Ob srečanju s psom cvili

NikaMajLuka · 1077

NikaMajLuka

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
: 17 December 2013, 10:32:44
Hei
Imam en (zame) zelo moteč problem. Dober mesec nazaj sem dobila psičko (golden, 6.5 let) in ker ni socializirana imamo nekaj manjših problemov, ki bi jih rada odpravila. Problem je sledeč: Imam labradorca, starega slabe 2 leti in s psičko se super razumeta. Problem nastane, ko se srečamo s kakšnim psom in se začne dirka. Mali je čisto nor in divja, psička pa takoj leti za njima in laja in pride nazaj k nama in spet leti proti divjakoma in spet laja in teče za njima. Marsikdo se tega zelo ustraši in si to lajanje predstavlja drugače kot je (odkrito povedano, bi se najbrž tudi jaz ustrašila, če bi večji pes letel proti mojemu in lajal kot zmešan). Tudi če smo na sprehodu in sta privezana, ob srečanju s psom, začne cviliti in postane živčna. Rada bi, da bi se lepo razumela z drugimi psi in se igrala skupaj z njimi. Sedaj pa mogoče kakšen nasvet kako prekinem to cviljenje in lajanje  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 17 December 2013, 13:06:31
Vznemirjenje. Je bilo pri nas podobno pobrskaj za Control Unleashed- Look at that dog. Je tudi na forumu že napisano ravno o teh zadevah.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


NikaMajLuka

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 17 December 2013, 15:03:01
Res?  ??? Potem moram pa še enkrat prebrskat, ker sm očitno spregledala... Control Unleashed... To so vaje, ki jih delaš s psom ali kaj podobnega? Ker psička se ne igra in ni navdušena nad hrano... Na tem še delamo...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 17 December 2013, 15:45:05
Hjap. Ampak pomaga če delaš na hrano, z igračo jaz ne bi, ker se preveč razživijo. Ja, a tudi če je lačen ne ceni nagrade v obliki hrane?

Kaj pa mu JE nagrada?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


NikaMajLuka

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 18 December 2013, 13:01:07
Ja z labradorcem delam na hrano večino stvari, ker je hitreje in lažje, za goldenco je pa edina nagrada božanje... Je zeloooooooo predebela tako, da jo s hrano vseeno ne silim ampak sem poskusila tudi to pa ni bilo zanimanja... Če briket vzame (kar je zeloooo malo možnosti), ga potem tudi pljune ven (dobesedno) >:(... Potem sem probala igračo, da bi se pulila, ker labradorec to obožuj,e ampak ona ni pokazala niti najmanjšega zanimanja... Ne more veliko laufat okoli in kar naprej jo vleče na rit (razumem, da je takšno težo težko nosit okrog) in tudi to je težko odpravit... Rada bi poskusila sama popravit čim več stvari, če pa ne bo šlo, naju pa čaka šola... Drugega res ne vem kaj mi še preostane... Ne pozna niti osnovnih stvari, čeprav moram rečt, da odpoklic je boljši kot od Maja, pa z njem to treniram že od samega začetka...