cene živil , kje kupujete?

kužapazi · 68213

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #60 : 13 November 2014, 10:36:35
Asja saj je čisto OK, če pes je tisto kar vi, sicer posebej kuhano, ker se za nas soli, za pse pa ne....Ampak lahko tudi privarčuješ, če vzameš manj lepo, ne ravno zrezke in fileje ampak klavnične odpadke, večje konce mesa, ki jih doma razsekaš, ki so za pse še vseeno čisto hranljivi in OK. 

Edino pri ribah pa jaz res dajem fileje, pa glave, razen tamale sardele dam cele. Ker tisti mali mliljon koščic...kaj pa vem. Navadno je ribe takrat, ko je kaka akcija in imajo tudi moji doma ribe. Pa za kak ekstra uspešen lov voluharjev si tudi zasluži tabolšo večerjo :p

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 13 November 2014, 10:40:35
Če je kuhano / pečeno hrano, je tisto, ki jo jemo tudi mi - nič ji ne kupujem posebej (berem zgoraj, da obstajajo neke pisane testenine za namočit - what?  ??? ). Enkrat na dan briketi, enkrat na dan kuhano (meso - belo ali rdeče ali drobovina, makaroni, riž, prosena ali ajdova kaša, kuhana zelenjava + surova zelenjava, sadje, skuta itd.), včasih kombiniramo brikete s čimerkoli od naštetega, tudi s tuno iz konzerve. Včasih pa kaj pade tudi z mize, ampak se delamo, kot da ni  8)

Povprečno pomlati še eno bikovko na dan, enkrat na par mesecev dobi kost iz juhe.

Skratka, ne kompliciramo in psica ima krasno dlako, zobe in prebavo.

Na tak način se hrani tudi naša, med brikete mešamo skuto, meso in podobno, je pa res, da ne obožuje makaronov, ne mara polente in podobno, sam to me ne moti, pač dobi druge stvari. obožuje pa korenje, papriko in trenutno je nora na kaki :P. tud ukradla bi ga, če bi ga dosegla  :P :P







Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #62 : 13 November 2014, 10:49:14
Čara, razumljivo, da ji kuham posebej in brez soli. Kar se tiče kupovanja mesa pa včasih vzamem zanjo, tako kot praviš, posebej kak zavitek ne ravno pljučne pečenke, ga razdelim po vrečkah in dam v zmrzovalnik, potem pa odtajam, kadar potrebujem...



kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 13 November 2014, 16:36:23
Js razumem, da se fejst gleda na evre, ker zna dietna hrana sploh za večjega psa kar precej nanest, ne razumem pa da človek, ki res gleda na vsak cent ob poplavi informacij kupi jetra za 3,49€, za kar dobiš že skor dve kili srca ki je proti jetram pač mercedez.  In isto, ob poplavi informacij ne morš dveh strani teme naštepat o jetrih, brokoliju in najcenejših OH. Je pa tako kot da bi steni govoril  ::)

Nimrod http://www.nimrod.si/ - divjačinsko meso ZA PSA, 2€/kg

Hj, jetra so se mi zdela v redu saj sem šla prav pogledati na različne strani za mojo pasmo in je pisalo na več različnih straneh za jetra. Tudi na tisti strani za recept je pisalo za jetra in se mi ni zdelo nič narobe če naredim enako kot piše na receptu. Najprej sem mislila seveda ribe saj so zelo zdrave ampak nisem našla nič cenejše. Potem sem pa včeraj brskala po straneh samo ne vem če se splača naročiti, ker pride še +poštnina . Veterinar pa nam je rekel, da so najboljše ribe ampak je zelo težko najti poceni ribe pa še brez kosti.

http://www.mesonadom.si/index.php/viewitem/sku-000712
http://www.mesonadom.si/index.php/viewitem/sku-011272
http://www.mesonadom.si/index.php/viewitem/sku-000710


Katero meso pa se vam zdi najboljše in lažje prebavljivo po ugodni ceni?





zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #64 : 13 November 2014, 16:47:20
Jetra niso meso!

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 13 November 2014, 17:01:30
Kar se tiče rib smo šli pogledati ogromno trgovin , ribe so poceni le ko je akcija. Za ribe cene letijo v nebo.  :(
Tako, da žal nismo več vedeli kaj bi, ker smo šli vse prebrskati. Sem pa šla še malo pobrskati in našla določene
živila.

http://www.zamrznjen-diskont.si/ribe/panga-file-1-kg.html ribe panga 1 kg za 2, 63 evrov
http://www.amarant.si/eko-brokoli-ramoso-calabrese

Seveda se sprašujem če se sploh splača naročati na dom, ker pride+ poštnina. Najraje bi našla seveda ribe, ker
se mi zdijo najbolj primerne. Če ima še kdo kakšno idejo kje bi našla poceni ribe, ki so očiščene. Za ribe se mi je
zdelo, da sem vse preiskala in našla bolj malo, tako, da bi prosila še za vašo pomoč.



