domači priboljški in piškoti

Nelly · 61611

Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #30 : 04 December 2008, 11:31:58
Torej, napisala bom recept, ki je precej vegi, ampak ga obožujejo, vsi psi, ki so ga probal! :o ::)

Sestavine:
-2 skodelici polnozrnate moke(ali pa navadne, kar maš)
-pol skodelice koruznega zdroba
-1 jedilno žlico posušene bazilike
-pol skodelice sesekljanega peteršilja
-tretjino skodelice rastlinskega olja
-3/4 skodelice vode
 
-valjar
-veliko žlico
-večjo skodelo
-modelčke za piškote
-folijo
-moko(za pomokat)


Pečico vlkjuči na 180 stopinj. V skodeli zmešaj moko, koruzni zdrob, baziliko in peteršilj. Temu dodaj olje in vodo ter dobro premešaj. Po deski posuj moko in na njej razvaljaj testo prbl. 5 mm
debelo, nato pa oblikuj piškote z modelčki. Oblikovane piškote položi na folijo, s katero si prekril pekač. V zagreti pečici peci prbl. 35 min ali toliko časa, da piškoti postanejo svetlo rjavi. Izklopi pečico, piškote pa pusti še nekaj ur notri, da se bodo ohladili in postali hrustljavi. Hrani jih v škatli v hladilniku.

Dober tek!

p.s.: Če daš vanje belo moko, so celo za lastnike dobri! :o :D (precej vegi, ne? :P :P)


Lp, Ana & Bono :-* :-*


Mi bomo uporabili ta recept! ampak namesto olja bomo dali (domače) ocvirke ::) ker je moj Timi bolj mahnjen na meso (čeprav tudi zelenjavo z veseljem poje) modelčk psa pa mi
že imamo! Pa to že ful preden smo imeli psa, je mami iz tujine prinesla medveda, psa, ptico... pa še ful takšnih stvari :D samo je malo velik! No sej bo že... važen da so piškoti :D je Timu čisto vseen kakšne oblike so!

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 21 December 2008, 13:05:37
Malo gledam za recepti za pasje piškotke in se mi poraja par vprašanj :)

Zanima me, katere začimbe niso najboljše za kosmatince (ok, vem da sol, poper, pekoče stvari, čebula ne sodijo v pasjo prehrano...)
potem kako je z raznimi oreščki (npr. orehi, lešniki...) - da ali ne? Pa recimo kokosova in rožičeva moka? Kaj pa med, posušeno sadje (npr ananas, banane...) in razna semena (bučna, sončnična, mak, sezam...)? :)

lp nina


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #32 : 21 December 2008, 13:46:19
Posušeno sadje v zmernih količinah je ok, tudi oreščki in med in semena, samo pazi, da ne daš lanenih semen noter  >:D Razen, če ima pes probleme z zaprtostjo  :P

Pri nas se še vedno najbolje obnese tuna  :o Nobena druga zadeva je ne prekaša.



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 21 December 2008, 13:59:20
ma tudi pri nas so bili tunini piškotki nekaj boljšega. No super so bili tudi Majini z jetri. Ampak ker bom piškotke podarila naprej, me malo skrbi rok trajanja  ??? (nebi rada komu zastrupila psa :-[)


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #34 : 28 December 2008, 18:32:21
Mene pa zanima, če kdo pozna še kakšen recept piškotkov, ki se jih speče in, da je notri (v piškotkih) meso?
V redu se mi zdi recept, na prejšni strani: Pasji piškoti z govejimi jetri.

Tako, da iščem recept piškotkov, ki se pečejo in notri mora biti meso.

To pa čisto tako sprašujem, ker se mi zdijo le kanček boljši, čeprav so tudi navadi dobri toda iščem take, ki imajo notri meso.  :)

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #35 : 28 December 2008, 18:39:21
Narediš testo za piškote, še prej pa popražiš meso na olju in zamešaš v testo in spečeš  ;D
Pri nas naredimo z mletim mesom ali pa s koščki slanine.



