Doberman [Dobermann]

irenchy · 149939

Aleš

  • Gost
Odgovori #90 : 16 Januar 2011, 15:58:38
hehe:)

Lepa fotka:)



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #91 : 16 Januar 2011, 19:37:24
Jih je še več, polistaj  ;)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Aleš

  • Gost
Odgovori #92 : 16 Januar 2011, 22:01:40
Haj

hmmm...bi blo mozno, da bi mi jih na mail poslala, ker nimam vec facebooka? :)
Hvaaala;)

moj mail: [email protected]



LP, Aleš



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 16 Januar 2011, 22:11:50
Aleš, kako vama je šlo??



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #94 : 16 Januar 2011, 22:12:52
Dobiš na mail...verjetno bom pa poslala v več mailih, ker so velike fotke.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 16 Januar 2011, 22:23:32
Mmmmm, kolač ;D



Aleš

  • Gost
Odgovori #96 : 17 Januar 2011, 14:41:00
hvala ;)

Ni slo prevec dobro, bo drugic bolje ;)


LP,Ales



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #97 : 18 Januar 2011, 09:57:30
Majhen svet. Lepo, da si končno prišel do dobermana.Velik užitkov z njim. ;)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Aleš

  • Gost
Odgovori #98 : 18 Januar 2011, 13:50:32
Res je majhen :))

Hvala ;)



Aleš

  • Gost
Odgovori #99 : 03 Marec 2011, 09:48:56
Zdravo!

Zanima me koliko vas je kaj dobermanarjev v okolici MB-ja in mogoče še na koroškem? :)

LP



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #100 : 03 Marec 2011, 10:38:07
Ravno zadnjič sem v SG videla mladega kupiranca, mlajši od tvojega, ampak so mi ušli, predno bi jih lahko kaj vprašala. Pa vlekel jih je veselo čez mesto.  Drugač pa mogoče preko KDjev prideš v stik z dobermanarji.

Zdaj so bli vpisi v šole. A sta šla mogoče v kak tečaj?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Aleš

  • Gost
Odgovori #101 : 03 Marec 2011, 11:18:40
Haj!

Poznam tistega iz SG-ja...

Midva sma ze lani sla na jesenske termine, sedaj marca imam BBH izpit, potem pa pridno dalje za IPO1 in ZTP...


LP



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #102 : 06 Marec 2011, 21:03:02
Kam pa  hodita? Na koroškem al v LJ, kam drugam?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Aleš

  • Gost
Odgovori #103 : 07 Marec 2011, 16:15:33
Haj

Na koroškem in MB;)

LP



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 07 April 2011, 10:43:36
http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/doberman-mladici-oglas1272394287

 :'( Od enajstih dolgorepih dobijev jih še osem išče nov dom. Stari sedem mesecev, črni in rjavi.. Psi se PODARIJO. Imajo rodovnik!

Ker za nekupirane dobermane ni zainteresiranih kupcev... Če bodo kupiranje povsod prepovedali tudi iz razstav jih čez deset let praktično ne bo več... :(



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #105 : 07 April 2011, 11:07:42
http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/doberman-mladici-oglas1272394287

 :'( Od enajstih dolgorepih dobijev jih še osem išče nov dom. Stari sedem mesecev, črni in rjavi.. Psi se PODARIJO. Imajo rodovnik!

Ker za nekupirane dobermane ni zainteresiranih kupcev... Če bodo kupiranje povsod prepovedali tudi iz razstav jih čez deset let praktično ne bo več... :(
čez 10 let bodo spet, ampak čez 5 bo pa mal krize  :P
Sicer pa dvomim, da je razlog, da se ne prodajo, samo v repih  ::)
Trenutno je psov zelo veliko na trgu. Pametno je imeti vsaj nekaj predhodnih rezervacij, ko se odločiš za paritev.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


hachiko

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 07 April 2011, 12:58:14
Žal mi je, da je takšna težava prodati tako lepe pse. Je pa res, da se ob besedi doberman izriše pojava kupiranega krasnega psa.

