Koželjnica z izrastki

nniss86 · 1821

nniss86

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 08 Junij 2013, 11:16:09
Pozdralvljeni!

Imamo resno težavico z našim 9 letnim zlatim prinašalcem. Je kastriran, jemlje sicer nekaj za ščitnico, ampak na splošno zdrav in vitalen, a šepa. Začelo se je pred pol leta, prvo smo mislili da zaradi teže ali obrabe komolca, ampak je shujšal in se ni nič spremenilo. Ne šepa vedno, ne šepa po dolgih sprehodih, kar tako, kdaj ja, kdaj ne...

Skratka, slika pokazala nekaj zelo čudnega za to pasmo.

Naš kuža ima izrastke na koželjnici. Torej, nima vidne nobene izrabe komolca, ampak na obeh sprednjih tačkah neke izrastke kosti.. Kaj je to, zakaj pride do tega, nam ni znal odgovorti naš veterinar, in se odločil da bo slike poslal dr. Matkotu v  Topolščico.

In zanimivo, niti dr. Matko ne zna presodit kaj bi to lahko bilo. Predlagal je CT (ker se baje boljše vidi)  in  izrezat košček izrastka ter poslat na analizo na Dunaj.

Kot prvo me izredno moti, da živimo v državi,kjer se takih analiz ne da narediti... Tudi za hormone v ščitnici so morali poslat na Dunaj.. pa kaj je to... a je ta laboratirijska analiza tako zakomplicirana da se tega v slo ne da naredit?!?!

Ok, to sem morala povedati...

Ampak vrnimo se k bistvu, ve kdo kaj, karkoli o teh izrastnih na Koželjnici???

Pa še to, glede na to, da niti dr. Matko ne ve, kaj bi to lahko bilo, in more poslat izrastke na dunaj, je res potrebno 9 letnega psa sedirat z anestezijo in mu narediti ta CT??? Res sem proti temu, saj vem kako moj pes trpi zaradi pomirjeval in anestezij, še naslendnji dan je bogi..  po moje ga bolj to uniči kot šepanje, saj šepa vsake tolko, pa ševedno hodi na 4 urne pohode, brez šepanja...

Res bi potrebovala še kakšno mnenje,

Zelo bi vam bila hvaležna...

Upam da se kdo odzove,

LP



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1 : 08 Junij 2013, 15:42:50
Ne vidim nobenea problema pri pošiljanju na dunaj, saj se za zahtevnejše teste ne splača imeti laboratorija za vsakim voglom. Tudi znatno ceneje ne bi bilo (če odšteješ poštnino). Sicer lahko teste za ščitnico naredijo tudi v laboratorijih za ljudi, a so rezultati nezanesljivi, saj ni umerjeno za pse.
Za CT mora biti pes sediran, pa itak mora biti pod narkozo že za odvzem vzorca. Je pa seveda stvar lastnika ali se bo za preiskavo odločil ali ne. Če se itak zaradi kakršnega koli vzroka za operacijo, če bi bila potrebna, ne bi odločil, je brez veze delat zahevne preiskave.
To, da je po sedaciji dva dni matast je normalno.


nniss86

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 08 Junij 2013, 16:08:26
Razumem, in v bistvu imate prav, če je dejansko ceneje pošiljat na Dunaj naj bo to tako...

Glede tačk pa nevem... nevem če je smiselno ga postopit takemu mučenju, glede na njegovo starost, saj ima že 9 let... saj se mi vseeno ne zdi tako bogi...

Neodločena sem, saj je drugače vitalen pes, bojim se, da če se odločim, poslat tkivo na analizo, opraviti ct, se bo vse sam vleklo in vleklo in na koncu bo sam slabše... eno bi bilo, če se ne bi mogu vstat, in če bi bil res bogi.. ampak tako... nisem prepričana, da je že čas za to...;(