cene živil , kje kupujete?

kužapazi · 68214

kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
: 05 November 2014, 17:00:40
Potrebujem mnenje. Kakšne izkušnje imate s testeninami, ki se jih kupi v trgovini. Se testenine zelo razlikujejo
od navadnih testenin. Kje bi se dalo dobiti v večjih količinah testenine za živali. Videla sem testenine
do 4 kg kaj pa za več kg. Mogoče veste koliko pride cena za več kg testenin. V katerih trgovinah
se prodajajo?



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 06 November 2014, 14:55:15
za kaj pa potrebuješ tako veliko količino testenin?? za psa?? sej ne bo samo na makaronih  :P :P



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 06 November 2014, 18:27:36
Nekateri očitno še vedno futrajo pse z makaroni, ker jim to nafila želodce. Mi je poznano z otroštva, sosedov ovčar na ketni je vedno imel polno skledo makaronov.  ::)



xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 06 November 2014, 19:46:27
Nevem ..nekako mi logika ne štima ,da bi pes jedel samo makarone - OH. Že zobovje pravi drugače. Ok, saj so se privadili, ker so že toliko stoletij v stiku s človekom. Ampak da bi jedli samo makarone, mi je pa mimo.



vidka

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 06 November 2014, 21:47:57
Bom jaz povedala kje je moj sosed kupoval makarone za svojo mešanko na ketni.
V Žitu.Zelo poceni,deset kil.Ampak ko jih je kuhal so plavali čiki in vsa svinjarija na vrh.Še plučka je not vrgu.Fuj.



kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 06 November 2014, 22:35:10
Ne, ne bo samo na makaronih. Me pa zanima kje dobite makarone več kg? Seveda kaj je sploh razlika med testeninami za 
pse in testeninami, ki jih dobiš v vsaki trgovini. Kaj pa riž? Se riž lahko dobi v večjih količinah? Pa ribe? Ribe so malo dražje.
Kje kupujete ribe, ki so očiščene in poceni če imate večjega psa:). V katerih trgovinah kupujete? Cena na kg?Hvala



kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 06 November 2014, 22:50:35
Bom jaz povedala kje je moj sosed kupoval makarone za svojo mešanko na ketni.
V Žitu.Zelo poceni,deset kil.Ampak ko jih je kuhal so plavali čiki in vsa svinjarija na vrh.Še plučka je not vrgu.Fuj.

Hm Žito, hvala za pomoč.



kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 06 November 2014, 23:07:03
Zanima pa me za določena živila.
( ČE JE VELIK PES JE SUPER ČE SO CENE UGODNE)

Informacije:
- RIŽ ( CENE NA KG?)
- ZELENJAVA V VREČKI ( CENE NA KG?)
- RIBE (očiščene) ( CENE NA KG)
- TESTENINE ( CENE NA KG)

Kar se tiče trgovin sem pogledala v Sparu, Hoferju, EuroSpinu, Merkatorju, Lidel, Zootic, Dm, Miller, Kitajski
vrt, Svilna Pot. Prebrskala en kupček trgovin. Me pa res zanima kje vi kupujete, sploh če svojemu psu še kuhate in
imate velikega psa in je pomembno, da so ribe očiščene saj jih zelo težko očistiš sam doma.











mešanček

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 07 November 2014, 00:39:02
Hm torej... js ribe kupujem v hoferju, sardine, 1kg cca 3eur. Testenin in riža ne kupujem, vem ap da imajo v hoferju pakiranja po 5kg... cena okrog 5e, se ne spomnim točno.. tudi meso imaš v Eurospinu poceni, odvisno kaj vzameš, jaz najrajši govejega srčka, jetrca, imajo pa tudi vampe, piščančjo drobovino...

Me pa zanima kakšno imate mnenje o tem receptu:

http://diyready.com/homemade-dog-food-recipe/

Hvala!



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #9 : 07 November 2014, 08:09:00
Še plučka je not vrgu

Če mislimo pljuča, z njimi ni nič narobe če jih ne hranimo kot edini vir vsak dan.

Za ribe se splača poklicat po bližnjih ribarnicah ipd, in se zmenit za "odpadne", ki niso dovolj lepe/velike/karkoli za potrošnika in se jih da dobit po mal nižjih cenah, js dobim ponavadi za okrog 4€/kg (ne sardele). Po tavečjem že dobim spucane potem pa jih dam v pisker za par minut in gre meso lepo od kosti. Zelenjavo imamo pretežno domačo in je ne kupujem, OH pa odškrnem od naših tako da ne kupujem posebej za psa. Ko kuham, dam v pisker po eno žlico od vsakega OH (ena žlica makaronov, žlica riža, žlica kosmičev..) in se tako lepo napije, da imam za 50kg psa za par dni. Me pa matra da bi probala takele zadeve: http://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pasja_hrana/grau/mixer/397481 , http://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pasja_hrana/grau/mixer/245161, http://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pasja_hrana/grau/mixer/397476 ima kdo slučajno kake izkušnje s tem?



