Poslanstvo in kako smo nastali

ninci · 35522

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 25 Julij 2005, 21:30:27
Rojstvo...
Ideja o tej strani se je rojevala dolgo časa, leto morda leto in pol. Pa je padla v začetku letošnjega leta odločitev, da je stvar končno treba spravit na papir in nato na internet. Dolgo smo razmišljali o imenu strani ampak, ker smo vsi pesjanarji pasji, odločitev niti ni bila težka PeSjanar.Si, je bilo ime, ki se nam je vsedlo v srce. Resno smo zagrabili literaturo v roke, brali in brskali po internetu, izdelovali grafično podobo, teksti pa so medtem čakali na svojo objavo. Končno je prišel 1.Maj in stran je zaživela. Nekateri ste za stran vedeli že prej, drugi ste nas spoznali preko prijateljev, naključno odkrili, spoznali na kakšnem drugem forumu ali v brskalniku.

In zakaj smo se pravzaprav zbrali tu?

Zaradi ljubezni do psov seveda.

Kaj si želimo v prihodnosti?

Ne želimo si največ članov,Ne želimo največ sporočil, Ne želimo odkrivati "tople vode", želimo si pijeten forum na katerem se boste radi družili in na katerega boste radi zahajali. Če boste prispevali še kvalitetne informacije pa toliko bolje.

Finance...
PeSjanar.Si  se financira iz naših žepov in Vam ni treba za branje in pisanje nič plačati. Ko bo/če bo stran postala prevelik zalogaj bomo poiskali sponzorje ( pa ne vas, ampak resnične sponzorje), ki nam bodo pomagali naprej.


Gostje:Uporabniki
Vse teme z aktualno vsebino, ki lahko kakorkoli pripomorejo k boljši osveščenosti širšega ljudstva bodo vedno dostopne vsem, tako uporabnikom kot gostom!

In POSLANSTVO...
Osveščati, družiti, informirati, zabavati, vse ki mislijo, da so vsaj malo pasji ;)




Lp nina




 



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1 : 25 Julij 2005, 21:45:50
Jaz bi rad dodal/poudaril da je stran namenjena vsem ki imamo radi naše kosmate prijatelje in jim želimo zagotoviti kar se da lepo življenje.

Po drugi strani bi pa rad tudi rekel da si ne pridržujem nikakršnih pravic nad tekstom, pravzaprav pozivam da si tekste kopirate, jih objavljate drugje, kjer jih bo čim več ljudi videlo, kajti samo tako lahko kosmatincem zagotovimo lepšo prihodnost, samo tako ne bom vsak dan bral koliko psov in mačk je v zavetiščih da ne govorim o vseh zgodbicah o zavrženih živalih, to se mora nehati in neha se lahko le tako da bodo ljudje začeli razmišlati o živalih kot enakovrednih bitjih ki si zaslužijo da z njimi ravnamo spoštljivo.

Kako pa vi vidite NAŠO stran, k čemu naj stremi, česa naj se oklepa, kaj naj bo njeno poslanstvo?

LP, Črt



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2 : 25 Julij 2005, 21:55:49
Jaz mislim,da je najbolj,da zabredemo v čimmanj težav v smislu kreganja.Če bo prišlo do kakšnega nesporazuma,ga lahko rešimo brez kreganja in brez žalitev.Vse se da ;)Čimveč prijaznih ljudi, tembolje bo.Če se bomo držali pravil in dolžnosti bo vse teklo kot po maslu  :D ;)

LP,in kar tako naprej ;)

Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3 : 25 Julij 2005, 22:33:29
Rojstvo...
Ne želimo si največ članov,Ne želimo največ sporočil, Ne želimo odkrivati "tople vode", želimo si pijeten forum na katerem se boste radi družili in na katerega boste radi zahajali. Če boste prispevali še kvalitetne informacije pa toliko bolje.