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #36 : 29 December 2008, 10:45:13
Tole je recept za priboljške "by Katja", ampak se bi dal tud piškotke naredit  ;D

V multipraktiku melješ ½ kg govejih jeter in 8-10 strokov česna tako dolgo, dokler ni zmes tekoča. Nato vanjo vmešaš ¼ kg pšenične moke in ¼ kg koruzne moke ali zdroba. To gosto zmes namažeš na pomaščen pekač (še boljše na peki papir) 0,5-1 cm debelo ali stisneš majhne kroglice skozi šobo za krašenje tort.

Pečeš pri 175-180°C cca. 10-12 minut. Pečeni kolački ne smejo biti trdi. Razrežeš na res majhne koščke, pustiš, da se do konca ohladijo, jih zapakiraš v manjše vrečke in shraniš v zmrzovalniku, za krajši čas pa v hladilniku.

Preverjeno!  :o



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #37 : 05 Maj 2009, 12:01:21
Bi se dalo narediti pasje muffine?

Takle je recept za nas

2 skodelici moke
1/2 skodelice sladkorja
1 pecilni prašek
1 ščepec soli
1 jajce (jaz dam ta veliko)
1 vanilijev sladkor
70 g zmehčanega ali stopljenega masla
1 skodelica pomarančnega soka
nasekljana čokolada (po želji - okoli 100 g)
olupljena naribana jabolka (skodelica ali dve)
rozine (50 do 100 g, po okusu)
suho sadje, narezano na koščke (po okusu, kot rozine)
oreški (po okusu, kot rozine)

Če dam ven sladkor, vanili sldkor, pa namesto Milke pasjo čokolado, rozine ipd dam ven, noter polnozrnato moko. Bi to blo ok? Pecilni bi še vseeno mogel bit noter. Če ne bom opustila idejo in šla na kekse.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 05 Maj 2009, 13:05:31
Seveda. Sladkor lahko nadomestiš z medom, oziroma ga dodaš kakšno žlico, ravno toliko da vse skupaj malo zadiši po medu. Maslo lahko brez problema zamenjaš s kakšnim oljem, mastjo, arašidovim maslom... (če ji recimo maslo ne odgovarja).
Če boš stran vzela tudi vanili sladkor, bi jaz potem dodala ščepec cimeta (spet zaradi vonja).
Jabolka lahko zamenjaš tudi s kakšnim naribanim korenčkom.
Pa jaz bi dala manj pecilnega praška - načeloma je 1 vrečka dovolj za 500g moke, tako da bi ga moralo biti polovico tudi dovolj. Ne vem sicer katera stvar je "manj škodljiva", ampak pecilni prašek lahko zamenjaš tudi s sodo bikarbono.
Jaz sem tudi v pasje piškote vedno dajala malo pecilnega praška - se mi zdi, da se naredi lepša oblika :)

če bi jabolka menjala s korenčkom, bi jaz dodala v vse skupaj še nariban sir in kakšna semena (sezam, sončnična in bučna semena).

sem še malo pogooglala za recepti: klik, klik, klik, klik je povsod uporabljen pecilni prašek ali soda, tako da pomoje nebi smelo biti problemov.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #39 : 05 Maj 2009, 18:51:31
Kul. Sedaj bodo psi na vasi jedli muffine :D Imam model za 12 muffinov in vsega res ne morem dat naši, niti ni zdravo toliko, ker se pojedo sveži.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 05 Maj 2009, 20:53:24
Ful dobri recepti se bom spravila delat za Abby-kin RD.



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 05 Maj 2009, 21:13:38
Kul. Sedaj bodo psi na vasi jedli muffine :D Imam model za 12 muffinov in vsega res ne morem dat naši, niti ni zdravo toliko, ker se pojedo sveži.

zapakiraj v vrečke in jih daj v zamrzovalnik. Pa lahko potem po enega in enega jemlješ ven. Da ti jih ni treba vsakič posebej peči.
Jaz sem tudi tako delala, da sem naredila osnovno maso (moka, pecilni prašek, jajca, maščoba) potem sem pa to razdelila recimo na 3 ali 4 dele, in v vsak del vmešala drugačne stvari.


