domači priboljški in piškoti

Nelly · 61469

Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
: 08 April 2006, 14:03:05
Lep pozdrav!

Mene pa zanima, ce kdo ve za kakšen recept za doma pripravljene pasje priboljske oz. ce je kdo ze kaj sprobal. Rada bi doma kaj ustvarjala za nasega pesjankota, pa ne vem kaj naj skupaj zmecem, da bo zdravo, da ne bodo vedno kupljene zadeve, polne kemije. Bi se nam kaksni home made piskotki kar prilegli  ;)

+1


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #1 : 08 April 2006, 15:21:57
Tukaj pod recepti/posladki ;)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #2 : 11 April 2006, 22:34:41
Da ne bomo sami linkali ...

Za priboljše se lahko uporabi takorečeno vsa "zdrava hrana za ljudi" ...

Ponavadi se dobro obnesejo koščki sira, pri nekaterih psih tudi koščki sadja, veliko uporabljajo tudi hrenovke (kar je že nekako na meji zdrave hrane :D), pa recimo tudi koščki surovega mesa oz. rahlo popečenega ... nekateri priporočajo tudi nesoljeno pokovko .. marsikaj se najde ;) Kakšen pes bi bil motiviran tudi na kosmiče ali kaj podobnega.

Prepusti se domišljiji  8)

Lp, Črt



*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #3 : 08 Oktober 2006, 11:31:18
Torej, napisala bom recept, ki je precej vegi, ampak ga obožujejo, vsi psi, ki so ga probal! :o ::)

Sestavine:
-2 skodelici polnozrnate moke(ali pa navadne, kar maš)
-pol skodelice koruznega zdroba
-1 jedilno žlico posušene bazilike
-pol skodelice sesekljanega peteršilja
-tretjino skodelice rastlinskega olja
-3/4 skodelice vode
 
-valjar
-veliko žlico
-večjo skodelo
-modelčke za piškote
-folijo
-moko(za pomokat)


Pečico vlkjuči na 180 stopinj. V skodeli zmešaj moko, koruzni zdrob, baziliko in peteršilj. Temu dodaj olje in vodo ter dobro premešaj. Po deski posuj moko in na njej razvaljaj testo prbl. 5 mm
debelo, nato pa oblikuj piškote z modelčki. Oblikovane piškote položi na folijo, s katero si prekril pekač. V zagreti pečici peci prbl. 35 min ali toliko časa, da piškoti postanejo svetlo rjavi. Izklopi pečico, piškote pa pusti še nekaj ur notri, da se bodo ohladili in postali hrustljavi. Hrani jih v škatli v hladilniku.

Dober tek!

p.s.: Če daš vanje belo moko, so celo za lastnike dobri! :o :D (precej vegi, ne? :P :P)


Lp, Ana & Bono :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #4 : 08 Oktober 2006, 12:03:42
Točno te piškote sem jaz spekla... rezultat: pojedla jih je kunčica ker jih Kana ni marala  :-X  :D Izgleda da ji ne ustreza preveč ker je res ful vegi  :o



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #5 : 08 Oktober 2006, 12:24:18
No bomo probali in naknadno povem, če bodi ti vegi piškotki Aski všeč :)..lp


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #6 : 08 Oktober 2006, 12:39:06
Točno te piškote sem jaz spekla... rezultat: pojedla jih je kunčica ker jih Kana ni marala  :-X  :D Izgleda da ji ne ustreza preveč ker je res ful vegi  :o
Aja? Bono je pa čist nor na njih...Pa še marsiker njegov prijateljček... :-* :-*
Aska, mislim, da ji bojo... Če ne jih lahko pa razdaš... :P :P

Lp, Ana & Bono

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #7 : 08 Oktober 2006, 16:59:44
*ana* v to sem prepričana, da ji bodo všeč, samo narditi jih je še treba potem pa bo :)..V skrajnem primeru, pa drugi jih dobijo...lp


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #8 : 22 December 2006, 20:48:17
Ima kdo kakšen recept za pasje piškotke, ki se jih speče?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #9 : 22 December 2006, 21:09:03
Jaz ga imam, samo ga trenutno nimam pri sebi ker sem pri fantu, recept imam pa doma, tako da ga bom jutri napisala tukaj....  :)
Sicer ga še nisem poizkusila, imam pa ta namen v bližnji prihodnosti.... V glavnem jutri dobite recept..... ;)

Lp, Tina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10 : 22 December 2006, 21:18:38
Super  :D

Na strani, ki jo je nalepila Sammy, je sicer veliko receptov, sami mi niso preveč všeč...

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #11 : 22 December 2006, 21:52:14
Ja, jaz sem ga najdla v glasilu Krimček od KD Krim, ni nekaj posebnega ampak vseeno je nekaj.... naj bi pa ven prišlo nekaj takega kot piškotki - priboljški... ;)



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #12 : 22 December 2006, 22:33:03
Na strani, ki jo je nalepila Sammy, je sicer veliko receptov, sami mi niso preveč všeč...

