Vprašanja bodočemu lastniku...

Neyka · 22470

Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
: 01 April 2006, 21:28:20
...ko te pokliče za leglo.

Zaenkrat me je klicalo 12 ljudi. Prvo vprašanje ki sem jim ga zastavila je bilo kje bo pes živel. 11 odgovorov je bilo ja zunaj na ketni za čuvaja ane. Kaj ste pa misli...  >:( >:( >:( >:( >:(

Enemu izmed njih bi psa dala, meddrugim zato ker je novofundlandca imel že prej in glede na pisanje sklepam da ni bil slab skrbnik.

Ampak se še odloča. Pa tudi jaz na podlagi parih postov in enega vprašanja ne morem vedeti nevem kaj o njem.

Torej...kako (in kaj) pametno zastaviti vprašanja bodočim lastnikom, če nimaš namena mladičev oddat v slabe roke?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1 : 01 April 2006, 21:36:04
Najprej to, kje bo pes živel, kar že itak veš. Malo povprašaš, koliko pasmo sploh poznajo, pa koliko so doma: npr., kakšni hudi biznismeni, ki jih po cele dni ni doma, niso ravno za psa. Potem se mi zdi pomembno, zakaj psa kupujejo: najbolj so rizični tisti, ki ga kupujejo za hčerko za rojstnodnevno darilo (če gre za male otroke). No, saj če ga kupijo s tem, da se zavedajo, da bodo najbrž oni zanj skrbeli, je v redu. Pa recimo, koliko se mislijo z njim ukvarajt. Več idej pa nimam. Verjetno je pa dosti odvisno od občutka, ki pa lahko včasih tudi vara.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #2 : 02 April 2006, 10:13:12
Jaz bi ga pa vprašala :
-če bo pes imel kaj stika z družino(če ima možnost bivanja v stanovanju?-malo podoben enemu od zgornjih vprašanj,toda pravi lastnik psu nudi tudi bivanje v hiši(pa čeprav pes tega sploh ne rabi)
-je to prava pasma zanj?
-če ima pogoje, ki jih zahteva nakup te pasme?
-zakaj se je odločil za mladiča z rodovnikom?
-mu je pripravljen nuditi vse potrebno?
-kaj mu je pri pasmi najbolje ušeč?
-kakšen prostor bo imel pes?(ograjen...)
-ste sepripravljeni posvetovati z mano v kakšnih vaših odločitvah?
-koliko časa na dan ste pripravljeni vzeti za psa?
-ste ga pripravljeni vzeti sabo na dopust/...?
-kakšen karakter ima?(če ima karakter s hitro jezo,mu trmaste pasme ne ustrezajo ravno preveč)

Sveda pa se ti lahko tudi pri takih vprašanjih zlaže, tako je najbolje sestaviti kupoprodajno pogodbo,ki lastnika obvezuje, da izpolnjuje obljubljene pogoje. Če jih krši, je pravica na vzrediteljevi strani.




anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #3 : 02 April 2006, 12:27:10
Lahko bi jih še vprašala, če nameravajo met mladiče.



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #4 : 02 April 2006, 13:37:50
Mnogo vprašanj so sicer že povedali pred mano, tako da se jih jaz ne spomnim več veliko, ki bi lahko pomagale. Morda še recimo, če namerava z njim hoditi na razstave ali bo bolj pes za doma. Pa koliko sploh poznajo pasmo, v kakšni družbi bo pes živel, zakaj so se sploh odločili zanj,... Pa če že imajo kakšnega psa doma in podobno.
Pa malo povprašaj, če se zavedajo da je pes za okoli 10 let (morda manj, morda več) in če 100% nameravajo do takrat skrbeti zanj in mu nuditi vse potrebno. Pa če se zavedajo, da mu morajo posvečati kar veliko časa in mu tudi nuditi vse potrebno (hrana, oprema, nega, učenje, crkljanje,...). Morda bi se marsikdo ob takih vprašanjih premislil, da si res želi psa - natančneje njufka. Sploh če omeniš koliko njufi pojejo in koliko ta (kvalitetna ali pa tudi ne) hrana stane, koliko stane oprema in podobno. Brez hrane, opreme in še kakšne stvari psu najbrž tudi ne bo vseeno. Vem, da s tem morda malo "odganjaš" tiste, ki bodo klicali, ampak vendar se le morajo zavedati vsega. S tem mislim tudi kakšne so cene, koliko časa si morajo vzeti zanj (za nego, sprehode,...) in podobno. Pa tudi veterinarji so kar dragi in če se kaj zgodi ni vse tako poceni.