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 07 November 2014, 12:19:08
Posušenega riža za namočit ne kupovat, ker se te zadeve potem napihujejo v želodcu - možnost zasuka. Jaz sem enkrat kupila take barvaste makarone, ki se jih samo namoči. Moram reči, da se mi je zdela precej brezvezna in neuporabna zadeva. Če že kuhano dajem, lahko tudi navadne makarone skuhan, ne nekih pobarvanih.



kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 07 November 2014, 13:57:56
Hm torej... js ribe kupujem v hoferju, sardine, 1kg cca 3eur. Testenin in riža ne kupujem, vem ap da imajo v hoferju pakiranja po 5kg... cena okrog 5e, se ne spomnim točno.. tudi meso imaš v Eurospinu poceni, odvisno kaj vzameš, jaz najrajši govejega srčka, jetrca, imajo pa tudi vampe, piščančjo drobovino...

Me pa zanima kakšno imate mnenje o tem receptu:

http://diyready.com/homemade-dog-food-recipe/

Hvala!

Jaz tudi kupujem v Hoferju ampak za 1 kg 4, 45 nekaj takega. Ne upam pa si sardin, imajo kosti. Me je pa zanimalo če se dobi kje
ribe, ki so očiščene za manj kot 4 eure in pol. Ko sem šla po trgovinah nič videla, edino če so bile akcije pa takrat nabaviš za več časa. Samo mislim, da se ne splača za vsako akcijo hoditi po vseh trgovinah.



kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 07 November 2014, 14:00:56
Če mislimo pljuča, z njimi ni nič narobe če jih ne hranimo kot edini vir vsak dan.

Za ribe se splača poklicat po bližnjih ribarnicah ipd, in se zmenit za "odpadne", ki niso dovolj lepe/velike/karkoli za potrošnika in se jih da dobit po mal nižjih cenah, js dobim ponavadi za okrog 4€/kg (ne sardele). Po tavečjem že dobim spucane potem pa jih dam v pisker za par minut in gre meso lepo od kosti. Zelenjavo imamo pretežno domačo in je ne kupujem, OH pa odškrnem od naših tako da ne kupujem posebej za psa. Ko kuham, dam v pisker po eno žlico od vsakega OH (ena žlica makaronov, žlica riža, žlica kosmičev..) in se tako lepo napije, da imam za 50kg psa za par dni. Me pa matra da bi probala takele zadeve: http://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pasja_hrana/grau/mixer/397481 , http://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pasja_hrana/grau/mixer/245161, http://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pasja_hrana/grau/mixer/397476 ima kdo slučajno kake izkušnje s tem?



Nika, kako pa to narediš, da gredo kosti stran? Ni mi ravno jasno.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13 : 07 November 2014, 14:55:08
. Me pa matra da bi probala takele zadeve: http://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pasja_hrana/grau/mixer/397481 , http://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pasja_hrana/grau/mixer/245161, http://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pasja_hrana/grau/mixer/397476 ima kdo slučajno kake izkušnje s tem?

Meni se zdi malo drago glede na to kaj je notri in zdi se mi, da je 3% zelenjave premalo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #14 : 07 November 2014, 16:05:32
Menda res, ko bi vsaj bio blo  ;)

kužapazi, ribe dam v vrelo vodo za par minut in ko vzamem se kosti lepo ven potegnejo.



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 07 November 2014, 18:06:12
Men pa ne bo nikol jasno, zakaj tok makaronov za psa  ??? ??? ???. sicer je moja majhen pes, samo da privarčuješ, če kupiš večjo količino riža in testenin, se mi ne zdi relano, sej tudi večji pes ne poje kilo makaronov  ???
Me pa nekaj zanima. Moja je trenutno royal canin exigent, pa sem ji včeraj kupila happy dog mini irland. Prodajalka mi je rekla, da je to definitivno boljša hrana od te, ki jo je moja. Ker vem da ste tu kar strokovnjaki za prehrano, me zanima vaše mnenje.  :)



kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 07 November 2014, 18:21:56
Men pa ne bo nikol jasno, zakaj tok makaronov za psa  ??? ??? ???. sicer je moja majhen pes, samo da privarčuješ, če kupiš večjo količino riža in testenin, se mi ne zdi relano, sej tudi večji pes ne poje kilo makaronov  ???
Me pa nekaj zanima. Moja je trenutno royal canin exigent, pa sem ji včeraj kupila happy dog mini irland. Prodajalka mi je rekla, da je to definitivno boljša hrana od te, ki jo je moja. Ker vem da ste tu kar strokovnjaki za prehrano, me zanima vaše mnenje.  :)

Tudi če kupiš več se ne dobi poceni sem šla že skoraj vse trgovine pogledati in vse je več. Bistvo vsega, da je cena
na 1 kg manjša saj ribe niso ne vem kaj poceni tako tudi, riž, testenine, zelenjava če zmešaš vse skupaj.
Pride pa sigurno čez mesec več kot pa briketi sploh če imaš velikega psa. Kuhana hrana gre hitro, daš v posodo in jo ni več.







Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 07 November 2014, 19:58:39
kakšnega psa pa imaš?? pri hrani ti ni potrebno toliko varčevat  :P



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #18 : 08 November 2014, 08:50:59
In zakaj ravno ribe, a je občutljiv na drugo meso?



kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 08 November 2014, 19:10:21
In zakaj ravno ribe, a je občutljiv na drugo meso?

Ja



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 09 November 2014, 07:58:12
kako se pa pri tvojem pokaže alergija na meso?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #21 : 09 November 2014, 10:35:04
Ste že probali srnje meso? To se da za pse dobiti precej poceni, mislim da je cena okoli 2€/kg.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 09 November 2014, 20:28:52
Me pa nekaj zanima. Moja je trenutno royal canin exigent, pa sem ji včeraj kupila happy dog mini irland. Prodajalka mi je rekla, da je to definitivno boljša hrana od te, ki jo je moja. Ker vem da ste tu kar strokovnjaki za prehrano, me zanima vaše mnenje.  :)

Happy dog je boljša od Royala, ampak dobiš za isto/pikico višjo ceno tudi še precej bolj kvalitetno hrano. Npr. Arden Grange ali Barking heads- po sestavi super hrana. Royal je za sestavo, kakršno ima, ful predrag.



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #23 : 10 November 2014, 06:24:32
Jaz tudi hranim s Happy dog - ne vem točno kateri produkt. Je pa embalaža zelene barve. Pri moji (ki ima precej občutljivo črevesje! - posledično driske) se odlično obnese. Se mi pa zdi, da ima zeloooo trd iztrebek po tej hrani, tako da ali mešam z drugimi briketi oz. dodajam kuhane ribe (tudi sama vržem v krop in gre potem meso od ribe odlično od kosti), laneno olje, kokosovo mast in podobno.
Zoe, jaz sem se zanimala za divjačinsko meso pri.... ne spomnim se točno kje; pri neki firmi iz Šk.loke, ki se ukvarja ravno s prodajo divjačine ipd?!?! Je bilo grozno drago, predvsem pa me je motilo, ker je bila opcija naročiti le (pre)velike  količine mesa. Pri moji 3-kilski psici in ne ravno velikem volumnu skrinje ni šlo.... Sem parkrat kupila srnje zrezke v Sparu, ampak so bili pregrešno dragi!!!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #24 : 10 November 2014, 07:40:50
Če primerjaš sestavine mini exigent in Ireland je obojno tu nekje. Mogoče bi celo rekla, da mi RC bolj všeč, ker ima na prvem mestu perutninske beljakovine, med tem ko ima HD ječmen.
Ampak jaz ne vidim bajne razlike med tema dvema hranama. Potem je še vseeno bolje Bosch, ki se ga dobi za bistveno nižjo ceno ali pa morda Symply, ki je za nianso boljši. Tudi Arden Grange ni uau. Ima večji % mesa, ampak vseeno precej koruze okoli 20%. Okej, če pes to prenaša ni noben problem. Samo ni pa bistvene razlike med AG, Happy dog supreme linijo in RC.

Zelena pakunga HD je Nova Zelandija-jagnjetina.

Ja, kdo govori o zrezkih iz trgovine? Od lovca, ko imajo odlov ali pa od nekoga ki goji te damjake ali kajsože in dobit "odpadno meso". Ki je za pse čisto OK.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #25 : 10 November 2014, 07:52:22
JennyK, firma je Nimrod in pasja divjačina pride okrog 2€/kg, verjetno si pozabla omenit da ni za človeke  :) Sam verjetno če bi kar v Škofji Loki prevzela, bi lahko tud manjše količine? Paketi so pa drugač okrog 7kilski



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 10 November 2014, 08:39:23
Naša češpla je izbirčna, ker so jo razvadili s hrano iz mize. med briketi pa rada poje skuto, tune,ribe..kupujem ji telečje srčke, na katere je nora, pa piščančje meso obožuje. RC naročujem preko neta, ker v naši "pasji" trgovini stane 800g celih 11 € :'( :'(, 2 kg pa pripeljejo na dom za okloli 18 se mi zdi. HD imajo v naši veterinarski, tamala ga je, zato sem mislila, da bi ji hrano menjala, ker če naročiš preko neta, moraš biti ob določeni uri doma itd...  :) :)



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #27 : 10 November 2014, 09:13:31
JennyK, firma je Nimrod in pasja divjačina pride okrog 2€/kg, verjetno si pozabla omenit da ni za človeke  :) Sam verjetno če bi kar v Škofji Loki prevzela, bi lahko tud manjše količine? Paketi so pa drugač okrog 7kilski
Jaaaaa, točno ta firma. Sej vem da sem čisto off topic, ampak morda bo komu ta info prišla prav: sem se zanimala pri njih in bi tudi direktno v Šk. loki prevzela meso. Pa mi manj kot 7 kg (mislim da je bilo res toliko!) niso želeli prodati.   >:(



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 10 November 2014, 14:46:02
Lahko poskusis odkupit kaksen kilogram od koga, ki kupuje pri nimrodu :)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 10 November 2014, 19:24:37
V Zoo Ajki dobiš 7,5 kg testenin za 8,2 eur.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.