Priboljški primerni za mladička

rooxye · 9246

rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
: 27 Oktober 2013, 10:07:24
Katero meso naj uporabim kot priboljšek za mladička? Katero meso je najmanj alergeno?

Pripravljeno bo brez dodatkov(samo skuhano ali pa opečeno, brez dodatkov).

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 27 Oktober 2013, 10:21:30
Glede alergij-pozanimaj se pri vzreditelju, sorodnikih če sploh je kaka prehrambena alergija pri njih.
Sicer pa večji del nagrad naj bo tisto, kar je njegova osnovna hrana. Itak pa dobiš borderja, igrača je top of the top (no, se najdejo požeruhi med njmi).
Za kak sprehod pa vzameš kak košček sira, mesa, kupljene priboljške ali pa žogico/kong na štriku.
Brez kompliciranja, edinole s kakimi hrenovkami in podobno ni za pretiravat. Nagrajuješ s tistim kar ima pes rad-malo menjaš okuse in tipe priboljškov pa je.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 27 Oktober 2013, 11:12:09
Jaz včasih kupim piščančje fileje in jih spečem v ventilacijski pečici tako, da so skoraj preušeni (ampak ne zažgani), potem pa narežem na kocke. Enako lahko narediš s katerimkoli mesom. Najpogosteje pa uporabljam kar hrenovke iz Lidla. Je pa res, da niso najbolj zdrave (pač konzervansi,..) ampak če so dobre za ljudi....  ::)



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #3 : 27 Oktober 2013, 13:06:22
Hvala za nasvete. Ja igracke itak ampak bi rad prvi dan zacel ze z nagrajevanjem mirnih vedenj, zato igrace pri dolocenih stvareh ne pridejo v postev...

Najverjetneje bom takole "presusil" piscancje meso v pecici. :) Se mi zdi fajn ideja.

Sicer pa pri trenutnem psu tudi jaz navadno kot pribljsek visje vrednosti uporabim hrenovko iz Lidla... Ampak to za mladicka ne bo prislo v postev... :P

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 27 Oktober 2013, 13:54:45
Hmm mladiček border in mirno vedenje. Nekako mi ne gre skupaj. Vaje za samokontrolo pa ja- ma lahko delaš z igračo. :P

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #5 : 27 Oktober 2013, 14:34:41
Govorim o potrjevanju samodejnega "settle"-a in podobnih vedenj, kjer ni zaželjena vznemirjenost...

Mirnosti, kot sem se izrazil ne pricakujem/nocem....  :o :P

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #6 : 27 Oktober 2013, 17:17:35
Tole
Sicer pa večji del nagrad naj bo tisto, kar je njegova osnovna hrana.
pa tole
Brez kompliciranja,
na vseh področjih  ;)

Boš pa imel papija in se z njim v prvih dneh res ni treba it kvantne fizike. Sej je fajn začet delat že z mladičkom, sam tist cajt ko je dvomesečnik buden je res boljš na sončku travo cufat  kot pa mirnost klikat. Tudi mladič rabi čas, da se privadi na nov dom tako da vsaj prvi dnevi naj bodo namenjeni spoznavanju tebe in prebivališča, kasneje pa začnita s kvantno fiziko  :P  Pa ne pozabit, da je mladost namenjena socializaciji in vzgoji, ne toliko resnemu delu in šolanju.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7 : 27 Oktober 2013, 19:34:40
Govorim o potrjevanju samodejnega "settle"-a in podobnih vedenj, kjer ni zaželjena vznemirjenost...

Mirnosti, kot sem se izrazil ne pricakujem/nocem....  :o :P

Ne, ne bi jaz s tem začela. Začela bi z ogromno IGRE, cufanja, žogic, tekanja sem in tja, spoznavanja sveta v katerem bo živel. Kakšne vaje za samokontrolo pa že in zabavni triki. V stilu "crate games"....Najbolje da se vključiš kakšnemu puppy tečaju.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 27 Oktober 2013, 23:22:31
Za vaje notri, kjer ni veliko motečih dejavnikov, komot uporabiš brikete ki jih ima sicer za obrok in mu jih tudi temu primerno odšteješ od obroka. Pogoj je seveda da jih rad je. Namreč če želiš res čimmanj vznemirjenja, ga z "močno" (privlačno) hrano prav tako lahko spraviš v preveliko navdušenje. Tudi sicer mi ni čisto jasno glede "settle" - a to se prav nagrajuje s klikanjem,..? Mogoče sicer nimam v mislih iste vaje.  ???