Sicer pa a je lahko v kakšni pogodbi opisano kaj morajo psu nuditi in če to kršijo je pač kazen ali celo odvzem psa? Ali je v pogodbah recimo samo, da morajo psa pripeljati nazaj, če ga ne morejo več imeti in podobne zadeve.

No, kakorkoli bo že šlo ... srečno pri izbiri bodočih lastnikov! :-*

Lp



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #5 : 02 April 2006, 13:43:12
Hvala vsem! Se bomo potrudli  :) Danes je že cel dan telefon tiho in upam, da smo s tistimi "ketnarji" že zaključli.

Mašy drugače pa verjemi, da mladiči v roke nekoga ki bo karkoli mutil ali imel kakšne prebliske kot je npr. rodovniška vzreja mladička ne dobi. Raje jih vseh 10 domov privlečem, ampak tako hudo pa menda spet ne bo  ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #6 : 02 April 2006, 14:02:53
    Ojla!

   Glede na to, da poznam njufije in vsaj malenkost vem , kar se tice njihove nege- mogoce bi bilo fino, ce bi jih opozorila, da je treba skrbet za dlako, da jih je treba redno cesat..... ipd.  Mislim, da je to pri tej pasmi ena pomembna stvar, ki jo mora lastnik prej vedeti.  Nic kaj lepo ni videt neurejenega njufija- pa pes sam se tudi verjetno ne pocuti dobro, ce je ves zvozlan in umazan.

   Cao-Slavi



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #7 : 02 April 2006, 15:33:34
Vprašaj, če jih moti, da se pes slini, ker je takšnih ljudi zelo veliko ( da jih moti slina ) .
Pa recimo, če imajo že kakšno žival doma, kaj bodo naredili. Ali ju bodo predstavili drug drugemu ali bi drugo žival oddali; npr. muco, psa...če bi jo oddali, že niso ravno primerni. In pa kaj bi naredili v primeru, da se z drugo živaljo nikakor ne bi razumela....

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #8 : 02 April 2006, 16:58:52
Sama imam za kupce mojih psov že ustaljen vprašalnik:
najprej me zanima kaj v življenju počnejo, ( študent, zaposlen, upokojenec....), predvsem mi morajo natančno pojasniti svoj statusni položaj ( dohodke ), zanima me koliko je družinskih članov, kdo bo skrbel za psa, kdo bo njegov lastnik, bodo hodili na razstave, kaj imajo že vse pripravljeno za prihod novega družinskega člana, kje pes spi, živi, prostor za sprehode, koliko in kakšne pse so v življenju že imeli, poznajo pasmo in njeno zgodovino, druge živali v gospodinjstvu, kako je s prehrano psa, so seznanjeni z možnimi pasemskimi boleznimi, h kateremu veterinarju bodo hodili...

Po telefonu jim skušam pojasniti, da se psi prodajajo z pogodbo in če je niso pripravljeni podpisati in spoštovati se nimamo kaj pogovarjati. Po telefonu nikoli ne dajem informacij o ceni psa, saj se o njeni višini odločam na podlagi tega kakšen vtis pustijo kupci na moja vprašanja pri meni doma.

Če je kupec od daleč naredim izjemo in govorim o okvirni ceni mladičkov se pravi razpon cene na tržišču od ( za nerodovniške ) do najviške ( priznanih vzrediteljev), končna pa je še zmeraj odvisna od osebnega kontakta.

Vedno jim tudi povem, da želim videti bodoči dom psa in spoznati ostale družinske člane.

