz vseh in vsega ;) Nisi vec zabaven.

Razjasni si obzorja glede možnosti brezplačnega oglasa na bolhi in bodi srečna, da je tvoje leglo "brezplačno" objavljeno na KZS.........ali pa se učlani še na BOLHO ;)
Vprašanje je ali mi je sploh namen biti zabaven :)

Star nasvet:
Prodajte svoje plemenske črede in stopite na zeleno vejo :o . Vaša ljubezen do psov bo s tem neomajana ;) .
Dolgodlako, kratkodlako pakiranje, potlačen, nepotlačen gobec zna vzrejat vsak otročič  ;)
..............ampak, ah kaj bi vam pravil, denar je pri pasjereji sekundarnega (ali pa nobenega) pomena. Ampak to že veste in prodajata...................t ako da; samo stradat ne zaradi svoje ljubezni do psov :o ;) ;)



Gordon

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Ne razumem, polna usta so vas bila, da resni vzreditelji ne oglašujejo na Bolhi in naj ne kupujemo psov, ki se prodajajo na Bolhi. Sedaj pa takšen halo... ???



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Ne razumem, polna usta so vas bila, da resni vzreditelji ne oglašujejo na Bolhi in naj ne kupujemo psov, ki se prodajajo na Bolhi. Sedaj pa takšen halo... ???

 :D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Gre za princip. Da se zaračuna za oglase kjer se prodajajo rodovniške živali, za ostale pa ne. Da se enači vzreditelja - posameznika z podjetjem. Prizadeti naši vzreditelji zaradi tega ne bodo kaj dosti, nesramno visoko ceno bo pripravljen redkokdo plačat. Bolho so ž doslej bolj od naših uporabljali vzreditelji iz sosednjih držav.


jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Gre za princip. Da se zaračuna za oglase kjer se prodajajo rodovniške živali, za ostale pa ne. Da se enači vzreditelja - posameznika z podjetjem. Prizadeti naši vzreditelji zaradi tega ne bodo kaj dosti, nesramno visoko ceno bo pripravljen redkokdo plačat. Bolho so ž doslej bolj od naših uporabljali vzreditelji iz sosednjih držav.

Pa ne, da se v neoliberalizmu pričakujejo, da se bodo podjetja ravnala po načelih?  ???  ::)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Če želijo uspeti na trgu, potem se kar morajo. Če velja, da posamezniki oglasov ne pšlačujejo, potem pa samo za eno kategorijo uvedejo nesramno visoko ceno, ki jih izenači z podjetji, ne dajo pa v zameno nič, potem lahko pričakujejo, da bodo to kategorijo oglaševalcev izgubili.


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0

Evo, gospoda iz "bolhe" je podala "uradno" tolmačenje glede plačljivosti oglasov pasemskih živali. 



info
   
17:26 (Pred 16 min)
      
Za meni
Pozdravljeni,

kot že spodaj napisano, bomo oglase čistokrvnih psov brez rodovnikov umaknili iz kategorije pasemski psi in prestavlili v kategorijo mešanci in uporabnike o tem obvestili.

Tako, črno na belem. Plačljiva bo samo ena kategorija.
Vsak komentar je več kot odveč..


Razen seveda, če želita Davor in Pidog kaj "dodati" ;D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Tudi mene zanima kako se bo to obneslo v praksi, bomo videli čez čas :). Razumem kaj so želeli izpeljati, čeprav ne vem, če se jim je ravno posrečilo.

Če so odprti za predloge pa zadeva mogoče sploh ni tako napačna. Morda jim ne bi bilo slabo predlagati, da se lahko prodajajo samo rodovniški psi, vsi ki so v rubriki mešancev pa se lahko zgolj podarjajo. Čeprav potem smo zopet pri temu, da lahko prodajalci nerodovniških svoje mladiče prodajajo kot rodovniške...

