Grizenje nog, poslušnost in še marsikaj

Nina... · 2793

Nina...

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Živijo imam 11mesecev staro škotsko ovčarko in veliko problemov.
Imam jo zunaj v pesjaku čez dan je spuščena, z njo hodim na sprehode ampak ne vsak dan.

Problem!
Ko stopim iz hiše vse lepo in prav. Ko ji vržem žogo jo prinese z nekaj ovinki ampak ji rata. Ko hočem igro zaključit  pa totalno znori začne tekat okoli hiše pride do mene in me ugrizne v nogo to dela več kot 10 minut...vedno ko me ugrizne ji rečem NE ampak ona me ne posluša in grize naprei... ko greme na sprehod začne grizit povodec ali pa moje noge...nevem kako jo naj tega odvadim prosim za nasvet.

POSLUŠNOST ko kam grem in jo moram dat v pesjak znori...ne posluša če jo pokličem me ignorira ali pa začne tekat okoli in me grizit...je zelo trmasta ko je bla majhna je takoj prišla ampak ko je enkrat začela raziskovat je bilo konec poslušnosti...prosim za nasvet.

Škotska ovčarka Ajša in mešanček Beno! <33


Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 23 Maj 2014, 10:23:08
1. nasvet - pasja šola obvezno.
2. nasvet - pes mora na sprehod vsak dan, celo večkrat.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 23 Maj 2014, 11:00:27
.... 3. nasvet - rabi več zaposlitve



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 23 Maj 2014, 13:22:46
Eh  :-\ Logično da imate probleme z njo, če pa nima kaj delat, če sploh ni zaposlena. Kaj ste pa pričakovali, da bo mladič mirno ležal v kotu? Odrasel pes potrebuje ene 3 sprehode dnevno, mladiču malo prilagodiš (več krajših, izhodi za lulat...).
Kaj ste pa razmišljali pred nakupom psa  ???
Se strinjam s predhodnicama, pasja šola in spremenit delo in način skrbi za psa.  :)



Nina...

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 23 Maj 2014, 15:31:51
Ko je bla še mala je imela pasjega prijatelja ki ga žal ni več :(
Vedno je bila z njim ali z mano ko je njen prijatelj zavedno zaspau...je bila zelo žalostna sploh ni nobenega poslušala sam sedela je tam in čakala če bo od kod prišel...zelo sta bila navezana in nobenga ni hotla poslušat...potem smo jo sterilizirali in imela je probleme z kožo 3 mesece je samo ležala in ni smela biti veliko odzunaj...in zdaj smo tu...

Vedno je nekdo z njo včasih js včasih starši če nobenega ni je v pesjaku...

Škotska ovčarka Ajša in mešanček Beno! <33


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 23 Maj 2014, 18:41:54
Niti pasji prijatelj niti to da je nekdo v pesjaku ne nadomesti sprehodov in aktivnega ukvarjanja...  :-\



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 23 Maj 2014, 20:30:57
V psa je vsekakor potrebno vložit več časa, energije in poiskati pomoč, ker je jasno, da sami nimate znanja kako zaposliti psa.
Najdite kvalitetno šolo, inštruktorja. Stran od zatezne, cukanja, NEEE, FUUUJ in korekcij, predno pes sploh razume kaj bi od njega radi.

Tukaj je luštn video prikaz kako psu na najbolj enostaven in prijazen možen način preusmirit grizlanje rokava/roke na igračo.
Zadni video
http://miaskogster.com/videos/videos/

Pri 11 mesecih ni mladič.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!