Po telefonu tudi povem najbolj pereče člene pogodbe ( da ga ne bodo uporabljali v pasjih borbah, za bestialne namene in o pravici odvzema psa, če se ne držijo določil, ter seveda o višini pogodbene kazni )

Že po telefonu poizkušam izločiti neprimerne kupce, eleminirati konkurenčne ovaduhe ( za take imam nastavljeno ceno psa enormno visoko ) in pa seveda izločiti vse tiste neresne kupce, ki kličejo samo iz firbca.

Nikoli ne prodam psa tistemu, ki mi sam ponudi visoko odkupnino za psa, tistemu, ki je v odgovorih samovešč in nesramen, ter ljudem, ki že takoj zajokajo, da je pes predrag, predvsem pa se izogibam tistih, ki želijo psa na kredit ( ali obročno odplačevanje ali imajo namen dvigniti bančni kredit ) Izjemo naredim psi ljudeh, ki so mi simpatični in za katere presodim, da bo za psa poskrbljeno bolje, kot bi bilo celo pri meni.

Sami telefonski klici so lahko zelo slabi za moralo prodajalca psov, saj ljudje govorijo vsakojake neumnosti, ki nam spravijo moralo na psa ali v kakšnih primerih dvignejo pritisk v rdeče številke.

Sama sem po telefonu doživela že takšne neumnosti, da sem resnično dvomila, da so na svetu še pošteni ljudje. Predvsem je najbolj pomembno, da v oglas nikoli ne napišemo našega domačega naslova, ljudi, ki pridejo gledat mladičke na dom pa legitimiramo pred vstopom v stanovanje, že zaradi tega, da vemo s kom imamo opravka. Jaz si vedno prepišem njihov naslov in imena, tudi če so mladičke prišli samo gledat.

Neyka, nikar ne obupaj. Verjamem, da boste za mladičke našli odgovorne in dobre lastnike. Nesramne klicalce pa ignorijaj in se nikar ne spuščaj na njihov nivo. Predvsem pa jih odslovi, če nočejo odgovarjati na tvoja radovedna vprašanja. Na konu koncev si ti lastnica mladičkov. Srečno !

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #9 : 02 April 2006, 19:39:40
Nikoli ne prodam psa tistemu, ki mi sam ponudi visoko odkupnino za psa, tistemu, ki je v odgovorih samovešč in nesramen, ter ljudem, ki že takoj zajokajo, da je pes predrag, predvsem pa se izogibam tistih, ki želijo psa na kredit ( ali obročno odplačevanje ali imajo namen dvigniti bančni kredit ) Izjemo naredim psi ljudeh, ki so mi simpatični in za katere presodim, da bo za psa poskrbljeno bolje, kot bi bilo celo pri meni.

Neyka, nikar ne obupaj. Verjamem, da boste za mladičke našli odgovorne in dobre lastnike. Nesramne klicalce pa ignorijaj in se nikar ne spuščaj na njihov nivo. Predvsem pa jih odslovi, če nočejo odgovarjati na tvoja radovedna vprašanja. Na konu koncev si ti lastnica mladičkov. Srečno !

Miša

Miša hvala, bom vse ponucala.

Samo zanima me...zakaj pa ne bančni kredit? Obročno odplačevanje še razumem ampak kredit? Meni se zdi čist vredu. 200 tisoč le ni tak mali denar da bi ga lahko v trenutku spravil skupaj, če mogoče malo kasneje najdeš leglo in je potrebna hitra odločitev. To še meni ne pomeni da bo lastnik slab. Večini je težje takoj na začetku dat toliko denarja za psa kot pa naprej živet. Jaz npr. sem Neona že najmanj 4x preplačala z vsemi osnovnimi stroški pa se mi zdi da je bilo denarja manj kot pa takoj ob nakupu ko sem dala kar velko količino denarja od sebe naenkrat.

