Izboljšanje gibanja

Lunette · 28791

Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 28 Avgust 2013, 19:53:39
Lepo lepo lepo  :) Ampak točno to je to. Takšen lahkoten kas je za psa udobna ''potovalna hitrost''. Naša tamala pudla se tko giba pa je sposobna prešetkarit nenormalno daljše distance kot kamel'ca  ::) Čeravno je mali pišček.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #31 : 29 Avgust 2013, 12:54:37
Se na en podatek sem naletela ;) ki opisuje katere strukturne pomanjkljivosti pripeljejo do katerih napak v gibanju. Ni lih relevantno v smislu, kaj lahko naredis, je pa zanimivo vedet.

Citiraj
*Dog rolls from side to side – “pacing” – seen on side gait:    
*Is closer in his front than in his rear OR he is closer in his rear than in his front – but at any rate, he is not balanced.

http://www.wftccs.org/why_dogs_do_that_in_the_show_rin1.htm

battito animale


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #32 : 29 Avgust 2013, 22:06:34
Evo se nekaj :D (lih spremljam eno debato o gibanju na FB) ta ti zna prit celo prav

Citiraj
Most dogs I have met that pace have at least at one time had poor muscle condition and slipped into the habit of pacing (energy efficient). When you retrain the muscles by asking them to hold a trot for increasing periods it usually goes away, even when the dog is loose. Oreo was like that when we got him. Started biking him and getting the trot and he barely paced after that once the muscle memory was changed.

battito animale


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 30 Avgust 2013, 16:40:11
Tnx  :)
Tole mormo mi vzpostavit ''that once the muscle memory was changed''. Sej, če jo zmotiviraš gre fino...samo to je vaja, ne sproščeno samoiniciativno gibanje.
Morm pa povedat, da smo spet uvedli dvojno pripenjanje (ovratnica + oprsnik) pa se celo potrudi koncentrirat na svoje tačke.  :-* ttouch ruls.  ;) Pač klasičen ''balansiran'' sprehod. Bova mogle pa očitno spet postavit poligon s palicami pa en mici mišični spomin pilit. Kar ne morm verjamat, kolk lahko kos opreme pripomore k razliki o zavedanju telesa ali pa spravljanju v neravnovesje 8)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #34 : 31 Avgust 2013, 14:21:35
Slučajno sem našla tale posnetek. Sicer je reklama za dvd in bolj na splošno o gibanju, ampak se mi zdi, da bi ga bilo zanimivo pogledati :)
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9cHINN5cXuU



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #35 : 04 September 2013, 12:24:06
ali pa na vsake tok v taktu dvigne zadnjo zadnjo tačko. Jžš kk so simaptični ko poskakujejo ko Rdeče kapice
(citat iz druge teme)

Bolj slab znak je, kadar ti pes začne teči tako, da se odriva z obema zadnjima tacama hkrati (kot zajec), kar pa je  zanesljiv znak, da nekaj ni v redu.

Naša tamala psička včasih hopsa, sicer sem se že spraševala zakaj to dela sam kej velik se pa res nisem ubadala s tem. Ponavadi začne proti koncu daljšega sprehoda in sem mislila, da je že utrujena. Vedno pa hopsa samo z eno tačko.
Mačka (psihično in fizično raštelana) pa laufa tako kot zajec, smo se že večkrat norce delali da ne zna normalno tečt.

In me zdaj za oba primera zanima, kaj to sploh je, v kaj vodi, se da preventivno kako pomagat, je treba v kratkem do veterinarja in porihtat al dokler ni težav pustimo tako kot je?



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #36 : 04 September 2013, 13:06:08
Pri malih psih, ki hopsajo na eno ali obe zadnji tački, to ponavadi pomeni, da imajo izpah pogačice. Je za it k veterinarju pokazat, da se vidi ali je morda potrebna operacija. Če malo hopsa samo po koncu sprehoda, potem verjetno ne bo potrebna.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 04 September 2013, 13:33:54
Lahko je pogačica. No lahko so samo utrujene vezi. Pač ni morda nek operativni problem je pa npr. prisotna nepravilnost. Pri naši konkretno pa je bila glavica stegnenice.

