Dom ostarelih

BlueLucky · 7800

BlueLucky

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
: 20 September 2013, 15:08:08
Živjo!
zanima me, kako je s prostovoljstvom v domu ostarelih, na način, da z tabo pride mačka. kakšni so pogoji, kje lahko se prijaviš, da bi pomagal. kakšna mačka mora biti.. upam, da bom izvedela čim več.
Lp, BlueLucky



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1 : 20 September 2013, 15:33:31
Ti predlagam, da se povezes z drustvom Tacke pomagacke (ali pa Ambasadorji namseha, po zelji). Pri njih bodo testirali muco, ce je primerna, te naucili, kako potekajo zadeve in ti pomagali vzpostavit kontakt z domom ostarelih, ce imas kaksnega posebnega v mislih.

Kaksna mora bit muca? Mirna, obvladljiva, mora sprejemat tujce oz. jih mora bit vesela, cista, zdrava, razbolhana, razglistena... :)

battito animale


BlueLucky

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 20 September 2013, 15:38:08
ja ambasadorje sem že pokontaktirala, ampak mi še niso odgovorili. no imam pa mladega mačkona, ki je kastriran razgliščen, crklja se pri vsakem ki pride mimo, je navajen na mačji wc, in tudi na hrup, saj živimo na kmetiji in je ves čas zunaj. je navajen tudi na druge mačke. nosi pa ovratnico proti bolham. razmišljala sem tudi o tem, da bi ga morala naučiti na povodec, če bi ga želela voziti okoli, ter naučiti kakšen trik.. mogoče še kak predlog?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3 : 20 September 2013, 15:46:18
Probaj pisat se Tackam.

Definitivno mora bit navajena na povodec in na transporter. Verjetno bo zgledalo priblizno tako, da bos ti z muco prisla v dom in jo bo ostarela oseba drzala v narocju in bozala. Torej mora bit definitivno tega navajena. In socializirana na tuja okolja in ljudi (podobno kot psi), v domovih so drugacne vonjave, velika guzva ipd. Mogoce tudi ne bi bilo slabo, ce bi bila navajena tudi na pse.

Kako pa to, da ti je to prislo na misel?

battito animale


BlueLucky

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 20 September 2013, 16:05:27
ja navajen je tudi na psa kajti imamo 2... ja že nekaj časa sem razmišljala, da imam pač doma veliko živali (2 psa, 4 mačke, 2 konja, ter že 10 kravic) in da bi lahko nekomu z temi mojimi razvajenci polepšala dan :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #5 : 20 September 2013, 16:08:52
Poleg tega imej v mislih, da mora imet muc nek higienski minimum in da ni ravno priporočljivo v dom za ostarele vozit mačkov z vonjem po kmetiji. Nimam nič proti kmečkim mačkom, ampak dišijo res ne. Poleg tega dvomim, da bi ti pustili z zunanjim mačkom v dom, ker ni izključeno, da nima kake bolezni, recimo mikrosporije. Mogoče maček ni obolel, je pa lahko prenašalec.



BlueLucky

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 20 September 2013, 16:13:35
no sej verjetno ni moral imeti opravljene tudi kakšne vet. preglede.. drugače pa, je mucek izedno čist in je čisto brez vonja, ker je ves čas zunaj na zraku..



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #7 : 20 September 2013, 17:07:52
..in v hlevu. Poleg tega verjetno redno lovi miši in si ziher pridela gliste, razgliščenje pa ne deluje preventivno in če jo danes razglistiš, je lahko čez en teden že spet polna zajedalcev.

Dvomim, da ti bdo pustili z zunanjo muco hodit na obiske v dom ostarelih, vsekakor pa lahko vprašaš.



BlueLucky

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 20 September 2013, 17:26:12
V hlev ne mara hodit, ceprav ga ima na voljo. Rajsi kraljuje v pasji hiski aliv garzi. Misi pa se ni zacel loviti. No bom povprasala. In ko dobim odgovor sporocim :-)