kaj vzreditelj naresi ce ne proda vseh mladicev

mskrbecz · 3772

mskrbecz

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Kaj v tem primeru naredite vzresitelji. Jaz zase ai ne predstavljam da bi vzrejala neko pasmo in bi mi na koncu ostali trije mladici, da bi tri obdrzala. Ali jh dajo za cenejso ceno? Verjetno ko je pes enkrat star 5 mesecev tudi ne more pricakovati vzreditelj enako placilo kot za 2 meseca starega



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 23 Avgust 2014, 13:05:32
Zakaj bi stali manj? Če vzameš mladiča od dobrega vzreditelja, bo ta v njega vložil ogromno. Dlje kot je pri vzreditelju več bo ta moral vložiti vanj. Znanka je pred kratkim kupila 4-5 m starega mladiča za pribl. 1100-1200 eur - mladič je lepo vzgojen in pozna osnovne ukaze.


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2 : 23 Avgust 2014, 13:36:23
Saj ni pred iztekom roka uporabnosti, kot živila.  ::)
Razlog za spuščanje cene je navado zaradi kake očitne napake, kar pomeni, da pes že v štartu ni primeren za vzrejo ali zaradi solastništva, kjer so kaki pogoji o tekmovanju/razstavah/S/K/leglu, ki jih potem vzreditelj psice proda....

Če si ne predstavljaš, da bi kakega mladiča dlje časa obdržala ali vzela psa nazaj zaradi bilokaterih vzrokov. Potem za voljo psov, ne vzrejat.

Je pred časom en vzrediteljev dalmatincev prodajal....Kakor, da bi bili par nogavic in se mu je mudilo s prodajo, zato, ker je imel rezerviran dopust...PODN! tega se ne dela. Ostaneš doma ali jih vzameš s sabo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 23 Avgust 2014, 13:55:12
Pri starejših mladičih lahko držiš ceno samo, če si  lahko privoščiš vzdrževanje mladičev cca 6mesecev ali več. Ponavadi se cena spusti, pa ne zato, ker bi bilo z mladičem kaj narobe ampak zato, ker je vzdrževnje mladičev čedalje dražje, mladiči potrebujejo indivuidualno vzgojo in socializacijo, potencialni kupci pa raje vzamejo mlajšega mladiča iz kasnejšega legla, če ne gre za redko pasmo in je leglo na voljo. Cena pri razstavnih psih ali tistih z velikim delovnim potencialom zraste po 6 mesecu, ko se že dovolj lepo vidi v kaj se mladič razvija in ima tudi lahko že kakšno oceno iz razstave. Če mladič nima nekega velikega potenciala pa ga je bolje podariti.


Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 24 Avgust 2014, 10:51:54
Lahko pa mladiče prodaš in pol se zgodi tole
https://www.facebook.com/DZZZMB/photos/a.813344852038868.1073742002.393809197325771/810436445663042/?type=1&theater

Vsak mora najprej dobro razmislit o vzreji, šele potem se odločit o vzreji



mskrbecz

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 27 Avgust 2014, 08:50:21
To ze res da je treba v vsakega mladica med odrascanjem vloziti se vec denarja in casa. Mislila sem, da ljudje raje kupujejo 2 mesecnemladicke kot 6 mesecne. Zato sem bila mnenja da vzresitelji nekoliko ceno spustijo ce so mladici ze starejsi



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 27 Avgust 2014, 09:18:02
Če človek razumno presodi, je vsekakor bolje vzeti kakšen mesec starejšega mladiča, seveda pod pogojem, da je bil vzreditelj priden in je psička naučil že vsega kar je treba - torej opravljanja potrebe zunaj, osnovno socializacijo, par osnovnih ukazov, itd. Ker ima novi lastnik potem precej manj dela. Govorim seveda glede nakupa prvega psa, nekdo ki ima s psi veliko izkušenj in mu vzgoja mladička ne predstavlja težav, bo seveda hotel mlajšega psa, ki ga bo učil po svojem sistemu od začetka.
Starejši mladič ima za sabo tudi vsa ali vsaj večino cepljenj, tako da je tudi finančni vložek vzreditelja toliko večji, pa treba je všteti tudi več kupljene hrane za mladiča.
Kadar vzreditelj prodaja kvalitetno leglo, se pa kasneje tudi vidi, če je kateri od psov razstavno in vzrejno perspektiven, kar je pri dvomesečniku še relativna uganka, in je seveda lahko temu primerno cena višja - kupec dobi praktično "zagotovljeno" kvaliteto.
Ko sem jaz kupovala drugega psa, bi mi bilo ljubše, če bi bil že malo starejši ravno iz vseh omenjenih razlogov. Ampak, ker sem ga uvozila, mi je bila prioriteta, da pride sem pred rokom za cepljenje proti steklini in dokler je bil še dovolj majhen, da se je lahko peljal v letalski kabini.

