Pritlikavi Šnavcer [Zwergschnauzer,Miniature Schnauzer]

Gost · 122934

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #90 : 22 Julij 2011, 11:25:41
Moja mami ni zdržala brez bele princeske in si je nabavila malo pasje bitjece, sicer tapravo nečakinjo od naše preminule Kali. Psički sta isti, ime smo zbirali par dni in na koncu ugotovili, da ji ne paše čist nič drugega kot Kali. Razliki med njima sta zaenkrat le dve - tale ima taprav standarden rep (prej smo imeli prašičje zavitga  :) ) in je rojen bevskač ( http://tinypic.com/r/dwu9zs/7 ) ::)

Edina slika, za primerjavo velikosti  :)




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #91 : 22 Julij 2011, 13:07:00
Kaj pa je bilo s Kali?

battito animale


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #92 : 22 Julij 2011, 14:15:33
Stran nazaj piše.  :(

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Rajko

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 30 Julij 2011, 16:47:11
Moj poklon!

Pri nas doma smo se odločili za nakup pritlikavega šnaucerja.

Prosil bi za nasvet kje ga kupiti. Pri nas v SLO ali na Hrvaškem, Bosni ali Srbiji oziroma kje drugje?? Na kakšne dedne bolezni bi moral biti pozoren??




Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #94 : 31 Julij 2011, 13:13:22
Stran nazaj piše.  :(

Ja, sicer malo pretirana reakcija, ker se lahko vsakemu zgodi..Sam sem čist znorela, ker smo se še par dni nazaj menili, da rabim glih dve leti da iz mladiča naredim fajn psa, da mine tisto nadležno otroško rihtanje, pa da končno lahko začneš uživat s psom čisto po tvojem okusu. pol pa pride neki takega.. Sem komi k seb prišla, šele po parih mescih sem začela spet uživat v sprehodih in ukvarjanju z Budo. In sem takrat povedala doma, da nimam in ne bom imela niti volje niti časa za še enega psa, kar velja še danes in se zato s temlem ščenetom ne ukvarjam kej preveč, ampak je kljub temu že čist nora na mene  :) Pa dreke rada je, ne vem po kom je to pobrala..  ::)

Rajko, sama sem se odločila podpirat slovenske vzreditelje in bom v prihodnje kupovala "domače", sploh ker je iz leta v leto višja kvaliteta, vsaj pri meni zanimivih pasmah. Dobro je, da imata starša pregledane učke, pa s kako alergijo znajo bit problemi, vsaj pri beli različici.



MiA MaYa

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 05 Avgust 2011, 22:01:07
Mi zna kdo odgovorit, kakšna je realna cena pritlikavih šnavcerjev?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #96 : 05 Avgust 2011, 23:00:21
800€. Dobiš pa seveda lahko cenejše ali dražje.



videc

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 08 Avgust 2011, 14:10:34
Pozdravljeni.
Če koga zanima, v psarni Of Emerald Valley so se skotili štirje mladički belega pritlikavega šnavcerja, dva psička in dve psički. Za oddajo bodo, predvidoma, pozno jeseni. 8)
Kontakt bom objavil v tej temi, je pa, mislim da, objavljen že na eni od prejšnijh.  ;)



videc

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 08 Avgust 2011, 14:13:59
@Nika: s kakšnimi alergijami bi naj bili problemi pri belih šnavcerjih?



videc

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 21 Avgust 2011, 19:39:21
Takole.
V psarni Of Emerald Valley imajo mladičke belih pritlikavih šnavcerjev, dva psička in dve psički, ki bodo na voljo za oddajo konec septembra 2011. Psički so rodovniški, razglisteni, cepljeni. Vpisani so v rodovno knjigo in imajo potni listo ter rodovnik.
Zaželjen je osebni ogled legla/mladička.
Za vsa ostala vprašanja prilagam kontakt in par slik legla. :)
Psarna Of Emerald Valley - Družina Založnik
Šempeter v Savinjski dolini
Tel: +386 (0)41 33-18-19
e-pošta: [email protected]








Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #100 : 22 Avgust 2011, 12:17:15
Videc, pri nas se je kazalo kot preobčutljivost na hrano. Konstantno se je praskala, dokler nismo našli briketov, ki ji ustrezajo in jo futrali izključno s tem. Je počasi lahko začela dobivati še kak priboljšek vmes, samo v res malih količinah. Kolikor sem brala, naj bi bili beli ravno zaradi barve dlake bolj izpostavljeni temu, tako kot recimo višavci.

