kolikokrat na dan

Sindika · 2536

Sindika

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
: 29 September 2014, 09:37:59
Zivjoo, imam king charlesa mladicko manjse rasti, stara je 2 meseca.. vzrediteljica mi je rekla naj ji dam za jest 3krat na dan, manjso pest.. ler je to moj prvi kuza in nimam izkusenj s tem me zanima kaksne so vase izkusnje.. je dovolj da dobla zjutraj popoldne in zvecer? Ji dam lahko kaksno kuhano hrano in kaj bi bilo primerno? Lepo prosim za pomoc  :)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1 : 29 September 2014, 09:57:32
Jaz sem mojega mladiča do 4. meseca hranila 4x na dan, potem do 7. meseca 3x na dan, takrat sva potem začela ukinjati popoldanski obrok in sedaj dobiva samo zjutraj in zvečer.
Moraš vedeti, da imajo mladički majhen želodček in težko zaužijejo vso hrano na enkrat. Zato nujno vsaj 3 obroki dnevno!


Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 29 September 2014, 11:41:54
Verjetno je precej odvisno tudi od pasme. Moja nemška ovčarka je od začetka jedla 3x na dan, pravzaprav je imela hrano bolj ali manj skozi na razpolago. Jutranji obrok je ponavadi pojedla le na pol, pustila sem ji ga v skledi, popoldne sem ji dodala nov obrok, ga je spet pojedla nekje na pol, zvečer pa je dobila še en (največji, kuhan) obrok, ki ga je ponavadi pojedla v celoti.
Pri nekje 4 mesecih je sama začela opuščati vmesni popoldanski obrok, večkrat celo zajtrka ni pojedla, ali pa le nekaj briketov.
Zdaj, ko ima 6 mesecev, ji še vedno dajem zjutraj brikete, zvečer pa kuhan obrok. Jutranjega poje včasih celega, včasih nič, včasih malo. Večerjo pa vedno zmaže v hipu (pa čeprav ima do takrat še kaj briketov v skledi). In potem je seveda ne spuščam več iz pesjaka, da miruje in se ji ne zasukne želodec.
Vem, da ni najbolj "vzgojno", da ima hrano na razpolago dlje časa, ampak zaradi tega nimamo nobenih težav pri vzgajanju in šolanju, saj pri tem uporabljam "ta hude" priboljške - hrenovke, sir, salamico ipd.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 29 September 2014, 11:48:54
Na vsa ta vprašanja ti mora odgovoriti vzrediteljica, saj moraš prve dni hraniti mladiča tako, kot ga je ona. Načeloma smo sicer 8 tedenskim mladičem dajali še štiri obroke, pri nas sta bila dva od teh briketi, en mlečen in en kuhana hrana/surovo meso. Bi pa šlo tudi samo s tremi. Kaj boš dala v prvih dneh svoji psički, je odvisno od tega, kaj ji je dajala vzrediteljica. morala bi ti povedati vsaj to, ali psička prenaša mleko ali ne. Če imaš to smolo, da so mladičem futralo izključno brikete, boš morala drugo hrano uvajati zelo postopoma, briketi pa morajo biti prvih nekaj dno obvezno iste vrste, kot jih je dobivala prej (če je bila hranjena z mešano hrano, potem to ni nujno)


xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 29 September 2014, 15:12:40
Da izkoristim temo .. Mi ji poskušamo dajati za jest 2x na dan. Zjutraj in zvečer, ampak zjutraj enostavno nič ne poje... Je kaj narobe če je samo zvecer glede na to ,da je stara 11 mesecev .?



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 29 September 2014, 15:27:32
Narobe ni nic.
Kolikokrat na dan je, je cisto odvisno od psa. Jaz dajem svojemu odraslemu psu tri obroke na dan, ker imam raje, da dobi tri manjse obroke kot pa pol kile briketov ali kilogram mesa naenkrat.