Irski rdeči seter [Irish Red Setter]

Agnes · 219097

Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #60 : 31 Maj 2006, 20:23:03
Ima pa tale tvoja oblečena zverina veliko načrtov... Izumljal bo bolezni in razne poškodbe, hkrati bo pa še veterinar, da se bo lahko kar sam hitro pozdravil. ;D Škoda da nimaš digitalca, da bi videli bodočega veterinarja - gospoda Purico - v tvojem puliju. :P

Kako je pa kaj Redik?

Aja, koliko je povprečna življenska doba setrov? Poznam enega 14-letnega, pa še sorodniki od sošolke so imeli enega ki je dočakal 18 let.

Lp



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #61 : 31 Maj 2006, 20:25:22
To bi lahko bila nova zmagovalna zgodba ;)

Tistega, ki sem ga jaz poznala je tudi dočakal sigurno več kot 15 let.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #62 : 04 Junij 2006, 20:48:27
Nedeljsko potepanje

Danes so bili spet moji pesjančki izjemno pridni. Šli smo namreč na sprejemne izpite za pse terapevte. Oba sta se izkazala (Dark me je zelo presenetil, ker ni pretepel velikega črnega pudlja, čeprav se je futral pred njim). Silno lepo sta se obnašala, bila ubogljiva in potrpežljiva. Skratka, jaz pa ponosna ko marela.

V glavnem: po knjigah sodeč so setri izjemno dolgoživa pasma, vendar sama ne poznam veliko setrov, ki bi dočakali izjemno starost. Poznala sem samo enega 15 letnika in enega 17 letnika. Rekla bi, da živijo v povprečju enako dolgo kot ostale srednje velike pasme.

Lp Neža

P.S.: Neža ima digitalca :)

Los je car.


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #63 : 04 Junij 2006, 21:17:30
Malo izven teme...

Danes so bili spet moji pesjančki izjemno pridni. Šli smo namreč na sprejemne izpite za pse terapevte. Oba sta se izkazala (Dark me je zelo presenetil, ker ni pretepel velikega črnega pudlja, čeprav se je futral pred njim). Silno lepo sta se obnašala, bila ubogljiva in potrpežljiva. Skratka, jaz pa ponosna ko marela.
Se mi je zdelo, da ima eden izmed setrov znano ime :D (Redika človek težko pozabi) Slučajno veš, kdaj bomo izvedeli rezultate?
lastnica najbolj-dišeče-sterilizirane labradorke



Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #64 : 04 Junij 2006, 21:26:49
Malo izven teme...
Se mi je zdelo, da ima eden izmed setrov znano ime :D (Redika človek težko pozabi)

Haha, se mi je bolj zdelo, da se bomo spomnili njegovega labradorskega prebliska (PETRA JE CAR, ker ima hrano in ji bom dal vse 4 tace, se usedel, ulegel in piskal).

Slučajno veš, kdaj bomo izvedeli rezultate?

Zal ne.

Kehm, a to je tista labradorka, ki si jo je postavni mladenič labradorske pasme izbral za žensko svojih sanj ali tista, na katero je moj vrli Porkodarko zavpil?

Lp Neža

Los je car.


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #65 : 04 Junij 2006, 21:43:08
Kehm, a to je tista labradorka, ki si jo je postavni mladenič labradorske pasme izbral za žensko svojih sanj ali tista, na katero je moj vrli Porkodarko zavpil?
hehe, dokaz da so okusi različni.

Drugače imaš res lepa pesjana. Starejši očara s prijaznostjo, mlajši z lepoto (sem kar nekaj časa mislila, da je starejši samica, ker je toliko manjši :-[).



Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #66 : 04 Junij 2006, 21:46:15
Drugače imaš res lepa pesjana. Starejši očara s prijaznostjo, mlajši z lepoto (sem kar nekaj časa mislila, da je starejši samica, ker je toliko manjši :-[).

