Sprehodi mladickov, ki niso skodljivi za sklepe

rosa · 53368

SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #30 : 20 April 2006, 10:34:52
Citiraj
Edino kar sem pazila pri Chici je bilo to, da mi ni hodila po stopnicah ali pa mogoče po preveč strmem terenu.


Ja,stopnice sem tudi sam pazil-nekako do 5 meseca.

Pa dobro je tudi,ker je lažji pes,tako da ni takšnih težav.


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #31 : 20 April 2006, 18:18:20
Tim nimaš prav!!! Če mladič dobiva kakovostne brikete je vsako dodajanje Ca kontraindicirano!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! >:(

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #32 : 20 April 2006, 21:56:50
Apollo niti enega vzreditelja ne poznam, ki ne bi v času razvoja dodajal kalcij predvsem, ko psi menjujejo zobe, seveda pa ne smeš pretiravet s tem!!!



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #33 : 21 April 2006, 07:54:24
Jaz pa ne poznam nobenega, ki bi ga dodajal :P Ker preveč kalcija ravnotako škoduje kot premalo...



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #34 : 21 April 2006, 08:48:32
Tudi jaz se nisem slisala, da bi kdo dodajal kalcij, saj ponavadi vsi povdarjajo, da prevec kalcija skoduje in ne pomaga, ker podremo ravnovesje. Pa tudi kuzki naj bi zaradi dodatnega kalcija hitreje rasli.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #35 : 21 April 2006, 12:31:26
Včasih so kalcij veliko dodajali in  dokler ni bilo industrijskih hran je bilo to tudi potrebno (pri nas smo uporabljali za ta namen kar "pečene" in zdrobljene jajčne lupine, v katerih je pravilno razmerje Ca/P + ribje olje - če se Ca že dodaja je najbolje dodajati Ca in P v pravilnem razmerju skupaj z D vitaminom) Verjetno Ca ne povzroča prehitre rasti, lahko pa povzroči neke nepravilnosti v razvoju kosti.
Ko smo prešli na brikete niti breje in doječe psice niti mladiči niso dobivali dodatka, razen v obliki kakšne skute.


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #36 : 21 April 2006, 16:42:02
Tim pol bi se pa jst malo vprašala kakšni so ti vzreditelji... Pa brez zamere ::)
Ca ne pospešuje rasti, povzroči pa hitrejšo kalcifikacijo kosti in s tem povezane številne ortopedske probleme!
Ja se pa strinjam, skuta, jogurti, sir pa tak se pa lahko daje, samo ni to ravno zaradi Ca... Ker koliko Ca pa mislite da je noter...

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #37 : 01 Maj 2006, 11:43:22
No pa da se še jaz malo tukaj oglasim. Midva z Deepom hodiva na sprehode že od 4 meseca starosti(mogoče malce prej).Hodila sva tako, da sem ga imela jaz na flexiju,on pa pač ga je maširal koliko mu je pač pasalo.Ponavadi smo šli na sprehod za eno uro-kjer pa ni bila ravno hoja(hoja 10 minut),potem sem ga pa na polju spustila, in tekel je prostovoljno.Vmes smo počivali,se igrali.Pri 6 mesecih smo šli prvič na Osolnik.Seveda po malo daljši poti(po makedamski cesti,ki ji primerna za dovoz občanov do njihovih hiš).Menim da je dobro psa spustiti na takih sprehodih,saj tako on določa tempo in tako.Seveda se je dobro kdaj ustaviti, da ne greš vse naenkrat.No med njegovim odraščanjem, smo mu dovajali izdelek od Canine ( http://www.canina.info/ ).Ta izdelek je tudi povezan s kalcijem, vendar v tej meri (to mi je veterinar razlagal), da v sklepu naredi nekakšno želatino,da PREPREČI DISPLAZIJE,OB VEČIJih obremenitvaj na sklep. No in mi smo prišli do kolkov A/A in komolcev 0/0.Deep je na sprehodih velikokrat padel v kkšno luknjo,s kakšno nogo,todA  na srečo to ni vplivalo na displazijo.

rožica, a si prepričana da ti ni tega svetovala?V kateri trgovini pa si to kupovala?Ker res ne razumem zakaj bi vzrediteljica bernijev,dajala napačne nasvete drugim lastnikom,če je mogoče s temi dejanji spravila gor že veliko bernijev.Razen če je vmes nevšečnost... ??? ???



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #38 : 01 Maj 2006, 14:14:32
Česa da mi ni svetovala? ::) Ona mi je svetovala jemanje tablet, ki imajo kalcij, telo pa odvečen kalcij izloči.

Ne bi o tem, katera trgovina je to bila, gre pa, po mojem mnenju, za nevoščljivost (saj veš, kakšno je stanje med klubom in ostalimi).