Jaz sem pa ubistvu tukaj vmesni člen in rabim prek telefona čimboljši vtis o nekom ki psa kopuje, saj kot lastnica samca ne morem zahtevat da pridejo prvo k meni na dom po dolgem pogovoru po telefonu in šele potem v Zagreb k mladičkom in mami.  Bom pa definitivno naredila najboljše itak tudi Marijana ve kaj dela in mogoče tudi kdo ki bo prišel čez moj telefonski test pri njej odleti. Obupali pa ne bomo. Brez skrbi.  ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #10 : 02 April 2006, 22:14:43
Po telefonu jim skušam pojasniti, da se psi prodajajo z pogodbo in če je niso pripravljeni podpisati in spoštovati se nimamo kaj pogovarjati. Po telefonu nikoli ne dajem informacij o ceni psa, saj se o njeni višini odločam na podlagi tega kakšen vtis pustijo kupci na moja vprašanja pri meni doma.

Če je kupec od daleč naredim izjemo in govorim o okvirni ceni mladičkov se pravi razpon cene na tržišču od ( za nerodovniške ) do najviške ( priznanih vzrediteljev), končna pa je še zmeraj odvisna od osebnega kontakta.

Torej bi istega mladička nekomu prodala po taki ceni, drugemu pa po nižji/višji? ??? Zakaj je pa to dobro? Ali sem slučajno narobe razumela?

Neyka, so ti že drugi dali veliko predlogov in držim pesti da vam bo uspelo izbrati kar se da dobre lastnike. ;) Mogoče še eno tako vprašanje, da se bodoči lastniki zavejo (oz. da vidiš če se zavedajo) da pes ni samo za danes in jutri. Nekaj v tem smislu: Kje bo pes živel čez 10 let in kdo bo za njega skrbel.

lp, rina

Los je car!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #11 : 02 April 2006, 22:22:03
Citiraj
imel kakšne prebliske kot je npr. rodovniška vzreja mladička ne dobi

Kaj je pa s tem narobe?




Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #12 : 02 April 2006, 22:54:59
Neyka,

res je, sem proti obročnemu odplačevanju mladičkov. Zakaj ? Tisti, ki nima denarja za celotno kupnino, vrejetno ne bo vedno imel denarja za kvalitetno akomoditeto psa, vklučno z zdravstvenimi stroški. Pa še nekaj, ali poznaš in zaupaš bodočim lastnikom, ki kličejo na oglas, da jim kar v prvo daš na "puf" ? No, in kako boš lovila neplačnika ? Boš najela izterjevalce ? Šla na sodišče ? Saj te bodo stroški izterjave stali več kot je cena za celo leglo. No, saj so še tudi drugi vzroki, ampak je bolje, da jih sami izkusite na svoji koži, da boste razumeli, da se psa ne daje na obroke, tako kot avto, pralni stroj ali sedežno garnituro.

Torej bi istega mladička nekomu prodala po taki ceni, drugemu pa po nižji/višji? ??? Zakaj je pa to dobro? Ali sem slučajno narobe razumela?

Ne, rina,

nisi narobe razumela. Samo ne razumeš povsem pointa. Jaz kot lastnik psičke, ki prihaja iz svetovno priznane psarne, ki je dala že veliko šampionov ter dobrega razplodnega materijala, sem s svojo Zoyo obiskala kar nekaj razstav in dosegla  zelo dobre rezultate, sem se prekleto namučila v dveh letih, da sem sedaj tukaj kjer sem. Zoya ima opravljenih 7 šampionatov, nešteto cacov, osvojenih cacibov in bobjev. Tudi samček, ki sem si ga izbrala za očeta Zoyinih mladičkov ima osvojenih 7 šampionatov ter oba imata kar nekaj drugih nazivov...mislim, da se vsak zaveda, da to ni zastonj.

Jaz vem, koliko truda, dela, časa predvsem pa denarja sem vložila v to.