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Citiraj
slabo predlagati, da se lahko prodajajo samo rodovniški psi, vsi ki so v rubriki mešancev pa se lahko zgolj podarjajo. 

zakaj točno ? in na podlagi kakšne zakonodaje se bi prepovedalo ljudem prodajati nerodovniške pse; ob tem da je teh na bolhi ravno največ

ljudje imajo pravico kupovati / prodajati nerodovniške pse kot ve rodovniške pse

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Matr vas je težko štekat. Enkrat bi morali bit mešanci zastojn, zdej, ko pa so (okej, tokrat samo oglasi, ampak nekje je pač treba začet  :P), pa spet ni prav...  ???
Dejte se že odločit, no. A so vsi psi psi al kako?

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50

Razen seveda, če želita Davor in Pidog kaj "dodati" ;D

Seveda ;D
Za začetek (ostalo malo počakajmo kako bo to na bolhi izgledalo ;) ).
Vseh so polna usta čistokrvnih in jim grejo predvsem rodovniški brez rodovnika na "jetra". Po novem bodo premaknjeni v skupino mešancev. Meni se zdi to odličen napredek predvsem za te ki poveličujejo rodovniško vzrejo, kot vzrejo edino pravih psov, ki ustrezajo vsem standardom te pasme, ohranjajo pasemske značilnosti, predvsem pa zagotavljajo zdravega mladiča.
Kot zagovorniki takšnega pristopa, seveda kdor hoče, lahko za napredek tudi malo "žrtvuje", saj je denar v pasjereji tako ali tako sekundarnega pomena.....................da ne bom predolg ::) . Namesto, da bi pristop gospe Bolhe pozdravili, se zopet krmižite.

PS
Kot je že nekdo prej omenil se bolha med pravimi vzreditelji "zaničuje".............baje ???
Še en nasvet: ne oglašujte na gospe Bolhi in bodo vaši mošnjički bolj polni. Že sedaj imate svoj portal KZS, kjer je brezplačno "oglaševano" vsako leglo SLO vzrediteljev pasemskih psov; vi pa se "bunite" čez gospo Bolho, ki je čisti kapitalizem...............in zopet ne razumem čemu srd. Ker bodo oglasi za mešance brezplačni, ker je potreba mešance samo poklanjati? Bodite resni no ;)
Baje, da je dokazano da ste boljši ;) ................ sedaj je na vas da ozaveščate kupce, pardon ljubitelje psov, kaj so prave pasemske značilnosti, predpisan lepotni standar in zdravje, ki ga rodovniški psi ponujajo ;) . Predvsem bodo ljubitelji takšnih psov z njimi dosti bolj zadovoljni kot če si omislijo ostale "besedne izpeljanke". Edino če se slednji podarjajo imate možnost zadeti na lotu ;)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Citiraj
Če so odprti za predloge pa zadeva mogoče sploh ni tako napačna. Morda jim ne bi bilo slabo predlagati, da se lahko prodajajo samo rodovniški psi, vsi ki so v rubriki mešancev pa se lahko zgolj podarjajo. Čeprav potem smo zopet pri temu, da lahko prodajalci nerodovniških svoje mladiče prodajajo kot rodovniške...
To mi nikoli ni bilo ravno jasno (nasploh ko se zavzemajo za kak tak zakon)... Kaj pa živali iz društva npr., kjer se plača posvojnina, da se vsaj nekaj stroškov pokrije? Saj vem, ni prava prodaja, ampak v zakonu se ne more delati razlik in žival, za katero moraš plačati neko ceno je pač prodana, vsaj po mojem mnenju. Potem pa spet ne bi bilo fer do posameznikov npr., ki rešijo žival, jo na svoje stroške oskrbijo, pa potem ob posvojitvi ne smejo zahtevati simboličnega zneska. ???



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Tudi če žival podariš, lahko zahtevaš povrnitev stroškov kot so cepljenje, čipiranje, sterilizacijo (piše celo posebej pri oglasih v rubriki podarim)......Za mešance in posvojnine za zavetišča nikoli ne dobiš toliko, kot znašajo najosnovnejši stroški, zato ti sploh ne bi bili prizadeti.

Pa eno je zakon, ki prepove prodajo, drugo je pa če se v nekem oglasniku ali drugem mediju odločijo, da taki oglasi se lahko objavljajo, drugačni pa ne.

