Srčne gliste - filarioza

Urška · 328982

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #90 : 01 April 2007, 20:19:59
Prebrala sem, da ni dober. Vsebuje ivermektin. Če maš škatilco magari preveri.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #91 : 01 April 2007, 20:20:45
Mene pa zanima, koliko časa pred odhodom na morje mora pes dobiti zaščito proti srčnim glistam?


Lp
Tina



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #92 : 01 April 2007, 20:22:40
lahko takoj preden greste, še bolje pa takoj ko pridete nazaj. Tam nekje.

To namreč ni ravno preventiva v pravem pomenu besede, ampak pobije filario šele ko pride v organizem. Za nazaj. Drži pa približno en mesec.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #93 : 01 April 2007, 20:24:16
Preventivo se daje za nazaj, se pravi najboljse takoj, ko pridete z morja.

Stronghold ne vsebuje ivermectina. Pise pa na strani od MDR defekta, da so nekateri -/- psi tudi lahko obcutljivi na Stronghold - ni samo ivermectin tisti, ki je problem, tega pa verjetno vecina veterinarjev ne ve.

battito animale


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #94 : 01 April 2007, 20:26:34
Nisem zasledila, da Stronghold vsebuje ivermektin, ampak selamectin, bom takoj sedaj preverila.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #95 : 01 April 2007, 20:27:20
Saj ima selamectin, ne ivermectin, so pa nekateri obutljivi tudi na selamectin.

battito animale


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #96 : 01 April 2007, 20:28:48
A če je do sedaj dobivala Stronghold občasno pa ni imela problemov, verjetno ni občutljiva, a ne?


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #97 : 01 April 2007, 20:33:52
lahko takoj preden greste, še bolje pa takoj ko pridete nazaj. Tam nekje.

To namreč ni ravno preventiva v pravem pomenu besede, ampak pobije filario šele ko pride v organizem. Za nazaj. Drži pa približno en mesec.

Preventivo se daje za nazaj, se pravi najboljse takoj, ko pridete z morja.

Stronghold ne vsebuje ivermectina. Pise pa na strani od MDR defekta, da so nekateri -/- psi tudi lahko obcutljivi na Stronghold - ni samo ivermectin tisti, ki je problem, tega pa verjetno vecina veterinarjev ne ve.

Se pravi, da zaščita ne preprečuje ampak zdravi... če sem prav razumela! :-[ :)

Najlepša hvala za odgovore! :)

Lp
Tina



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #98 : 01 April 2007, 20:54:36
Sem sedaj prebrala na eni italijanski spletni strani vsa navodila in podatke o Strongholdu, kjer piše, da so preizkušali petkratno dozo na collijih, ki so občutljivi na ivermektin in niso zasledili stranskih učinkov.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #99 : 01 April 2007, 21:14:43
Neka fora je torej bila... Mah sigurno je sigurno. Obutljivost po moje ni enaka alergiji in se težave lahko pojavijo tudi po določenem času, če sploh.

V vsakem primeru, jaz se nebi igrala, bi testirala, do takrat pa tisto kar najmanj škodi. Ni namreč samo ena snov na katero moramo pazit, ampak jih je kar nekaj. Tudi neko pomirjevalo.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #100 : 03 April 2007, 13:29:39
Mi smo začeli proti koncu marca s prvo tableto in sicer kupujem čez mejo, Cardotek 30 Plus, na recept. Nisem se srečala s problemom, da mi veterinar recepta ne bi hotel izdati, ker ga itak plačam, le s sabo sem imela embalažo, da so vedeli kaj napisati. To je to. Recept v lekarni pokažeš in ti ga vrnejo nazaj. Nedvomno bilo fanj, če bi bilo moč dobiti te tablete tudi pri nas, da ne skačemo vedno čez, kljub temu, da meja ni daleč.
Tablete pa dajem vseskozi, tam nekje do (sredine-konec) novembra oz. dokler komarji plešejo naokoli. Začnemo pa nekje marca, kljub temu, da komarjev še nisem zasledila. No, lažem, včeraj je 1 moskito nadležno letel okoli mene.
Sem pa iz Obale, natančneje nad solinami, kjer se nam komarjev ne manjka, lahko bi jih izvažali na sever. Je kdo za "biznis"?



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 08 April 2007, 10:15:05
Tudi mi dajemo Interceptor, ko se vrnemo z morja (v roku 30 dni od prve izpostavljenosti). Pri veterinarju v Kopru dobimo recept, ki ga itak placas (zato ti ga z veseljem dajo), potem pa se zapeljes cez mejo v lekarno in kupis tablete, ki jih zopet placas. Poceni ni, se mi pa to zdi najbolj zanesljiva moznost. Gremo ravno naslednji petek na obalo po tablete in na sprehod.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #102 : 08 April 2007, 21:10:17
Zakaj pa dajes Interceptor ??? Cardotek je cenejsi...

Sicer pa baje spet ni treba recepta za Interceptor (mi je zadnjic preverila kolegica izza meje). Nisem pa sla se osebno sprobat...

battito animale


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 08 April 2007, 22:14:32
Interceptor mi je vsec, ker deluje tudi na crevesne zajedalce, kar je pri drekozerih kot so beagli zelo priporocljivo. Drugace bi ji morala dajat Cardotek in Pratel hkrati, pa ji dam raje samo eno tableto za vse nagravzne crve hkrati.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #104 : 09 April 2007, 07:17:55
Samo deluje samo na ene 3 vrste crevesnih zajedalcev, kar ni prav dosti... jaz sem Grinu vseeno dajala tudi Pratel (tudi on je svinjarijozer).