Res jaz si tudi želim čim manj prepirov.Da bi se imeli prav cool in fino.Ampak ko imamo tako fajn administratorja in moderatorja mislim,da ne bo problemov.Res.Jaz ne bi dodala nič.Res ni besed s katerimi bi opisala ta forum.Samo to lahko rečem...bodte takšni kot ste ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #4 : 26 Julij 2005, 21:01:08
hehehe, TMT, hvala za pohvale, vendar sem nino prosil da odpre to temo zato ker želim da se zbistri slika o tem kaj naj ta forum bo, čemu naj služi in komu naj bo namenjen, nebi rad da se pozabi na kakšno stvar katere bi se morali držati, na katero pri vsem tem nebi smeli pozabiti.

LP, Črt



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 26 Julij 2005, 21:05:56
Ok pa postavimo vprašanje malo drugače. Ne kako vi vidite našo stran, ampak zakaj pravzaprav tukaj sodelujete. Pa ne pričakujem odgovorov, ker ste tako fajn... ker ne težite glede pravilne slovenščine... ker ne vemo kaj bi drugače delali.

Pričakujem odgovor na " kaj bi radi dosegli z sodelovanjem na našem forumu??"

Lp nina



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #6 : 26 Julij 2005, 21:31:12
Zakaj tukaj sodelujem?Hm...ja prvo kot prvo,zato ker je živalski forum in sem sama ljubiteljica živali.Na živalskih forum je logično da najdeš nekaj "živalskega" zato se je fajn registrirat in če kaj neveš vprašat....In zakaj prav na pesjanar forum,če sem že na drugih?....to pa zato,ker rada mnenja zvem od večih ljudi,da povedo izkušnje..in jaz ostalim povem svoje ;).
Kaj bi rada dosegla s sodelovanjem? ja...mogoče kakšnemu kužku pomagala najti nov dom...komu starega...mogoče zvem kakšne nove trikce za Rino...vse se najde ;D ;)

LP;
NIna

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #7 : 27 Julij 2005, 13:50:40
Pričakujem odgovor na " kaj bi radi dosegli z sodelovanjem na našem forumu??"

S pomočjo raznih pasjih forumov sem prišla do moje lepotičke Zare in sedaj jo vzgajam kot najbolj znam, seveda s pomočjo foruma. Če se mi pri vzgoji, zdravju, negi...moje kosmatinke kdaj zatakne vprašam na forumu in dobim odgovore. Tudi če sama kaj znam in vem, rada pomagam nekomu, ki se znajde v zadregi in ne ve kako naprej s svojim kosmatincem. Všeč mi je tudi, ker se na forumu 'družim' oz. zgovarjam z ljudmi, ki imajo enake interese kot jaz (kosmatinci, kinologija, živali,...).
Se pravi tu sem predvsem zaradi tega, ker me vse v zvezi s psi zelo zanima in bi se rada naučila še veliko novih stvari, ki jih ne vem in spoznala nove ljudi (in seveda kosmatince ;D). Pa tudi zaradi zabave ;)

Lp, Marusa


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #8 : 27 Julij 2005, 14:47:41
Zakaj tukaj sodelujem?Hm...ja prvo kot prvo,zato ker je živalski forum in sem sama ljubiteljica živali.Na živalskih forum je logično da najdeš nekaj "živalskega" zato se je fajn registrirat in če kaj neveš vprašat....In zakaj prav na pesjanar forum,če sem že na drugih?....to pa zato,ker rada mnenja zvem od večih ljudi,da povedo izkušnje..in jaz ostalim povem svoje ;).
Kaj bi rada dosegla s sodelovanjem? ja...mogoče kakšnemu kužku pomagala najti nov dom...komu starega...mogoče zvem kakšne nove trikce za Rino...vse se najde ;D ;)

Zaradi tegale sem tu.Ker želim čimveč izvedeti o psih!

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lanyca

  • Gost
Odgovori #9 : 03 September 2005, 22:45:33
Jah zakaj? :-[ Da si izmenjamo kake podatke onaših pesjanih. :-* Da lahko s svojim znanjem o pseh komu pomagam, svetujem in obratno. Da se zabavam, zvem kaj koristnega. Ste res moj naj forum sem ga čisto naključno odkrila in mi je zelo všeč. ;) :D ;D Še veliko uspehov...
Lp Lanyca ;)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #10 : 04 September 2005, 18:27:50
" kaj bi radi dosegli z sodelovanjem na našem forumu??"