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 07 Maj 2009, 10:48:54
pravkar našla neko spletno stran, ki ima tudi modelčke za piškotke in jih bom najbrž kar naročila, http://www.canis.si/index.php?main_page=product_info&products_id=413  ;D

***
rest in peace my precious friend


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 07 Maj 2009, 13:30:18
O ful dobr tole bom pa vsekakor kupila.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 07 Maj 2009, 14:21:53
Jaz sem jih pekla za novo leto za pse. Tkole so zgledali:

http://malenoreideje.blogspot.com/2009/01/domai-pasji-pikoti.html

Tole so pa recepti:

Piškoti s korenjem

150g koruzne moke
300g moke
150g korenja
50ml olja
1 ščepec cimeta
1 ščepec soli
50ml vode

Korenje narežemo na majhne koščke in ga skupaj z oljem in vodo »zmiksamo« v pire. Pire in vse ostale sestavine zgnetemo v testo. Testo mora počivati v hladilniku 30 minut. Testo nato razvaljamo in izrežemo poljubne oblike (z modelčki itd.). Pečemo pri 160°C cca 30 minut.

Jabolčni piškoti

150g bele polnozrnate moke
150g ovsenih kosmičev
50g lanenih semen (jaz nisem dala, ker nisem imela)
1 jabolko
1 jajce
1 žlico medu
2 žlici sončničnega olja
50ml vode

Jabolko grobo naribamo v skledo. Vse sestavine zmešamo v vlažno (feuchten) maso oz. kašo. Maso s pomočjo peki papirja razvaljamo na cca 0,5 cm – valjamo kar na pekaču. Z nožem oz. kolescem narežemo kvadratke oz. rombe, da bomo, ko bo pečeno, lahko nalomili na posamezne piškote. Pečemo 30 min na 200°C, pustimo, da se posušijo.

Bananini piškoti

1 skodelico vode
1 banana (narezana na 1 cm koščke)
 ¾ žličke vanilije
1,5 skodelice polnozrnate moke
1 skodelico krušne moke (tip 850)
2 žlici sojine moke
2 žlici otrobov oz. pšenice (?)
1 žlica rjavega sladkorja
2 žlički cimeta
1,5 čajne žličke suhega kvasa

Vse skupaj damo v aparat za peko kruha in prižgemo funkcijo zamesi. Delovno površino pomokamo in razvaljamo testo na približno pol cm. Modelček »pomakamo« v moko. Piškote polagamo na pomaščen pekač in jih pokrijemo s čisto krpo in pustimo počivati 30-60min, da podvojijo višino. Pečemo 1 uro na 135°C.
Jaz nisem dala sojine moke, namesto otrobov sem dala ovsene kosmiče, pa cimeta tudi nisem dala toliko. Zamesila sem pa kar z mikserjem in rokami, nimamo aparata.


It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 07 Maj 2009, 14:25:54
Pasje mafine sem pa tudi ravnokar spekla, samo da so namesto torte.

Recept je tak:
 1 skodelico polnozrnate moke
1 skodelico moke
1 skodelico grobo naribanega korenja
1 skodelico sira
pol skodelice soncnicnega olja
1 skodelico mleka
2 jajci
1 zlico pecilnega praska
scep soli

Suhe sestavine zmesamo posebej, mokre posebej, potem zmesamo skupaj. Pekac za mafine namastimo (jaz dam papircke) in pecemo pri 175°C 20-25 minut.

Jaz sem vsega vzela pol manj, pa pride dovolj testa za eno mini torto, tri mini mafine pa se za ene dva dni za sladkat se. Sem probala peceno testo tudi sama, pa je kar dobro, pac brez okusa, ker ni slano. Jaz soli nisem dala, itak je sir dovolj slan. Luna je drobtine z veseljem polizala.