Za zunaj pa mora biti kaj bolj privlačnega, ampak ja, se strinjam z Niko in Čaro, da zunaj naj bo vse skupaj malo bolj aktivno naravnano.

Nika sicer nekaj piše o času, ko je dvomesečnik buden, pa nisem dobro razumela - moja Jazz je bila namreč budna ves čas ko smo bili budni mi in tudi ves čas počela pi...je.. na vsako uro je dol padla za petnajst minut, potem pa žur naprej, tko da mogoče je res čisto odvisno od posameznega psa, ampak jaz bi takrat definitivno morala delat "settle", če bi mi bilo že kaj jasno okol klikanja.  :D




Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #9 : 28 Oktober 2013, 07:08:48
Čez dan zunaj žurka, ob temnih večerih mirno klikanje

TibiQ, ti maš spešl psa, naši so bili pa pridni in znali mir dat  ;D Sicer točno se res ne spomnem koliko časa mladič spi, se pa spomnim da se zna sred igre/šprinta/cufanja travice dol vržt in trdno zaspat, pol ga pa neseš v hišo kot eno coto



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #10 : 28 Oktober 2013, 08:28:24
Za vaje notri, kjer ni veliko motečih dejavnikov, komot uporabiš brikete ki jih ima sicer za obrok in mu jih tudi temu primerno odšteješ od obroka. Pogoj je seveda da jih rad je. Namreč če želiš res čimmanj vznemirjenja, ga z "močno" (privlačno) hrano prav tako lahko spraviš v preveliko navdušenje. Tudi sicer mi ni čisto jasno glede "settle" - a to se prav nagrajuje s klikanjem,..? Mogoče sicer nimam v mislih iste vaje.  ???

Ne, načeloma se ga ne klika, ker naj bi bilo vedenje mirno...

Nisem pozabil na zabavo in aktivnosti.... Ampak bom za to poskušal čimveč uporabljati igračke, če se bo le dalo... Zaradi tega "zabavnih" aktivnosti nisem posebej poudaril v temi o priboljških. :)

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11 : 28 Oktober 2013, 09:03:09
Od kje pa dobis mladicka, ce ni skrivnost? :)

battito animale


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 28 Oktober 2013, 12:49:15
Nika, res je mal čudna.  ;D Jazz ni nikol dol padla sred igre. Sicer sedaj, v najboljših letih, not prinaša in jo je kar problem sploh ven iz stanovanja spravit.  ::)

Rooxye
Citiraj
Ne, načeloma se ga ne klika, ker naj bi bilo vedenje mirno...
kako pa naj bi potem to izgledalo, da potrebuješ priboljške?



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #13 : 28 Oktober 2013, 14:53:50

Rooxye  kako pa naj bi potem to izgledalo, da potrebuješ priboljške?

Samo das priboljsek. Lahko zraven mirno pohvalis.

Sam uporabljam za "aktivna" vedenja, kjer pricakujem zivahnost kliker, za mirna vedenja pa ne klikam... Osebno..

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 28 Oktober 2013, 18:19:31
Kar je tud čist ok. Oz da psa ne dvigneš je smiselno mirno potrjevat mirno vedenje. Akcijo pa z akcijo.

Sicer pa čim manj komplicirat.  :) Da psa preveč ne navadiš, da moraš bit ti vedno pobudnik vedenj. Tko zdravo mero ''samostojnosti'' vzdrževat. Torej, da brez posebnih vplivov počne samostojne prijetne hišne dejavnosti. Če je potrebno pa ''popravit'' vedenje pa absolutno to počet. :)

Jaz mojim v času treningov pofilam brikete. Eventuelno sem uporabljala ''boljše'' po izbiri psa za v žep. Manj top okusne pa za v posodico. Pač dvojni briketi na zalogi pa je.
Ali pa sem naredila tole:
http://www.youtube.com/watch?v=rfMXuzqd4PQ

