Tujek - kamenček

Beauceron · 9333

Beauceron

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
: 24 Julij 2014, 10:47:27
Zdravo,

moja psička (2 mesca stara) je včeraj zvečer ko sva bila zunaj na hitr v usta spravila kamenček (nekje 1cm velikosti) preden sem ji odprl usta je bil že v grlu in nato ga že ni bilo.

Potem večerjo in danes zajtrk je veselo vse pojedla. Dvakrat je že kakala, drugič se je malo naprezala malo driske in malo ozko blato.

Kakšen predlog, kako ta kamenček spraviti ven brez operacije? In če ne pomaga nič drugega kako poteka operacija in približek cene posega?

Hvala in lep pozdrav

Moje ime je Arya in sem Beauceron. Najlepša punca v mestu.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 24 Julij 2014, 11:08:08
Operacija zaradi 1 kamenčka  ???  Če je psička drugače v redu se jaz ne bi preveč sekirala in počakala še malo. Moj je kot mladič požrl en kup kamnov in vse mogoče svinjarije, pa ni bil nikoli na nobeni operaciji in je popolnoma zdrav.  :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 24 Julij 2014, 11:18:08
Kamenček bo verjetno prišel ven po naravni poti. Sčasoma. Lahko pa kar traja. Včasih sicer lahko resne težave povzroči že majhen tujek (vem za primer, ko so morali operirati pitbula zaradi ene same slivove koščice), ampak to je res redko. K veterinarju je nujno treba takrat, kadar pes bruha, zlasti če bruha tudi tekočino, ki jo popije. Pri izločanju tujkov pomaga lanena sluz (lanena semena namočiš čez noč), ki jo zmešaš z malo jogurta ali pudinga, da jo raje poje.


tawiki

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 24 Julij 2014, 11:46:31
A ima kdo izkušnje s tujki? Kako ukrepati? Doma imam 6 mesečnika. Tri dni je bruhal, včeraj je dobil inekcijo proti bruhanju. Danes več ne bruha, ampak se vseeno pase. Ali naj me to skrbi?


LP



Beauceron

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 24 Julij 2014, 22:28:43
Na žalost se je stanje danes samo poslabšalo. Popoldan okoli 16h je vso hrano zbruhala in imela drisko. Odpeljana je bila k veterinarju, opravili so RTG nekaj se vidi ampak niso mogli zaključiti kaj je (tudi s kontrastom), dobila je neko zdravilo (žal moj oče ni vprašal kakšno in nevem kaj je dobila), zdaj samo leži in po malem pije vodo. Malo prej okoli 22h je ponovno zbruhala, neko rjavo barvo kisel vonj zmešan s kredo (predvidevam da je kontrast). ..

Upam da bo boljša jutri, ker bo potem morala ponovno k veterinarju.

:(

Moje ime je Arya in sem Beauceron. Najlepša punca v mestu.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 24 Julij 2014, 23:04:51
Ojoj  :-\ Upam da bo čimprej ok!  :-*



Beauceron

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 25 Julij 2014, 19:06:38
Danes bila drugič na RTG in so rekli, da mora nujno na operacijo jutri zjutraj. :(

Moje ime je Arya in sem Beauceron. Najlepša punca v mestu.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7 : 26 Julij 2014, 11:25:19
Smola pa taka! Držimo pesti, da bo se ok.


Beauceron

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 27 Julij 2014, 23:08:29
Operacijo smo dali skozi, na vso srečo je kamenček bi ovit s hrano in travo, ki jo je pojedla in ni poškodoval črevesja, je pa zaprl pot. Po operaciji črevesja, so pa opravili še sterilizacijo, ker je bila že v anesteziji.

Trenutno je slabotna, ima dietno hrano in zdravila. Malo še pobruha vse kar je pojedla, ampak mislim da je to zaradi bolečin, ki jih trenutno ima. Upam, da bo čez par dni vredu.


Moje ime je Arya in sem Beauceron. Najlepša punca v mestu.


Beauceron

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 31 Julij 2014, 13:29:08
Prosim za hiter odgovor. Več nevem kaj naresti.

Psička je bila v soboto operirana pri tristokosmatih zarad kamna v želodčku, poleg so naredili še sterilizacijo. Dali so ji dietno hrano. V ponedeljek je bila pri njih ker v nedeljo ni ne jedla ne pila, je pa bruhala. Dobila je Ranital in pa antibiotike, ki jih mora dobivati zaradi rane. bruhanje in to da ne je se ponavlja vsak drug dan ali vsak dan. Zjutraj poje, potem pa nič noče jesti in zbruha vse pred kosilom. In potem leži cel dan, zvečer malo vode popije. Zgleda zelo žalostan, potrta in niti malo živahna.

Kakšen predlog? Povečanje apetita?

Hvala

Moje ime je Arya in sem Beauceron. Najlepša punca v mestu.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #10 : 31 Julij 2014, 13:50:21
To se mi ne zdi normalno, zdaj bi morala biti že ok.
Se mi pa zdi kretensko (oprosti izrazu, ampak ne morem zadržati jeze) sterilizirati 2 mesečno mladičko in to hkrati s že sicer zahtevno operacijo. Nimam besed za veterinarja, ki je to naredil!
Kar pa se psičke tiče pa razen tega, da se daje zeko redka pasirana hrana po žličkah preko celotnega dneva in da se namesto tablet daje antibiotike v kakšni drugi obliki (če jih izbruha od njih ni nobene koristi) ne morem svetovati nič. Razen tega, da vsaj v primeru, če prav kmalu ne bo vidnega izboljšanja zamenjaš veterinarja. Že sedaj ne bi bilo napak dobiti kopije izvidov in se obrniti se na internista/kirurga po drugo mnenje


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 31 Julij 2014, 20:41:27
Katastrofa - kar se tiče strokovnosti !! Močno upam in želim, da se bo vse srečno končalo.

In še za vse, ki bi jih kdo "prepričeval" in "utemeljeval" zgodnjo sterilizacijo pred prvo gonitvijo posebno: če odmislimo cel kup nepojasnjenih zadev - dokazano izjemno povečanje tveganja za hemangio - in osteo -
sarcoma.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Beauceron

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 01 Avgust 2014, 18:36:25
Zdravo,
hvala za odgovore. Na srečo je samo razdražen želodček in pa še zbirčna je bila, ni ji pasal okus dietnih briketkov. Upam, da ne bo zbirčna ko se pocajta :D

Moje ime je Arya in sem Beauceron. Najlepša punca v mestu.