Takole pa zgledajo mini mafini:


Imam pa se nekaj receptov za piskote, nepreizkusenih, samo so ali v nem. ali pa v angl. Ce vam to ni problem, lahko nalepim. So pa vsi brez mesa, ker mi tisti z mesom ne "disijo" najbolj. Pa vsi za NL zdrzijo kar nekaj casa, razen jabolcni so splesneli.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 07 Maj 2009, 21:25:51
Ribica, mene nekaj drugega zanima pri telih mafinih :)

kaj delaš z njimi, da ti tako lepi kupčki na mafinih uspejo. Jaz sicer nisem čisto leva za takole packanje, ampak za mafine pa zgleda vseeno nimam ta prave roke  :'(

lp nina


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #47 : 07 Maj 2009, 22:32:27
Pomjem je čar v stepanju jajc ;) Jaz jih res dobro penasto umešam ( z mašino), potem postopno dodajam stvari.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 07 Maj 2009, 22:51:09
Jaz za mafine se nikoli nisem jajc penasto umesala?  ??? ??? ??? Mafini so pa ja taka simpl stvar, kjer samo zmeces stvari skupaj in rata.

Kupcki .. tokrat so mi slucajno uspeli, mi ne uspejo vedno pri nasih mafinih. Ne vem kaj je krivo .. v teh je res veliko pecilnega praska (jaz dem dala pol zlice, ker sem pac vse prepolovila).

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


dog_lover*

  • *
    • Prispevkov: 261
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 11 Maj 2009, 14:31:31
Jap vsi recepti so zelo zanimivi in dobri. Tudi jaz se bom spravla delat kake piškote za mojo malo-veliko damico. Ravno v soboto, ko je praznovala 1 leto odkar jo imamo sem ji spekla po receptu za pasje mafine, ki sem ga našla na tem pesjanarju ampak pri roj. tortah torto, masa je pa ista kot pri raceptu od Ribice. Torta ji je zelooo teknila njam njam :P



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #50 : 23 Marec 2010, 10:53:15
Kako dolgo so pa uporabni pasji keksi?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 23 Marec 2010, 11:14:55
odvisno kaj daš v njih. Sicer ti točnega roka ne znam povedati (pa sem prebrskala že ogromno, da bi našla karkoli uporabnega), ampak kakšni čisto klasični (moka, maščoba, jajce in dodatki kakšnih semen) bi ti verjetno zdržali kakšne 3-4tedne v zaprti škatli na hladnem. Če pa dodajaš kaj hitreje pokvarljivega - recimo sir, bi jaz rok trajanja skrajšala na ene 2-3tedne maksimalno, če pa dodaš meso, pa recimo na 1 teden, s tem da jih hraniš v hladilniku v zaprti škatli.

Splača se ti jih dati tudi zmrznit (že pečene ali pa samo maso) in jih potem po potrebi jemlješ ven.

Škoda se mi zdi, da tudi originalni recepti za piškote (iz raznih knjig) ne vsebujejo podatka o tem, koliko časa jih lahko hraniš in pri kakšnih pogojih.


dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 23 Marec 2010, 11:19:04
a ma kdo kak recept, za kaj malega mehkega,
uporabil bi kot priboljšek pri Klirerju?

LP, Dejan



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #53 : 23 Marec 2010, 11:32:21
Glede uporabnosti je isto kot  pri človeških zadevah, mislim da tu ni kaj komplicirati. Če se gre za suhe piškote brez mesa (sir sploh ni problematičen), ti komot zdržijo mesec, dva ali tudi 3 mesece, če jih daš v škatlo. No ja pri nas nebi zdržali ker jih itak prej pesjanarji pojejo :)

Meni so se najbolje obnesli biskvitni piškoti z jeterci :) smrdi ko se peče, ampak saj ni hujšega, glede na to da jih obožujejo skoraj bolj kot meso :):):) so pa mehki in rabijo shranjevanje v hladilniku. narežeš na poljubne koščke. nazadnje sem polovico tudi zmrznila in je super, saj ko jih vzameš ven in jih hraniš komot v hladilniku teden dni.

