ovratnica-večni problem

Papillonček · 15278

Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
: 13 April 2013, 20:17:13
začela bi ga učiti na ovratnico, pa noče. ko mu jo nadenem sedi in laja, tudi če se odmikam se ne premakne... samo laja  ???
sploh če smo doma, usede se pred vrata in začne tulit kot volk.. kako naj ga naučim na ovratnico?
ne mrdne na priboljške, na cufe, na nič :(



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #1 : 13 April 2013, 20:56:52
http://www.youtube.com/watch?v=k7edMjwEY1c

Zvišajte vrednost hrane. Najbolj padajo na sir in pa na pravo meso. Mojemu je najljubša tista "kmečka" salama in pa sir. Na začetku pa sva delala tudi na konzervo(jap, v torbici za priboljške sem imel konzervo - si lahko predstavljaš kakšno "packarijo" sva imela), vse samo za to, da je začel delati.

Sedaj dela v vedno bolj "stresnih" situacijah in na navadne brikete, ko pa delava nove trike pa na salamo/sir.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 13 April 2013, 20:58:54
koliko je pa star?

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #3 : 13 April 2013, 21:00:29
roxxye hvala, bova probala :)
cici - star je bil 4 mesece;)



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 13 April 2013, 21:01:23
in šele zdaj ga učis na ovratnico? Kako si ga pa do zdaj ven vozila, brez vsega, odvezanega?

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #5 : 13 April 2013, 21:06:11
ma ne, dobila sem  ga 4 dni nazaj... malo sem še počakala z učenjem, da se je navadil na novo okolje...



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 13 April 2013, 21:12:52
ah, to pa
daj mu jo gor in ko se neha usajat ga pohvali, jaz svojega nisem kej preveč navajala, čeprav je bil prej vedno brez, če je tulil ignor, če ni pa pozornost

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #7 : 13 April 2013, 21:17:25
Tudi jaz sem mu ja kar dal gor pa se je nakako navadil že na prvem sprehodu. Drugače pa zdaj ko je odrasel vsako stvar delava tako počasi, kot je na zgornjem posnetku. Mi je nekako žal da od mladićka ne delava na tak način.  :-\


http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #8 : 13 April 2013, 21:22:55
potem pravita kar dat ovratnico gor pa bo že šel? + veliko priboljškov, pohvalic, kak sirček...?



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #9 : 13 April 2013, 21:53:10
šlo bo. je pa NEPRIMERNO manj stresno na način, prikazan na posnetku.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #10 : 13 April 2013, 22:02:56
Kaj pa pravi na oprsnico?
Pa če mu daš ovratnico gor pred obrokom ali kaj podobnega? Dobra opcija se mi tudi zdi, da mu daš ovratnico gor in ga neseš ven na sprehod- po možnosti s kakim pasjim prijateljem, da se zamoti in ne opazi ovratnice.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #11 : 13 April 2013, 22:10:07
klikerja ne uporabljam, tudi prejšnji pes ni bil treniran na kliker pa je bil enako ubogljiv.
bom ga s priboljški poskušala zvabit k sebi... za sirček bi ubijal :P

ah karkoli mu probam dat gor otrpne  :-\ 

mogoče probam sedaj čez noč ko je utrujen?



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #12 : 13 April 2013, 23:11:10
klikerja ne uporabljam, tudi prejšnji pes ni bil treniran na kliker pa je bil enako ubogljiv.
bom ga s priboljški poskušala zvabit k sebi... za sirček bi ubijal :P

ah karkoli mu probam dat gor otrpne  :-\ 

mogoče probam sedaj čez noč ko je utrujen?

pa saj na posnetku JASNO pokaže kako mu predstaviti oprsnico. Z ovratnico gre na identičen način.

to da ne uporabljaš klikerja ni izgovor. Pač samo pohvališ in daš priboljšek namesto da klikneš. Sepravi ko na posnetku klukne ti pohvališ, temu sledi priboljšek.

vzemi si nekaj dni in delaj KORAK za KORKOM. POSTOPOMA!

lahko 2 dni delaš samo na tem, da bo samozavesten zraven ovratnice. potem kakšen dan da poveže dotik ovratnice s tem, da dobi priboljšek.

Glavo mora SAM vrakniti v ovratnico. Toliko časa delaj, da boš ovratnico samo nastavila, les pa bo vanjo vtaknil glavo.

po takih korakih sem 100%, da bo kuža v 5-7 dneh popolnoma sprejel ovratnico.