In če bo Zoya imela kdaj mladičke, za katere se bodo zanimali ljudje, ki bodo z njimi promovirali mojo psarno, ime moje psice, mojega vzreditelja in predvsem šli po poti, ki sem jo prehodila tudi sama...in mi bodo to dali tudi na pismeno...takšni ljudje si zaslužijo moje komplimente, predvsem pa tudi to, da jim mladička prodam po nižji ceni in jim s tem vsaj malo omogočim, da jim bo več ostalo za obiskovanje razstav.

Mogoče bo kdo med bodočimi kupci želel mladička samo zase in za na kavč. Od takšnega človeka ne bom jaz imela nobene dodatne koristi, ves moj trud in delo za promocijo moje pasme bo s tistim mladičkom izpuhtel v zrak. Takšni kupci bodo pri meni plačali polno ceno.

Mogoče se bo našel kdo, ki bo hotel samičko za razplod....takšni psi bodo pač po višji ceni. Zakaj ? Ker lahko od takšne psice v bližnji prihodnosti pričakujem konkurenco, ki pa ne bo šla na ime moje psarne.

Ja, res bom imela različne cene za Zoyine mladičke. Lahko vam tudi zaupam, da imam interesente za mladičke, ki jih še nimamo, iz tujine, pa sem malo razmislila in ugotovila, da bodo tudi različne cene za kupce iz različnih držav. Zakaj ? Ker mi je že sedaj jasno za kakšen namen kdo kupuje mladička.

Ja, pri meni bodo mladički imeli različne cene, celo isti mladički različne cene, odvisno od tega v kakšne namene bo mladiček prodan.

In še nekaj: mladička, ki ga bom prodala po višji ali  zelo visoki ceni, bo v pogodbi imel tudi večje in obsežnejše garantne pogoje.

Pes ni avto ali tv, zato ga je treba prodajati temu primerno.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #13 : 02 April 2006, 23:11:07
MIŠA, hvala za obrazložitev. :) Sedaj razumem kaj je point in se tudi strinjam, ampak samo za res vrhunska legla, iz kjer lahko pričakujemo res dobre pse.


Los je car!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #14 : 03 April 2006, 09:41:25
Precej vprašanj lahko olajša zanimiva kupoprodajna pogodba s strogimi določili. Taka, s katero se znebiš preprodajalcev in preprečiš neprimerno ravnanje s psom. S primerno visokimi kaznimi seveda.

Jaz imam v pogodbi zajeto precej stvari, recimo tudi to, da potrebuje novi lastnik moje pisno soglasje za uspavanje psa.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #15 : 03 April 2006, 10:05:42
Pa se da v primeru nespoštovanja pogodbe v resnici tudi ukrepat?


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #16 : 03 April 2006, 10:24:18
Jaz se prvi vtis dobila že po telefonu ali pa po mailu, če je bilo zanimanje iz tujine. Cena ni bila skrivnost. In še vedno ni. Cena je bila ista tudi za tujino. Načeloma cena 200 tisoč odbije različne šteparje in neresne kandidate. Nisem pa proti obročnemu odplačevanju. Tudi veterinarja se odplačuje po obrokih (večji zneski). Mladički so odšli brez pogodb od mene, ker smatram, da če lastnik ni pripravljen na dogovore in komunikacijo, ti niti pogodba ne pomaga nič....

Razstavni rezultati in osvojeni šampionati niso dokazilo, da bodo mladički svetovni prvaki in zdravi... In tudi pri prvem leglu malo bolj težko napoveduješ prvake...

Jaz ne bi bila kaj preveč izbirčna pri novih lastnikih. Samo pazila bi, da bi s psom ravnali tako kot se za gre (da ni cel dan sam v pesjaku ali na verigi), da ima kvalitetno hrano, veterinarja... Itak redko kdo skrbi za pse tako kot mi (recimo da spi na postelji, da ga šolajo...). Da bi še kdo tako skrbel, ne morem pričakovat od nobenega. Lahko je vam rečt: "bodi izbirčna pri novih lastnikih." Ko imaš pa doma 5 kepic (ki kmalu postanejo kepe) in ki zahtevajo od tebe ogromno časa in truda, pa ni več lahko (kar pa ne pravim, da moraš psa prodati vsakemu, ki pride mimo!!).



