cene živil , kje kupujete?

kužapazi · 68193

KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #30 : 10 November 2014, 19:36:46
Jaz sem samo enkrat dala tiste pisane makarone, ker sem jih dobila za darilo. Ko sem jih namočila po navodilih, so ostali trdi, zato sem jih še pokuhala. Brez veze! Moji dobivajo le brikete, enkrat na teden konzervo, testenine pa ko skuham zase, naredim malo več, tako ostane še za njih. Včasih pa jim zraven konzerve naredim še instant polento. Drugega nič.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #31 : 10 November 2014, 21:36:53
V Hoferju dobiš kg makaronov za malo manj kot euro :) Boljši od makaronov pa se mi zdi riž ali pa ovseni kosmiči, ki imajo večjo hranilno vrednost. Cena je tudi okoli enega eura na kg.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #32 : 11 November 2014, 07:20:54
Kadar kuham raje dam žlico prosene ali ovsene kaše, pa rjavi riž. Tudi kako žlico mojih kosmičev s skuto in jogurtom dobi, kadar si uspem za zajtrk naredit preveč.

Neko pravilo tretjin je osnova 1/3 mesa, 1/3 zelenjave in 1/3 OH, Lahko pa dajaš tam 20%OH, 50% mesa in 30% zelenjave.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 11 November 2014, 19:53:27
Me pa matra da bi probala takele zadeve: http://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pasja_hrana/grau/mixer/397481 , http://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pasja_hrana/grau/mixer/245161, http://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pasja_hrana/grau/mixer/397476 ima kdo slučajno kake izkušnje s tem?

Par let nazaj sem imela nekaj podobnega (verjetno je to isto, samo druga pakunga). Za takrat, ko recimo nimaš veliko časa, se mi zdi dobra zadeva. Lepo se namoči, prijetnega vonja, psa sta rada jedla. Se mi zdi pa drago, da bi dajal vsak dan.



kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 11 November 2014, 20:41:36
V Zoo Ajki dobiš 7,5 kg testenin za 8,2 eur.

Preveč. Imamo ceneje.



kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 11 November 2014, 20:49:04
V Hoferju dobiš kg makaronov za malo manj kot euro :) Boljši od makaronov pa se mi zdi riž ali pa ovseni kosmiči, ki imajo večjo hranilno vrednost. Cena je tudi okoli enega eura na kg.

Ovseni kosmiči so za pol kile tam okoli 50 centov v Hoferju.



kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 11 November 2014, 21:11:54
Smo pogledali res vse trgovine, tudi za ribe. Ribe so drage tako, da smo se odločili, da bomo imeli namesto rib jetra, ker smo šli res v vse trgovine pogledati za ribe pa so na žalost ribe drage in nič našli cenejše . Nekdo je tukaj napisal nek članek o hrani in smo tudi malo prebrali po spletu tako da smo nabavili brokoli, korenčka, jetra ( kot dodatek riž ali testenine). http://diyready.com/homemade-dog-food-recipe/

Smo pa še podrobno prebrali na spletu, da je potrebno brokoli dodati v zmernih količinah, da ga ni preveč?
Da se jetra težje prebavijo? Da je lahko driska.




Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #37 : 11 November 2014, 21:40:21
Konkretno povej kaj je s psom narobe. Po kaki logiki boste psu občutljivemu na vse meso razen ribe, zdaj futrali jetra kot edin vir "mesa"? Nekej bi rad/a, pa ne veš kaj. Kaj je s psom, kakšno diagnozo ima in na podlagi česa?



kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 11 November 2014, 22:37:27
Konkretno povej kaj je s psom narobe. Po kaki logiki boste psu občutljivemu na vse meso razen ribe, zdaj futrali jetra kot edin vir "mesa"? Nekej bi rad/a, pa ne veš kaj. Kaj je s psom, kakšno diagnozo ima in na podlagi česa?

Kdo je sploh rekel, da je pes alergičen na vse vrste mesa nihče ni nič napisal? Napisala sem, da je na meso, ne spolnim pa se, da bi sploh kaj določenega napisala. Me pa zanima kaj mislite o jetrih. Je res težje prebavljivo? Kaj pa brokoli. Je res tako, da ga pes ne sme preveč. kakor vem tudi v briketih ni več vrst mesa ampak je samo piščanec ali .... Tako, da res ne vem zakaj naj bi bil ta recept tako slab. Napisala si, da bi jaz nekaj rada. Zanima me seveda brokoli in jetra kako se vam zdijo to je vse.



kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 11 November 2014, 23:06:50
http://canigivemydog.com/broccoli

Pa je vse to kar piše res?

http://www.milosv.net/index.php?option=com_content&task=view&id=3&Itemid=2

JETRA so dragocena beljakovinska prehrana, bogata po sestavinah, vendar jih vsi psi ne prenašajo in lahko povzročajo driske.



kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 11 November 2014, 23:27:33

Me pa zanima kakšno imate mnenje o tem receptu:

http://diyready.com/homemade-dog-food-recipe/

Hvala!