Lp nina

Marsikaj.

Ko sem sama kupovala psa, se za razne forume nisem zanimala, če sem že vedela link si nisem ornkr prebrala. Zdaj mi je pa prekleto žal, saj je bila Neonova vgoja in še kaj verjetno od začetka na nuli ali v slabem stanju. Želim si s svojim sedanjim znanjem svetovati še komu, pa tudi sama izvedeti kaj več. Hočem, tudi doseči, da ne bi ljudje delali napak kot sem jih sama. In da drugi meni pomagajo odpravit napake, ki so še ostale.

Zelo rada naglas povem svoje mnenje, ne da bi me kdo opljuval. Forumi, ki združujejo "prijetno s koristnim" so kot nalašč zato. Pesjanar je pa eden tistih parih posebnežev, kjer se to najde.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #11 : 04 September 2005, 19:39:29
" kaj bi radi dosegli z sodelovanjem na našem forumu??"
na forumih si jaz nabiram znanje, vedno se kaj nobega izve...v bistvu si na tekočem kaj se dogaja v pasjem svetu! Če se le, da pomagam drugim in sem vesela če kdo meni. preko forumov sva z rondotom spoznala veliko novih prijateljev s katerimi se redno družimo na sprehodih! ;D

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #12 : 09 September 2005, 19:21:48
jaz sem tu zato , da :
- pridobivam novo znanje
- da spoznam kakšno drugo manj znano pasmo
- da pridobim nove bom rekla kar prijatelje
- ker so vaši psi tako lepi ( i n tudi moji , da ne bo pomote )
-da Kano in ostale predstavim javnosti
- da sem obveščena o dogodkih in podobno
in nazadnje
- ker ste vsi tako v redu



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #13 : 15 September 2005, 21:30:27
evo še jst ... hmmm kaj nj povem, prvo kot prvo sem tu zaradi Indija ... tudi zato, ker bi se rada kaj novega naučila od vas, tudi tako kot Kancha, da spoznavam nove "prijatelje" ...  ;D da spoznavam pasme, za katere še sploh čula nisem ... hihi :D

Evo to nej bi blo to ...  ;D :D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #14 : 17 September 2005, 19:52:53
Na tem forumu sodelujem, ker sem mnenja da se vedno da naučiti kaj novega, tako da vsako znanje prav pride. Prav tako upam, da bodo moji nasveti oz. posti koristili tudi ostalim uporabnikom.
Zgoraj napisano pa še ni pogoj za moj "obstanek". Ampak nič bat, zaradi zelo prijetnega vzdušja in super moderatorjev (ninci in trigi  ;)) pa tudi ostalih članov, sem se zasidrala  ;D.

Še moj avatarček sem spremenila v "pesjanarske" barve  :D.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #15 : 17 September 2005, 19:55:17
Še moj avatarček sem spremenila v "pesjanarske" barve  :D.


Midva sva totalno navdušena, sicer pa veliko bolje zgleda v tej barvi ;D :P ;)

Lp nina



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #16 : 02 November 2005, 21:13:00
Ta forum je carskiiiiiiiiii  ;D ;D ;D ;D ;D

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


robidica

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 03 November 2005, 15:02:16
ja tut jaz se strinjam da je to fajn forum.....zdi pa se mi da za njega nisem zvedela preko prijateljev ali česa podobnega.....zdi se mi da sem nekaj brskala po internetu in ga našla..... ;D



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #18 : 01 Januar 2006, 12:41:24
Na tem forumu sem že kakšen tede. Prej sem bila skoraj ves čas na mojpes.net. Zelo se mi zdi uredu predvsem to, da še ni pokv arjen sistem. Mislim, da je vsak deležen odgovora ali pa vsaj napotka, kje ga najde. Še posebno pa se mi dopade sistem točkovanja. Morda me moti le to, da se včasih zaide s teme (npr. Zasavje - pozor). Saj so vsi zelo fajni in sem zelo vesela vsakega, ki kaj dopiše. Ampak bolj konkretno prosim ;). Želim si, da ne bi bil to forum za preganjanje dolgčasa, temveč za dajanje in iskanje pomoči drugim in sebi. Saj veste: ZA DOBRO NAŠIH ŽIVALI.  ;) ;) ;)
vSEM ŽELIM SREČNO NOVO LETO!



