Dodatki z cinkom

Tejch · 7417

Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
: 22 November 2013, 16:42:21
A kdo pozna kak dodatek, ki je bogat z cinkom? Sedaj sem kupila neke dm-jove kapsule, ampak ne vem, če so ok za psa?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 22 November 2013, 18:14:24
Najenostavneje je vprašat veterinarja kakšno dozo rabi in kaj je OK. Sicer v prehrani imaš največ cinka v morskih sadežih in rdečem mesu.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 22 November 2013, 18:53:48
Sicer hrano ji kuham, uravnotežena je v vsem razen cinka je premalo. Dajem pa sicer večina rdečega mesa, ampak bi naj bilo še vedno premalo.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 22 November 2013, 21:11:04
Kako veš da je cinka premalo? Naredi osnovno krvni pregled (te pride okoli 15 eur) in če je krvna slika BP-ne nucaš nič dodajat. Če ne štima-pa potem naprej.

Zdaj je postalo prav moderno pri ljudeh in živalih dodajat najrazličnejše dodatke-vsi niso učinkoviti, nekateri so škodljivi, nekateri škodijo če predoziraš.

Sama sem sicer jedla cink, b komplex, železo, magnezij-vendar je bilo po nasvetu zdravnika, zaradi krvnih izvidov. Psica sedaj je ribje olje, čuvajevo mešanico, b komplex, vendar ni med zdravimi in tudi krvni izvid je bil še vedno slab kar se tiče belih krvničk. In bo jedla to nekaj časa, čez pol leta ponovni krvni odvzem in glede na rezultate s bomo odločili če je še kaj treba ali ne.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 22 November 2013, 21:18:04
Glede na količine, ki bi jih pes moral zaužiti so mi ljudje priporočali, da dodajam cink. Meni se je nekako zdelo nepotrebno, ker je več kot pol hrane mesa, večino rdečega, dobiva pa tudi drobovino, ampak ljudi, ki so že dolgo v domači hrani je pa kar za verjet. Naj bi se videla razlika, če dodajaš in mu je prej falilo. Tako, da ja, tele bom sedaj porabla pa bom vdela, če bo kaj drugače. Če bo, potem bom v bodoče tudi dajala, če ne pa ne  ;)




Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 22 November 2013, 21:19:36
Kaj naj bi bilo drugače, oziroma kaj je narobe??



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 22 November 2013, 21:21:59
Narobe z njo ni nič. Sicer krvnih preiskav nismo delali, ampak dlaka, koža in vse je v zelo dobrem stanju.



jazzy013

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 17 Februar 2014, 00:02:28
Jaz ne bi nič dodajala, če ni nič narobe oz. malo si preberi v kateri hrani ga je največ in mu probaj vmešati v hrano. Če mu kuhaš in izbiraš sestavine sama, potem ni potrebe bo nekih prehranskih dopolnilih. Vsaj moje mnenje je tako...



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 17 Februar 2014, 20:26:32
Vbistvu sem tudi sama ugotovila, da je brezveze dajat tako, da sem prenehala. Pred kakima 2 tednoma je pa tudi bila na komplet krvni sliki pa je vse super, tako, da ne mislim dodajat ničesar več  ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #9 : 17 Februar 2014, 20:29:59
Škoda dnarja, za dodatke, če ni potrebe.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!