ustanovitev psarne

Gost · 2406

urša636

  • Gost
: 28 November 2013, 11:56:59
Zdravo!

Imam eno vprašanje glede psarne: ali lahko registriraš psarno samo, če vzrejaš v SLO priznane pasme, ali to velja tudi če hočeš vzrejati pse, ki jih slo še ne priznava, čeprav imata tvoja dva psa oba dva rodovnika (npr. iz Češke, Amerike)?
Vem da je čudno vprašanje, ampak me zanima teoretično kako je s tem?



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 28 November 2013, 17:08:44
Sicer nisem vzreditelj in se nikoli nisem ukvarjala s tem (upam da se še bom  ;D ), ampak mislim da pasma pri registraciji psarne nima veze, jo sploh nikjer pri registraciji ne napišeš.  :) Nisem pa sigurna...



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2 : 28 November 2013, 19:55:57
Zdravo!

Imam eno vprašanje glede psarne: ali lahko registriraš psarno samo, če vzrejaš v SLO priznane pasme, ali to velja tudi če hočeš vzrejati pse, ki jih slo še ne priznava, čeprav imata tvoja dva psa oba dva rodovnika (npr. iz Češke, Amerike)?
Vem da je čudno vprašanje, ampak me zanima teoretično kako je s tem?

Ce hoces z imenom te psarne preko KZS vzrejat pse, ki jih FCI ne priznava (niti pogojno) in nimajo FCI rodovnikov, potem ne bo slo. Verjetno pa lahko registriras psarno pri organizaciji, ki je rodovnik izdala.

Ce je ceski rodovnik izdala njihova kinoloska zveza, ki je pod FCI, je mozno; in ce je ameriski rodovnik izdala AKC, je tudi moznost, ker sta pobrateni organizaciji. Ampak samo, ce je to pasma, ki jo priznava FCI.

battito animale


urša636

  • Gost
Odgovori #3 : 29 November 2013, 12:48:09
hvala za odgovore, sem malo pobrskala po netu in dobila odgovore (ni možno, ker ne dobiš FCI rodovnika, ker ni priznana pasma s strani FCI:( 



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 29 November 2013, 13:42:19
Se pa pač registriraj pri organizaciji, ki podpira vzrejo x pasme in tudi izdaja rodovnike.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/