Jaz jih še nisem preizkusila, tako da ne vem ... ;)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #13 : 22 December 2006, 22:51:47
Jaz bom pa v bližnji prihodnosti(ja, že lep čas govorim, da bom naredila :'( ::) ) naredila pasje piškotke:

Sestavine:
- 125g(1/2 skodelice) koruzne moke
- 1 malo tuno iz konzerve
- 160 ml vode ali juhe
- 2 žlici moke(polnozrnata)

Obliv:
- 0,5-1 pasja čokolada

Priprava:
Vse sestavine zmešamo in zamesimo testo. Na pomokani deski ga razvaljamo in oblikujemo obliko piškotov. Piškote pečemo v pekaču(lahko je pomaščen, ali pa s papirjem za peko) na 165 stopinj 40 minut.

Obliv:
Čokolado stopimo v vodni kopeli. Ko je stopljena vanjo pomakamo že pečene piškote.
Počakamo, da se čokolada strdi in ponudimo psu.

Piškotom se drugače reče pasji novoletni piškoti. Tole bom res enkrat v bližnji prihodnosti naredila in vam sporočim, če jih bosta jedla.

p.s. recept sem si dolgo nazaj prepisala iz strani za mopse


Lp,  ;)



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #14 : 23 December 2006, 18:56:01
Evo, pa naj vam sedaj napišem recept za pasje priboljške, ki jih spečete sami z ljubeznijo za vaše kosmatinčke.... ;)

PRIBOLJŠKI IZ KVAŠENEGA TESTA



Potrebujemo:

- 1 skodelica goveje ali druge juhe (lahko soljene)
- 1 skodelica moke za kruh
- 2 skodelici polnozrnate moke
- 1/4 skodelice posnetega mleka v prahu
- 1 1/2 žličke suhega kvasa
- 1 žlička česna v prahu ali nekaj strokov svežega, drobno nasekljanega česna


Pripravimo pa takole:

Iz vseh sestavin zamesimo testo, lahko uporabimo tudi stroj za peko kruha (program za pripravo testa).
Testo razvaljamo približno na 1 cm debelo. Razrežemo ga na koščke (prav pride kolešček za rezanje testenin ali pa tisti za pico), lahko pa se potrudimo in uporabimo modelčke za izrezovanje piškotov.

Narezane priboljške položimo na pladenj, prekrit s papirjem za peko. Pokrijemo s plastično folijo in pustimo, da na toplem vzhaja približno 1 uro.

Vzhajane priboljške pečemo 1 uro pri srednji temperaturi (175 - 180°C).
Ko so pečeni, ugasnemo pečico in piškote v njej pustimo še 8 ur, da postanejo trdi in hrustljavi.
Najbolje je, če jih pečemo zvečer in pustimo v pečici kar čez noč.
Shranimo jih v tesno zaprti posodi.


Vir: KRIMČEK - Glasilo Kinološkega društva Krim

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Želim vam, da boste uživali v peki priboljškov za vaše kužke in pa, da bodo vaši kužki uživali v sladkanju z njimi.... :)

Lp, Tina



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #15 : 24 December 2006, 22:46:34
Jaz bom pa v bližnji prihodnosti(ja, že lep čas govorim, da bom naredila :'( ::) ) naredila pasje piškotke:

Sestavine:
- 125g(1/2 skodelice) koruzne moke
- 1 malo tuno iz konzerve
- 160 ml vode ali juhe
- 2 žlici moke(polnozrnata)

Obliv:
- 0,5-1 pasja čokolada

Priprava:
Vse sestavine zmešamo in zamesimo testo. Na pomokani deski ga razvaljamo in oblikujemo obliko piškotov. Piškote pečemo v pekaču(lahko je pomaščen, ali pa s papirjem za peko) na 165 stopinj 40 minut.

Obliv:
Čokolado stopimo v vodni kopeli. Ko je stopljena vanjo pomakamo že pečene piškote.
Počakamo, da se čokolada strdi in ponudimo psu.

