Dom za vse pse

Gost · 21896

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #30 : 23 Oktober 2014, 18:42:26
 ??? Mislim, da nista razumela napisanega. Ker jaz res nisem zasledila niti trohice slabih želja.

Pri denarju, prodaji stvari se RES zakomplicira. V končni fazi lahko pokuka tudi inšpekcija. Če se bo nakazovalo na TRR in če kdo slučajno prejema kake socialne transeferje-se bo spet zakompliciralo. Da ne omenjam slabe volje iz nekaterih zavetišč in ostalih društev-jap, se tudi dogaja.

Lažje, enostavnejše, praktično je, če se resnično povežeš s kakim zavetiščem in jih vprašaš kaj potrebujejo-to objaviš, nabereš in dostaviš. Narediš še kako fotodokumentacijo in tako se bo dobro ime primlo. To je najboljši možni začetek. Tudi objava psov, mačk, kuncev, xy živali, ki iščejo domove. Vem pa, da je pred leti Zonzani eksplodiral, ker so ljudje na različnih forumih objavljali pse, ki so bili pri njih.

p.s. Uporabniško ima lahko izbrišeš sam. V svoj profil greš.




http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #31 : 23 Oktober 2014, 19:38:05
Slaba volja iz zavetišč ima v veliki večini  svojo zelo realno podlago. Razlaga bi bila v tem okviru preobširna.  Ni eksplodiral samo Zonzani ampak tudi drugi, ker se je objavljalo in oddajalo živali brez njihove vednosti. Se je tudi lažno posvajalo živali in se jih potem oddajalo naprej, pa še marsikaj bi se našlo. Na področju naših živalovarstvenih društev se dogaja marsikaj, kar nima z dobrobitjo živali nobene zveze, povzroča pa zelo veliko škodo tistim, ki dejansko dobro delajo.
Zbiranje prostovoljnih prispevkov v obliki denarja ni povsem enostavna zadeva, čeprav se zdi, da je v dobi interneta to silno lahko - samo dovolj žalostno zgodbico rabiš, pa cekinčki zacingljajo. Če se vate zapiči inšpekcija pa zna biti skrajno zoprno.
Res je lepo, da nekdo želi pomagati, vendar mora biti pomoč premišljena,  taka, da imajo od nje živali korist in ne škodo. Ja, tudi škoda se lahko naredi in to ne majhna. Zato večina zavetišč svoje prostovoljce izobražuje, določeno izobrazbo zagotovi tudi rednim sprehajalcem. Če se ne motim   lahko pse sprehaja vsak, ki ima pol ure časa samo še v enem zavetišču. Predvsem pa se naredi velika in včasih tudi nepopravljiva škoda, če se gredo prevzgojo wannabe whispererji brez pravih izkušenj in  izobrazbe. Po možnosti kar spotoma, na sprehodu, brez vednosti zavetišča. Vedeti je namreč treba, da vsak ugriz psa potegne za seboj posledice. Te so dovolj hude že za lastniške pse, za zavetiške pa pa....In ja, so bili konkretni primeri...
Užaljeno cepetanje in kričanje zaradi povsem dobronamernih in realnih pripomb pač samo kaže na nezrelost vpletenih. Zato in samo zato: takih togotnih najstnikov pač ni mogoče vzeti resno.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #32 : 23 Oktober 2014, 21:13:20
V koprskem lahko sprehajaš kadarkoli. Vsak dan se vozim mimo domov in z veseljem opazujem, kako psi uživajo s svojimi sprehajalci. Tudi to je dobrodelnost, ki nič ne stane!



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #33 : 23 Oktober 2014, 23:05:43
Na mladih svet stoji in mladi so tisti, ki bodo zamenjali stare generacije, ki so ze brez idej, brez zagona, motivacije in energije. Mladi so tisti, ki so v veliko primerih povzrocili revolucijo, da se je koncno naredila drasticna sprememba na bolje, ki jo stari niso bili sposobni narediti.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #34 : 24 Oktober 2014, 08:05:02
Strinjam se s tabo in podpiram vsako iniciativo  ;)!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #35 : 24 Oktober 2014, 10:11:22
Aham. Vztrajni, prodorni, pronicljivi, energični, razgledani, široko vidni...taki prosperirajo!

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #36 : 24 Oktober 2014, 12:28:05
Se strinjam z barbara10 kot KARMEN  :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #37 : 24 Oktober 2014, 13:02:00
Se strinjam, vendar morajo najprej prerasti fazo togote in cepetanja ter se naučiti civilizirane debatein morajo znati sprejeti tudi kakšno lritiko. . Če skozi to fazo ne pridejo, je od njih bolj malo koristi, ker vso svojo dragoceno energijo porabijo za učenje na lastnih napakah.
In ja Karmen, če se ne motim prav zelo, je Koprsko zavetišče edino, ki ŠE dovoli sprehajat pse komurkoli. Ostala so to prakso že opustila. Zaradi  utemeljenih razlogov.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #38 : 24 Oktober 2014, 15:57:04
Če bodo(ste) v vsakem dobronamernem nasvetu iskali obtoževanja, se ne bodo(boste) nikoli naučili od že izkušenih, katerim bodo na koncu po možnosti očitali, da nočejo pomagat. Videno že večkrat.

Sprehajanje tujih psov, če ne veš kaj delaš je lahko zelo problematično, nastrada pa pes.  :-\ Odvisno od psa in od sprehajalca, največ pa od tistega, ki v zavetišču dela "pare". Nisem pozabila, kako sem šla nazadnje sprehodit psa na obali. Čeprav sem morala sama podrobno spraševat, da sem sploh dobila kak podatek, mi je bilo zamolčano kar nekaj in če bi bil namesto mene kdo drug v isti opravi se mogoče nebi vrnili s sprehoda brez problemov. Ob enem je pa ta ista gospa, ki je dajala napotke o psu (oz. odgovarjala na moja vprašanja) takoj, ko sem bila za vogalom, kolegom s katerimi smo prišli skupaj povedala točno tisto, kar bi morala meni o dotičnem psu.

Dobronamerni nasvet: Pametni se učijo iz napak drugih!

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P