Moje osebno mnenje je, da je kupiranje uhljev (tudi repa, vendar ne tako močno), naredilo psa takega, kot ga pozna večina ljudi. S prepovedjo kupiranja, so za moje oči, to pasmo 'pokvarili' v smislu videza. Klapouhih, dolgorepih, kratkodlakih, črnih z ožigi in z atletsko postavo kužkov, je veliko.

Sem imela dobermanko, pred mnogo leti, kupirano in je bila vizuelno in karakterno krasen kuža.

Srečno pri oddaji.



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 07 April 2011, 13:04:22
Ja, deteljica, sama bi sigurno predhodno zbrala vsaj par domov.. Je pa vseeno velik razlog da se ne prodajo v repih, ker praktično vsak, ki si zaželi dobija, hoče kupiranega (nekaterim je ok tudi če ima ušesa dol, glede repa se pa vsi zgražajo), in če ravno te psarne ki še kupirajo nimajo legla, grejo npr v Srbijo. Tam na veliko vzrejajo kupirance, praktično vsak mesec je po eno leglo v parih psarnah. In psi se prodajo, prej ali slej, v roku parih mesecev.
Ta oglas sem pa izpostavila ker se spomnim še ko je bilo leglo samo v pričakovanju, skoraj leto nazaj, in kdaj pokukam kako gre. Očitno kar slabo.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #108 : 07 April 2011, 13:16:07
za ta konkretni problem, bi jaz svetovala vzreditelju, naj se obrne za podarjanje oz prodajo z ugodno ceno na Nemčijo, GB , Švico in predvsem skandinavski del Evrope (Danska, Finska, Švedka, Norveška- tam so že dolgo vsi z repi). Naj najde kakšno povezavo preko klubov za pomoč pasmi v teh državah.
Psi so v redu porekla,tako da očitno manjka prodajne strategije.
Če ga poznaš mu prenesi nasvet, škodit ne more. Naj se ne trudi tam (pri nas) kjer očitno ni uspeha. Je pa skrajni čas,da odidejo v nove domove,ker s tolikimi ne more delat resno.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #109 : 07 April 2011, 13:38:23
Kar ne morem verjeti, da jih niso uspeli prodati. Na slikah so prav lepi, sploh ker so repi... Tudi jaz se strinajm, da je velika verjetnost slabe prodaje prav slabo oglasevanje... dobermane z vsem bi opazila takoj (ne brskam pa ravno po bolhi) in se reklamirala dalje... ravno zaradi kretenov, ki mislijo, da mora biti doberman kupiran!


hachiko

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 07 April 2011, 13:45:33
Kar ne morem verjeti, da jih niso uspeli prodati. Na slikah so prav lepi, sploh ker so repi... Tudi jaz se strinajm, da je velika verjetnost slabe prodaje prav slabo oglasevanje... dobermane z vsem bi opazila takoj (ne brskam pa ravno po bolhi) in se reklamirala dalje... ravno zaradi kretenov, ki mislijo, da mora biti doberman kupiran!


Mislim, da se na tako primitiven nivo pri zmerjanju res ni potrebno spustiti. Pač je tako, da so nekaterim všeč ene stvari, drugim druge. Nekaterim so všeč blondinke, nasilikonirane tam, kjer je treba, nekaterim naravne punce. In enako je pri vseh stvareh. dopuščajte drugačnost.
Se pa strinjam,da če zakonodaja prepoveduje nekaj, je to potrebno spoštovati. Vsepovsod, ne le pri lepotnih kupiranjih. Saj obstajajo še kakšna druga, kajne?



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 07 April 2011, 13:51:03
Dobermana se pri nas lahko kupira ;).

deteljica, dejansko sem mu že pisala, zdi se mi da ravno ko so se skotili ali malo pred tem, nekaj spraševala pa zaželela srečo, ker pri nas ni dosti legel dobijev (oz niso registrirani pri nas), pa nisem dobila odgovora. Tako da se mkar hitro zaključila, težit pa tudi ne mislim. Saj tudi jaz ne vem kje jih še reklamira, lahko bi jih dal na dobermannreview, pa jih nisem videla. Pomojem se mu že meša, dobiji so zoprni najstniki. Upam samo da kaj dela z njimi, posamično, šola...