Ko daš v vodo brokoli, korenček, meso se tako dolgo kuha, da vode ni več če sem prav razumela. Pride pa pol manj količine na koncu, ko vse skupaj skuhaš in stehtaš. Tako, da moraš dodati tudi malo manj vode. Če dodaš veliko vode se en čas kuha in je vse tako mehko in pride pol manj.



mešanček

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 12 November 2014, 02:22:20
Glede jeter... to je mišljeno za surova jetra, le - ta odpirajo.. kuhana jetra pa zapirajo oziroma ne povzročajo driske... ampak je v receptu mislim da uporabljeno tudi srce :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #42 : 12 November 2014, 07:29:25
Zelenjave ne kuhaš v vodi, ker je škoda vitaminov in mineralov, ampak na pari za par minut. Če že v vodi, pa je daš minimalno in jo uporabiš pri obroku, bo pač juha čez. Lahko tudi surovo naribano ali spasirano, če je izbirčnež.
Tisti hoferjevi kosmiči pa niso najbolj hranljivi in kvalitetni, vsaj tisti, ki so na polno drobljeni in celi neki mehki. Bolj kot je drobljeno, manj je hranljivih snovi. Zato se tudi razna semena zmeljejo tik pred uporabo.

Ta najbolj zagreti si tudi moke in testenine, kosmiče sproti delajo...No jaz nimam toliko virov in mlina, da bi mi to uspelo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #43 : 12 November 2014, 08:30:53
Ne se norcev delat no

In zakaj ravno ribe, a je občutljiv na drugo meso?

Ja

Preberi si temi surova in kuhana hrana, da ti bo vsaj približno jasno kako naj bo uravnotežen obrok in kje lahko dobiš cenejše vrste MESA; jeter je lahko v pasji prehrani največ 5% sicer lahko predoziraš a in d vitamin in povzročiš zdravstvene težave; brokoli veže na sebe težke kovine in je ravno tako nepriporočljiv v večjih količinah.




Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 12 November 2014, 08:48:19
zakaj se mi zdi, da je tole vse skupaj mal zmešano? oziroma pretiravanje s tehtanjem in tko...



kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 12 November 2014, 15:41:57
Glede jeter... to je mišljeno za surova jetra, le - ta odpirajo.. kuhana jetra pa zapirajo oziroma ne povzročajo driske... ampak je v receptu mislim da uporabljeno tudi srce :)

Imeli smo neke srčke še za porabiti, tako, da sem dala srčke, korenček, brokoli. Danes sem pa skuhala jetra namesto srčkov in sem se bala, da ne bi bila driska ampak če praviš, da bo v redu potem se nimam kaj bati in seveda dala malo manj vode kot prvič in je prišlo kar v redu. Je pa problem, ko dam vodo, brokoli hitro razpade in, ko vse skupaj stehtam kar sem skuhala na koncu pride manj.



kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 12 November 2014, 15:50:44
Ne se norcev delat no

Preberi si temi surova in kuhana hrana, da ti bo vsaj približno jasno kako naj bo uravnotežen obrok in kje lahko dobiš cenejše vrste MESA; jeter je lahko v pasji prehrani največ 5% sicer lahko predoziraš a in d vitamin in povzročiš zdravstvene težave; brokoli veže na sebe težke kovine in je ravno tako nepriporočljiv v večjih količinah.

Kar se tiče brokolija. Nekje piše, da je poln vitaminov pa, da nič ne škodi. Članek zgoraj, ki sem ga dala pa piše, da ga ne smeš preveč. Zdaj pa vprašanje kaj sploh je res?  :-\ Zdaj, ko sem danes kuhala sem dala manj jeter in tudi manj brokolija. Kje si pa lahko še kaj preberem o jetrih in o brokoliju? Zakaj pa je jeter lahko samo 5% v hrani?



kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 12 November 2014, 16:06:46
Kar se tiče brokolija in jeter. 1 kg jeter v EuroSpinu je 3, 49 , mi smo pa kupovali ribe za 4 evre in pol. Brokoli sem pa dobila za
600 gramov za 1 evro, ker je bila neka akcija. Sem pa gledala, da je brokoli tudi za 1 kg 4 evre in več. Tako, da bi mi prišla tudi pomoč kje se dobi za manj. Če boste kaj hodili v trgovinice. Hvala.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #48 : 12 November 2014, 16:57:16
Preberi si temi surova in kuhana hrana, da ti bo vsaj približno jasno kako naj bo uravnotežen obrok in kje lahko dobiš cenejše vrste MESA; jeter je lahko v pasji prehrani največ 5% sicer lahko predoziraš a in d vitamin in povzročiš zdravstvene težave; brokoli veže na sebe težke kovine in je ravno tako nepriporočljiv v večjih količinah.



kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 12 November 2014, 18:09:35
Preberi si temi surova in kuhana hrana, da ti bo vsaj približno jasno kako naj bo uravnotežen obrok in kje lahko dobiš cenejše vrste MESA; jeter je lahko v pasji prehrani največ 5% sicer lahko predoziraš a in d vitamin in povzročiš zdravstvene težave; brokoli veže na sebe težke kovine in je ravno tako nepriporočljiv v večjih količinah.

Glede jeter. Me pa zanima zakaj potem prodajajo v trgovini za 15% jeter?
http://www.planetpsov.si/shop/mokra-hrana/applaws-plocevinke/457/applaws-piscanec-goveja-jetra-amp-zelenjava-156g

Pločevinka naj bi bila za manjše pse in je 15% jeter. To pa ne škodi?

http://www.cosmopolitan.si/samo-zate/prehrana-za-pse-prigrizki-priboljski-in-diete/




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #50 : 12 November 2014, 18:30:52
Zdaj pa preračunaj še, če je teh 15% celoten dnevni obrok? 165 g je kvečjemu dodatek in če preračunaš na celoten dnevno obrok, te ne pridejo ta jetra 5%.  ::) Mogoče bi nasitilo čivavo, ampak že PRT s 5-6kg porabi bistveno več kot eno tako konzervo na dan :D Poleg tega že v štartu Applaws označi te kozerve kot dodatno prehrano. Ne kot osnovo.

Čisto t'k, vsega po malem. Karkoli v prevelikih količinah prej škodi kot koristi. In od kod izvira brokoli iz Eurospina? Domač vrt ali pa sorodnikov, od soseda ali pa na tržnico.

Se mi zdi precej bolje  na tak način kupovati zelenjavo in sadje od okoliških kmetov, kot pa plastik fantastik brez okusa. Čim greš v trgovino po bio/eko...je cena 1x višja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 12 November 2014, 21:19:09
Pa ne moreš razmišljat samo o brokoliju in jetrih  :D En dan ji daj malo korenja, ribo in nevem briketov. Drug dan lahko malo jetrc, brokolija in testenin. Tretji npr goveje  meso, polento... Govorim z glave, ampak pes od jetrc in brokolija , bo sicer živel ampak ne dolgo in kvalitetno. Na vsak cent pa nevem, če se sploh splača gledat. Če se ti pa ne da s tem ubadat, pa obstaja preprostejša oblika - briketi.



kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 12 November 2014, 22:27:09
Pa ne moreš razmišljat samo o brokoliju in jetrih  :D En dan ji daj malo korenja, ribo in nevem briketov. Drug dan lahko malo jetrc, brokolija in testenin. Tretji npr goveje  meso, polento... Govorim z glave, ampak pes od jetrc in brokolija , bo sicer živel ampak ne dolgo in kvalitetno. Na vsak cent pa nevem, če se sploh splača gledat. Če se ti pa ne da s tem ubadat, pa obstaja preprostejša oblika - briketi.

Takoj, ko menjam hrano je driska in se ureja približno 5 dni ali več, da se navadi na novo kuhano hrano. Tudi veterinar nam je svetoval, da je vsak dan isto. Nekateri pravijo, da ne sme biti vsak dan enako, jaz pa mislim, da je to najbolje. Če je vsak dan drugače se nikoli pes ne bo navadil.



kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 12 November 2014, 22:31:55
Seveda tudi za psa ni v redu, da nenehno menjaš hrano iz mojih lastnih izkušenj.



