Jok in nespečnost ponoči

Lary · 10419

Lary

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
: 24 Februar 2014, 16:08:09
Pozdravljeni!
Pred dvemi dnevi sem iz Obalnega zavetišča vzela majhno mešančko Flo, ki ima komaj dva mesca. Nevem, če je pomemben podatek, da so jo našli v škatli z sestricami, in je še vedno rabla pit mleko. Skratka, je zelo pridna, hitro se je navadila na okolje. Navajam jo na opravljanje potrebe zunaj, za zdaj na vrtu. Vse lepo in prav, vendar ponoči mala joče. Zanima me, kateri je pravi pristop, da se nauči spat na svoji posteljici. Prejšnjo noč sem jo vzela k sebi, ker se mi je res srce trgalo, vendar je nočem navadit tega. Posteljico ima v dnevni, mi smo pa štuk višje.
Je prav, da jo pustim eno noč, da celo noč joče, in ne bo posledic, se bo res navadila?



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #1 : 24 Februar 2014, 16:28:42
Jaz sem dobila mladiča prejšnji teden pa sploh ne joka več ponoči :) Probaj z boksom (že zato da ti ne bo polulala ali zgrizla cele dnevne), počasi jo navajaj nanj vsak dan (s priboljški, igračkami, tako da zapreš vratca za 1 sekundo, pa malo več, ko to prenaša pojdi korak stran, nato vsakič malo več). Čez noč jo pusti jokati, ne jemlji je k sebi (ker se nauči, da jok = pristane v tvoji postelji). Moj je jokal prve 3 dni res veliko (tudi 1,5h brez prestanka) in je bilo grozno, zdaj pa čisto nič več, ker sem vse ignorirala.

Ji bo pa lažje, če bo boks imela v spalnici, da te čuti/voha/sliši zraven. Če to ne gre nosi vsak večer 1 majco, ki ti je ni škoda (če jo bo zgrizla), 2 uri preden gresta spat in ji jo daj zraven notri v boks - mojemu je to ful pomagalo, ker se je zelo hitro navezal name (pa je že vse odejice v boksu zgrizel, edino to majčko pa pusti čisto pri miru, samo leži na njej :D). Jaz sem mojemu dala še en 12 urni posnetek bitja srca na računalnik zraven, ne vem pa če mu je kaj pomagalo :)

Mimogrede - čepki za ušesa = lifesaver :D pa mobitelova budilka naštimana na vibro na vsake toliko časa (kolikor mora pač lulati) pa jo držiš z roko, da ne zaspiš s čepki in preslišiš.

Ampak ja, poolnoma ignoriraj (razen takrat, ko mora na wc, najbolje po določenem urniku, pri mojem je sprva recimo bilo na vsaki 2 uri in 20 minut ven, pa še to počakaj, da prej neha jokati, šele nato jo spusti ven), ne glej je, ko joka, ne prigovarjaj ji, ne odpiraj vrat - nič :) se nauči. Pri mojem je bila posledica ta, da sedaj sam od sebe čez dan tudi kdaj skoči v boks in spi v njem ;)



Lary

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 24 Februar 2014, 16:41:53
Kaj bi blo isto ce bi imela tisto kletko okoli? Ki je kot za ovčke nevem kako se temu reče.  Pač to : http://www.zoorex.si/etrgovina/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/k/a/kar_dog_park_de_luxe_2.jpg ?



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #3 : 24 Februar 2014, 17:01:02
Ja, dokler ne bo dovolj velika, da jo preskoči :D Če je manjša, boš psičko lažje naučila, da ne lula v njej - če bo pa večja, pa še zmeraj lahko lula notri na enem koncu in potem spi na drugem (torej ti bo verjetno vzelo več časa, da jo navadiš sobne čistoče - enako boks ne sme biti prevelik).