Hja tud tja više proti riti imajo malecki težave  ::) Ej ko so moji postavli diagnozo najprej sploh nisem poštekala, da mi govorijo o kolčnem delu ::) Tko prav....''a a a a to je tam gor ??? Od kdaj pa imajo mali psi kolke mim ???'' Ne res me je frapiralo. Ne da nism vedla da to obstaja...samo nikakor pa si nisem predstavljala da tako veliko. Ko mi je vet začel razlagat o neverjetni pogostosti teh težav. Za v drugo temoIn to ravno pri čistokrvnih brez rodovnika in mešančkih. ;)

In ja mačke imajo menda tudi pogosto ravno s temi pogačicami težave.
Do teh težav lahko poleg genetike pride tudi z izpahom. Pač nesrečno skoči, se spodficla, ga kdo podre (jupijajej pa grupne igre ko pse razmetuje >:D sej takoj mu nč ni...težave so pol, čez čas)...

No zato jaz zdaj ženem teorije pri naših, da utrjujemo vse možne mišice dokler so že zdrave in imamo lahko kontrolo nad možnostjo pojava težav. 8)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #38 : 09 Oktober 2013, 13:38:31
Evo bili pri veterinarju, sicer zaradi tehtnice in da se malo pomenim za sistematski pregled.
Pa je omenil, da ima kratke korake. Reagirala (zatulila) je tudi ob prijemu pri kolkih in smo naročeni tudi na slikanje kolkov. Kdo ve kaj pomenijo ti kratki koraki?

Sicer mi je psico butnil avto avgusta, ravno v zadnji del in je potem tudi odskakala po treh, ampak že čez par minut ni več šepala in jaz nisem opazila razlike v gibanju.  :-\


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #39 : 09 Oktober 2013, 14:39:56
Hehe, mi tud, mamo izpah pogačice  ::)

Mogoče kej trokira/boli notr in ne more izkoraka normalno narest. Teb se zdi, da je vedno tako hodila al tud opaziš krajše korake? Ker če je od vedno tako lahko tud, da pač tako hodi.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #40 : 09 Oktober 2013, 14:48:58
Že od nekdaj hodi katastrofalno, meče rit sem pa tja, približno tako kot tisti mladi bokser v videu, "sway gait" in tisti bokser ima potrjeno displazijo. Jaz imam na sumu predvsem en kolk, da je slabši ali pa, da je stvar v slabo razvitih mišicah (navkljub gibanju). Do zdaj sem parkrat opazla da je med divjanjem in prevračanjem na hrbtu zatulila (vedno v igri s psi) in to mi ni blo najbolj normalno, ampak odkar je nonstop na jointcare praško tega ni bilo-dokler ni veterinar pretipal. Pa tudi precej štorasta je, se hitro kje spotakne, zašvedra.

Jaz ne vem več kaj vidim, odkar jo je avto ruknil gledam to njeno gibanje še bolj. Se mi zdi da ima to sezono slabše korake.


V ponedeljek itak slikamo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #41 : 30 Marec 2014, 14:40:12
No em. Imamo probleme s cavaletti. Uporabljam kar lesene kole za pastir, niso vsi istih mer, kakšen je bolj visok, debelejši, ampak mislim, da tone igra vlogo. Ali pač ???
Razdaljo imam za moj čevelj, je sposobna it lepo preko vseh, potem se pa zna tako grdo spotikat, prestopit, da je grdo za videt. Včasih se spotika, ker je fokusirana na mene. Hrane pa ne uporabljam pri tem.

Ma kako bi jo naučila gledat kje hodi in dvigovat tace čez vsako prepreko?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #42 : 30 Marec 2014, 16:55:43
Od kje ti tako kratke razdalje? Ko sem se jaz s tem špilala je bila normalna razdalja med palicama enaka višini pasjega vihra ali par cm manj.