Nerodovniški naj bi bili na bolhi že premaknjeni pod mešance, pa se jim ni obneslo, ker so jih pač še vedno oglaševali med pasemskimi. Tudi dvomim, da bi plačilo oglasa tavečje prekupčevalce prepričalo, da bi objavljali med mešanci.

Tako da...ja povsem razumem Divo - gre še za en dodaten droben kamenček na kup zaj...a vzrediteljev, ki se drže pravil. V zadnjih dveh letih se jih je nabralo že mnogo. In res: gre bolj za princip, ker se kaznuje ravno kategorijo, ki ne krši pravil, ne objavlja v napačnih rubrikah in ne zavja kupcev.

Ali je oglašanje na portalu KZS res povsem brezplačno? če je, je pohvalno. Ko sem še imela legla, so bili  namreč ob plačilu rodovnikov, vzrejnega referenta, tetoviranja .....dodani še stroški objave legla v kinologu. Ne glede na to, ali si objavo hotel ali ne. In na potal pridejo legla, objavljena v kinologu.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Ali je oglašanje na portalu KZS res povsem brezplačno? če je, je pohvalno. Ko sem še imela legla, so bili  namreč ob plačilu rodovnikov, vzrejnega referenta, tetoviranja .....dodani še stroški objave legla v kinologu. Ne glede na to, ali si objavo hotel ali ne. In na potal pridejo legla, objavljena v kinologu.

Kot že ničkolikokrat .................. potem najprej pometite pred svojim pragom in lepo počasi naprej!  :-*
Predvsem vas zaje..vajo v lastnih vodah !!!  ;D ;D ;D



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0





Tako da...ja povsem razumem Divo - gre še za en dodaten droben kamenček na kup zaj...a vzrediteljev, ki se drže pravil. V zadnjih dveh letih se jih je nabralo že mnogo. In res: gre bolj za princip, ker se kaznuje ravno kategorijo, ki ne krši pravil, ne objavlja v napačnih rubrikah in ne zavja kupcev.

Ali je oglašanje na portalu KZS res povsem brezplačno? če je, je pohvalno. Ko sem še imela legla, so bili  namreč ob plačilu rodovnikov, vzrejnega referenta, tetoviranja .....dodani še stroški objave legla v kinologu. Ne glede na to, ali si objavo hotel ali ne. In na potal pridejo legla, objavljena v kinologu.


Hvala Lanabela. Ah, očitno bo kmalu polna luna.. Takrat sem jaz še posebej "občutljiva". ;D In me moti (baje) prav vse..

Ali je oglaševanje na portalu KZS brezplačno?  Še zdaleč ne.. Vedno bolj se mi dozdeva, da se tudi na KZS igrajo "Igre brez meja"..In da tudi KZS postaja profitna organizacija..

Da sem član KZS, ki je pri nas edina organizacija,ki je pristojna za vodenje rodovne knjige in vzreje rodovniških psov, moram biti najprej član nekega kinološkega društva.. Plačuje se letna članarina.

In če želim priti do vzrejnega dovoljenja za svojo psico ali pa samca, je zopet potrebno plačati.. Naprej plačam Pristop k telesni oceni, ki je pogoj za pridobitev vzrejnega dovoljenja. Nato  se moram udeležiti vzrejnega pregleda, kjer zopet plačam.
če želim registrirati psarno, se registracija zopet plača (200 EUR).

In če se odločim za mladičke, sem dolžna v 20 dnevih od dneva paritve  na KZS poslati dokument, ki se imenuje PRIJAVA PARITVE.  In dobim od KZS račun za 15,00 EUR.. Ja, potem pa sem objavljena v njihovi reviji Kinolog in na njihovi spletni strani..
Še vedno je tako, kot si navedla.. Stroški objave legla.

Pa nikogar ne briga, če ostane psica "prazna".. Aja, lastnik samca pa mora ob uspešni paritvi plačati TAKSO ZA SKOČNINO.. Ja, dobro ste prebrali.. TAKSO, tako  so to poimenovali ??? Da se jim ja ne bi kdo izmuznil.