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #17 : 03 April 2006, 16:17:50
Kaj je pa s tem narobe?
Lp

Uf kaj pišem. Nerodovniška vzreja je bila mišljena.  :-[ Z rodovniško se čisto strinjam in sem tudi na voljo za kakršne koli nasvete v zvezi s tem.


Neyka,

res je, sem proti obročnemu odplačevanju mladičkov. Zakaj ? Tisti, ki nima denarja za celotno kupnino, vrejetno ne bo vedno imel denarja za kvalitetno akomoditeto psa, vklučno z zdravstvenimi stroški. Pa še nekaj, ali poznaš in zaupaš bodočim lastnikom, ki kličejo na oglas, da jim kar v prvo daš na "puf" ? No, in kako boš lovila neplačnika ? Boš najela izterjevalce ? Šla na sodišče ? Saj te bodo stroški izterjave stali več kot je cena za celo leglo. No, saj so še tudi drugi vzroki, ampak je bolje, da jih sami izkusite na svoji koži, da boste razumeli, da se psa ne daje na obroke, tako kot avto, pralni stroj ali sedežno garnituro.


Sej sem napisala da obročno odplačevanje še razumem. Ni mi jasno kaj imaš proti kreditu recimo. Vzamem kredit za psa, redne veterinarske stroške folgam, če je kaj hudo narobe pa vzamem še en kredit. Preprosta logika. Tu mi je res bol pomembno da dobi pesjanarja v roke nekdo, ki mu bo nudil dober dom kot pa to da ima zadost denarja da psa kupi brez kredita. Za info...moj dohodek znaša 5 tisoč letno. Neon še enkrat ni izpustil veterinarja, bil je tudi operiran in oskrbeli smo mu hujšo ireznino na taci. Nekaj so plačali starši, nekaj sem si sposodila in vračala ko sem mogla. Pa mislim da Neonu ni pri meni nič slabga, čeprav se ne kopam v denarju. Obročno plačevanje pa omogočim nekomu, ki ga poznam teh pa trenutno ni na spregled oz. že imajo pse in ne iščejo mladička.

Pa se da v primeru nespoštovanja pogodbe v resnici tudi ukrepat?

Težka če imaš kupca, ki je vsaj malo pregnan. Preprosto zato, ker za to kar piše v pogodbi ni zakonskega osnutka. Na žalost.  >:(Če pa imaš nekoga, ki pogodbo spoštuje ne boš imel problemov. Lahko pa tudi prideš in odpelješ psa.


Jaz se prvi vtis dobila že po telefonu ali pa po mailu, če je bilo zanimanje iz tujine. Cena ni bila skrivnost. In še vedno ni. Cena je bila ista tudi za tujino. Načeloma cena 200 tisoč odbije različne šteparje in neresne kandidate. Nisem pa proti obročnemu odplačevanju. Tudi veterinarja se odplačuje po obrokih (večji zneski). Mladički so odšli brez pogodb od mene, ker smatram, da če lastnik ni pripravljen na dogovore in komunikacijo, ti niti pogodba ne pomaga nič....

Kako si si ta vtis ustvarila. Na podlagi prej omenjenih vprašanj, raznih zvitih vprašanj...

Cena pa je pri nas skrivnost zaradi problema oddaje rodovniških mladičev njufkov. Vsi bi leteli po poceni psa in zato ceno jaz zaenkrat skrivam. To bodo zvedeli, ko bodo mladičke videli. Napravila sem eno izjemo, ki pa se verjetno ne bo šla razpisat povsod po forumu kako je z našimi cenami. Cena je pomembna res je. Rodovniški pupiji so dragi in ljudje zaradi neizobraženosti ne skapirajo kaj to sploh pomeni. No zna se narest da bom resnim interesentom povedala ceno tudi po telefonu pa nej pol delajo kar hočjo, v principu pa ne bodo zvedeli takoj.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #18 : 03 April 2006, 18:25:51
Citiraj
Kako si si ta vtis ustvarila. Na podlagi prej omenjenih vprašanj, raznih zvitih vprašanj...