Piškotom se drugače reče pasji novoletni piškoti. Tole bom res enkrat v bližnji prihodnosti naredila in vam sporočim, če jih bosta jedla.

p.s. recept sem si dolgo nazaj prepisala iz strani za mopse


Lp,  ;)

Evo, tele piškotke sem pa jaz danes naredila :P ::) .. Oba pesjana sta jih z veseljem pohrustala in se še par minut oblizovala. Nekaj jih še imam in jih bosta dobila jutri ;)

Lp,  ;)



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #16 : 19 September 2007, 14:17:21
A pozna kdo kak recept za priboljške pri katerih ne rabiš pečice? :-[

Lp



katiii

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 29 Marec 2008, 20:27:53
zivjo,
na netu sem dobila en fulll dober recept za pse vseh starosti (jst osebno sem ga ze veckrat sprobala pa mi je vedno uspesno nastal)
probajte:


Potrebujete:
2 skodelici polnozrnate ali ržene moke

eno majhno žličko pecilnega praška

eno skodelico kikirikijevega masla

eno skodelico mleka


Postopek:
Pečico segrejemo na 180 stopinj. Posebej zmešamo moko s pecilnim praškom in maslo z mlekom, potem pa še vse skupaj. Testo razvaljamo na pomokani površini na debelino 1 cm in iz njega z modelčkom za piškote izrežemo različne oblike. Piškote pečemo 20 minut, da porjavijo. Nato jih ohladimo in ponudimo svojemu kosmatincu.

●кαтαяιηα●


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 09 April 2008, 22:49:31
A pa so tile z arasidovim maslom sploh ok za pse? Pa ta arasidova masla, ki se dobijo npr. v Sparu itd., imajo vsa dodan sladkor, maslo brez dodatkov je pa cca 6€.

A ima kdo fotko telih petersiljevih? Jaz jih pravkar pecem in sem ene ze zazgala, drugi se mi zdijo premalo peceni, eni se pa se pecejo. Preizkusala pa ravno ne bi  ;)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 14 April 2008, 23:41:50
No, moji so taki:


It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #20 : 25 Junij 2008, 21:16:24

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu



maja72

  • Gost
Odgovori #22 : 14 Julij 2008, 23:42:49
Pasji piškoti z govejimi jetri

500 g polnozrnate moke, npr. pšenične, ržene, pirine
100 g stopljene svinjske masti, zaseke, olja ali druge maščobe za vezivo
1 goveja kocka
250 g kuhanih govejih jeter
1 jajce
2 dcl vode, v kateri so se kuhala jetra
dodatki po izbiri, npr. sir, peteršilj, česen

Jetra in sir zmeljemo s paličnim mešalnikom na drobne koščke, da nastane gladka zmes. Dodamo moko, mast, zdrobljeno jušno kocko, peteršilj in jajce ter vse skupaj dobro premešamo. Dodamo tekočino in zgnetemo v gladko zmes. Testo pustimo počivati eno uro. Potem ga razvaljamo na debelino 0,5 cm in izrežemo piškote poljubnih oblik. V pečici, ogreti na 160 ˚C, jih pečemo približno 30 minut, dokler niso hrustljavo zapečeni.





nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #23 : 15 Julij 2008, 11:09:08
Mnjami  :D To se bom pa spravila delat  :)

Drugače pa dam jaz v vse piškotke kar ribje olje...da dišiiiijooo  ;D



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #24 : 28 Oktober 2008, 10:35:36
Ko berem tele recepte, si mislim, zakaj toliko moke, celo kvasa ... medtem ko smo pri pri ostali pasji (in mačji) hrani ful tečni, če je notro preveč mašil, jih je tukaj dejansko ogromno.

A ne bi moglo bit notri čimveč mesa, pa kako olje, jajce (za vezivo), ok nekaj moke, da rata lepo testo ... Ne vem, no.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #25 : 03 December 2008, 11:02:49
Kje najdem modelčke v obliki kosti, tačk, smrčka?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 03 December 2008, 11:08:19
jaz sem iz iskanja modelčkov v "pasjih" oblikah skoraj diplomirala :) preiskala sem vse (merkur, merkator, spar, tuš, buttlers, metro, ikea, rutar, dipo, kika, pasje trgovine pa verjetno še kakšna, ki se jo trenutno ne spomnim...) - povsod so me samo čudno gledali v smislu, če mi klasične oblike niso dovolj in kaj bi jaz sploh rada... na koncu sem obupala in jih naročila tukaj  ::)

lp nina


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #27 : 03 December 2008, 11:17:40
Hvala.
Sem našla še TOLE. Mi je malo bolj všeč, ker je še hišica, kuža...Bi kdo slučajno naročal?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 03 December 2008, 11:23:26
nisem čisto sigurna, da amazon pošilja razne "kuhinjske pripomočke" (vsaj pri parih stvareh, ki sem jih jaz gledala, je bilo napisano, da ne pošiljajo), drugače bi se pa tudi jaz priključila kakšnemu skupinskemu naročilu modelčkov za piškote :)

mi je pa med brskanjem za modelčki padla v oči tudi tale stran :)


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #29 : 03 December 2008, 16:45:56
mi je pa med brskanjem za modelčki padla v oči tudi tale stran :)

Tole tudi jaz gledam z mami...oni sicer bolj gleda Gingerbread in Christmas vzorčke, jaz pa kosti in pse. ::)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)