kako naučiti skok z odrivom od predmeta

TZC · 6749

TZC

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Pozdravljeni, mojo BOC bi želela naučiti, da skoči od tal in se odrine od npr stola in skoči na tla... ne vem če sem prav razložila. Kot to počnejo pri frizbiju, le da se tam odrine od telesa vodnika in ne predmeta.
Kakšen predlog kako to naučiti ? :)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 01 Maj 2014, 19:19:03
Pomoje bi bilo lažje da najprej naučiš od vodnika - mogoče lahko poskusiš tako da najprej naučiš skok v naročje, potem pa psa vedno manj ujameš in mečeš igračo, nekaj v tem smislu.  :) Potem ko to obvlada pa preneseš še na predmete...
Nisem pa jaz to učila, ker moj fizično ni sposoben (je jazbečar), tako da samo razmišljam...  :-[



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 01 Maj 2014, 19:48:09
Tule je predstavljeno lepo po korakih: https://www.youtube.com/watch?v=1w23KWpMCg8



TZC

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 02 Maj 2014, 14:27:04
Ooo obema hvala, bom malo skombinirala in bo uspelo :)



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #4 : 05 December 2014, 22:41:04
Opozarjam - pri tem trikcu (video) mora biti res dovolj visoka dila, moj je namreč ekspresno hitro pogruntal, da mu je najlažje (ko je dila že skoraj čisto vodoravna steni), če skoči na zgornji rob in se odbije kar od tam (se pravi kot da bi skočil na majceno poličko), ne več da pribije vse štiri na sredino dile. Sem jo obrnila okoli (po dolgem) in je poskušal skočiti več kot meter visoko na zgornji rob dile in tako izgubil moč zaleta, zaradi česar odrivi sedaj, ko delava brez dile, niso najlepši (se z zadnjima tacama zelo narahlo odrine). Ni sicer nevarno, ker še zmeraj lepo pristane, odriv pa ni ravno pohvalen, tako da bova vajo ponovila, ko najdem kakšno ogroooomno dilo ;D