kozje mleko

moly · 2622

moly

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
: 16 Julij 2013, 14:50:36
Ker sem slišala, da nekateri dajejo psom kozje mleko, sem malo pogooglala....
 ::)
Pojavljajo pa se mi nekatera vprašanja:
- trenutno nimam kje dobiti surovega kozjega mleka, ki pa bi naj bilo edino zdravo  (ki se ga zaradi nekaterih bolezni npr. meningoencefalitisa tudi ne bi upala dajati  :'()
- ali uporabljate kozje mleko iz trgovine - je smiselno?

Dajala bi ga zaradi dobrih učinkov na prebavni sistem (psička ima zeeeelo občutljiv želodec in večkrat sluz v blatu). Mleka ni nikoli dobivala in je že odrasla.

Hvala za kakršnekoli deljene izkušnje glede uporabe.
lp



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 16 Julij 2013, 16:09:33
Jaz dajem moji občasno mleko in sicer kravje . Dam pa vedno prekuhano in domače direkt od krave, ker po takem je prebava OK, če pa dam surovo ali trgovinsko pa je driska. Kozjega ali kakršnegakoli drugega nisem dala še nikoli in niti ne bom.

Jaz bi ti priporočala, da mleka občutljivemu psu ne daješ, sploh če ga nikoli ni jedla. Raje probaj z kakim jogurtom (pomaga pri uravnjavanju prebave). Lahko tudi z kozjim, če ti je tako ljubše. Seveda pa lahko probaš tudi z mlekom (po moje bolje če prekuhaš), pa če bo negativen odziv pač ne daješ več.  ;)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2 : 16 Julij 2013, 16:37:40
Iz katerga konca pa si? Kozjerejci so skriti, se jih pa najde  ;)

Kozje mleko je res dobro za želodec in za en kup drugih stvari, ne vem pa kako ezo ima surovo mleko z meningitisom?



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 16 Julij 2013, 17:10:39
Kozje mleko ima mislim, da Vindija pakirano 500ml do 1l v praktično vsaki štacuni. Jaz ga dokaj redno dajem mojim mrcinam (tako mačjim kot pasjim), ker ga imajo radi. Psica, ki ima načeloma težave s kravjim mlekom ga s kozjim nima. Kuham ga ne (računam na to, da je tetrapak že obdelan ;)). Probaš pa vidiš. V malih količinah seveda.
Moji imajo poleg ostalih mlečnih izdelkov nenormalno radi kefir  8)nom nom  nom...ima tudi en kup pozitivnih učinkov ravno na prebavo. Ampak spet previdno in po malem. Jaz bolj na grobo preračunam kilažo psa in priporočeno količino za odraslega človeka ženske dimenzije   :D (jemljem povpreček okoli 60kg) Ker poznam heroje, ki so 10kg psu dali pol litra kefirja...in ni blo ok. Pes zaprt pol pa driska na ful.
Glede na to da imam psa, ki ga prebava heca so vse teli mlečni izdelki pri njemu ok. Zdaj če imajo kak ekstra poseben fin učinek pa težko ocenim, ker pes se počuti ok že lep čas. Mu pa že lep čas mešamo v prehrano vse kar ''ni za mesojedce''  ;) Ima torej precej mešano prehrano, ki je pač odobrena s strani njegove ''pokakane riti''.   :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.