Katera pasma??

miha636 · 48966

lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 21 Maj 2013, 19:38:32
Ce bi bilo eno osnovno solanje za psa 3000e pol jst ne poznam nobenega,ki bi psa solal..
Jst sem za moje od male sole do izpita BBH porabila max.300e...pa se to sem lohk placala po obrokih..



ELČ

  • Gost
Odgovori #61 : 20 Junij 2013, 13:11:43
lej, miha636, če si mel že veliko psov, pa še vedno ne znaš psa šolat, moraš (morata) v pasjo šolo. predvsem ti. rotvajler te je ugriznil, pa je bil v šoli... sta bila skupaj, ali je bil sam ali s kom drugim? če nisi bil v pasji šoli, ne veš kako je tam. in če nimaš zase nimaš kaj imeti psa.

jooj, ni pomembno kakšne pasme je pes. lahko imaš mastifa, ki je lepo vzgojen, ne grize, ni nevaren, ne teži, .... lahko imaš pa tudi kr agresivnega pomeranca, ki sicer ni tako nevaren, kot bi lahko bil mastif, ampak je pa nadležen. vzgoja psa, velikega, majhnega, lovskega... je pomembna. pes lahko totalno odstopa od povprečnih značajskih lastnostih pasme. in odgovorni lastniki vzgojijo take.

cici.bobnar, ti jahaš za 40€ na mesec, pokadiš 2-3 škatlice cigaret, pa še psa maš? hkrati pa nimaš za nove jahalne čevlje... če nisi sposobna se odpovedat cigaretom, nimaš kaj met psa al pa jahat. vsi se odpovedujemo stvarem, ki se jim lahko, da delamo stvari, ki jih obožujemo. če raje kadiš, kot imaš rada živali, nehaj jahat. za psa pa poskrbi da bo "happy end".

Daj cici ne tumbaj. Prvo kot prvo, noben, ki si lahko privošči 2 škatli čikov na dan nima kaj jamrat. Ker s tem vrže v zrak denar, s katerim bi si lahko plačal zajtrk, kosilo in večerjo, pod pogojem, da bi si sam kuhal iz osnovnih surovin. Sploh pa tak zasvojenec nima kaj naprej metat komurkoli. Noben me ne bo prepričal, da zasvojenec postopoma ne more priti iz dveh do treh škatel na dan na dve do tri škatle na teden.
Miha nikjer ni napisal, da nima za kruh.
Lanabela strinjam se. Če bi ljudje šli na tržnco namest v trafiko po čike bi lahko mama, ata pa štirje otroc (primer) jedl za 15€ nedeljsko kosilo.

Pa ljudje, sprjaznte se, da je kriza v državi!

Lp, elč ::)



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 21 Junij 2013, 11:16:26

cici.bobnar, ti jahaš za 40€ na mesec, pokadiš 2-3 škatlice cigaret, pa še psa maš? hkrati pa nimaš za nove jahalne čevlje... če nisi sposobna se odpovedat cigaretom, nimaš kaj met psa al pa jahat. vsi se odpovedujemo stvarem, ki se jim lahko, da delamo stvari, ki jih obožujemo. če raje kadiš, kot imaš rada živali, nehaj jahat. za psa pa poskrbi da bo "happy end".


Ti posluš ti, jaham ne že nekaj časa ker sem imela tumor na prsih in posledično operacijo, zaradi katere sem kar lep čas ležala.Ja kadim, pa kaj pol. Pač pokadim veliko, se raje odločim za cigarete kot za kos kruha,. tako pač je in bo ostalo, ti meni pač ne moreš reči da nimam kaj imet psa in jahat, če se ne morem odpovedat cigaretom. Ne morem in se ne bom, psa bom pa še vedno obdržala, Jahala bom ko bom za to sposobna, in ne, nimam za jahalne čevlje in jih niti ne potrebujem, ker prvo so predragi, drugo pa grdi ko sam hudič in jih ne mislim imeti. Odpovej se ti čemur hočeš, jaz se ne mislim ničemur. Bom pač oboževane stvari, za katere ti veš, da jih zelo rada počnem, ker me pač poznaš, veš kako mi je, veš kje in kako živim, veš kaj imam in kaj ne, veš kaj obožujem in kaj sovražim, postavila na stran za kratek čas, pa ne le zaradi denarja ampak tudi zaradi operacije. Jahat ne nameravam nehat četudi raje kadim kot imam rada živali( po tvoji čudni, sprevrženi logiki), moj pes ma pa happy LIFE, in mu ne manjka ama nič. Zanjga bolje skrbim kot marsigdo. Tako da me ne žali s takimi neumnostmi in ne govori stvari, o katerih nič ne veš.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #63 : 21 Junij 2013, 11:22:16
Ej punca, nerada se spuščam na osebni nivo, ampak....če ne boš drastično znižala števila pokajenih cigaret, ne boš ne jahala ne imela psov - vsaj prav dolgo ne. Tako trmastih, da ne nehajo kaditi niti po operaciji tumorja je res malo.


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 21 Junij 2013, 11:26:05
Od nečesa je treba umret. V takem svetu kot je zdaj, bi bila to še najugodnejša rešitev.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #65 : 21 Junij 2013, 12:58:54
Če se ti tako zdi prav. Ampak potem je neodgovorno imet živali, se ti ne zdi?
PS: ena moja sorodnica kadi že od osnovne šole, zdaj jih ima 90 in ima očitno zelo dobro genetsko osnovo, ki prenese obremenitev. Vsi drugi moji znanci, bivši kadilci, se vsaj toliko cenijo, da so prenehali kaditi, ko so se jim začeli pojavljati zdravstveni problemi. torej se da, če je volja. Žalostno je, da mlada punca, ki kmalu ne bo več odvisna od zapufanih staršev, te volje ne premore.


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 21 Junij 2013, 13:01:32
Eh Lanabela, ne vem. Tako ali tako mi gre vse v življenju narobe, od šole, zdravja, prijateljev,.. Se da če je volja, samo problem pride ko volje ni. Mam krasno družino in fanta, vsi obožujejo psa in vem,da tudi če bi "šla za zmeraj" ne bi bilo psu nič. Užival bi kot uživa sedaj..

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Vezalka

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 21 Junij 2013, 13:48:53
jaz mislim,da je bolje kot v cigarete, vlozit v dobrega psihoterapevta pa preberi kaksno knjigo. zacni s knjigo druzine in kako v njih preziveti. ne gre ti vse narobe,temvec DELAS nekaj narobe oziroma necesa ne delas.cigareti so pa samo pripomocek za shajanje s situacijo,zato ti je tako tezko nehat. prosim, ne vzet tega za slabo. bojim se samo,da se o psihoterapiji ne govori dovolj oziroma to pri ljudeh se vedno vzbuja obcutke sramu ali posmeha in se zato za pomoc ne odlocijo. v resnici pa ni nic slabega,ce pobrskamo po psihi in ugotovimo,zakaj nam "gre" vse narobe.



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 21 Junij 2013, 13:54:51
hvala za nasvet, ne jemljem nič od napisanega, kadarkoli in kdorkoli je kaj napisal, za slabo, ker ima vsak svoje mnenje, svoje stališče in je prav da ga izrazi, na tak ali drugačen način :)

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


miha636

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 29 Marec 2015, 15:36:58

Evo to je zdaj moj lepotec, star 2 leti in 3 mesece. Obljubil sem, da bom prilepil še kakšno sliko. Upam da imate zdaj kaj več ugotovitev glede pasme... težak je 26 kg, mene spominja res na malinoisa in nemškega ovčarja..