ovratnica-večni problem

Papillonček · 15260

kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #30 : 16 April 2013, 23:42:24
Sej ko se bo navadil ovratnice mu bom dala oprsnico, nekje sem prebrala da za manjše pse z majhnimi gobčki niso primerne ovratnice ampak bolj oprsnice...

Ni res. Lepo ga nauči, da bo hodil, ne da bi vlekel. Potem je vseeno, kaj ima gor, ovratnico ali oprsnico.



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 17 April 2013, 17:22:47
Evo napredek-recimo.
Pred sprehodom ovratnica gor in gremo. Hodil je za menoj ampak je bila vrvica sproščena. Nekaj časa je bil odvezan, laufal gor in dol... Metal se je po tleh in si skušal ovratnico dat dol ampak je bil iz moje strani ignor, sem ga poklicala in nagradila.
Sej ko se bo navadil ovratnice mu bom dala oprsnico, nekje sem prebrala da za manjše pse z majhnimi gobčki niso primerne ovratnice ampak bolj oprsnice...
nazaj je pa šel lepo poleg mene, niti povodec niti ovratnica ga nista motili :) ob prihodu domov pa ovratnica dol in veliiiika nagrada :) upam da delam pravilno :)

@Lunette, je kar trmast stvor :D uleže se na tla in ga noben bog ne prikliče.. Jaz ga ignoriram, ga pa drugi ujčkajo pa govorijo kako je bogi ko leži sredi sonca in cvili .... to jim dopovedat je pa tud misija in pol.

Narobe delaš, ovratnico mu daj gor in je ne dajaj več dol ! In velika nagrada sledi potem ko gre ovratnica dol. kaj se bo pes iz tega naučil? Juhu, nagrajen ker sem končno dopovedal lastnici da mi gre ovratnica na živce in mi jo je dala dol.Super nagrada. In še med sprehodom, ko se vsaja in tečnari, praviš ignor- potem pa ko pride k tebi ga nagradiš. Isto narobe delaš, ne nagrajuj ga za to.
Popolnoma napačno sporočilo mu daješ.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #32 : 17 April 2013, 17:28:36
Pa zamenjaj ovratnico za nekaj tanjšega, lažjega. In preveri karabin. Centimeter in pol široka ovratnica za štirimesečnega tibija je pretežka. Domnevam, da je enake širine tudi povodec, in temu primerno sta plastična zaponka na ovratnici in karabin na povodcu PRETEŽKI. Zamenjaj za lažje, ožje, pa bo tudi psu bolj prijetno, kot da ga nekaj za vrat dol vleče.



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #33 : 17 April 2013, 20:44:48
ok, sedaj bom probala z ovratnico gor noč in dan... pa jutri grem po novo ovratnico :)
povodec je pa lahek, čist mini karabinček ima.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #34 : 18 April 2013, 08:38:38
Super :)



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 19 April 2013, 22:02:23
no lepo

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Kelly 097

  • Gost
Odgovori #36 : 21 April 2013, 15:57:23
Jaz sem imela isti problem... Na sprehodih se je ustavljala in ni hotla naprej, pa ves čas si  je skušala dol snet ovratnico. Enkrat se ji je celo uspelo osvoboditi in jo snet. No, ampak teči pa še ni mogla kaj preveč hitro in sem jo kaj kmalu ujela. Da bi se navadila, sem ji ovratnico ves čas puščala gor. Ko se je sem jo pa začela dajati dol po sprehodih. In kmalu je ugotovila da brez ovratnice ne bo šlo ;D ...

Lp  :)



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #37 : 22 April 2013, 09:40:43
ovratnico imam sedaj drugo in je malo tanjša pa bolj udobna in mehka.
sem naredila en poizkus in ga privezala na drugega psa in je lepo hodil poleg njega tako da očitno mu odgovarja pasja družba in imamo problem rešen, samo drug pes mora it z nami na sprehod :)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 22 April 2013, 09:50:48
Ali pa imaste problem še večji  ;) psu je udobnejše v družbi psov kot ljudi. Sicer je to povsem normalno, ker so vendar ista vrsta. Je pa odvisno kaj želite psa naučiti. To da je vaš hišni ljubljenček ali da je ljubljenček vseh ostalih. No samo, da potem ne bo večni problem odpoklic in pozornost na vas.
Ne komplicirat z vsem možnim. Psu nadet ovratnico/oprsnik in se ukvarjat z njemu na sprehodu. Da vam bo začel sledit, vas upoštevat in upoštevat vaše ideje o izbiri opreme/smeri gibanja/idej...

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #39 : 22 April 2013, 10:32:14
z našim večjim sta kar dobra kolega, z obema se ukvarjamo skoraj cel dan, spita skupaj z nami v hiši... če sta ločena je že cirkus...
večjemu mečem žoge, mali pa prinaša cufe in se igra... saj je pameten psiček ampak potrebuje tudi pasjo družbo... v leglu jo je imel veliko in vidim da se dobro počuti. :)
bom videla, kako bo čez par dni  :P



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #40 : 22 April 2013, 10:56:43
Vsak pes ima rad pasjo druzbo, samo za ucenje kot tako je boljse, da se ukvarjate z vsakim posebej. To hkrati pomeni samostojni sprehodi z malim, ker drugace se lahko hitro "nauci" kaksnega nezeljenega vedenja od starejsega, pa tudi, mora se nauciti, da vas uposteva in se zna obnasati tudi kadar je sam, ne samo kadar je v druzbi.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 22 April 2013, 12:38:21
ne vozi jih skupaj ven, sploh pa ne privezanega en za drugega, ker je to narobe, če ga želiš navadit da se lepo obnaša ko ima ovratnico. Kaj pa če gre starejši kuža od hiše, se mu kaj zgodi, itd, ali pa boš enostavno samo tamalega ven pelala, potem bo pa hudič. Se ne bo obnašal normalno sploh. Pusti mu gor to ovratnico ki je lažja in tanjša, pelji ga samega na sprehod, vadi na pozornosti, igraj se z njim,da bo pozabil na ovratnico. Ne veži ga pa na drugega psa ker ne bo delovalo. Bo priden samo če bo na drugega psa navezan, tebe pa potem sploh ne bo več poslušal, ker je potem drugi pes avtomatsko zasedel mesto vodje, ti pa boš odpikana s seznama pomembnih bitij. Pazi da se ti to ne zgodi. Naredi kot sem rekla, in kot so že drugi prej povedali, ovratnica gor, vedno in povsod, če tečnari ignor, če je priden pohvala, zunaj isto, se igrat, če pa zatečnari prekinit igro, sprehod, pozornost in se bo navadil.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #42 : 22 April 2013, 13:51:45
Poleg tega, kar so drugi povedali, ti svetujem, da tibija začneš navajati na samoto brez velikega psa. Nujno. Drugače bo cel hudič, če bo kdaj moral biti doma brez njega.



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #43 : 23 April 2013, 10:11:40
uf o.k., sem mislila, da delam prav.
sedaj ma ovratnico gor noč in dan. včeraj se je zavlekel v hišo in se je noter trmal, danes pa že skače po dvorišču :)



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #44 : 26 Julij 2013, 11:27:18
napredujemo... samo da pokažem ovratnico že ves vesel skače okrog mene :D :P

hvala in lep dan vsem PeSjanarjem! ;)