IZPOSOJA BOKSA ZA MANJŠEGA PSA

zana44 · 8541

zana44

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 02 Oktober 2013, 09:34:34
Za krajši čas bi potrebovali boks za manjšega psa, da bi lahko svojega 6 mesečnega psička, ki smo ga dobili iz zavetišča, postopoma navadili na to, da bo sam doma. Trenutno imamo s tem kar hude težave, boks menda zelo pomaga. Zelo bi bili hvaležni, če bi nam ga lahko kdo za kak mesec posodil. Psiček ima okrog 5 kg.
Vnaprej hvala !
040 289 345



Evriale

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 02 Oktober 2013, 10:45:48
Po moje je bolje, da boks kupite in ga imate za stalno, ne le za 1 mesec. Jaz psa za daljša obdobja ko je sam nikoli ne bi puščala izven boksa, saj bi pes lahko kaj uničil ali pojedel kaj, kar bi mu škodilo.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2 : 02 Oktober 2013, 10:55:38
Jaz psa za daljša obdobja ko je sam nikoli ne bi puščala izven boksa, saj bi pes lahko kaj uničil ali pojedel kaj, kar bi mu škodilo.

To mladiča misliš, ane? Kakorkoli sem za boks pri navajanju mladiča na samoto in sobno čistočo, mi je zelo mimo imet odraslega psa v kletki zaprtega 8 ur.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 02 Oktober 2013, 11:48:27
Sicer stvar odločitve...no mojih psov recimo  :) Tamala je bila prva pri hiši vzgojena po sistemu boksa. Priporočam. Kot mladička, je bila pač zaprta. Glede na njeno majhnost je imela boks dolg 76cm ravno prav (odrasla ima 5kg). 8 ur tak ni nikoli bila zaprta, ker mladič pač rabi več izhodov in hrano itd. Po cca. 4 ure pa skor sigurno pri starosti 5-6mesecev. No boks sedaj ni več potreben za zapiranje. Ga pa z največjim veseljem uporablja za sobico. Po skupni vselitvi z vsemi ostalimi...hočejo zdaj vsi met svoj ''brlog''.  ::) So se prav metali ven iz boksa ''dej ga še men mal posod''  :D No zdaj imajo vsi 4 svoje brloge. V njih niso zaprti so pa dejansko v njih ''fiksirani'' za celo spanje ponoči (vikend kamot več kot 8 ur) in pa čez dan, ko me ni. To pomeni, da je lahko kdor koli doma pa psi preždijo tudi do 8 ur v boksih. Sicer odprtih, a ni neke razlike, če se ne premaknejo ven.  ;)

Ni od škode razmislat kar o nakupu, ker tudi v najboljšem primeru pes v 1 mesecu ne bo povsem samostojen in ''varen'' bit sam. Da je boks doma vsaj za varovalko. Kot pravim - če so nanje pravilno navajeni jih imajo radi. Če pa boste psa z danes na jutri zaprli vanj ga pa ne boste uporabljali tud 1 teden ne  ;) Se ga bo prej bal kot imel rad. Zatorej počasi in na dolgi rok.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4 : 02 Oktober 2013, 12:19:28
zana44, sem vam poslala ZS.