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 13 November 2014, 17:22:36
Pa ste dejansko testirali psa na kaj je alergicen ali je tole kar eno eksperimentiranje na lastno pest brez kakrsne koli strokovne podlage??  ???

Mimogrede, drugi link so semena brokolija.  ;)



kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 13 November 2014, 17:55:54
Pa ste dejansko testirali psa na kaj je alergicen ali je tole kar eno eksperimentiranje na lastno pest brez kakrsne koli strokovne podlage??  ???

Mimogrede, drugi link so semena brokolija.  ;)

Na pršice v briketih, meso piščanec. Brikete smo odstranili. Nam pa je veterinar rekel, da je najbolje riba. Smo pa imeli neke brikete tuna in riž nekaj časa in jih močili, da smo pobili pršice v briketih in se je popravilo stanje ampak se meni zdi najbolje kuhana hrana.



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 13 November 2014, 19:39:33
Pa kaj je s tem brokolijem? A druga zelenjava ne obstaja?

Panga je bolj šit od ribe..

Kaj zdaj, na začetku si pisala, da ribe zato, ker je alergičen na meso, zdaj je pa na pršice?



kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 13 November 2014, 20:03:16
Pa kaj je s tem brokolijem? A druga zelenjava ne obstaja?

Panga je bolj šit od ribe..

Kaj zdaj, na začetku si pisala, da ribe zato, ker je alergičen na meso, zdaj je pa na pršice?

A na druge stvari pa ne sme biti alergičen ali kaj?   ;D ::) ::) ::) Alergičen je na piščanca saj sem napisala. Kar se tiče mojega psa nam svetuje veterinar in naš pes je zdrav kot dren na nekaj stvari je alergičen ampak mi približno vemo kaj lahko je in kaj ne sme. Res ne bi razpravljala tu na forumu o alergiji mojega psa, ker moj pes ni bolan in ker zdaj nimam nobenih problemov z njim le naša odločitev je bila, da smo šli iz briketov na kuhano hrano, ker se nam to zdi najbolje. Mislim pa, da ste me malo narobe razumeli. Kar se tiče alergije imam dovolj pomoči od našega veterinarja in nimam problemov. Pomoč pa bi edino potrebovala kje najti ribe po ugodni ceni brez kosti. Tu mi pa lahko veliko pomagate. Hvala




Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #70 : 13 November 2014, 20:09:58
Katero meso pa se vam zdi najboljše in lažje prebavljivo po ugodni ceni?

A bi bila mogoče tako dobra, da bi, glede na to da se tule trudimo odgovarjat v dobro tvojega psa, lepo prosim prebrala in poskusila razumet kaj pišemo?

Nimrod http://www.nimrod.si/ - divjačinsko meso ZA PSA, 2€/kg



kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 13 November 2014, 20:29:23
A bi bila mogoče tako dobra, da bi, glede na to da se tule trudimo odgovarjat v dobro tvojega psa, lepo prosim prebrala in poskusila razumet kaj pišemo?


Sem pogledala na hitro, me pa zanima kako je z dostavo saj sem na drugem koncu Slovenije, sem pisala za zmrznjene ribe v MORBI spletno trgovino in se ne splača, ker pride še za dostavo, lažje potem v trgovini kupiti . Kje piše, da je na 1 kg 2 evra?.
Zakaj se ti zdi, da je meso tako dobro? Po mojih izkušnjah se mi zdijo najboljše zdrave ribe.  :)



