Obanalne vrečke in briketi

MynnCi · 4763

MynnCi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
: 22 September 2014, 15:33:28
Pred cc 10 meseci smo psički zamenjali brikete šli smo iz TOW na LUPO. vse lepo in prav vednar se je zgodilo sedaj že 2gič da smo ji morli čistiti vrečke.

Saj o tem je mnogo pisanega vendar ali je imel še kdo težave z Lupo briketi?

Hvala lepa



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 22 September 2014, 20:04:40
Naša je jedla eucanubo, pa je mela polne vrečke, je jedla bosch , je bilo isto, sedaj je royal canin exigent, pa je tudi isto. jaz sem se sprijaznila s tem, naučili so me kako se to dela in ko je potrebno pod tuš, pa to zrihtamo. v dveh letih nobenih problemov  :P



majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 23 September 2014, 13:41:00
Oprostite za začetniško vprašanje - kako pa veš, da je treba očistiti obanalne vrečke? Kakšni so znaki?



hebel

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 23 September 2014, 21:58:38
Pes veliko preveč pozornosti posveča svoji riti. Lahko se začne sankat (se drgne z ritjo po tleh in vleče s prednjimi tacami).



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 24 September 2014, 08:40:30
Pri naši je trenutno mir že več kot en mesec, ker ponavadi to delamo na 3-4 tene,ampak sem vesela  ;D



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 26 September 2014, 06:06:08
A je morda kak lastnik pri svojem psu, ki ima probleme z analkami opazil da takrat, ko so analke zamašene, pasji kožuh dobi nek specifičen vonj? Jaz imam občutek, da bom mogla v kratkem peljati Jenny na stiskanje. Ker se drsa po ritki in tak čuden, nedoločljiv vonj je dobila.  :-\ Ga ne znam niti definirat in opisat. Ni pa vonj po mokrem psu. Čisto specifičen, bi rekla.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 26 September 2014, 22:20:58
Ja vedno. Čudno kiselkast vonj. Nekoliko koža in dlaka. Predvsem pa okoli tazadnje. Kar je logična posledica, ker analke so žleze. In ko enkrat žleze napačno izločajo je telo v nekem neravnovesju in se napačno 'obnašajo' tudi vse ostale žleze. Moji npr. so tace nenormalno bolj smrdele.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 29 September 2014, 06:21:03
Lunette, malo pozno, a vseeno iz srca: hvala!
Ja, očitno je torej to to.  :-\



tincaa

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 05 Oktober 2014, 17:49:54
lepo pozdravljeni :)

sem nova na forumu, rabim pa vašo pomoč. torej imam cotonko staro eno leto, in sicer problem ima z analnimi vrečkami že dvakrat smo bili na čiščenu dobila je obakrat injekcijo in antibiotike.
ukinila sem vse priboljške in sedaj je samo brikete totw- jagenček ampak niso vredu saj iztreblja 5x dnevno prej je le enkrat do 2x na dan.
problem se je še pojavil da je predebela in da bi mogla tudi kakšen kilogramček zgubit.
rada bi da mi svetujete kakšne brikete, da bo kakec trd in kopakten...

hvala in lep dan želim



mešanček

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 06 Oktober 2014, 02:29:51
poskusi hrano z manj beljakovinami,TOTW ima 2 okusa s  25% beljakovin ...losos in raca se mi zdi ;) pri nas se super obnese arden grange mini adult z jagnjetino.



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 06 Oktober 2014, 10:40:29
Zakaj manj beljakovin?



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 06 Oktober 2014, 11:25:41
Raca mislim, da je od TOTW med najmočnejšimi (največ maščob), jaz jo moji futram, da mi ne hujša. Sicer pa po mojih izkušnjah trši iztrebek daje hrana z več beljakovinami in brez žitaric (pri moji je to Orijen). Ampak ne pri psih, ki jim veliko beljakovin ne ustreza, pri tistih je kontra efekt... Od TOTW lahko poskusiš ribo ali pa mogoče merjasca. Kaj ste pa prej jedli?



tincaa

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 06 Oktober 2014, 16:09:01
Ola. Danes sem kupila brikete z manj beljakovinami od  breakin heads, z ribo. Bomo vidli kako in kolikokrat bo iztrebljala... :-\



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 06 Oktober 2014, 20:04:47
Če ji Fusspot ne bo ustrezala lahko prosiš Aler za vzorec Bosch/Petcurean itd. hrane.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


tincaa

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 06 Oktober 2014, 20:32:18
Hvala za pomoč, kar rada je pojedla brikete ki sem jih danes kupila sedaj samo cakam kaksen bo iztrebek, :-)



mešanček

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 07 Oktober 2014, 00:20:08
smo imeli iste probleme, Orijen hrano... bili parkrat pri veterinarju ker se je stalno drajsal po riti, so mi svetovali naj vzamem drugo hrano(itak so svetovali hills, hehe), tako da imam sedaj tale AG in je superrr, dlaka se sveti, analke so prazne, kakec je lep...

Pa počakaj par dni, tincaa. da se želodček malo navadi na novo hrano. no, pametno je tudi da narediš postopno menjavo hrane :) rezultati bodo vidni tam teden dva po prehodu na drugo hrano, pa poročaj nam ;) Barking heads je super hrana ;)

TOTW ima lososa(Pacific) in jagnjetino(Sierra Mountain) s 25% beljakovinami, samo če ima punca že probleme s to hrano, potem kužku pač ne paše taka sestava hrane



tincaa

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 07 Oktober 2014, 15:56:29
Breaking je kar lepo pojedla ni se zmrdovala kot pri ostalih, bom ustrajala pa da Vidimo kako bo, ima pa mislim da samo 22% beljakovin.