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13 : 14 April 2013, 08:53:37
Ja, od kje hudiča pa imaš psa, da ne prenese ničesar na sebi?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 14 April 2013, 10:57:03
Lastnik imel mladiče na ograjenem dvorišču/pesjaku z mamo? Ni potrebe po ovratnici.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #15 : 14 April 2013, 12:48:52
čara, poreklo je znano(rodovnik) samo ne prenaša ovratnice, oprsnico sem probala pa je še hujši...
gremo se zdaj ven igrat pa mu jo bom nadela, bom videla kako bo šlo. poročam.
hvala za nasvete, tale video je pa vsekakor ZELO uporaben, bom poskusila tudi na ta način če z igro ne bo šlo.
lepo preživet sončen dan vam želim vsem :)



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #16 : 14 April 2013, 13:25:46
ha, je zanimiv pes...
navezan na povodcu gre lepo, včasih zalaja in zatuli ampak lepo hodi za prvič :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #17 : 14 April 2013, 14:14:53
Sicer jaz osebno ne vidim razloga zakaj extra navajanje na ovratnico. Pac se da ovratnico gor in dokler se ne sprijazni mu jo pac ne dajes dol, in to je to. Prej ali slej se bo primoran premakniti iz mesta. (pac, ce se mladic "preserava" in izsiljuje na ta nacin, da se ne premakne ko ima gor ovratnico, in ti takoj gres in mu ovratnico das dol je to samo potuha, in bo skoz na ta nacin izkoriscal). Isto s povodcem, das povodec gor, naj ga od zacetka malo vlece za sabo, potem ga primes v roko in ga s priboljskom zvabis tako, da ti sledi.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #18 : 14 April 2013, 14:58:20
Opozori vzreditelja na to! Ma, pri 4 mesecih bi moral vzreditelj že 2 meseca sam vodit psa na ovratnici in povodcu, pa ga spoznavat z vsem, kar pes potrebuje in v današnjem svetu spada zraven ovratnica. isuse

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 15 April 2013, 08:43:02
oprsnice mu ne dajaj ker ne bo hotel sploh hodit, samo ovratnico mu gor flikni pa ko se neha vsajat pohvala, ko je tečen pa ignoriranje. Bo že dojel, sploh pa preveč komplicirate glede navadne ovratnice.
Ni mučenje, nekaj časa bo še tulil, potem bo ugotovil da to ni nič slabega, nehala ga bo motiti in čez čas bo kot da je nebi nosil.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 15 April 2013, 10:01:42
Kakšno ovratnico mu daješ gor?

Kaj pa, če poskusiš s kakšno tanko vrvico, (svilenim) trakom ali pa res tanko, najlonsko ovratnico? Da bo čim manj moteča in opazna...potem pa počasi zamenjaš s širšo oz. navadno. Načeloma, če se "dogaja", bi moral pozabit nanjo.


MANDY

  • Gost
Odgovori #21 : 15 April 2013, 10:04:19
Ovratnico mu daj gor in naj jo ima tudi v hiši. Mogoče, mu jo daš, ko je svoj obrok in ne samo, ko želiš z njim ven. Saj se bo naveličal in pozabil, upam, da imaš lažjo ovratnico ne verižice  ;).
Igraj se z njim, da bo pozabil in bodi potrpežljiva ;).



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #22 : 15 April 2013, 12:39:06
ovratnica je najlonska, široka 1.5cm...
seveda mu jo dam gor in ignoriram vsa lajanja in tuljenja...
bi pa rada, da bi se navadil da nadeta ovratnica pomeni da gremo na sprehod.
včeraj smo šli na en krajši sprehod, malo sem ga morala vlečt ampak potem je pa šel, ker je videl da mu bevskanje ne bo pomagalo.
pomaga mi tudi večji pes, ki lepo hodi na sprehodu, mali pa lepo za njim... se bo počasi naučil, je prava mala trmasta opica :P

hvala za pomoč :)



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #23 : 15 April 2013, 13:45:54
Ovratnica bi znala biti preširoka in pretežka zanj. Jaz bi štirimesečnemu tibiju nadela veliko tanjšo in lažjo ovratnico. Prav tako pazi, da karabin na povodcu ni pretežek. Naj bo čim manjši in čim lažji. Dostikrat je prav to problem.



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #24 : 15 April 2013, 16:39:47
Drugače pa je za mladiča po mojem mnenju idealna oprsnica... Da ga lahko tudi dvigneš na njej in podobno...