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #39 : 01 Maj 2006, 15:30:27
Te tablete ki sem jih jaz dajala Deepu. O stanje med klubova pa sama vem prekleto dobro in vem česa so zmožni :(



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #40 : 01 Maj 2006, 16:20:08
Lunca, ne vem, za katere tablete je šlo. Ona jih baje daje svojim berncem.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #41 : 02 Maj 2006, 07:58:17
No ja saj zdaj ni važn za katere tablete je šlo.Pomoje je šlo za te tablete-s tem ti je želela dobro;če pa niso bile tablete potem pa mislim da em za katero trgovino gre :-[ :-[



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #42 : 02 Maj 2006, 09:41:40
Kako tocno se rece temu izdelku?


Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #43 : 02 Maj 2006, 10:26:45
Citiraj
Deep je na sprehodih velikokrat padel v kkšno luknjo,s kakšno nogo,todA  na srečo to ni vplivalo na displazijo.

brez skrbi, na kolke to ne vpliva, lahko si pa krasno pretrga kite.


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #44 : 02 Maj 2006, 11:26:39
Kako tocno se rece temu izdelku?


rosa ne vem točno,je pa od Canina.Bom poiskala tisto škatlico,v kateri sem imela spravljene tablete. Smrdijo-dišijo pa po ribah.

LP,Nika



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #45 : 08 Maj 2006, 20:58:05
Vem da par stopnic ne škodi sklepom, ampak kaj pa ene 40 na dan?
Mi imamo pred vhodom v hišo 5 stopnic, psi pa imajo prost vhod. Tamal pa se kar naprej sprehaja gor in dol. Star bo 3 mesece. Je pa škotski ovčar, tako da kakšna ultra težka pasma ni.
A naj ogradim stopnice za par mesecev, ali naj mu pustim da se prosto giba? Tekanja in skrakanja mu ne omejujem...

lp

Los je car!


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #46 : 08 Maj 2006, 21:09:41
Ja ne vem če glih ravno preskakuje stopnice, se zaganja po njih. Če gre lepo počasi pol mu kar pusti.
Za dol po stopnicah je bolj nevarno kot pa gor.



~Lunca~

  • Gost
Odgovori #47 : 09 Maj 2006, 05:54:07
Če se da mu jih ogradi,ali pa mu saj zmanjšaj gibanje po njih. Saj veš previdnost ni nikol odveč ;)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #48 : 09 Maj 2006, 07:54:08
mislim, da je brezupno poskušat psa bremzat. Jaz tud če se trudim kaj po stopnicah nosit-kaj to pomaga, če pa
1 000x na dan skočijo na kavč in dol  ::) ?
Če koga res silo skrbijo stopnice v hišo lahko proba dat žez polovico dilo, da nastane klančina- pol mora samo še psa prepričat, da bo tam hodil  ;D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #49 : 09 Maj 2006, 09:49:40
Jaz sem tudi bila parkrat tako jezna, ker jo vseskozenj nosim po stopnicah, ne glede na njihovo stevilo, pa se najde cenca in mi je skocila iz take visine (ko za trenutek pogledam proc), da me skoraj kap.  :-X

Samo sem rekla da dokler jo bom lahko nosila, jo bom raje kar nosila, ceprav sprico njenih 16 kg to ni vec taka mala malca.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #50 : 09 Maj 2006, 12:33:48
Rina, pri škotskem ovčarju moraš predvsem paziti na poškodbe - imajo nežne kosti in lahko hitro pride do zlomov. Če ne skače ravno iz vrha do tal, bi ga pustila pri miru, naj hodi, navsezadnje si s tem tudi uri spretnost, spretnejši pes pa se ne poškoduje tako hitro ko kakšen štor.


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #51 : 09 Maj 2006, 14:53:38
Vceraj sem se ravno pogovarjala z veterinarjem glede tega kaj skoduje sklepom mladickov. Pa mi je rekel napacna prehrana (saj to vecinoma ze vemo) in prevec energije skoraj najbolj.

Zdaj pa mi naj eden pove kako naj jaz mojemu psu recem, da naj neha tekat, ker to pa ni dobro za sklepe. Pa cetudi bi jo imela vseskoznj na povodcu, mi bo pa zacela noreti takoj ko jo bom spustila.

Vcasih imam obcutek kot da dobesedno poneumljamo zivali. Saj pes nikoli (ponavadi, mogoce so izjeme) ne gre v skrajnost, ko se cuti, da ne zmore vec ponavadi takoj preneha. Se ko se igra z drugimi in pride do tega da je utrujen se potem umakne. In vsaj po mojem mnenju psi sami najbolje vedo koliko sami zmorejo, a ne?