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #54 : 13 November 2014, 07:00:47
Se strinjam, da ni fajn non-stop menjavati hrano. Smo izkusili na lastni koži; sem želela psici zagotoviti čimbolj pestro in raznovrstno prehrano. Pa je bolj škodilo kot koristilo - krvava driska.  :'(
Vseeno pa se NE MOREM strinjati, da psa hranite samo z jetri?!?! Izberite vsaj ribo ali kaj podobnega, kvalitetnega in zdravega!  Hranjenje z jetri na dolgi rok ... ne verjamem, da psu s tem delate uslugo!? Žal je tako, da je pes (žival) luksuz, ki stane.  Ne vem, no... jaz se vsekakor odpovem drugim stvarem, kot da bi šparala na psu (bodisi hrana, bodisi kaki vet pregledi). In to je pač odgovorno lastništvo.
Aja, še to: ste prepričani, da je pes alergičen na meso? Ker pri moji psici se je izkazalo, da ne prenaša dobro določenih žitaric.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #55 : 13 November 2014, 08:12:38
Odvisno od psa. Eni so preobčutljivi in tam se držiš neke osnovne hrane z dodatki. Če bo kak dan žlica skute, jogurta, dodatek druge vrste mesa, en dan taka zelenjava, drug dan druga...
V bistvu je takole. Če ima že pasja mati pestro prehrano in če se mladičke zatem postopno seznanja z raznoliko hrano in čim kasneje dani na brikete, taki tudi kasneje ne bodo imeli težave ob menjavah hrane.

Jaz se precej časa držim ene vrste briket, ker je pač tudi občutljiva pri menjavi briketih. Mislim, d aji zdaj optimalno ustreza kar ima in dokler bo tako, ji ne menjam oz. kako manjšo pakungo zgolj kot priboljške vmes. Pri kuhani hrani, konzervah in tudi manjši količine surove (mleta govedina je bila preveč mamljiva :D ) pa teh težav s prebavo ni.  Občutljivost je pa velikokrat povezana s kvaliteto! Če boš dal psu piščanca, ki je imel slabo prehrano, natrpan v kletki, tako kot večina teh piščančjih briketov...In potem se pride do ugotovitve, da psu piščanec ne ustreza. A če mu pa daš piščanca proste reje, kvalitetno hranjenega pa čudežno nobenih težav.
Tako kot kuruza, ječmen. V briketih moji psici ne bo ustrezala ali bo rumen, mehek iztrebe ali pa bo cele kose koruze srala oz ječmena. Če pa dobi kako žlico polente ali kuhan ječmen pa ni problema.
Isti šmorn je pri ljudeh. Se mi sicer zdi nepravično, da je kvalitetna hrana za 100% dražja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 13 November 2014, 09:57:33
čara se strinjam s tabo. sem pa mnenja, da res ne more celo življenje jesti jetra in brokoli. poskusi ti  :D. če je pes re tako občutljiv, kot je napisano, je pa v ponudbi tokkkk velik preveč briketov, naj pač je brikete. nisem pa zasledila, koliko je pes star ???



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #57 : 13 November 2014, 09:57:55
Js razumem, da se fejst gleda na evre, ker zna dietna hrana sploh za večjega psa kar precej nanest, ne razumem pa da človek, ki res gleda na vsak cent ob poplavi informacij kupi jetra za 3,49€, za kar dobiš že skor dve kili srca ki je proti jetram pač mercedez.  In isto, ob poplavi informacij ne morš dveh strani teme naštepat o jetrih, brokoliju in najcenejših OH. Je pa tako kot da bi steni govoril  ::)

Nimrod http://www.nimrod.si/ - divjačinsko meso ZA PSA, 2€/kg



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 13 November 2014, 10:14:08
jaz naši kupujem telečje srčke, pa domač piščančji file  :P :P :P. seveda poleg RC, ker pač samih briketov ne je :P, mal smo jo razvadili, pa sej zato jo mamo  :P. pes od brokolija ne bo zdrav pes, to je dejstvo.



Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #59 : 13 November 2014, 10:26:31
Če je kuhano / pečeno hrano, je tisto, ki jo jemo tudi mi - nič ji ne kupujem posebej (berem zgoraj, da obstajajo neke pisane testenine za namočit - what?  ??? ). Enkrat na dan briketi, enkrat na dan kuhano (meso - belo ali rdeče ali drobovina, makaroni, riž, prosena ali ajdova kaša, kuhana zelenjava + surova zelenjava, sadje, skuta itd.), včasih kombiniramo brikete s čimerkoli od naštetega, tudi s tuno iz konzerve. Včasih pa kaj pade tudi z mize, ampak se delamo, kot da ni  8)

Povprečno pomlati še eno bikovko na dan, enkrat na par mesecev dobi kost iz juhe.

Skratka, ne kompliciramo in psica ima krasno dlako, zobe in prebavo.