In potem, če gre vse po "sreči" in pridejo mladički na svet, dobimo obisk vzrejnega referenta.  Izpolnimo tisti orazec PRIJAVA LEGLA. Tudi ni zastonj.. Vzrejni referent nas obišče dvakrat . In tudi račun od KZS za strokovno delo (ogled legla + kilometrina), ki jo je opravil vzrejni referent.  Enih 80 EUR.

Pa obvezno čipiranje mladičkov v leglu, cepljenje proti nalezljivim boleznim , pa nakup potnega lista (oz. cepilne knjižice),  rodovniki..., vpis lastništva.
 

Ja, vse to je "delo" plačnika- vzreditelja..


Pa veš Pidog, da imaš prav. :o :o :o

Pravkar ugotavljam, da nas ZIZAJO "naši"... In iz leta v leto bolj.. Denar v "naprej"...Z vsakim novim ukrepom oz "sklepom".. Pobrati je treba pri "koritu" :(...

Zdaj pa je še gospa Bolha zavohala posel in denar..

Saj so tekle vroče debate na sedežu KZS.. Predvsem jagri so se oglasili...
In povedali, da ne bodo "fojtrali" KZS, VURS-a in veterinarjev..

Počasi zapirajo svoje "proizvodne" linije.. Ja, gospodje in gospe na KZS pa se čudijo, da iz leta v leto upada vzreja lovskih psov.. Še pred tremi leti je bilo v populaciji skupno kotenih in evidentrianih lovskih psov 15%. Predlani 12%, lani pa je številka padla že pod 10%.

Kljub vsem prošnjam in opozorilom s strani jagrov, se ni zgodilo nič.. In "administrativni" stroški vse te papirologije in obveznega čipiranja v leglu so presegli ceno lovskega  psa. >:(.. Ja, tu pa nema više ljubavi, kot rad Pidog reče :P :P :P

In ta ukrep obveznega zakonskega čipiranja zopet "hrani" proizvajalce čipov, VURS in veterinarske ambulante..  Halo???
 
In vsi, ki ste bili toliko proti tetoviranju mladičev, češ, da gre za mučenje živali, dovolite, da vam "zaupam", da se pri čipiranju že pojavljajo težave.. Ki so veliko hujše kot pa tisto "mučenje" živali..

V praksi se že dogaja, da se mladičkom na mestu "vboda" oz. aplikacije čipa  vname  in zagnoji "hrbet".. In poznam primer, ko so morali 8- tedenskega mladička operirati, mu izrezati čip in ga zdraviti z antibiotiki.. Pa ta primer ni osamljen.. Ja, zdaj se bomo pa vzreditelji poleg vsega ostalega, resnično začeli bati še čipiranja. In veterinarji za te težave "krivijo" proizvajalce čipov, le-ti "vračajo" krivdo na veterinaje in neustrezno apliciranje čipov... itd, itd...  Blablabla.. Sroške zdravljenja pa nosi vesten vzreditelj. Ma najhujše pa je to, da trepetaš za mladička.. Boli ga, hujša, je pobit, neješč...

Na veterino pelješ zdrave mladičke, domov pa pripelješ gnojnega in vnetega mladička..


Ja, pa še nekaj.. Očitno sem si dala duška..

Moti me, vedno bolj, da ni na veterinarskih ambulantah "dvojnih" vhodov.. En vhod za bolane, drugi za zdrave živali... Ja, to pa "zakon" ne predpiše... Vsi pa vemo, da so mladički "rizična" kategorija in šele razvijajo imunski sistem...

Včasih so veterinarji prišli domov in doma pocepili mladičke.. Danes pa jim vsa ta papirologija in izpolnjevanje dokumentov ter obvezni sprotni direktni vnos čipirne številke  v Centralni register in izpolnjevanje Potnega lista  (ki ga je predpisal in v on-line sistem povezal VURS), to onemogoča.

Ma vsak nov "ukrep" je bistveno slabši od predhodnega.. Vse pa s sloganom za dobrobit živali.. Naj me koklja brcne..
Vse se vrti samo še okrog denarja.. In to "v naprej"...