Ne, ne, nič posebnega ;) s človekom se pogovarjaš, potem pa vidiš, kakšen ima odnos do psov, zakaj ga sploh kupuje, kje ga bo imel, koliko te sprašuje, kaj že ve o pasmi... Če te pa pokliče večkrat, pa sigurno veš, da je full zainteresiran za mladička. Nič posebnega.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #19 : 03 April 2006, 18:30:28
Lahko pa tudi prideš in odpelješ psa.

A to dobesedno lahko narediš??  :o



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #20 : 03 April 2006, 18:34:43
Po zakonu ne. Vem pa, da vzreditelji, ki ugotovijo da slabo ravnajo z "njihovimi" psi to počnejo. Samo se dele ne spomnem kdo je že reku da je tut to že prakticiral. Mislim da Slavi (valvasor) ampak res ne vem  :-[ ???

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #21 : 03 April 2006, 18:39:46
Pol pa res fajn  :) Ker če dobiš kakšnega ful neodgovornega lastnika  pol mu psa pač vzameš nazaj   ;D Samo kakšen zatežen bi znal pa to (da mu ga vzameš) hudo preprečit, če bi mu recimo šlo izključno za ne vem rejo, prodajo mladičev in s tem zaslužka...



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #22 : 03 April 2006, 19:42:41
Pa se da v primeru nespoštovanja pogodbe v resnici tudi ukrepat?

Glede na to, da sem spisala samo osnutek pogodbe, pripravil pa jo je moj odvetnik in vključuje tudi pogodbene kazni, lahko tisti, ki je ne bo spoštoval, pričakuje tožbo. Pri teh zadevah sem pa brezkompromisna. Pogodbe tudi ni potrebno overoviti pri notarju, kot so me prepričevali. Velja podpis.

Psa ne more uspavati brez soglasja, ne more ga prodati, če pogine me mora obvestiti, pa pes mora do starosti 24 mesecev opraviti B-BH.


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #23 : 03 April 2006, 19:54:55
Dosti vas govori o pogodbah...mi lahko kdo pošlje svojo ali samo osnutek svoje pogodbe na ZS, ker me res zanima kaj vse vsebuje..zgolj iz firbca  :P



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #24 : 04 April 2006, 08:11:08
Urška, to maš pa dobro urejeno! :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #25 : 04 April 2006, 09:40:08
lenny saj imaš na strani SKBPP kupoprodajno pogodbo. Sicer pa ti jo lahko pošlje tudi sama predsednica.



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #26 : 04 April 2006, 17:06:26
Neyka,

ne vem, kolikokrat si si že od koga izposodila kakšno vsoto denarja. Naj ti povem iz lastnih izkušenj: naj bo izposojena vsota majhna ali velika - vedno jo je težje vrniti, kot si jo izposoditi.

Puf na puf, pa da še pufe s pufom odplačaš...v današnji Sloveniji veliko ljudi živi na obroke, kredit, kartice in ostale pufe. Vzemi kakor hočeš, osebno sem proti kreditu in pika. Mogoče ti nebo težko pobrskati še po kakšnem drugem forumu, kjer boš lahko prebrala, kakše so izkušnje tistih, ki so psa dali na kredit ali za bančni kredit.

Glede kupoprodajnih pogodb je tako, da je za sodišče že dovolj, če ti neka oseba napiše na "sekret" papir, da ti dolguje pet jurjev in ga na osnovi tega lahko sodno preganjaš.

Tako je s pogodbami. Kadar je pogodba podpisana z strani dveh nasprotnih strani, je pravno veljavna.

Ker vas je kar nekaj, ki me že lep čas terjate za osnutek moje pogodbe, jo tukaj javno objavljam in če bo prišla prav še kateremu od vas, bom zelo vesela, da ste ukradli mojo " intelektualno lastnino ". Naj vas edino opozorim na to, da so stvari, ki se tičejo mene in kupca zasebne zadeve in sem jih izpustila.