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 15 April 2013, 17:17:58
če noče hodit na ovratnico, na oprsico sploh ne bo. nehajte komplicirat, ovratnico mu daj gor in naj se lepo navadi, kaj zapletate eno zadevo do onemoglosti !?
Še enkrat: Ovratico mu daj gor, pusti ga na miru, če teži ga ignoriraj, če je priden pohvali pa se bo že navadil. Bogi psi, kaj morate vedno vse tako zapleteno narest, saj je samo neumna ovratnica, bog pomagaj. ::)

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #26 : 15 April 2013, 17:33:50
če noče hodit na ovratnico, na oprsico sploh ne bo. nehajte komplicirat, ovratnico mu daj gor in naj se lepo navadi, kaj zapletate eno zadevo do onemoglosti !?
Še enkrat: Ovratico mu daj gor, pusti ga na miru, če teži ga ignoriraj, če je priden pohvali pa se bo že navadil. Bogi psi, kaj morate vedno vse tako zapleteno narest, saj je samo neumna ovratnica, bog pomagaj. ::)

He he... bobu bob ;)

Za to, da bo pa povezal ovratnico s sprehodom bo pa kasneje čas. Najprej ga je treba navadit na to, da sploh ima kaj okrog vratu.

Moji mladički je bila ovratnica 100x ljubša kor oprsnica.  ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 15 April 2013, 17:35:17
Nekaterim tudi Veliki ne more pomagat  :P

Sicer res kaj komplicirate pri uporabi najbolj osnovne opreme, katero bi moral že sicer poznat od vzreditelja? Sicer pa ja...če želiš, da poveže ovratnico s sprehodom mu jo daj neposredno pred sprehodom (ne onih 5 minut prej, ko se vsi šele spravljate čez vrata). Nadaneš in isti moment odpreš vrata. Ali že pripraviš posodo s hrano in preden jo postaviš na tla nadaneš ovratnico takoj za tem pa postaviš hranico na tla (torej ne daš ovratnico gor in šele nato začneš pripravljat obrok).

Drugače pa oprsnik vs. ovratnica. Meni so itak ljubši oprsniki. Moja lahko ima gor še tako idealno ovratnico, ko bo začela kašljat takoj, ko se povodec napne. Pa ne, ker bi jo kdo vlekel ali da bi sama vlekla (ne eno ne drugo se ne dogaja, ker psica obvlada kultiviran sprehod). Gre se za minimalne sunke, ki jih dobi ko npr. prestopi lužo in postane povodec za trenutek malo napet. Zanjo je preveč, ker ima ekstremno občutljiv sapnik. Pa navajanje ni bilo nič scensko. Psu dam vedno za povohat kaj mu bašem čez glavo ali mu montiram na hrbet. Nadanem tik pred uporabo in žurka. Če se je že kdaj našel mladič, ki ni sodeloval tako pa pač nisem nobene pozornosti na to polagala. Traja maksimalno nekaj minut, da se naveliča trmasto sedet. Od tam naprej pa to ni nikoli bil večni problem  ;) ker po tem takem bo večni problem kar koli bo moral pes znat, da bo funkcioniral v človeški družbi.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #28 : 15 April 2013, 17:47:25
Ovratnico mu daj gor brez kakršnih koli ceremonijin je ne jemlji več dol. Pazi da ga ne bo žulila (mora it še prst vmes), potem pa naj jo ima gor noč in dan. Brez nagrad, klikanja ali kaj jaz vem kaj. Naj se valja po tleh, laja, kar koli hoče, se bo že naveličal. Če pa vidi, da z bevslanjem izsili da se vratnica odstrani ali pa vsaj to, da vsi skačete okrog njega, potem bo pač delal cirkus. Zna bit, da mu je natikanje in snemanje ovratnice bolj zoprno kot samo nošenje le te. na povodec ga načeloma pripneš šele potem, ko ovratnice niti ne opazi ne več.


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #29 : 16 April 2013, 22:24:08
Evo napredek-recimo.
Pred sprehodom ovratnica gor in gremo. Hodil je za menoj ampak je bila vrvica sproščena. Nekaj časa je bil odvezan, laufal gor in dol... Metal se je po tleh in si skušal ovratnico dat dol ampak je bil iz moje strani ignor, sem ga poklicala in nagradila.
Sej ko se bo navadil ovratnice mu bom dala oprsnico, nekje sem prebrala da za manjše pse z majhnimi gobčki niso primerne ovratnice ampak bolj oprsnice...
nazaj je pa šel lepo poleg mene, niti povodec niti ovratnica ga nista motili :) ob prihodu domov pa ovratnica dol in veliiiika nagrada :) upam da delam pravilno :)

@Lunette, je kar trmast stvor :D uleže se na tla in ga noben bog ne prikliče.. Jaz ga ignoriram, ga pa drugi ujčkajo pa govorijo kako je bogi ko leži sredi sonca in cvili .... to jim dopovedat je pa tud misija in pol.