Pidog, zelo se strinjam s tabo.. Lastni nas zaje....!!!!

In ko pristavi še gospa Bolha svoj piskrček, ja tu pa se neha. In to zopet  in samo pri tistih, ki se držijo "pravil", pri tistih, ki pa delujejo po "svoje", tiste bo pa še naprej brezplačno oglaševala..

Pa veste, da se mi pravkar poraja ideja, da bomo številke administrativnih stroškov vrgli na papir in ugotovili, da bo pametneje spravljati na svet čistokrvne mladičke brez rodovnikov. Ja, kot je Pidog že velikokrat povedal, ljubezen do vzreje res nima meja...

Hvala Pidog, malce dolgo sem rabila, da sem razumela.. Hvala, da si me razsvetlil...  Ja, Butalec sem.. Nič novega.








 



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Citiraj
da bo pametneje spravljati na svet čistokrvne mladičke brez rodovnikov

štepar


 :D

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Gordon

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Ah, ta grda Bolha. Tema preprodajalci, pod njo, odsvetujemo nakup... vse to se da prebrati na tem forumu. Sedaj pa ste si jo vzele za "svojo". Ko pa je nekdo prodajal pasemske mladiče rodovniških staršev brez rodovnika, ki se mu je to kar opisuje Diva1 posvetilo že prej, pa ste bluzile o zdravstveni testih...etc.

Predlagam, da imajo vestni vzeditelji nemških ovčarjev, angleških buldogov..., oglase na Bolhi zastonj. Namreč slednji so ogromno naredili v dobrobit pasme.



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Ja, ha ha ha... Štepar..
Vidim, da si "ujel" point..

Pa veš, da sem pravkar razmišljala,  da bi bilo veliko pametneje porabiti  "energijo", ki jo pustim tukaj, na tem forumu,  za kaj bolj "donosnega"...

Kaj takšnega, ki bi mi "bogatilo" dušo..

Lahko noč vsem.




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Diva: KZS se res futra na naš račun, ampak stroški, ki si jih zaračunajo danes niso bistveno višji kot so bili takrat, ke sem imela legla. Tudi cene izpitov in štartnin se ne spreminjajo prav dosti. )In če hočemo imeti svojo organizacijo, jo moramo pač fotrat, da se od lakote ne posuši. Si pa čedalje večje pogače na naš račun reže veterina: za čipiranje, ki je bilo prej brezplačno oziroma všteto v ceno cepljenja proti steklini, za vsak vnos v register, sam da se prst tipkovnice dotakne te opili za 15 - 20 € (po komadu). Tega, da za slikanje kolkov za vzrejno računajo trikrat toliko kot za slikanje (in oceno) kolkov za druge potrebe ne bom komentirala sploh, ker je tako že od nekdaj. Pač, eni očitno dnar serjejo, pa jim ga je treba sproti skidat izpod riti.
Lovci pa...ja, včasih so imeli privilegije, pa vso administracijo zastonj, zdaj plačujejo  tako kot ostali. Bodo pač dvignili ceno svojim psom in jih ne bodo več napol šenkavali. Navsezadnje se je tudi lov povsem skomercializiral.


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Ja, Lanabela, tudi sama sem že ugotovila, da so KZS , VURS in veterinarji dobra "koalicija"..

KZS ima svoj cenik,  prav tako tudi VURS "predlaga" minimalne cene posameznih veterinarskih storitev, veterina, kot izvajalci pa jih seveda na veliko spoštujejo..
Verjetno se še spomniš, da so včasih veterinarji imeli "modificirane" cene za cepljenje LEGLA pri registritriranem vzreditelju  proti nalezljivim boleznim za mladiče.  Danes pa je v veljavi "GLAVARINA"..  Po tistem 1.7.2011, ko je stopilo v veljavo čipranje v leglu..

