Mladicek Nemski bokser

evviexe · 2546

evviexe

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
: 04 December 2014, 20:22:48
Pozdravljeni.
Pred tocno temi tedni smo dobili novo mladicko, 2mesca staro Nemsko bokserko. Na zacetku je bila dokaj umirjena (1-2)dni, mogoce zaradi novega okolja.. problemi so ze zaceli takij po tem.
Sicer zna ze sedi, prostor, tacko in se ene bolj "okrasne" oz zabavne trike. Psicka ima neka odbodbja na dan ko res GROZNO grize. Nos mi je med spanjem ze dva krat poskodovala do krvi, zjutrajbko vstanemo in se odpravljamo v sluzbe in solo zacne skakati za nami in nas vlaciti za noge, za hlace in cevlje in ji nikakor ne moremo dopovedati da ne sme. Tudi drugace, ko posedako, ko hodimo po hisi te zgrabi in te ne pusti, grize kot nora kar res zelo zelo boli, se posebej ko te fajn za mali koscek koze uscipne.. Ko vzdignes glas, se ona zacne na tebe nazaj dret, imeli  smo tudi foro zavitega casopisa in ko kaj naresi narobe oz grize udaris po mizi. In se je prestrasila, za 5 sekund je bila mirna, potem pa dalje, drenje ter grizenje.
Potem smo poskusili tudi, da ko se ni umirila smo jo za 3 minute zaprli v drug prostor v katerem se je sicer umirila in bila mirna mogoce naslednjih 10 minut po tem pa dalje.
Hodive sicer na sprehode, vendar ne dolge, za enkrat je najin rekord priblizno slab kilometer, ker sploh noce naprej.. ko prideva domov zopet, napadanje. Velikokrat se znori ko ji mecem zogico in res nori kot zmesana tece gor in dol ampak je kot, da sploh energije ne bi porabljala. Spi pa drugace ogromno.
Zelo zelo zelo bi bila hvalezna kakrsnih koli nasvetov, tudi deljenja izkusenj, podobnih izkusenj, ter kako ste problem resili.
Najlepsa hvala!!!!
Lp :))))



felidae

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 05 December 2014, 08:55:06
Živjo!

Uf, grizenje nog, smo imeli mi enak problem.. kadar je bila zelo navdusena ali pa zdolgocasena se je lotila nasih nog. Kar je bilo neverno za psa in zame, ce sva bili zunaj in sem jaz tekla. :D

Prva stvar, ki jo lahko tu naredis je to, da njeno pozornost preusmeris na igracko. Ona zgrabi tebe za hlacnico, ti ji ponudis cufo. Pazi pa, da s tem ne bo zacela izsiljevati za pozornost.

Kadar postane neobvladljiva (ponavadi ko se ze tako zmatrani da bi morali iti spat..) ali pa te ugrizne premocno in potrebuje timeout, jo lahko namesto da jo zapres v drug prostor das na povodec in jo privezes nekam, kjer ne more nicesar uniciti. Ce se bo med timeoutom pritozevala ji ne dajte nobene pozornosti (niti pogleda) in ko se bo nehala pritozevati pocakas par sekund (kasneje ko bo ugotovila, da le ko je mirna dobi tisto kar zeli, lahko te sekunde malo povecas) jo pohvalis in spustis. Na tak nacin ji bos povedala kaksna dejanja niso zazelena.

Glede grizenja med spanjem ti lahko priporocam le, da med tem ko spis psicka enostavno nima moznosti narediti cesa taksnega. Na splosno velja pravilo, da je boljse dejanja vnaprej prepreciti.

Jaz sem naso do nekje 5. meseca v stanovanju veliko imela na povodcu. Ker pac vsake sekunde nisem mogla gledati kaj dela, nisem pa je hotela imeti stalno v boksu.. zato sem jo npr. ko sem kuhala privezala v kuhinji in sem jo tako lahko imela stalno na oceh.

In seveda cimprej v malo solo, da se bo naucila ubogljivosti tudi ob drugih kuzkih. Pa najdite kaksno tako, kjer šolajo s pozitivno motivacijo.

Lp, Mateja