Hehe, hvala hvala :). Saj je Porkodarko tudi prijazen, samo občasno histeričen (težko otroštvo press). Samo za predstavo: moji živali sta izjemno veliki; Redik je na zgornji dovoljeni meji (67 cm), Darček je pa rahlo preveč zrasel (73 cm). Trenutno je najvišji in najtežji še živeči seter :). Lp Neža

Los je car.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #67 : 05 Junij 2006, 08:44:17
Kako pa je zgledala ta preizkušnja?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #68 : 05 Junij 2006, 11:40:05
Nekaj osnovne poslušnosti (poleg, odpoklic); da je pes prijazen do tujcev (rokovanje z njimi); hranjenje drugega psa pred očmi tvojega, ki mora to ignorirat. Nato je Petra še vsakega "pregledala" (beri: vlekla za rep, ušesa, noge,... ga stiskala) in krtačila, poskusila njegov odziv na nenaden hrup, otroški voziček, bergle in hodulje. Iz ust si moral psu vzeti hrano, ki mu jo je dala. Hm, najbrž sem še kaj pozabila. Aja, in vodniki smo morali izpolnit vprašalnik (še po 24 urah ne vem, kaj bi odgovorila na vprašanje "tvoj življenjski moto?" ??? :-[)
Malo se je sicer zavleklo, ker je bilo veliko psov (nad 20, če se ne motim), ampak ni bilo problema čakat.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #69 : 05 Junij 2006, 11:44:08
sem mela namreč namen priti tudi jaz pa sem zaradi spleta okoliščin ostala doma. Pri nas tudi hodijo malo po domovih in v šolo ali vrtec in bi bilo super najprej preveriti kako je s tem.
Sicer sem jo na vse te stvari navadila in je ne prizadanjejo, ampak vsaka nova izkušnja je nova ;)

Ste se zabavali ne? ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #70 : 05 Junij 2006, 13:14:09
Ste se zabavali ne? ;)

Ja, sploh pri nekaterih odpoklicih ;D
Joj, smo zašli. Bo treba odpreti novo temo...



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #71 : 05 Junij 2006, 23:01:29
Ma prav res... ::)

Kako je pa kaj s setersko nerodo in njegovo bojno rano?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #72 : 06 Junij 2006, 18:42:01
Nismo zašli s teme, celo nasprotno. Upam, da smo tudi tu (ne samo mi na preskušnji) uspeli dokazati, da tudi irske spake lahko naredijo kaj koristnega. In da niso najbolj neposlušne žwali na svetu (vsaj upam tako). Da pa nekateri kljub vsemu naredijo vse za hrano in se potem prav počasi spravijo nazaj k vodniku. Predvsem Darko me je zelo presenetil s poslušnostjo, Redik se je pa tudi izkazal po pričakovanjih (glede na to, da že cca 8 let nisva vadila) in da je požeruh na n to potenco.

Btw. A je kdo kaj fotkal? Lp Neža

Los je car.


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #73 : 08 Junij 2006, 12:21:41
Tukajle je (spregledana) tema o terapevtih: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1768.0

Nažalost nisem slikala.



Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #74 : 09 Junij 2006, 23:57:35
No torej, važna vodnica dveh setrcov, ki sta naredila sprejemce, prihaja na prvi tir :).

Rana je kul, šivi so zunaj, počasi spet treniramo. Zdaj ga malo že spuščam, preveč si ne upam. Saj vemo, da ima sindrom Forresta Gumpa (RUN, DARKO, RUN).

Lp Neža

Los je car.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #75 : 11 Junij 2006, 20:15:08
Me veseli, da se Darček uspešno celi  :D



Naš Veliki Vodja je dobil svojo darkobarkasto tablico v ustreznih barvah (puli press)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #76 : 11 Junij 2006, 20:21:29
Po nalogu št. 13/2006, ki ga je izdal, overil in lastnojezično oslinil Veliki Vodja moram napisati, da je Njegova nečimrnost izjemno zadovoljna s tablico, še bolj pa z barvo, ki se izvrstno ujema s Pulijem.

