Prosim za pomoč - moja psička fizično peša

Natalchy · 9030

Natalchy

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
  • Natalija & Dina <3
Hej!
Prosim vas za pomoč... Vesela bom vseh informacij, mnenj, nasvetov, izkušenj...

Torej, imam 4- letno beaglico. Z njo je bilo do pred dvema tednoma vse v redu- rada je skakala, tekla... Pred približno dvema tednoma pa sem na treningu agilityja opazila, da se izogiba hopov. Če je že skočila, je vzela veliiiko zaleta (česar ne dela nikoli!). Potem je bilo nekaj dni isto, včeraj pa se ni mogla več dvigniti samo na zadnje tačke. Ponavadi, ko me vidi skače, včeraj pa se je samo prestopala. Danes zjutraj pa je bilo še slabše; v gobčku ni imela dovolj moči, da bi normalno zagrabila cufo, ni hotela zalajati, težko se je ulegla...
Danes bom poklicala pasjega ortopeda. Je to pametno, ali ima Dina kaj narobe z mišicami?
Kakšne so možnosti? Se da sumiti kakšno bolezen?

Prooosim, če imate kakšen nasvet mi ga posredujte (lahko tudi na ZS), kajti noro me skrbi in vse, kar si v tem trenutku želim je, da bi bila Dina spet normalna vesela psička  :'(


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 13 Oktober 2014, 09:09:43
Ali si poleg tega še kaj opazila?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2 : 13 Oktober 2014, 10:27:11
kaj pa apetit?

Vsekakor cimprej k veterinarju, tako preko foruma je tezko dat diagnozo :-\

battito animale


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 13 Oktober 2014, 11:42:51
Poleg ortopedskega pregleda testirajte tudi klopne bolezni.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 13 Oktober 2014, 12:10:47
Če vse to ne bo nič pokazalo, pa še ščitnico.



Natalchy

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
  • Natalija & Dina <3
Odgovori #5 : 13 Oktober 2014, 12:21:29
Apetit ima, samo ne hlasta kot ponavadi ampak je bolj pocasi- verjetno nima moci v misicah (gobcku). Drugih posebnih znakov pa ni... Razen tega, da ne more normalno teci, ampak "drobi".   :-\


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 13 Oktober 2014, 12:36:28
ne vem, kakšno vezo naj bi imele mišice v gobčku? Tukaj gre za splošno slabo počutje.



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 13 Oktober 2014, 12:49:09
Ne vem zakaj meniš, da je to samo slabotnost mišic. Če mene vprašaš so to kar precej tipični znaki, da psa nekaj boli. Jaz bi pomislila tudi na kakšno ukleščenje živca, v glavnem bi pa do sedaj imela že kakšen odgovor s strani veterinarja, ker ne bi kar čakala, če bo kdo dal prek foruma odgovor kaj je psu, s katerim je zelo očitno nekaj narobe.



Natalchy

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
  • Natalija & Dina <3
Odgovori #8 : 13 Oktober 2014, 13:14:38
Keka, ne vem, sprasujem o razlicnih moznostih.
K veterinarju grem pa takoj, ko pridem iz sole in bom imela prevoz- zal sama ne morem ukrepati, zato vsaj zbiram informacije. Zagotovo pa gremo k veterinarju, da dobim konkretne odgovore :-\


Natalchy

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
  • Natalija & Dina <3
Odgovori #9 : 14 Oktober 2014, 13:53:38
Vceraj sva bili pri veterinarju... Dino je slikal, pretipal in ji vzel kri. Rekel je, da je moznost klopne bolezni (vzorec krvi bodo poslali v laboratorij), sicer pa ima kolke in ostalo okostje v redu :)
Ce ni klopna bolezen, bodo raziskovali naprej...
Sicer pa je dobila se neke tablete in pa prepoved vecje fizicne aktivnosti za vsaj 2 tedna... To bo se zanimivo, saj je bila ze danes zjutraj precej bolje; lahko je laufala in se dvignila na zadnje tacke... Tudi lajala je lahko normalno in na splosno je bila precej bolj zadovoljna :)
Hvala vsem za pomoc, sicer pa nisem se povsem pomirjena, ker ne vem se 100% kaj je narobe... Ampak je pa ze precej bolje :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #10 : 14 Oktober 2014, 16:33:41
V takih primerih je škoda packati psa en teden preden greš k veterinarju. Stanje se sicer res pogosto izboljša samo od sebe, vendar je tveganje preveliko. Če gre za klopno bolezen, ste zamudili akutno fazo, pri kateri je še možna poplna ozdravitev. Po tej fazi sledi obdobje izboljšanja, med katerim pa se povzročitelj samo skrije.
Če ni nobenih poškodb na okostju, še vedno ne pomeni, da ni poškodb mehkih tkiv (mišice, kite...) ki se jih na rentgenu ne vidi, so pa enako zoprne kot poškodbe kosti, se dolgo zdravijo in se tudi lahko ponavljajo.


Natalchy

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
  • Natalija & Dina <3
Odgovori #11 : 14 Oktober 2014, 17:10:58
Ja, me je veterinar opozoril, da zdrave kosti še ne pomenijo, da ni nič narobe. Pač da je pogosto še slabše, če ima kosti zdrave, na rentgenu se nič ne vidi, s psom pa ni vse v redu... Da je v tem primeru treba narediti še dosti več raziskav, preden sploh ugotovijo, kaj je narobe. Tako da upam, da bo vse v redu...