Obstaja tudi Cardotek plus, ki ima sirsi spekter delovanja na notranje zajedalce (samo ima ivermectin, jaz si pa ne upam reskirat, za beagla pa ni problematicen).

battito animale


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 09 April 2007, 07:58:39
Saj obcasno dobi tudi Pratel, da pobije se ostalo golazen, ampak samo tam nekje na stiri mesece. Interceptor pa dobi skoraj vsak mesec, ker smo kar veliko na morju (kolikor se pac da). V teoriji bi ji potem lahko dala tudi Cardotek plus, se bom pozanimala pri veterinarju, ko bomo sli po recept. Nekako sem sklepala, ce ima toliko psov tezave z ivermictinom (res da so to v glavnem collieji, ampak lahko so tudi druge pasme obcutljive), da je verjetno kar agresiven pa da je mogoce Interceptor boljsa resitev.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #106 : 09 April 2007, 08:16:20
Ne gre za agresivnost ivermectina, coliieji in sorodne pasme imajo gensko okvaro, zaradi katere ga ne prenasajo. Mislim, da za bigla ne bi smelo biti problemov.

battito animale


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 09 April 2007, 09:03:01
Bom probala poiskati, kje sem prebrala, da se z ivermictinom mocno onesnazuje okolje ... Sicer pa najbolje, da vprasam veterinarja. Naceloma je pa res, da beagle ne bi smel imeti tezav z zdraviili, tudi zato, ker so zelo zdrava pasma.



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 09 April 2007, 09:18:06
evo, na wikipediji piše:

However, pure (as opposed to the diluted GUP formulations) avermectin formulations are both highly toxic to insects and mammals (as well as aquatic life, such as fish). One study reports an oral LD50 of 10 mg/kg in rats (qualifies as toxicity category I—high toxicity).

Some dog breeds, most notably the collie, exhibit signs of ivermectin related central nervous system toxicity at ivermectin doses exceeding 150 to 200 µg/kg. The cause of CNS toxicity in succeptible dogs has been traced to a mutation in a gene responsible for the MDR1 pump protein. This has led some people to conclude that collies should not be treated with ivermectin or any other avermectin. Commonly prescribed veterinary formulations of ivermectin used for heartworm prophyllaxis limit dosages to the range of 6 to 12 µg/kg and are generally considered safe. A severe overdosage of ivermectin is required to produce ivermectin toxicosis. A test is available that checks dogs for sensitivity to ivermectin as well as several other drugs. (See P-glycoprotein)

Skratka čisti ivermektin je zelo strupen za sesalce, insekte in vodne živali. Je pa zanimiva tudi ta trditev, da doze ivermektina, ki ga predpisujejo za srcno glisto, tudi za collieje naceloma niso skoljive.




sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #109 : 09 April 2007, 10:08:24
Sam Cardotek Plus ni zamenjava za tableto proti parazitom, ker deluje samo na določene in je zato razne tablete proti parazitom še vedno potrebno dajati.



sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #110 : 09 April 2007, 10:11:42
Sicer pa baje spet ni treba recepta za Interceptor (mi je zadnjic preverila kolegica izza meje). Nisem pa sla se osebno sprobat...

Upam, da je res tako...čeprav malo dvomim, glede na to kar je bilo rečeno :-\.
Bom pa povprašala naslednjič, ko grem čez.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #111 : 09 April 2007, 18:44:26
Ma kaj se pol že malo zmišljujejo?!  ???

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #112 : 12 April 2007, 23:21:19
Jaz sem kupil Interceptor dober mesec nazaj in me niso vprašali za noben recept, sem ga dobil brez problema.



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 15 April 2007, 00:22:42
Tudi mi v petek nismo potrebovali recepta, so pa zmanjsali stevilo tablet v skatlici na sest. Cena je okoli 31 evrov.



sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #114 : 15 April 2007, 14:03:53
Torej je samo Cardotek na recept ???...no, če je tako, pa toliko boljše, bom vsaj prišparala na času.



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 24 April 2007, 15:20:34
Mene pa zanima samo,če sem prav razumla navodila (in sicer za Interceptor)...1x na mesec po eno tableto?

Sedaj sem dobila tiste



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 24 April 2007, 15:25:22
Mene pa zanima samo,če sem prav razumla navodila (in sicer za Interceptor)...1x na mesec po eno tableto?
(Čeprav sem z obale mi je italjanščina skoraj tako domača kot kitajščina :-[ ::))

Sedaj sem dobila tiste DO 22kg,..kaj to pomeni,da če moja psička SLUČAJNO zredi (upam da ne no :-X),morem it po novo škatlico za tiste od 23kg naprej?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #117 : 24 April 2007, 15:31:16
Po mojem 1 kg ne bi smel igrat velike vloge, ce se pa ful zredi, je pa res boljse, da kupis za vecjo tezo...

Drugace se pa daje 1 tableto na mesec - ali na 4 tedne, se ne spomnem dobro :-[

battito animale


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 24 April 2007, 18:10:42
Pise na 30 dni in da je najbolje dajat isti dan v mesecu, da ne pozabis (se pravi ce ima mesec 31 dni ne bi smelo bit panike).



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 24 April 2007, 21:40:39
Ok,hvala,sem si nalepla nalepko na koledarček  ;D