Drugače je meni boks bolj všeč (take večje ograjice se mi zdi, da so super za dnevno igranje, da nič ne zgrize pa se še zmeraj lahko giba), ga lahko tudi kot transporter uporabljaš :D

Je pa pomoje vsekakor boljše, da je vsaj ograjica, kot pa da je prosta v dnevni (razen, če ti je pač vseeno, če kaj zgrize ali polula) :)



Lary

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 24 Februar 2014, 17:06:55
Če bi kupila danes box, je sigurno ne bom navadila do večera da spi v njem. Kaj naj ''hipotetično'' ponoči naredim, jo sam zaprem ? Bo to prehudo?



dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 24 Februar 2014, 17:22:35
Jaz sem prvi teden spala na kavču, pes je bil v boxu pri kavču. No, prvo noč je spal z mano in mi je blo dovolj. Drugo noč sem ga parkirala v box, zaprla, ugasnila luči in šla spat. Mogoče je pojokcal par minut, sem nardila 'šššš, spat' in je bil mir. Po enem tednu sem šla nazaj v posteljo, pes je ostal sam v dnevni BP.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 24 Februar 2014, 17:25:07
Mladičko utrudit, spi pa naj zaenkrat ob tvoji postelji, v  kakem boksu, s plišakom ob strani. Postopno pa jo preseliš v drugo prostor-njen boks pa ostane isti.

Ni navajena biti sama. Preprosto. Počasi, korak za korakom.

Na boks navadiš po "Crate games" na YT so filmčki. Navadiš lahko v enem samem dnevu (povečinoma).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #7 : 24 Februar 2014, 17:29:39
Jaz sem ga šla iskat popoldne, tako da smo ravno prišli domov, pa je skoraj že bil čas za spat - prvo noč sem ga kar direkt zaprla (ampak sem vseeno prej mu mičken metala igračke notr pa priboljške, pa ful ga hvalila, ko je bil noter), potem sem pa šele naslednji dan intenzivno delala, da mu boks naredim prijeten :) Ne bo ji hudega, če gre direkt noter.. Bo pa hitreje navajena, če ji potem naslednje par dni še malo pomagaš, da vzljubi boks.



Lary

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 24 Februar 2014, 18:14:13
Trenutno ima v dnevni nekako zagrajeno. Ubistvu je nekdanji okvir od postelje, tako, da ne more čez. Kavč je pa dokaj malo bolj stran. Kolikor sem razumela. Je prav, da nekdo spi na kavču in ji vsako toliko pove šš spat, da razume da ni sama v prostoru. In če tuli celo noč?
Povedali so mi, da naj bo tam in bo prejokala to noč, in vsi ostali naj spimo v zgornjem štuku v sobah, se bo pač navadila. Zdej pa po vašem mora biti nekdo ob njej. Joooj kako sem zmedena.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 24 Februar 2014, 18:24:55
Sicer osebno ne vidim čist nobenih zadržkov, da pes nebi spal v spalnici ob postelji. Tko, da, kar se mene tiče psa v dovolj visoko škatlo, da ven ne zleze pa ob postlo postavit. Pač v trenutku osame in zbujanja mladiča samo roko dol pomoliš. Ga potolažiš in ''potučkaš'' nazaj spat. Gre pravzaprav v pol snu.  ;) Nobenega vstajanja, vsaj kolikor toliko prespana noč. Pa še kar se sobne čistoče tiče čist praktično, ker če mladič piska za lulat ga daš lulat. Škatle so zastonj, škoda jih ni, koristne so, ko se prerastejo pa jih ni potrebno več imet  ;)
Jaz sem mojo tamalo sicer prvi dan seznanila na zaprt boks. Zmatrana psica oz. že v pol spanju ''pospravljena'' in pravočasno ob zbujanju spuščana na lulanje. Jokanja ni bilo, ker je čisto vsak moment čutila, da je čisto blizu mene. Ko mladič že kako noč ali dve zmedeno sprejema nočni čas pa bo pač potrebno nekoliko več truda.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 24 Februar 2014, 20:25:32
Če imaš prostor v spalnici, seveda. Pri nas ga ni. Zato smo delali tako s kavčem. Po moje bi tulil celo noč, če bi bil sam v dnevni. Tako pa ni, ker me je slišal, po potrebi tudi videl in zaspal nazaj.