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #112 : 07 April 2011, 14:06:23

Mislim, da se na tako primitiven nivo pri zmerjanju res ni potrebno spustiti. Pač je tako, da so nekaterim všeč ene stvari, drugim druge. Nekaterim so všeč blondinke, nasilikonirane tam, kjer je treba, nekaterim naravne punce. In enako je pri vseh stvareh. dopuščajte drugačnost.
Se pa strinjam,da če zakonodaja prepoveduje nekaj, je to potrebno spoštovati. Vsepovsod, ne le pri lepotnih kupiranjih. Saj obstajajo še kakšna druga, kajne?

Meni osebno se pa zdijo ljudje, ki kupirajo, na tako primitivnem nivoju... Pač je tako... (sem kar pobrala tvoje besede ven...; ja, in moje mnenje o teh ljudeh je tocno to, da so na primitivnem nivoju!)


Aleš

  • Gost
Odgovori #113 : 07 April 2011, 20:06:18
Pozdrav!

Repi se v SLO lahko kupirajo...samo toliko, da veste.
To pa tukaj sploh ni na debati in mi gre že pošteno na živce, ker v vsaki temi ko se karkoli pogovarja o dobermanih ali ostalih pasmah ki se kupirajo, je treba vedno razglabljat o tem kdo je bolj primitiven in kdo ne. Bilo je že 1000x napisano in vsak je že 1000x podal mnenje a je ZA ali PROTI...tako, da vas prosim da nehate s tem in naj tema teče v drugi smeri!
Res ni treba da vedno ko kdo objavi fotko ali bilo kaj napiše, da je treba celo dramo zagnat o kupiranju. Je že blo 1000x premleto.
Če je komu dolgčas in misli, da je zadolžen za to, da mora razčiščevat zadeve glede kupiranja, naj naredi temo z naslovom "KUPIRANJE" in tam piše svoje mnenje na 1000 in 1 način....ni pa treba ene teme, ki služi kot neko prijetno branje o pasmi "zafilat" z milijon postov o kupiranju...

Večina me bo zdaj napadla glede tega kar sem napisal...ampak mi je vseeno, ker me že dolgo mika, da to napišem!


Lep pozdrav



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 07 April 2011, 20:24:05
Aleš, gresta mogoče z lepotcem na CAC Barje?



Aleš

  • Gost
Odgovori #115 : 07 April 2011, 20:26:40
Pozdrav!

Ne, grema pa v maju na razstavo v MB.
Ti tvojo razstavljaš?


LP



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 07 April 2011, 20:36:42
Ja, malo za hec greva na Barje, potem pa bom videla kam še. Zdaj morava malo resneje začet vadit stojo v ringu da ne bo čista sramota.



Aleš

  • Gost
Odgovori #117 : 07 April 2011, 20:41:33

Kdaj je že Barje?
Mogoče pridem gledat....

Ja res je, jaz mam tudi nekaj težav z mojim glede postavljanja, ampak je to še mlad pes in bo čez čas.


Lp




DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 07 April 2011, 20:45:43
Barje je 19.4., se pravi naslednji vikend? V nedeljo.

Ma ja, k sreči imam nekoga da povadiva tako da upam da ne bo čisto mimo. Ker ne maram double handlinga, ko en pajac okoli skače in maha in se dere. Mičkano bolj neočitno mora bit, drugače raje sama improviziram pa grše stoji. Ker eni res pretiravajo.



Aleš

  • Gost
Odgovori #119 : 07 April 2011, 21:00:57

Naslednji vikend nedelja je 17.4., verjetno je takrat ane?

Ja jaz imam tut tako, da mi ga nekdo drug pelje not, js pa mal pokličem zunaj :)


Lp