S svojim podpisom potrjujem, da je zgornji navedek točen in enak originalu.

Lp Neža

Los je car.


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #77 : 02 Julij 2006, 11:04:14
Poročilo z naše setrske hiše

Že nekam dolgo se nisem javila z bojišča (priznam, osramočeno se posipam s pepelom). Redik je še vedno prepričan, da ima 9 mesecev, pridno papca, nori, bezlja ... Dlaka na trebuščku (posledica UZ - jev) se že pridno zarašča, zdaj ima prav čedno pankersko frizuro. Histerični oproda ga prav pridno posnema, še vedno meni, da je napol kitajski goli pes (levo nogo ima pobrito in en čopek na koncu, poleg tega pa ramo krasi fenomenalna brazgotina). Zdaj bo kmalu dobil rutko (hehe, ceneje kot zlatni lanac) in bo čisto taprav.

Nekaj malega smo tudi slikali. Upam, da bom kmalu uspela dati slikce na net in jih malo pokomentirati.

Lp Neža

Los je car.


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10

Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #79 : 25 Julij 2006, 16:17:07
Našli so setra: http://med.over.net/phorum/read.php?f=44&i=70502&t=70502

Je pes tetoviran? Je že kaj novega o njem?

Pri nas je, hvalabogu, vse po starem. Zaenkrat nismo uspeli izumiti nobene bolezni, tudi noge imamo še vse. Lp Neža

Los je car.


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #80 : 25 Julij 2006, 17:53:55
Samo da je vse uredu!

Pri nas Dar samo lezi. Nic kaj se mu ne da. Pred nekaj dnevi sem ga malo "drazila" z igrackami, pa mu tudi ni, se raje zavlece v kot in vse stiri od sebe.
Idea "fracafela" pa je polna energije, se vidi, da je par let razlike.  :P

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #81 : 27 Julij 2006, 14:10:51
MOJE ŽIVLJENJE Z IRSKIMI SETRI

ZAČETKI

Nekega dne po koncu šole sem se vračala z lokalnega nogometnega prvenstva na stadionu Šolsko igrišče, ko na vrtu neke vile na Prulah zagledam eno veliko gomazečo rdečo kepo. Bilo je osem mladičkov pasme irski seter. Na moje veliko presenečenje dolgotrajno prepričevanje prednikov ni bilo potrebno in proti koncu avgusta je prišel k nam Lop. K nam je prišel res zelo na hitro, zato smo se z njim in ob njem učili, kako hraniti psa, kako ga negovati, spoznali smo svet razstav in lovskih preskušenj ter pasjih bolezni in veterinarjev. Lop je bil eleganten, vzvišen in zelo samosvoj kuža. Bil je izjemno velik (imel je morda kak centimeterček manj kot Dark) in pošastno suh, čeprav je pojedel veliko več kot moja naslednja psa. Če ga primerjamo z Darkom, je imel kar 10 kg manj. Pravi kostko torej. Do tretjega leta je bil tudi pravi pobalin; obvladoval je celo Ljubljano. Če je ni mahnil po svoje vsaj za pet minut, ni bil srečen. To me je tako jezilo, da sem se odločila za kastracijo. A je bil veterinar besen in je rekel, da tako lepega psa ne bo kastriral. Tako sem mu dala še eno možnost: obljubila sem mu, da če jo še enkrat kam mahne, grejo jajca preč. In se je kuža umiril. Seveda sem bila pa deležna obtožb, da zganjam psihično nasilje nad psom. Veterinarjevo posredovanje je bilo koristno, saj je Lop kako leto za tem postal očka 10 lepim setrčkom. Od takrat naprej je bil pesjan ves čas z mano, brez vrvice, ubogal me je na misel. Seveda mi je vedno dal vedeti, da ne bo prišel takoj, ampak ko se bo njemu zazdelo. Prišel pa je. Kljub temu je pa nekega dne v marcu končal pod kolesi avta, ki je spregledal rdečo luč.