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #19 : 05 April 2006, 10:44:13
Kaj mi je všeč na tem forumu? Predvsem to, da vem, da če se potrudim in nekaj napišem, to lahko prebere vsakdo, ki ga zanima. In da če nekaj napišem, mi tega ni treba pisati nikjer še enkrat, ampak preprosto prilepim povezavo, brez tuhtanja o nevemkakšnih avtorskih pravicah. Pa jasno poslanstvo foruma, da je namenjen v dobro psov in ne v nek elitizem, ampak predvsem v pomoč tistim, ki informacije iščejo. Se pa vsi najdemo v obeh vlogah, kot iskalci informacij in sčasoma kot tisti, ki jih dajemo.

In seveda najpomembneje: ko ga prvič prebiraš ti takoj postane jasno, da je cilj foruma kot takega in seveda celotne strani predvsem to, da je UPORABNIKOM PRIJAZEN. Nina, Črt, tu pa gre pohvala predvsem vama. Vsak dan sproti dokazujeta, da če se hoče, se da.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #20 : 05 April 2006, 11:05:51
In seveda najpomembneje: ko ga prvič prebiraš ti takoj postane jasno, da je cilj foruma kot takega in seveda celotne strani predvsem to, da je UPORABNIKOM PRIJAZEN. Nina, Črt, tu pa gre pohvala predvsem vama. Vsak dan sproti dokazujeta, da če se hoče, se da.

Hvala. Vseeno pa gre pohvala vsem članom, ki nama vsak dan sproti dajete zagon, tudi ko imava slab dan in tudi ko se zdi, da bo zadeva nekoč postala prevelik zalogaj. Pa ne finančno, ampak časovno ::) Hvala tudi Zoe, ki pomaga pri moderiranju in hvala vsem za ideje, za vsak dan sproti, za strpnost, za ... to da ste pasji pač :-*

Lp nina



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #21 : 05 April 2006, 16:52:14
Nina... enostavno lahko samo rečem ... "nebi mogla bolš povedat"  8)

Lp, Črt



Karolinchy

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
  • Lana bere knjige.
Odgovori #22 : 06 April 2006, 19:11:09
Na forumu mi je všeč to, da so prijazni administrator, modnetor, da nas veliko ne kregajo za vsako figo, ampak ko smo res poredni. Dobre teme so, lahko kaj novega vidim za naše zverine ...

Vi ste najjjjjboljši forum, prvič sodelujem na forumih in je ta res ZAKONSKI: Ne pretiravam, res je. Res je res kaj morem, :-[


Karolina

Živali so najboljše prijateljice.


{CiTrOeN}

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 1
  • naš mali Sparky
Odgovori #23 : 20 Maj 2006, 15:27:32
Na forumu mi je všeč to, da so prijazni administrator, modnetor, da nas veliko ne kregajo za vsako figo, ampak ko smo res poredni. Dobre teme so, lahko kaj novega vidim za naše zverine ...

