western vs. angleški stil

BlueLucky · 9370

BlueLucky

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
: 29 Junij 2013, 14:18:20
Zanima me, koliko ljudi jaha oz. jih zanima western in koliko angleško. Prosim da glasujete. hvala.
Lp, Nina



ELČ

  • Gost
Odgovori #1 : 29 Junij 2013, 18:15:29
jest jaham samo angleško ampak bi enkrat tk probala western... zadnje čase mam neke vrste mrzlico z westernom ampak mi je oboje enako všeč. :D



Love Horse

  • Gost
Odgovori #2 : 08 Julij 2013, 10:25:18
me zanima kakšna je razlika razen da pri westtren sediš na drugačnem sedlu in držiš vajeti z eno roko z drugo pa vihtiš laso mi zna kdo bolj podrobno opisati to?



ELČ

  • Gost
Odgovori #3 : 10 Julij 2013, 10:41:13
no western ma tut več stilov, glavna sta teksaški in kalifornijski... no jest se ne spoznam dobro na to tako da je tukaj nekaj več: http://www.uni-horse.si/?p=16107
lp



Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 26 Julij 2013, 07:37:38
Meni je angleški čist OK in sem bila v fazi, ko sem bila navdušena, da bi probala western, zdaj mi je pa bolj kot ne vseeno, ampak ker sem take vrste človek, da moram vse probat, bom sigurno enkrat. Najprej pa, glede na to, da sem začela jahat po dolgih letih, bo treba najprej izpilit to... Sicer pa sreča tega je, da se očitno zelo veliko spomnim in potem menda nadpovprečno hitro napredujem.



lucifix

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 12 Avgust 2013, 19:52:29
preizkusila sem že oba, se mi pa angleško bolj dopade - dopuščam možnost da za to ker redno jaham angleško in sem western samo parkrat. Sicer se ne spoznam na western sedla (najbrž se tudi ta med seboj precej razlikujejo?) amoak meni so te "blazine" (ne vem kako se pravilno imenujeno, upam da se dojam kaj mislim - del ki je pred nogami) manjkale - čeprav najbrž je to pač stvar navade...

samo v angleškem se počutim bolj sproščeno, western se mi zdi da me utesnjuje, preveč me "prime"...



urbana

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 26 Julij 2014, 09:16:30
meni so westeren uzde brez nosnika ful lepe :P

every day is my day


Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 27 Julij 2014, 20:06:16
Še vedno se mi zdi, da je western samo nek trenutni trend... Lahko, da je OK, še vendo nisem probala,  sam mi ni všeč nič, kar je "ameriškega"... že če sam njihovo zastavo vidim, me mine.



fiola1

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 24 Junij 2015, 21:50:32
Živjo! Je tukaj še kdo, ki bolj resno jaha? Pa naj bo to angleško ali pa western jahanje  :)
Sem malo prebrala prejšnje pogovore in vem, da so že precej stari, ampak bi vseeno še malo dodala  ::) Oboje sem poskusila in sem ena tistih, ki bodo rekli, da ni boljšega od enega fajn quarter horsa, western sedla, škornjev ... Pri westernu mi je grozno všeč, da na brzdi kontakta skorajda ni oz. se ga vzpostavi po potrebi. Pa ne zato, ker bi mislila, joj kako bogi konj, ga ves čas na vajeti zategujejo te ''angleži''. Ne. Sem tudi jaz včasih morala precej potegnit za vajeti pri westernu. Ampak ko pa vidiš usklajen tim western jahača in konja in ga primerjaš z angleškim parom, se mi zdi, da westernaša delujeta precej bolj sproščeno - zadovoljen konj ima glavo spuščeno, jahač je sproščen, ne zateguje vajeti - ni lepšega od tega, da se konj odziva na glas in ''komande'' z nogami.
Da bi bil western nekakšen trend se popolnoma strinjam s Hogo Bossem, veliko jih ''presedla'' z angleškega na western, ampak kolikor jih jaz poznam, tam tudi ostanejo in ne odnehajo  ;)
Za vse, ki bi želeli probat western pa: če boste poskusili enkrat, za mnoge ne bo dovolj, da bi odkrili tisti pravi čar quarterčkov, razen če ste nevem kakšna ''konjska'' dušica  ;D :D



GHT

  • Gost
Odgovori #9 : 25 Junij 2015, 20:48:36
Živjo.

Jaham oba stila. Zadnje čase bol western, kateri se mi %bolj dopade  :)



Runo

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 26 Oktober 2015, 19:00:54
angleško :)