NADALJEVANJE

Kljub temu, da so starši prisegali, da pri naši hiši ne bo nikoli več psa, je v našo hišo komaj 12 dni kasneje prihlačal Redik, izjemno priden in miroljuben bikec Ferdinand, nekaj let za njim je pa še privreščal naš Dark. Reddick Zagajski, kakor je Radičku Solatki uradno ime, je miren filozofski kuža, ki z vsakim pasjim prijateljem izmenja mnenje o vremenu, pobara ga po zdravju in splošnem počutju, nato se pa odpravi k lastniku. Ta je namreč pospremil svojo žival na sprehod zato, da lahko čohlja Radička. V ta namen ga je narava obdarila s čudovito iznajdbo – z dvema zdravima rokama. Tako je mirno živel šest let, potem je pa njegov mir zmotilo histerično vreščalo Dark. Ta je Redikovo popolno nasprotje. Živahna, dominantna in vesela spaka, ki nas zabava s svojimi norčijami: išče Darka, markira muhe, nori, ko kihne gospod, ki gre slučajno mimo nas, se spotika ob nič, preganja duhove, lovi zajčke …

NADALJEVANJE NADALJEVANJA

Moja triperesna rdeča deteljica me je prepričala, da bodo setri z menoj za vedno.

+1

Los je car.


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #82 : 08 Avgust 2006, 21:39:43
Pa se dve familiarni sliki

Sinko Basti


in ocka Dar


Danes sem po dolgem casu spet videla Bastija, ki je ze prav velik korenjak; star je 4 mesece in pol.  :o
Je pravi korenjak, skace sem ter tja kot kaksno "zrebe", njegov najboljsi prijatelj pa je domaci muc. Vseskozenj gleda kje se bo pojavil.
Zgleda pa da je zbircnost glede hrane v druzini. Daru mora stric kupovati Belcando v Lj (pri nas ga ni za dobit), ker so to edini briketi, ki jih gospodic sploh je. Basti pa je prav tako zbircen, blazno malo stvari mu gre v nos - mogoce bodo tudi oni mogli po brikete v Lj ali pa Mb.  ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #83 : 14 Avgust 2006, 15:07:11
Danes praznuuje tudi godpodič Dark, po domače Darkobarko  :D

Želim mu vse najboljše, čimmanj poškodb in pridne slubažnike  :-* Pa, da bi se Agnes naučila štrikati vijolične pulije  ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #84 : 14 Avgust 2006, 15:10:10
Opa :o
Vse najboljse tudi iz nasega krdela :-* :-* :-*
(stevilo let pa je najbrz skrivnost, ne ;))

battito animale


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #85 : 14 Avgust 2006, 15:46:21
O,Darkobarko,vse najbolše! Pa čimmanj poškodb in podobnih zadev,ki se tebi pogosto pripetijo! ;)

 :-* :-* od Rine in od mene

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #86 : 14 Avgust 2006, 17:58:07
Pa se od mene: na mnogo lepih in dolgih pasjih let!!!!   :-* :-* :-*

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #87 : 14 Avgust 2006, 19:08:35
Tudi od mene koš  :-* za hiperaktivca... :)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #88 : 14 Avgust 2006, 19:09:19
Vse najboljše Dark, pa en velik koš  :-* zanj!



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #89 : 14 Avgust 2006, 21:16:09
Prišel je dan ko DarkoBarko spet praznuje rojstni dan! ;D
Vse najboljše in najlepše mu želi naša pasja banda, skupaj z mano. :-* :-* Še veliko let in čimmanj njemu podobnih nezgod!

Lepo praznuj, Veliki Vodja! :-*