Kolikor jaz poznam vzreditelje pa ceno spustijo v primeru, da imajo težko doma starejše mladiče, pa če imajo res občutek, da ni povpraševanja.
Prej bi se mi zdelo smiselno, da vzreditelj spusti ceno mladiča, če bi dobil mladič res dobre lastnike. Ampak taki ponavadi tudi s ceno ne komplicirajo ;)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #7 : 27 Avgust 2014, 09:44:11
A kdo ve, zakaj vzreditelji predvsem mini pasem (pri drugih še tega nisem videla) prodajajo mladiče šele pri 10 ali 12 tednih? V čem so ti psi drugačni od večjih predstavnikov?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 27 Avgust 2014, 12:42:03
Večinoma se počasneje razvijajo. Belgijci, večina polarcev recimo...so zreli za oddajo pri 6 - 7 tednih, večina pasem pri 8, nekateri pa kasneje. Med 8 in 10 tedni nekateri vzreditelji nočejo prodati mladičev, ker so večinoma ravno v obdobju strahu. Poleg tega je mladiče majhnih pasem lažje (tako glede stroškov kot glede prostora, čiščenja, pa tudi legla niso tako velika...)vzdrževati par tednov dlje  kot velike. Poleg tega so večinoma psice majhnih pasem bolj prizanesljive do odraščajočih mladičev in rangiranje znotraj legla ni tako ostro.


Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #9 : 28 Avgust 2014, 09:34:08
Ja, mladiči majhnih pasem se res počaaaaasi razvijajo ... Jaz v večini primerov oddajam mladiče po dopolnjenem 12. tednu starosti. Pri npr. osmih tednih velika večina mojih mladičev še sesa mleko (seveda tudi že jedo trdo hrano, niso samo na mleku) in še niti slučajno niso pripravljeni za oddajo. V moji pasmi je bilo tudi že več primerov, ko so mladiči dobili alergično reakcijo po cepljenju proti kužnim boleznim (in nekateri žal tudi poginili ...), zato raje vidim, da jaz opravim obe začetni cepljenji in mladiča oddam par dni po drugem cepljenju, ko vidim, da je vse OK. Še en razlog pa je pri meni v tem, da so mladiči zelo majhni in pri npr. osmih tednih nekateri ne tehtajo še niti pol kilograma, zato tudi raje še malo počakam z oddajo. Pa seveda je res tudi to, da ni noben problem z oskrbo mini mladičev.

Pa še odgovor na izvirno vprašanje: obdrži jih doma :-*
#don'ttellmyhusbandIsaidthat :P

You can't manufacture a miracle


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #10 : 28 Avgust 2014, 10:20:22
Zanimivo, dozorijo pa potem prej kot tavečji



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #11 : 28 Avgust 2014, 10:36:46
Majo manj za zrast :)
Pol kilce ali še malo čez, če je leglo manjše, imajo naši pogosto ob skotitvi....
In ja, mladiče lahko tudi obdržiš. Če so majhni in če jih ni veliko lažje kot če so veliki, sploh če jih je treba po 6 tednu ločiti od psice, ker jih preveč zatira. In jih pogosto ločiti tudi med seboj, če je rangiranje preostro. Pa z njimi delat še individualno, saj sicer nepopravljivo zaostanejo. Če so v leglu 4 mladiči lažje kot če jih je 12. V vsakem primeru pa, potem ko enkrat obdržiš doma več mladičev, ki jih za nadaljno vzrejo ne rabiš, lahko pozabiš na vzrejo za naslednjih 15 let.