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 13 November 2014, 20:40:59
Za dostavo pokliči in vprašaj.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #73 : 13 November 2014, 21:04:41
Če želiš za psa prvovrstno hrano, primerno za ljudi, jo boš tako tudi plačal. Sploh če se ti ne ljubi umazati rok s čiščenjem.  Sardele in papaline so povsem v redu, ne rabiš pucat in jih lahko pojedo z glavo in kostmi (če pa že glih hočeš, pa kuhanim zlahka potegneš kost ven). Cena je cca 3 € za kg zmrznjenih. Oslič s kostjo brez glave  stane evro ali dva več (tudi pri teh je kuhanim kost zeko lahko odstraniti). Pange ni vredno kupovati za pasjo hrano, ker so fileti ponavadi obloženi z ledom in v končni fazi dobiš precej manj mesa, kot bi pričakoval. Cenejše (ali celo zastonj) ribe lahko dobiš, če si malo obrusiš podplate, obiščeš ribarnice in vprašaš, če se da zmenit za kakšne ostanke.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #74 : 13 November 2014, 21:05:27
Tudi za ribe smo ti že povedali kako jih dobit ceneje. Beri.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #75 : 13 November 2014, 21:15:08
Tudi se ne bi ravno strinjala, da so za psa ribe boljše od mesa. Sploh pa ne kot edini vir beljakovin. So pač izbira po sili za pse, ki so na druge vrste mesa alergični.


kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 13 November 2014, 21:20:05
Če želiš za psa prvovrstno hrano, primerno za ljudi, jo boš tako tudi plačal. Sploh če se ti ne ljubi umazati rok s čiščenjem.  Sardele in papaline so povsem v redu, ne rabiš pucat in jih lahko pojedo z glavo in kostmi (če pa že glih hočeš, pa kuhanim zlahka potegneš kost ven). Cena je cca 3 € za kg zmrznjenih. Oslič s kostjo brez glave  stane evro ali dva več (tudi pri teh je kuhanim kost zeko lahko odstraniti). Pange ni vredno kupovati za pasjo hrano, ker so fileti ponavadi obloženi z ledom in v končni fazi dobiš precej manj mesa, kot bi pričakoval. Cenejše (ali celo zastonj) ribe lahko dobiš, če si malo obrusiš podplate, obiščeš ribarnice in vprašaš, če se da zmenit za kakšne ostanke.

Najrajši vidim, da nimajo kosti.



kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 13 November 2014, 21:22:03
Tudi se ne bi ravno strinjala, da so za psa ribe boljše od mesa. Sploh pa ne kot edini vir beljakovin. So pač izbira po sili za pse, ki so na druge vrste mesa alergični.


Ok lahko mi tudi napišete katero meso se vam zdi najboljše in zakaj :)



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 13 November 2014, 21:56:42
 ::)
Nimrod http://www.nimrod.si/ - divjačinsko meso ZA PSA, 2€/kg

Ne se norcev delat no

Preberi si temi surova in kuhana hrana, da ti bo vsaj približno jasno kako naj bo uravnotežen obrok in kje lahko dobiš cenejše vrste MESA




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #79 : 13 November 2014, 22:02:41
Nima se smisla več trudit...

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 13 November 2014, 22:36:56
ne  :P :P :P :P :P



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 14 November 2014, 00:34:59
Vprašanje o tipu alergije je na mestu, če hočeš svetovanje o prehrani.. če je samo piščanec, sta govedina in svinjina bolj dosegljivi.

Najrajši vidim, da nimajo kosti.

Ah, sardelo s "kostmi" vred smo še otroci jedli, zakaj bi škodovala psu..



kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 14 November 2014, 02:07:12
Vprašanje o tipu alergije je na mestu, če hočeš svetovanje o prehrani.. če je samo piščanec, sta govedina in svinjina bolj dosegljivi.

Ah, sardelo s "kostmi" vred smo še otroci jedli, zakaj bi škodovala psu..

Najraje bi ribe brez kosti kot pa s kostmi ali neko drugo meso. Sem našla nekaj spletnih trgovin in sem jim pisala in še čakam na odgovore. Moram pa seveda še malo premisliti in še malo okoli povprašati. Res pa že nekaj časa iščem in sem pogledala en
kupček trgovin. Upam, da na koncu tudi najdem.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #83 : 14 November 2014, 09:53:19

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 14 November 2014, 16:58:41
Nika, ta link, ki si mi ga dala od mesa mi ni prav nič koristil. Je na drugem koncu Slovenije in dostava sploh ni možna. Edino če prevozim pol Slovenije :D



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #85 : 15 November 2014, 16:29:48
V dobro tvojega psa preberi temi surova in kuhana hrana.  :D



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 15 November 2014, 17:14:35
kužapazi, mal kompliciraš  :(



nxyz

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 15 November 2014, 18:51:26
Kužapazi s katerega dela slo pa si?



kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 15 November 2014, 21:29:03
Kužapazi s katerega dela slo pa si?

okolice Gorice



kužapazi

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 15 November 2014, 21:30:24
V dobro tvojega psa preberi temi surova in kuhana hrana.  :D

Nekaj sem prebrala ampak je preveč za prebrati .