Kok so kjut miniji  :-* Kdo sta pa starša? Pa ker bolj spremljaš njihova legla, kako je povprečno število mladičev? Se mi zdi, da je vedno tam nek okrog 4  :)



videc

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 22 Avgust 2011, 21:13:42
Zanimivo, kar praviš glede alergij.
Jaz sem kot prvo zadevo kar se hrane tiče naredil to, da sem eliminiral vsakršne brikete, ki so imeli oves, ječmen ali koruzo notri. To so eni največjih alergenov. Ne moj pes in noben pes vzreditelja, ki sicer hrani z drugo hrano kot jaz, nisva, sicer, nikoli imeli težav z alergijami ali čem podobnim. Tako da zanimivo. Mogoče je tudi od staršev kaj odvisno.
Poskusiti velja tudi s hrano, ki ima notri riž in jagenjčka, če kaj pomaga pri alergijah, ker je za riž znano, da je hipoalergen.
V glavnem, trenutno hranim s Taste of the Wild, prej sva bila na Canidae-i grainfree, še prej pa na
Mama je Happy of Emerald Valley, oče pa, mislim da, Brin(?, nisem 100%)
So luštne kepice, ja. Tule so stari dobre tri tedne, danes so pa že več kot 4 tedne in že pravi ragrajači. :D
Povprečno število je bilo vedno okrog 6(+-1-2). Ampak tole je zadnje leglo s to psičko, za naprej se pa še ne ve, če se bo nadaljevalo z vzrejo.
Kar se priboljškov tiče, moja zverina (ki je od iste mamice, kot to leglo, ata je Bamburs Ivory Globetrotter) zelo rada je kak kos sira ali hrenovke, čeprav zadnje čase dobi tudi kak košček piščančjih prsi v ovoju (ker jih moram jaz jesti).
Z dlako ni problemov, kot rečeno, tudi alergij nima. Pa še odlično oceno je dobil lani na evropski razstavi v Celju :D in na vzrejnem pregledu, tako da mislim, da je kar solidna psarna.  ;D
Tudi tele kepice spodaj imajo že solidno dlako, trdo in žimasto. Če bom imel čas, bom jutri kaj skočil do njih in nato dodal nove slike. ;)
Še to sem pozabil... Moj pes je nor na posušeno polenovko. Dobesedno nor. Sicer ima zadeva speficičen vonj, ampak "pofreza" kos preden rečeš hop.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #102 : 23 Avgust 2011, 12:42:17
Pogosti alergen je še piščanec, svinjina, riba. Potem igra vlogo še % beljakovin, nekaterim psom ne ustrezajo višji deleži beljakovin-nad 30%, se pojavi praskanje.
Za priboljšek se pri občutljivih psih super obnese meso, magari posušeno (perrito), tudi tisim, ki se radi zredijo.

Hrenovke pa so polne začimb, malo seveda ne škodi, ampak moja 30kg psica je prdela nemarno, če je dobila več kot 1 hrenovko dnevno (tečaj v šoli).
Veliko veselja z malo zgago :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Liza.Chilli.

  • Gost
Odgovori #103 : 26 Avgust 2011, 12:35:47
Evo, da se še mi mal javimo :)
Chilli je super, sicer mu je malo vroče, drugače pa uživa na polno(kot ponavadi :P). Včeraj smo šli na izlet, najprej na Komno in potem na plavanje v Bohinjsko jezero. Tako je preživel svoje prve ˝plavalne urice˝ ;D in na začetku ni razumel kaj je z nami narobe, da rinemo v to ˝ledeno˝ vodo, a ko je njegov frizbi poletel vanjo enostavno ni imel izbire (za frizbi anywhere, anytime;)). Tako da je nakoncu že sam malo zaplaval  8). Me pa zanima če kdo gre na vzrejni pregled in telesno ocenjevanje šnavcijov in pinčov, to ki bo zdaj, v začetku septembra?? Pa če naš mali lahko gre, je ˝lanski˝pa še kastriran.. :-[?

Še nekaj fotk včerajšnjega potepanja..






Lp, L&C



videc

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 26 Avgust 2011, 14:54:09
Če je kastriran nima smisla, da ga voziš na vzrejni pregled, ker očitno tvoj pes (kot kastrat) ni namenjen za razplod.



Liza.Chilli.

