Psi na travnikih in nejevoljni kmetje

solata · 44778

nxyz

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 25 Marec 2014, 10:05:21
Za praznjenje greznic poklicati komunalo in ne kmetov. Itak je prepovedano to po travnikih in njivah razvažati. Isto plačaš kumunali ali kmetu..



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 25 Marec 2014, 11:03:32
Skoraj vedno najboljše ravnamo, če uporabimo, hehe pa še ravno njih imamo na tapeti, zdravo kmečko pamet.
Pač meni je razumljivo, da se dreki pobirajo v mestu, na asfaltnih površinah, v parkih, na privat zelenicah, na površinah, kjer je velika frekvenca ljudi, itd. No, tudi sredi travnika naj se pobere. Če se pa pes podela nekje v gozdu, ob robu poti, ki je nekje v vukoj$%#ni in na takšnih ali drugačnih "nikogarjšnjih" ozemljih, pa se mi zdi malo neumno, da se pobere, le zato, da se pobere. Čeprav, da se striktno držimo tega in VEDNO pobiramo, moramo biti kar karakter.
Dve, tri ure nositi drek s seboj, mi je tudi malce mimo. Če imamo dve uri hoda in ni nikjer v bližini kakšnega koša, potem moramo biti nekje v divjini in tam ni treba pobirati.
Pa tudi ne vem kako pride do tega, da se nek pes podela sredi kolesarske steze, če ima meter stran travo. Moja psa se še nikoli nista pokakala na asfalt in vedno poiščeta travo in še takrat gresta stran kolikor je dolg povodec, flexi.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #62 : 25 Marec 2014, 11:58:14
Odvisno je tudi od števila psov, ki se jih sprehaja na nekem prostoru. Tam kjer je psov veliko, je treba pobirati prav povsod, tudi na mestih, kakršne našteva Volhec. Ker sicer nastane takšna svinjarija, da je ne sao nagraužno ampak tudi nevarno za pse (v Ljubljani je več takih krajev. Tudi na zemljišču, ki je opuščena, neobdelano... bi bilo treba pobrati dreke, če že ne sproti, pa bi lahko naredili redni sprehajalci vsaj tedenske akcije čiščenja, saj v takšno svinjarijo, kot sem jo imela čast videti na svoje oči ne bi pripeljala srat psa za noben denar)


Maksimvs

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 25 Marec 2014, 15:19:02
Za intermezzo, da ne boste mislili da je to samo pri nas problem.
Pred leti v Parizu nisem mogel iti deset metrov v ravni črti da ne bi stopil na mino.
Baje se je stanje sicer izboljšalo, sem pa nekje zasledil podatek, da posebne enote pobiralcev pasjih bomb, po pariških ulicah naberejo cca sedem ton dreka na dan!  ;)

Why can´t we all just get along!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #64 : 25 Marec 2014, 15:31:34
Tudi jaz malo OT, ampak meni se pa smilijo komunalni delavci, ko morajo kosit posrane mestne zelenice... kako mora bit fajn cistit kaksen svez, mehek drek iz rezil kosilnice :-\

battito animale


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #65 : 25 Marec 2014, 20:52:36
V primerjavi s Parižani in še marskikaterimi drugimi, smo mi izjemno pridni pobiralci drekov vsaj v urbanem okolju. Pravzaprav je prašičev, ki bi pustili drek na pločniku že malo. Če bi bili malo bolj pridni še na obdelanih zemljiščih pa da bi se redni obiskovalci blokovskih pasjih sralnic zmenili  in redno čistili za seboj...ja potem bi bilo pa že prav kičasto.aaaaa
Lilit: Pa kjer kosijo s kosilnicami na nitko, jim ga meče direkt u fris.