Vi ste najjjjjboljši forum, prvič sodelujem na forumih in je ta res ZAKONSKI: Ne pretiravam, res je. Res je res kaj morem, :-[


Karolina
tukaj se strinjam s tabo. forum je veliko bolši kot "konkurenca" dovoljeno je konstruktivno,liberalno pogovarjanje ter obstaja meja med žalitvijo in kontra odgovoru. vsak na neko stvar gleda drugače. nikjer ne piše da bi npr samo franc mel prav , ka ma lahko janez tudi.

psa nimamo zato da bi znal delati trike, da bi čuval hišo , za vse to je pes nepraktičen in drag. cenejše je par kamer. pse imamo zato ker so nam v veselje,radost,ker nas osrečujejo,ker nas zabavajo in ker nas imajo res radi.
------pes nas potrebuje bolj kot mi njega---------


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #24 : 21 Maj 2006, 19:54:15
Na forumu sama sodelujem preprosto zato, ker je res nekaj posebnega, še sama ne vem kaj. Z PeSjanar.Si forumom sem se ogromno naučila, izvedela, spoznala. Res je forum neka izredna izjema. Morda zaradi moderatorjev in forumašev ali pa preprosto zaradi sestave same. V glavnem z jaz sodelujem zato, ker je forum z tremi besedami: unikaten, enkraten, najboljši.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #25 : 30 Julij 2006, 14:52:00
jaz sodelujem na forumu zato, da dobim čimveč informacij, izkušenj, pa tudi da podam jaz kako svojo izkušnjo, ki bi mogoče komu koristila. Moram pa omenit tudi da rada spoznavam nove ljudi, kar je na forumu neizbežno :D. Na tem forumu mi je všeč to, ker na njem sodelujejo miroljubni ljudje. Na prejšnjem forumu pa so izbruhnili prepiri za prazen nič, ker samo oni so vedeli kako potekajo stvari in če si imel eno zvezdico si bil takoj tisti ki nima pojma, pa ni važno če se ukvarjaš s psom že 10 let.
Zato pa nina in črt, velike pohvale, ker vama je uspelo ustvarit forum, ki služi svojemu namenu in sicer izmenjavi informacij, izkušenj, spoznavanju novih prijateljev..

Pohvale vreden je posebno vaš trud, saj sem se vedno spraševala kako vama v enem dnevu uspe uskladit službo, pse in forum. Haval vama da rada zahajam sem! KAR TAKO NAPREJ!!! ;)


bevciura

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 08 Avgust 2006, 21:56:10
Jaz tudi prvič sodelujem na forumih :-\ in se mi zdi vse ful v redu.  8) Pa tudi da prispevam kakšne svoje izkušnje ali mnenja.

Vsem skupaj :-* :-* :-* :-* :-*





danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #27 : 29 Avgust 2006, 10:09:24
sodelovala sem že na dveh forumih prej ampak povsod sama kregarija, tako da sem forum večkrat zapustila slabe kot pa dobre volje. Večkrat se sploh nisem prijavila, ker bi se zagotovo spustila v kakšen prepir, tako pa sem lahko samo pregledovala in se odločila, da se tam ne grem več. Zdnjič sem slučajno odkrila tale forum med brskanjem po netu in po hitrem pregledu nekaj tem sem ugotovila, da ste tukaj veliko bolj prijazni drug z drugim, kar mi je zelo všeč in lahko čisto mirno rečem, da ste najboljši forum na katerem sem do zdaj sodelovala! Kaj bi pa rada dosegla - predvsem to, da si izmenjujem izkušnje, nasvete, izvem kaj  o novostih, aktualnih temah, ki se tičejo naših ljubljenčkov, kakšnih spremembah v zakonodaji npr., da se tudi spoznamo, pa tudi da se kaj naučim (nova znanja, pasme, vzgoja...) -  skratka - več glav več ve, mislim, da vsak na tem forumu hoče le najbolje za svoje živali, zakaj si torej ne bi pomagali med seboj?

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #28 : 13 Avgust 2007, 11:38:39
Na boljšem forumu še nisem sodelovala! ;)



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #29 : 13 Avgust 2007, 12:25:25
Ne vem kaj je s tem forumom no, kaj se ne bomo nič kregali, he he....se le hecam.
Forum, preko katerega sem pridobila ogromno koristnih informacij, spoznala čudovite ljudi s svojimi pesjani in dobila krasne prijatelje..... skratka z veseljem sodelujem na Pesjanarju.Si. :)