recept podobno kot je že napisano:

pol kile piščančjih jeter in srčkov (običajno so skupaj pakirani :)) - zmiksanih v kašo
nekaj jajc - okoli 3-4
moka - jaz dam recimo 1/3 polnozrnate (pšenične, pirine, ajdove), 1/3 navadne moke, 1/3 koruzne moke
malo pecilnega praška ali soda bikarbone
voda po potrebi - da dobimo ne pretrdo in ne pretekočo maso

dodam še malo olivnega olja, semena (kar imam pač pri roki).

pečem 30-40min na 180 stopinj.
pride kar dosti mase, tako da je fajn dati v velik pekač (obvezno obložen s peki papirjem). debelina mase naj bo okoli 1-1,5cm. ko je pečeno pa narežem na poljubno velike kockice.




dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 23 Marec 2010, 11:40:04
še receptek plz.  :-[

LPD



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #55 : 23 Marec 2010, 17:51:37
70 dag jetrc (dam kar goveje), drobtine (20-25 dag), česen v prahu (2 žlički), vse skupaj zmiksam v multipraktiku v maso, ki je ravno tako gosta, da ni tekoča, ampak se maže z nožem kot pašteta. Na pekač dam peki papir in namažem maso na 1cm debelo. Pečem cca 15 min na 180-200 in ohlajeno ploščo zrežem na poljubno velike koščke. V hladilniku zdržijo en teden, zamrznjene pa imam za dlje, se ne zlepijo.


šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #56 : 11 Junij 2010, 22:47:59
Pasji piškoti z govejimi jetri

500 g polnozrnate moke, npr. pšenične, ržene, pirine
100 g stopljene svinjske masti, zaseke, olja ali druge maščobe za vezivo
1 goveja kocka
250 g kuhanih govejih jeter
1 jajce
2 dcl vode, v kateri so se kuhala jetra
dodatki po izbiri, npr. sir, peteršilj, česen

Jetra in sir zmeljemo s paličnim mešalnikom na drobne koščke, da nastane gladka zmes. Dodamo moko, mast, zdrobljeno jušno kocko, peteršilj in jajce ter vse skupaj dobro premešamo. Dodamo tekočino in zgnetemo v gladko zmes. Testo pustimo počivati eno uro. Potem ga razvaljamo na debelino 0,5 cm in izrežemo piškote poljubnih oblik. V pečici, ogreti na 160 ˚C, jih pečemo približno 30 minut, dokler niso hrustljavo zapečeni.



Js sm te probala so zlo dobri. sam smo zamenal sestavine. nam je zmankal jetrc pa smo dal pšanca (naseckanga). mal smo dodal kus-kusa pa kokošjo juho. izpadu je kt recept za arabske pse ampak ji psička OBOŽUJE. js sm jih tud jedla in so bli men ŠE BOLŠI. 'morte probat' (lol)

LP

L&Š

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 15 Junij 2010, 10:15:42
Se en recept za pasje muffine - bananine. Komot se priredi tudi recept za ljudi, samo sladkor se doda.  :)

http://malenoreideje.blogspot.com/2010/06/pasja-bananina-torta.html

Imam pa se knjigo s prav pasjimi recepti ... sem jo kupila v Londonu, je fajn. Bom prepisala, kateri recepti so vse noter, pa lahko potem kakega pretipkam.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #58 : 15 Junij 2010, 13:44:59
Če bo kdaj kdo kje kupoval modele za piškote-živalski modeli (kosti, psi...) naj pove, bi jaz naročla zraven.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 15 Junij 2010, 14:23:42
v Sloveniji priporočam spletno trgovino Krek, imajo res veliko ponudbo razno raznih modelčkov za piškote: http://www.trgovina.krek.si/Trgovina/412-Izseka%C4%8Di-model%C4%8Dki.h.html

v Avstriji priporočam tole trgovinico: http://www.zehrer.at/

imaš pa potem še v Črnučah trgovino Pekarne Vrhnika (pri njih sem bila sicer nad izbiro modelčkov rahlo razočarana), ena slaščičarska trgovinica naj bi bila pa tudi v podhodu Ajdovščina, BonBon & Chocolate, ampak za tukaj pa ne vem, ali imajo kakšne modelčke ali ne.