Bi pa bilo zanimivo izvedeti, koliko denarja od konkretno zakonsko obveznega letnega cepljenja stekline se "vrne" nazaj na VURS..
Kroži informacija, da 17,00 EUR po psu ... Normalno, da se oboji  "borijo", da se "obdrži" obvezno letno cepljenje proti steklini, kljub temu, da se ve, da ni potrebe po vsakoletnem cepljenju pri večini pasje populacije. Nabolj glasni so baje veterinarji...  Ker pravijo, da jim grozi "izpad" dohodka..  Ker običajno ljudje, ko pripeljejo psa na cepljenje, "kupijo" še kakšno drugo  vet. storitev ali pa proizvod..

Eh, začaran krog.. 

Vsi predlogi in poskusi apeliranja na KZS, da v soglasju z VURS-om doseže "dogovor" za registrirane vzreditelje, niso obrodila nikakršnih sadov.. Ja, ni "potrebe". Veterinarske amulante  so zmeraj polne.. Vetom dela očitno še ni zmanjkalo..

Ah, kaj pa je še bolj žalostno.. Ko ti pogine star štirinožni prijatelj, si ga dolžan po Zakonu odjaviti iz registra.. In kot si dobro rekla, samo da se uslužbenka na veterini dotakne s prstom tipkovnice, ti za odjavo pokasira 15 EUR..  Brez kančka sočutja ali pa dveh, treh prijaznih, tolažilnih besed,, ki jih ob takšnem žalostnem trenutku še kako potrebujemo..

In ko mi je poginil moj "dečko", sem se sama "srečala" s tem "zakonom". Sočutja ni bilo o nikoder.. Razen , da naj prinesem, vrnem  k njim še  potni list (cepilno knjižico) pokojnega psa.. "Oprostite, ne bom", sem dejala.. Ker je potni list moja lastnina, tako , kot je bil moj pes.
In je "padel" zaznamek v kartoteko psa : Stranka ne želi vrniti potnega lista..

Ups, se opravičujem, zaneslo me je.. Ja, očitno sem res "jezna".. Grem malo na zrak.. S svojimi najboljšimi prijatelji, se ve..









Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
ne razumem, kdo točno vas sili vzrejati pse ? a sploh katera gleda napovedi legel ? teh je polno, preveč

Citiraj
Normalno, da se oboji  "borijo", da se "obdrži" obvezno letno cepljenje proti steklini, kljub temu, da se ve, da ni potrebe po vsakoletnem cepljenju pri večini pasje populacije. Nabolj glasni so baje veterinarj

A ni kao VURS lansko leto naročil "študijo" da bodo preučili potrebe cepljenja vsako leto ?



When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0

ne razumem, kdo točno vas sili vzrejati pse ? a sploh katera gleda napovedi legel ? teh je polno, preveč

A ni kao VURS lansko leto naročil "študijo" da bodo preučili potrebe cepljenja vsako leto ?


Ah, Davor, saj veš, da iz ljubezni..  :P :P :P

Ja, jaz sem malo pogledala Kinologa št. 3 - 121 najav legel je pričakovati meseca marca in v začetku aprila.. Ja, kaj hočemo.. Pomlad in ljubezen gresta vedno z roko v roki..

Vodijo pa?  Kaj misliš?  Po številu  pričakovanih legel, namreč.  Na prvem mestu so kavalički, sledijo jim nemški ovčarji, tretje mesto pa zasedajo beagli s 6. najavami legel..

Ja, res je. Vurs ugotavlja, da v "globalu" ni  potrebe po letnem cepljenju. In ko je bila s to "uvedbo spremembe" seznanjena stroka (veti), je baje pokalo po šivih.

Morda bo Lojze kaj več vedela o tem...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Veliko je legel samo pri nekaterih pasmah, ki so trenutno modne in dosegajo vsaj tolikšno ceno, da se pokrije stroške. Kavalirji, kotoni, bigli, borderji. Nemški ovčarji tudi, a veliko manj kot pred par desetletji. Tako od oka vsaj petkrat manj. Večina ostalih pasem stagnirajo ali upadajo.
Pred 40 leti je bilo letno registriranih cca 5000 rodovniških mladičev, zdaj ne vem če jih je še toliko. napovedana legla pa so točno to kar piše, namreč napovedana. tam nekje od četrtine do tretjine teh napovedanih legel ni ali pa je število mladičev minimalno.