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #11 : 24 Februar 2014, 20:42:36
Trenutno ima v dnevni nekako zagrajeno. Ubistvu je nekdanji okvir od postelje, tako, da ne more čez. Kavč je pa dokaj malo bolj stran. Kolikor sem razumela. Je prav, da nekdo spi na kavču in ji vsako toliko pove šš spat, da razume da ni sama v prostoru. In če tuli celo noč?
Povedali so mi, da naj bo tam in bo prejokala to noč, in vsi ostali naj spimo v zgornjem štuku v sobah, se bo pač navadila. Zdej pa po vašem mora biti nekdo ob njej. Joooj kako sem zmedena.

Ni treba imeti nujno boksa (jaz ga priporočam, ker je pri meni deloval super), dokler je pač vse tako kot pričakuješ (se pravi je omejena od tam, kjer ne želiš, da grize ali lula). Jo bo pa lažje navaditi na sobno čistočo, če ima manjši prostor za spati, ker ne bo želela lulati po njem in bo čakala, da ji daš šanso, da gre ven (zato je torej boks dokaj primeren - pa kot prej rečeno, transport).
Pomoje bi šlo tudi, če ni nikogar v prostoru, samo bo revica osamljena. Če se boš pa čez par noči prestavila drugam, bo pa takrat POMOJE (nisem ziher, mogoče tudi ne, če se enkrat fino navadi na prostor/boks.. ampak glede na to, da moj ponoči ni jokal, je pa jokal ko je spal in sem zapustila sobo, te bo pomoje pogrešala) spet jokala, ker te ne bo več zraven - jaz bi jo kar direkt pustila samo, ali še bolje v boks in v spalnico. Jaz sem prvo noč spala na tleh ob boksu v spalki pa je bilo potem samo še huje, ko sem se enkrat prestavila na posteljo (pa je zraven boksa, le v drugo smer je obrnjen ...)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #12 : 24 Februar 2014, 20:50:46
Kakšno plišasto igračko,lahko tudi termofor, ovit v majico. Jaz je ne bi pustila jokat. Zvečer močno utrudit, po možnosti zunaj, morda skodelica toplega mleka, če ga prenaša in spat. Od vseh mojih sedmih psov niti eden ni nikoli jokal. Očitno sem res imela srečo  :).



sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 24 Februar 2014, 21:58:02
Tudi jaz sem svojo prve dneve imela v boksu ob postelji in ko je zajokcala, sem pomolila roko, da jo je vonjala in smo spali naprej. Potem pa sem počasi boks prestavljala, na koncu je spala v drugi sobi.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 25 Februar 2014, 20:17:37
Mi smo tudi očitno imeli srečo z vsemi psi do sedaj.  8) Pač meni se zdi logično, da je za psa to stres in da ne razume zakaj je čisto sam na tem svetu. Še prejšnjo noč je spal z mamo in bratci/sestrcami...v gužvi, v povezanosti...potem pa pride prvič v svet, k novi družini, ki ga sploh ne razume. Sam, zaprt, odstranjen, zapostavljen.  :'( Ok mogoče zdaj malo karikiram  ;) Ampak pač mladič je tko naštiman. In bližina je pač pravi balzam zanje (razen če je že v štartu dojel, da se je družbe bolje izognat). Sej slej ko prej postanejo pravi mali pasji mulci, ki itak želijo nekaj samostojnosti.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #15 : 25 Februar 2014, 20:38:50
Nisi karikirala, tako je. V tem obdobju psiček tako dojema in ker je to zanj zelo občutljivo obdobje, ga ne bi prepuščalastresu in strahovom v smislu saj se bo navadil. Pri nas so vsi psi, razen prvih dveh prišli v krdelo, tako da morda nisem imela težav prav zaradi tega.



Lary

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 20 Marec 2014, 14:42:23
Sem mislila da sem ze odpisala a zgleda da ni primlo.
Skratka vsem se zahvaljujem za odgovore, zdaj ze pridna spi v dnevni. Malo imamo problemov s tem da hodi v zgornje nadstropje a se počasi navaja. Samo ce je ena oseba doma potem hoče prit gor.
Najlepša hvala vsem še enkrat :D