Drugace pa glede vitaminskih dodatkov za mladicke, sta zelo dobra vitamin C in D. Vodotopnih vitaminov ni prakticno nikoli prevec in je super ce jih se dodatno dodajamo.  ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #52 : 09 Maj 2006, 15:00:52

 Saj pes nikoli (ponavadi, mogoce so izjeme) ne gre v skrajnost, ko se cuti, da ne zmore vec ponavadi takoj preneha. Se ko se igra z drugimi in pride do tega da je utrujen se potem umakne. In vsaj po mojem mnenju psi sami najbolje vedo koliko sami zmorejo, a ne?

Ne, po mojih izkušnjah to ne drži.. Psi nimajo občutka, koliko naj divjajo... Kar preberi si na mojpes.com primer, ko je psica lovila ptiče. In imela probleme z bolečinami še 1 teden. Mladički ponavadi naredijo vse, da zadovoljijo svojega vodnika. In zato hodijo in hodijo kolikor jim vodnik reče. Ko pridejo na konec, pa omagajo. in v pasji igri je isto: psi bi se igrali do obnemoglosti. Kaj bo potem, jih ne briga. Zato pa mora vodnik prekinit igro in sprehod!



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #53 : 09 Maj 2006, 16:10:12
samo tista psica ima še neke druge tezave, kakor sem jaz prebrala. Probaj povedati mladičku, borderčku (hiperativni kot hudič), da ne sme dirkati oziroma ga umiriti. Je skoraj nemogoče.


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #54 : 09 Maj 2006, 16:36:43
Ne, po mojih izkušnjah to ne drži.. Psi nimajo občutka, koliko naj divjajo... Kar preberi si na mojpes.com primer, ko je psica lovila ptiče. In imela probleme z bolečinami še 1 teden. Mladički ponavadi naredijo vse, da zadovoljijo svojega vodnika. In zato hodijo in hodijo kolikor jim vodnik reče. Ko pridejo na konec, pa omagajo. in v pasji igri je isto: psi bi se igrali do obnemoglosti. Kaj bo potem, jih ne briga. Zato pa mora vodnik prekinit igro in sprehod!

No jaz zdaj nisem ciljala ravno na sprehode in na vodnikovo priganjanje po gibanju, ampak gibanje, ko kar sam od sebe zacne tekati in dobesedno, kot je rekla 5rca, dirka okoli tebe. In so to krogi in krogi...
Jaz ji ne morem reci ne... nikakor ne...

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #55 : 09 Maj 2006, 16:42:35
pri nas je bilo tako, da, če se ni zdirkala na sprehodu, je to potem počela, ko smo prišli domov. Potem se je po možnosti zaletela kam, ko ni mogla izdelati kakšnega ovinka. Kaj je potem boljše, da jo pustim zunaj, da se zdivja ali da jo dam noter, ko mislim, da ima dovolj oziroma jo umirim pa se mi potem notri zaleti kam?

glede teh sprehodov pa to, mislim, da večina folka malo pretirava... Zdaj naj ga imam pa doma zaprtega kje, da ne bo slučajno kaj narobe z njim. Res je treba malo paziti, ampak večinoma težave zaradi sklepov izhajajo iz dednih problemov. Moj samojed je kot majhen skakal okrog, dirkal in podobno. Edino, kar smo pazili je bilo to, da ni hodil po stopnicah pa pri dvanajstih kaže odlično formo za svoja leta.


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #56 : 09 Maj 2006, 17:05:54
pri nas je bilo tako, da, če se ni zdirkala na sprehodu, je to potem počela, ko smo prišli domov. Potem se je po možnosti zaletela kam, ko ni mogla izdelati kakšnega ovinka. Kaj je potem boljše, da jo pustim zunaj, da se zdivja ali da jo dam noter, ko mislim, da ima dovolj oziroma jo umirim pa se mi potem notri zaleti kam?

Tocno to se dogaja meni. Ce se ne znori zunaj, zacne noreti notri, kar je veliko slabse.
Tudi jaz prej pri Azorju nisem pazila na nic kaj. Hodil je kjer je hotel, jedel je doma kuhano hrano (ker takrat se ni bilo na izbiro toliko briketirane hrane), pa nikoli nobenih tezav. Se mi zdi vcasih, da vec kot ves slabse je, bolj kompliciras. Vsaj ko opazujem sebe.
Je pa tudi res, da vcasih tudi psi nekako niso bili tako obcutljivi kot so sedaj. No, vsaj meni se tako zdi.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #57 : 09 Maj 2006, 17:10:49
In sedaj se oglašate tisti, ki imate neproblematične pasme zaradi sklepov...



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #58 : 09 Maj 2006, 17:12:42
Jaz imam samojeda... O problematičnosti njihovih sklepov pa mislim, da kar spadajo med problematične.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #59 : 09 Maj 2006, 17:37:36
Sodeč po tej tabeli, ne: http://articles.pointshop.com/pets/18125.php

Ne najdem pa ene druge tabele :-[ :( >:( kjer je napisanih še več pasem in še odstotek testiranih in tistih, ki imajo HD ali ED.