Jack pot nagrade pa praktično katere koli pasje piškote, salamice, sir, mesek popražen...pač tega je itak malo v količini, če prej že z briketi narediš super podlago. Mal junk fooda pa zdravmu psu ne more škodit. Po občutku za lastnega psa pač  :)

Z mladičem je tolk simpl, ker mu že v štartu ne rabiš ponujat visoko nagrajujočih stvari. Da imaš potem maneverski prostor.  ;) Visoko nagrajujoče hranice so nujno potrebne pri psih, ki so zafurani tako daleč, da moraš za motivacijo met kej fejst sočnega. Mladič je pa simpl kar se tega tiče.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 29 Oktober 2013, 18:08:54
Ma ni tok simpl če maš mladiča, ki noče jest, še najmanj pa brikete.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 29 Oktober 2013, 18:51:12
Glih tako mam doma  :) Mami prepovedala dajat junk food. Psici briktete ''začinla'' pa je vse šlo BP. Psica še danes ni jaki jedec. Zbirčna do amena. Kar pomeni, da hrana nikoli ne bo top nagrada. Jo pa za mirnost in ne ''high value treat'' kumot uprabljava. Vse ostalo je pa igra. Tukaj se lahko na daleč skrijejo vsi priboljški. Vključno z šunkami.  8) Temu primerno imamo spekter nagrad. Sej ne sme vse bit ''potica''.  ;) Nagradice se morajo menjat oz. morajo imet spekter vrednosti. Zato pa z mladičem ni smiselno začet z jack pot nagradami za ''samoumnevne''- življenske stvari učit. Ker potem izgubijo vrednost za zahtevnejše vaje.

Ampak ja...z mladičem JE simpl, če si sam ne zakompliciraš...oz če ti kdo ne pomaga zakomplicirat.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 29 Oktober 2013, 20:09:55
Saj nisem rekla da je nemogoče, samo da ni tolk simpl  ;) ..pač dejstvo je da gre vse hitreje če imaš psa ki ima zdrav apetit in je zelo igriv - plenski recimo na cufe ipd. Če nimaš se moraš pa zraven vsega ostalega ukvarjat še s tem. Moje Jazz sploh ne bi omenjala tu, ker je tud glede tega čist en posebnež (pa ne jest, pa jest, pa se igrat, pa se ne igrat, pa se igrat samo not, pa brikete jest samo not, pa se potem s časom začet igrat tudi zunaj, ampak samo pod določenimi pogoji,.......  ::) ) - sem s časom sicer uspela doseč da za hrenovke naredi marsikaj, kjerkoli, v katerikoli situaciji, kar je bil zame ogromen uspeh, ker so bili časi, ko bi ji lahko pred nosom mahala z ogromnim zrezkom, pa se ne bi zmenila zanj, za brikete sedaj dela samo doma v stanovanju marsikaj, zunaj je že manj entuziazma, za igro pa dela samo dokler ni "utrujena" - takrat se potem za hrenovke še kaj potrudi, no, saj potrudi se tudi tako, ampak igre za nagrado ne bo več sprejela.

OK, da se razumemo, pišem da "dela za to in ono", kar ne pomeni, da delava na vabo ali dobesedno podkupovanje. Dejansko je mišljeno da to sprejme kot nagrado in pa seveda jasno da zna predvidevat kdaj bodo nagrade in kakšne in kdaj ne.

Mimogrede, sem se ravno spomnila eno stvar, ki sem jo opazila pri njej, pa jo je fajn vedt tudi sicer - malo da se ve kaj je treba pri psu gledat - Jazz npr. zunaj rada vzame igro za nagrado, ampak je predpogoj da nimam hrenovk po žepih, hrana jo pa na ponovitvah dosti hitro zamori (hitreje kot jo igra utrudi), tko da zdej recimo nagrajujem na začetku z igro, proti koncu pa s hrano, seveda tam kjer je mogoče z obojim.



RoryMax

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 01 Februar 2015, 16:10:17
jaz sem mojmu spekla neke jetrne priboljške in je čisto nor nanje. Vsebujejo pa jetrca, česen, zdrob in moko.  Je to vredu za 4 mesečnega mladiča?