  • Gost
Odgovori #105 : 26 Avgust 2011, 15:14:26
Aha, ja sej, nikol ga nismo mislil vozit na raztave al kaj takega, zato smo ga tudi kastrirali ;D..smo se pa pogovarjali, da bi šli pogledat, malo za hec, malo za res. Sploh če je potem še kakšno druženje šnavcijov in pinčov, ker nisem zasledila nobenega srečanja/piknika ali kaj podobnega v tem klubu :) Torej, šli bi bolj zaradi ˝druženja in zabave˝ kot pa zaradi vzrejnega pregleda..Hvala za odgovor ;)



videc

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 29 Avgust 2011, 14:19:40
Ni zakaj. KLSPS občasno organizira piknik, dostikrat takrat, ko je razstava v Hrušici. Drugače pa, seveda greš na vzrejni pregled, malo pogledaš, kakšno rečeš s kom. Zakaj ne. ;)



**Liza**

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 02 September 2011, 16:53:58
uuuuuuu..na pikinik bi pa z veseljem prišla ;D za telesno ocenjevanje bomo pa še vidli, upam da bomo lahko malo pogledali, samo kot ponavadi je nekaj vmes prišlo :(, tako da odločitev še ni padla :)

Lp, L&C



videc

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 21 September 2011, 08:44:20
Takole.
V psarni Of Emerald Valley imajo mladičke belih pritlikavih šnavcerjev, dva psička in dve psički, ki bodo na voljo za oddajo konec septembra 2011. Psički so rodovniški, razglisteni, cepljeni. Vpisani so v rodovno knjigo in imajo potni listo ter rodovnik.
Zaželjen je osebni ogled legla/mladička.
Za vsa ostala vprašanja prilagam kontakt in par slik legla. :)
Psarna Of Emerald Valley - Družina Založnik
Šempeter v Savinjski dolini
Tel: +386 (0)41 33-18-19
e-pošta: [email protected]





Obnavljam tole.
Na voljo sta še dve "zverinici", kontakt je isti. ;:D



videc

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 23 Oktober 2011, 10:40:51
No, pa še par novih slik belih lepotcev. :D
So že pravi razgrajači. ;)







kazak

  • *
    • Prispevkov: 371
    • Točke: 4
  • CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
Odgovori #110 : 09 November 2011, 22:30:17
CACIB Skopje 23.10.2011.
sudija Nikola Angelovski (MK)
Chelines Lucky France , razred šampiona , V1, CAC, CACIB, BOB , CH MAKEDONIJA
Sa izlozbe u Skopju :


CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
www.housekazak.com


Horoscope

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 26 November 2011, 13:00:44
Naš mladi mužjak Dembe Doul De Lunnastic slobodan za parenje!
Više na www.lunnazwergschnauzer.com



kazak

  • *
    • Prispevkov: 371
    • Točke: 4
  • CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
Odgovori #112 : 22 December 2011, 17:42:30
House Kazak Kratos :



CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
www.housekazak.com


bestoflondon

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 04 April 2012, 14:13:06
V psarni Best of London so se nam 24. 3. 2012 skotila dva samčka in tri samičke pritlikavih šnavcerjev.

oče: Joe Champ of the Neighbourhood
mati: Countessa Rezlark

Sprejemamo rezervacije.

Kontakt
Psarna Best of London:
Hren Doroteja & Igor
GSM: 00386 41 662 786
e-mail: [email protected]
web: http://freeweb.siol.net/ihren/
foto: http://bestoflondon.moj-album.com






kazak

  • *
    • Prispevkov: 371
    • Točke: 4
  • CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
Odgovori #114 : 08 April 2012, 20:09:08

CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
www.housekazak.com


beatrice

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
  • *Beatrice's Diamond*
Odgovori #115 : 12 April 2012, 20:16:15

Uzgaivačnica Patuljastih šnaucera - CRNIH
BEATRICE'S DIAMOND


Thazz

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 15 Maj 2012, 19:21:26
Takole pa zgleda ko začne šnavcerčku dogajat  8)

http://www.youtube.com/watch?v=2_Cezb_kXvg



Miha007

  • *
    • Prispevkov: 79
    • Točke: 0
  • Sunny
Odgovori #117 : 16 Maj 2012, 18:22:28
 ;D
To pa je hiperaktivnost  :D



kazak

  • *
    • Prispevkov: 371
    • Točke: 4
  • CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
Odgovori #118 : 22 Junij 2012, 19:51:07

Express Man Rezlark



House Kazak Faraday

House Kazak Mayflower

House Kazak Faust

World Dog show Austria 2012 Salzburg
sudija Alberto Velasco, Spain
House Kazak Faraday - intermedia class - V2, R.CAC
Chelines Lucky France - champion class - V
House Kazak Faust - open class - V
sudija Zane Smith, USA
Euro Ch Express Man Rezlark - veteran class - V2
House Kazak Mayflower (5 dogs in class) - puppy class 6-9 months - VP3

CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
www.housekazak.com


beatrice

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
  • *Beatrice's Diamond*
Odgovori #119 : 05 Julij 2012, 14:25:04
... imamo štence ... okoćeni su 16.05.2012. ....







više info na www.beatricesdiamond.com

Uzgaivačnica Patuljastih šnaucera - CRNIH
BEATRICE'S DIAMOND