Psarna " FORT BONES " registrirana pri FCI, dne 20.04.2005 pod št.: 07/05, iz Ljubljane ( 1000 ), ulica, Slovenija
00386 41 000000, [email protected], www.4missa.net/zoya, kot prodajalec

in kupec:

ime__________________________ ___________________________

priimek______________________ _____________________________

naslov_______________________ _____________________________

država_______________________ _____________________________

št.potnega lista________________________ _____________________


skleneta                    KUPOPRODAJNO   POGODBO


za nakup psa pasme mastino napoletano

ime__________________________ _____________________________

spol_________________________ _____________________________ _

čip__________________________ _____________________________ _

poležen______________________ _____________________________ _

 cena_________________________ _____________________________

Kupec se s podpisom pogodbe zaveže da:

1. psa ne bo nikoli uporabljal, posojal ali prodal za namene pasjih bojev,
2. ga uporabljal, posojal ali prodajal v namene zoofilije in bestialnosti,
3. psa uporabljal za nerodovniški razplod,
4. ga kakorkoli drugače fizično ali psihično mučil,
5. ga brez vzrediteljeve vednosti prodal naprej, ki si pridržuje predpravico do nakupa psa po tržni ceni,
6. bo zanj skrbel v  vseh pogledih tako fizično, psihično kot zdravstveno,
7. omogočiti vzreditelju predstavitev vzrejne skupine na razstavah in obveščati vzreditelja o doseženih rezultatih na razstava,
8. vzreditelju posredovati podatke o paritvah in morebitnih leglih ter dovoliti ogled legla.

V primeru pasmi neprimernega ravnanja s psom in šolanja psa s fizično prisilo, ugotovljenega po tretji strokovni osebi,  nespoštovanje 1., 2., 3. in 4. točke te pogodbe ali ugotovitvi hujših kršitev, ki drastično posegajo v dostojanstveno življenje psa, lahko vzreditelj brez denarnega nadomestila odvzame psa in / ali zahteva izplačilo pogodbene kazni v višini 2.500 eu

Vzreditelj se zavezuje:

1.  predati kupcu zdravega in prvič proti nalezljivim boleznim cepljenega mladička
2.  predati kupcu rodovnik in potrdilo o cepljenju
3.  seznaniti kupca z napotki za nadaljnjo nego in prehrano mladičev
4.  svetovati glede vzreje psa
5.  pomagati kupcu pri razstavah, ocenjevanju, vzrejnem pregledu
6.  kupcu predati mladička brez ob nakupu vidnih oz. ugotovljenih napak
7.  nudi pomoč pri varovanju psa v času dopustov ali bolezni kupca
8.  nudi pomoč pri izbiri šolanja psa


Predmet pogodbe je kupljen po sistemu videno - kupljeno. Vzreditelj se ne obvezuje menjati psa ali vračati kupnine.
Vse ostale dogovore bosta pogodbenika usklajevala z aneksi k tej pogodbi.
Morebitne spore bosta kupec in vzreditelj reševala sporazumno, v kolikor sporazum ne bo možen, je pristojno sodišče v Ljubljani.

Pogodba je napisana v dveh izvodih, od katerih vsaka od pogodbenih strank prejme en izvod.
 
 

V _______________, dne ___________________
 
 
 
 

Kupec:                                                                                             Vzreditelj:


_____________________________ _____________________________ _______________


Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #27 : 04 April 2006, 19:46:41
Ooooo super, aampak jaz , ko sem bolj glupa me nekaj zanima... kaj sta- zoofilija in bestialnost ????


Pa se opravičujem zato, ampak bom pa vedela potem !



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #28 : 04 April 2006, 20:26:43
Zoofilija je spolno občevanje s katerokoli živaljo :-X (najpogosteje psi,tudi konji in hišni prašički) za bestalnost pa ne vem...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #29 : 04 April 2006, 20:30:14
Bestia latinsko pomeni zver. Bestialnost pa je zverinstvo, živalska okrutnost (če je sedaj komu kaj bolj jasno  ::) )
 Vir: slovar tujk